Skocz do zawartości

sprzęt audio stereo do 9 tyś


Staszek_M

Recommended Posts

nie mówię że nie umiesz liczyć, absolutnie.

Nigdzie tak nie powiedziałem. Mówię że to nie system za 9k w sensie jego elementy nie będą grac na taki budżet. O to mi chodzi.

Troszkę jak przedmówca się zgadzam.

 

 

10 godzin temu, Miras23 napisał:

ode mnie się teraz nauczysz, że nawet 5 watów wystarcza, żeby zagrać GŁOŚNO w pokoju 40 m2. Więc dlaczego 50 W miałoby nie wystarczyć? Może skończmy już z tymi mocami...

Oj dziekuje za lekcję. :)

To teraz ja Ci coś powiem od siebie. Istnieje znaczna różnica pomiędzy 5 watowym wzmacniaczem w klasie D a takim w klasie A! Mówiać o 5 watach na pewno chodziło Ci o lapmę właśnie. zobacz pod jakim amperażem pracuje NAD 338 a pod jakim wzmacniacz lampowy czy też tranzystorowy jak Leema Tucana II. Wiec owszem dzwoni Ci w kościele ale nie wiesz ktorym.

I nic w tym złego, tylko chce to wyjaśnić. Owszem 5W lampa albo tranzystorem pracującymw czystej klasie A nagłośnisz takie pomieszczenie, ale wzmacniacz w klasie D będzie miał z tym problem.

NAD ma zmierzone nawet 2x80 w 8 omach.

Jeśli się nie mylę to ma jednak z tyłu napisane że pobiera 20W. Więc wiesz. Starsze NAdy owszem były wydajne. Ale te nie są.

Nie twierdzę że to złe urzadzenie. Ale w 40 metrach może dostać zadyszki. Jak to się przejawia w klasie D? Nie ciepłem ale dzwiek staje się po prostu szorstki i ostry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadyszki, to prędzej dostanie lampa, rozgrzeje się do parzenia rąk, a potem narosną bardzo duże zniekształcenia i z tych kilku watów nic nie zostanie. Powiem Ci, że nie chodzi tu o licytację wiedzy, ale o realne fakty dotyczące topologi urządzeń. Klasa D generuje najmniej zniekształceń i nie grzeje się w ogóle, co tylko pomaga przy wysokich obciążeniach.

W dalszym ciągu utrzymuje, że NAD C338, bez problemów poradzi sobie w 40 metrach kwadratowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...