Skocz do zawartości

Nagłośnienie salonu, wybór z 2 soundbar z wyższej półki.


denox

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Napisano (edytowany)

Drodzy Forumowicze, 

powiem jak zrobię, bo faktycznie rozbudziliście we mnie trochę wątpliwości co do tego nagłośnienia,

poczekam aż mi zamontują regał i stolik rtv, powieszę tv wtedy zobaczę dokładnie ile mam miejsca i gdzie i co mogę za nagłośnienie zamontować,

pozwolę sobie wtedy odświeżyć ten wątek i wtedy będę już pewnie konkretniejszy..

ciężko mi teraz stwierdzić na ile mi nie przypasuje soundbar, czy wolę dobrej klasy monitory, co będzie bardziej odpowiednie wyglądem i spełni oczekiwania 

 

Edytowano przez denox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilocalowy telewizor tam chcesz dać?

Jakbyś mógł dać lepszy rozrys tego układu, ile tam jest cm miejsca, bo dużo zależy od tego, czy chcesz tam mieć telewizor 42 cale, czy 85. Bo jak 85, to śmiało zejdź w dół do 65 i wtedy zmieścisz wszystko koło telewizora.

A może telewizor dać zaraz obok regału i wtedy będzie miejsce na jedną kolumnę obok niego, a drugą na lewo od regału? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tv właśnie celuję dość duży, teraz od kilku lat mam 65 cali chciałem mieć większy coś w granicach 75 cali

podam dokładne wymiary co i jak jak mi zamontują meble i tv zawiśnie na ścianie myśle, że wtedy będzie już bardziej klarowana sytuacja 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko, żeby nie okazało się w praniu, że trzeba będzie "przemeblowanie" robić ;) 

Ostatnio takie planowanie przewija się w tematach - najpierw architekt/żona (niepotrzebne skreślić) i jego/jej meble, a później zaczyna się upychanie sprzętu pod ten plan. Serio taki problem uwzględnić każdy aspekt równolegle?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lewo od regału jest miejsce na głośnik chociaż dość mało praktyczne bo jest tam przejście do kuchni, ale już po drugiej stronie jeśli bym chciał ustawić ten głośnik to stałby on zasłanijąc cały biokominek czyli przed nim ... to właśnie stwarza problem i dlatego cały ten zamysł o listwę soundbar lub jakieś monitory ciekawe wyglądem, które mogę poprostu ustawić na tym stoliku pod tv 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podeślę jeszcze jedno zdjęcie tv faktycznie jest w granicach 170 cm szerokość i musiałbym go montować zaraz blisko regału np 5 cm od niego, jeśli go przesunę na prawo to będzie jego środek przypadał na prawą krawędź sofy ( na zdjęciu w załączniku jest poprostu tv nie oddaje on wielkości tego co chce zamontować )

i tak sobie myślę, jeśli miały by być monitory to wówczas jeden by musiał stać na tym otwartym regale a drugi jakoś zaraz obok tv np na jakimś małym minimalistyczym stendzie, sprzęt typu wzmacniacz itp mogę schować bezpośrednio w środku tego stolika rtv

czy takie rozwiązanie jak opisałem powyżej będzie lepsze niż omawiana w tym wątku listwa soundbar ?

IMG_20200507_110637.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, proszę, tak właśnie wygląda modny asymetryczny układ mebli w salonie. Sprawdza się w galerii sztuki nowoczesnej, ale w domu niezbyt. Jeśli musi być asymetrycznie, to może telewizor na lewo, lewa kolumna na lewo od regału, a prawa kolumna jak najbliżej tego kominka. A jeśli może być symetrycznie, to mniejszy telewizor, ale przyzwoite monitory. Miejsce jest. Jeśli nawet nie po bokach, to na półce.

Ta wnęka w półce trochę mała na sprzęt. ~48 cm szerokości (46 jeśli stolarz jest leniwy) i 16 cm wysokości (po uwzględnieniu grubości płyt wiórowych), to na styk tylko na amplituner, i to nieduży.

Ja wiem, że moda, ale totalnie niefunkcjonalna... 

Edytowano przez yahoo111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tą wnękę w sense stolk rtv kazałem zrobić na 30 cm wysokości zamiast 20 więc da się pewnie upchać teraz tam sprzęt, 

ja myślę, że jedyną opcją są te monitory właśnie w sensie, że jeden jest na regale a drugi na prawo od tv, tutaj cena już nie gra większej roli bo chciałbym, żeby to dobrze poprostu zagrało. Jeśli ustawię natomiast duży głośnik na lewo od regału to będzie on stał na drodze do wejścia do kuchni, a ten z prawej natomiast przysłoni biokominek, 

Myślę, że teraz jest to już mniej więcej wytłumaczone, projekty faktycznie jak architekci robią to audio dla nich jest czymś drugorzędnym i od samego początku architekt brał pod uwagę właśnie soundbar. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dla nich liczy się tylko estetyka na dodatek często minimalistyczna. Dlatego panie są tym wszystkim zawsze podjarane. A potem Ty kombinuj. Często dla świętego spokoju kończy się machnięciem ręką i zostaje nam piwnica. Jeśli w ogóle jest. Oczywiście przesadzam.
Dobrze, że ja jestem projektantem, architektem i zaufanym wykonawcą w jednym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądając fora jeszcze wpadłem na pewien pomysł,

Głośniki np KEF ls50 jeden z nich ustawiam na tym regale, drugi na stoliku rtv obok tv, odległość między nimi będzie jakieś 2 metry a wysokość na jakiej by stały to 40 cm.

do tego być może bym zakupił jakiś sobwoofer aktywny bezprzewodowy oraz jakiś wzmacniacz.

Robi się w sumie z tego zestaw stereo, ale z tego co tu piszecie to zagra to znacznie lepiej niż wspomniany wyżej soundbar, czy dobrze myśle i to dobry wybór ?

Te głośniki nie są w sumie drogie, są dość małe, mógłbym dołożyć też trochę gotówki i kupić droższe głośniki jeśli to ma jakikolwiek sens, ale musiały by być również mniejsze gabarytem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biokominek obudowany niski, jak przesunę tv w prawo o jakieś np 40 cm to wtedy środek tv przypadnie mi na krawędź sofy więc odpada

a o jakich monitorach można w moim przypadku pomysleć, w coś konkretnego celować żeby to odsłuchać, jakaś podpowiedź. ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cała wysokość biokominka? Nad nim  nie nie da powiesić kolumny naściennej?

Popatrz na Monitor Audio Soundframe. Można zamówić maskownice z nadrukiem przy zachowaniu ramek albo maskownice zastępujące ramki (wygląda jak fotoobraz na blejtramie).

https://www.dropbox.com/s/hvvn8m1kxli7wlw/MA_SoundFrameLibraryGrs_SF1.pdf?dl=0

Brzmią bardzo dobrze i z powodzeniem zmieścisz się w budżecie nawet z dobrym amplitunerem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te głośniki naścienne co wyglądają jak obraz fajna sprawa jak sie ma gładką ścianę, ja mam spieki więc żadnych takich wiszących paneli tam nie widzę, jedynie co to te monitory które ewentualnie upcham na lewi i prawo od tv położe najwyżej jakoś na płasko na tym stoliku rtv i może to zda egzamin, jeśli będę wiedział w które właśnie monitory celować, a jest tego aż nadto dużo by wiedzieć, bo się moze sprawdzić 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...