Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

54 minuty temu, MobyDick napisał:

Dowolny streamer :) . Najlepiej z wyjściem cyfrowym. Najprostszym rozwiązaniem jest tu podłączenie komputera. Są głosy że z niektórymi smartphonami również ten wzmacniacz współpracuje przez USB. Sensownym rozwiązaniem wydaje się być tu malina. Chromecast Audio do puki był łatwo dostępny i tani, był bardzo dobrym rozwiązaniem. Może pojawi się w przyszłości coś podobnego. Chromecasty wyposażone w wyjście HDMI również można tu użyć. Wymagają tylko użycia urządzenia które pozwoli wyprowadzić z nich wyjście cyfrowe SPDIF.

Komputera nie podłączę bo jest w innym pomieszczeniu :( Jakiś sprawdzony i nie za miliony streamer?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2021 o 16:37, D-Art napisał:

Moi Drodzy, jest temat do rozwiązania 🤔 
Apple ostatnio wprowadził muzykę w wyższej jakości i chcę znaleźć jakiś sensowny patent na przesłanie wysokiej jakości muzyki z iphona na q5 po cyfrze.

Używam obecnie Chromecasta Audio po optyku, ale on współpracuje tylko z andkiem.

Rozważam jakiś niedrogi streamer z Arplay2 lub nawet połączenie przewodowe, priorytetem jest jakość sygnału. Najwyżej sprzedam CA, a ceny tego kapselka obecnie osiągają wysoki, wręcz kolekcjonerski pułap 😁

Co Waszym zdaniem będzie najlepszym rozwiązaniem w sensownych pieniądzach? 

Ja korzystałem z iEAST SoundStream M20 (mam do sprzedania), mimo swoich niedociągnięć przez w współpracy z iPhonem  sprawdza się. Ale udało mi się kupić AirPort Express WiFi Router A1392.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam wzmacniacza  taki jak w tytule 😊Ale mam mały problem  nie działający  pilot ,zakupiony został  nowy I to samo Procedura startu  sprawowania pilota z urządzeniem została zachowana wedle instrukcji przytrzymać  przycisk A na nowym pilocie Jeżeli  coś źle zrobiłem  np wcisnołem inny przycisk  Jak zresetować  pilot Jak ponownie go zaprogramować? Lub jak przywrócić  do sytuacji gdzie będę mógł go  na nowo połączyć  z urządzeniem  Bo już nie mam cierpliwości!!!

20211028_095834-01.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Rafał Wysocki napisał:

Witam posiadam wzmacniacza  taki jak w tytule 😊Ale mam mały problem  nie działający  pilot ,zakupiony został  nowy I to samo Procedura startu  sprawowania pilota z urządzeniem została zachowana wedle instrukcji przytrzymać  przycisk A na nowym pilocie Jeżeli  coś źle zrobiłem  np wcisnołem inny przycisk  Jak zresetować  pilot Jak ponownie go zaprogramować? Lub jak przywrócić  do sytuacji gdzie będę mógł go  na nowo połączyć  z urządzeniem  Bo już nie mam cierpliwości!!!

20211028_095834-01.jpeg

Jeżeli  pilot działa A nie działa port irda w wzmacniacz  to gdzie w Białymstoku będę mógł naprawić wzmacniacz który jest po gwarancji

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wiedzieć że te piloty nie są do zaprogramowania :) na coś. Przyciski A, B i C służą do przełączania na różne typy urządzeń. Przycisk A przełącza go na wzmacniacze :) . Wystarczy go wcisnąć i nie trzeba trzymać :) . Jeśli wciśniesz przypadkiem B lub C to przełączyłeś go na inne urządzenie. Po wciśnięciu przycisku A znowu obsługuje wzmacniacz. Jeśli mimo to nie działa, to znaczy że coś jest nie tak najprawdopodobniej po stronie wzmacniacza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i jestem tu nowy. Mam nieśmiałe pytanie do doświadczonego tu grona audiomaniaków. 

Mianowicie mam pomysł aby podłączyć bohatera tego wątku Q5 do kolumn podłogówek  STX Graviton 300. Tylko, że one mają 8 ohm. To bardzo zły pomysł? Poniżej parametry tych kolumn:
Dane techniczne
System  3 drożny
Rodzaj obudowy Bass-reflex
Moc szczytowa 300 W
Moc muzyczna 200 W
Moc znamionowa 100 W
Zalecana moc wzmacniacza 30 - 300 W
Głośnik niskotonowy 2 x 180 mm
Głośnik średniotonowy 1 x 115 mm
Głośnik wysokotonowy 1 x 90 mm
Nominalna impedancja 8 Ω
Efektywność 90 dB (2,83 V / m)
Pasmo przenoszenia 23 Hz - 39 kHz (-10 dB)
Pasmo przenoszenia 41 Hz - 23 kHz (-3 dB)
Waga ~14kg netto / 1szt.
Wymiary (W x S x G) 1000 mm x 186 mm x 230 mm

Zestaw ma służyć do nagłośnienia sypialni ok 15 m2. Muzyka jazzująca, jakiś chillout, klasyczny rock, alternatywa, akustyczne klimaty, żaden hip hop i metal.  
Muzyka będzie streamowana jakimś adapterem BT na początek, a potem się zobaczy. :) 
Myślicie, że Q5 uciągnie te kolumny? Może zasugerujecie ewentualnie inny sprzęt? Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i z góry za nie  dziękuję.


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Adam Cynamon napisał:

Witam wszystkich i jestem tu nowy. Mam nieśmiałe pytanie do doświadczonego tu grona audiomaniaków. 

Mianowicie mam pomysł aby podłączyć bohatera tego wątku Q5 do kolumn podłogówek  STX Graviton 300. Tylko, że one mają 8 ohm. To bardzo zły pomysł?

Nie ma powodu aby nie można było podłączyć tego wzmacniacza do STX Graviton 300. Jeśli ich faktyczna impedancja to 8 ohm , sprawi to ze będziesz miał do wykorzystania tylko 25W mocy. To zupełnie sporo. Wzmacniacze o większej mocy przy wyższych impedancjach pozwolą tym kolumnom grać głośniej. Ja bym do tego wzmacniacza w podobnej cenie wybrał zupełnie inne kolumny. Jeśli je masz, może w przyszłości skłoni Cię do ich wymiany. Myślę ze z tymi STX-ami powinno być zupełnie ok. Te kolumny powinny być dość skuteczne i to sprawia że nie potrzeba im dużej mocy do głośnego grania.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, MrOwA napisał:

Dobra jestem już o krok od zakupu klocków. Jeszcze pytanko czy jest jakaś alternatywa dla q5 pro w podobnej cenie mająca np BT? Czytałem o topping mx3 ale chyba już niedostępny bo widziałem tylko jedna ofertę i to srebrnego.

Topping mx3 to jednak zupełnie inna konstrukcja impulsowa o niewielkich rozmiarach. Dołożenie do Q5pro odbiornika bt za około 100 zł będzie moim zdaniem dużo lepsza opcją. Za 20 zł można kupić wzmacniacz impulsowy o podobnej mocy z bt , wejściem liniowym i USB-C. Nie będzie to jednak ten poziom jakości dźwięku. Ale będzie grało. https://pl.aliexpress.com/item/1005001708649867.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MobyDick napisał:

Topping mx3 to jednak zupełnie inna konstrukcja impulsowa o niewielkich rozmiarach. Dołożenie do Q5pro odbiornika bt za około 100 zł będzie moim zdaniem dużo lepsza opcją. Za 20 zł można kupić wzmacniacz impulsowy o podobnej mocy z bt , wejściem liniowym i USB-C. Nie będzie to jednak ten poziom jakości dźwięku. Ale będzie grało. https://pl.aliexpress.com/item/1005001708649867.html

No i po temacie, wielkie dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...