Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

Zazwyczaj najniższa impedancja występuje w zakresie niskich częstotliwości. Wiąże się to z użyciem odpowiednich głośników niskotonowych. Gdy mamy 1 głosnik niskotonowy o impedancji 4 ohm i jest on połączony szeregowo z cewką o rezystancji poniżej 1 ohm to kolumny są zwyczajnie 4 ohmowe. Gdy mamy 2 głośniki basowe o impedancji 8 ohm i są połączone równolegle, to również mamy 4 omy impedancji kolumn. Łatwo to zmierzyć miernikiem elektrycznym odejmując wartość rezystancji jaką odczytamy gdy zewrzemy jego przewody pomiarowe końcówkami. Mimo że sprawa właśnie tak zwykle wygląda to producenci często starają się pisać coś co by wskazywało na wyższą impedancję kolumn. Kolumny o większej faktycznej impedancji grają ciszej przy takiej samej konstrukcji głośników. Dlatego jest tendencja do budowania kolumn o niskiej jej wartości w zakresie basu gdzie zwykle kolumny są najmniej efektywne. Głośniki wysokotonowe i średniodobowe zazwyczaj są dodatkowo tłumione rezystorami w ich torze do potrzebnej wartości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu znacznie więcej programów pod Windows obsługuje przesyłanie dźwięku na chromecast audio. Jakoś nie widzę aby miał nie mieć wsparcia w oprogramowaniu, bo jest odwrotnie. Q5 pro stylistycznie nie jest dopasowany do innych urządzeń tego producenta i łączenie go z produktami akurat tego producenta nie ma większego sensu. SMSL produkuje kilka linii urządzeń które można zestawiać w małe wieże. Są nimi DAC-i , przedwzmacniacze, wzmacniacze słuchawkowe, dedykowane do nich zaawansowane zasilacze i wzmacniacze do podłączenia kolumn. A ten wzmacniacz wyglądem pasuje do nich jak pieść do nosa. Można do niego podłączać zupełnie duże sprzęty. Tak jak DAC wcale nie musi mieć rozmiarów pełnowymiarowego wzmacniacza (szerokość 42-44 cm lub więcej) 5 pro wcale nie musi sie integrować z czymś o zbliżonych wymiarach, choć można i coś takiego dobrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesięcy gra u mnie zestaw składający się z Q5 oraz kolumn Monitor Audio Monitor 100. Kolumny te mocno podpasowały mi ze względu na swoja estetykę oraz wymiary. No i cenę oczywiście, tym bardziej że udało się je kupić za sporo poniżej 1000 zł za parę. Gra to przyjemnie w 90% zastosowań czyli filmy i seriale ze różnych sVOD i muzyka w tle ze Spotify. Natomiast przy nieco głośniejszym słuchaniu brakuje mi trochę ciepła w dźwięku. Zastanawiam się czy nie można by tego nieco poprawić wykorzystując te gotowe ustawienia equalizera plus regulacje wysokich i niskich tonów. Trochę się tym bawiłem ale efekty nie są w pełni satysfakcjonujące. Możecie powiedzieć z jakich ustawień wy najczęściej korzystacie? Chętnie wypróbuje, może coś akurat mi bardziej podejdzie niż moje własne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Kończę właśnie remont mieszkania i myśle o wymianie leciwego zestawu kina domowego skaladajacego się kolumn Koda av707 v2, sub Yamo 210 i ampli Sony DG520 o ile dobrze pamietam. Trochę latek to już ma ale cały czas działa ;) 
Mysle nad q50pro podłączony do tv przez opti (Ew przez tv stream z telefonu) i czy da się na wstępie podłączyć te kolumny na smls?

Czy raczej sprzedać jeżeli będzie ktoś zainteresowany i kupić KEFy? Ew jakie standy pod Q350 żeby nie zbankrutować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2021 o 15:13, Fizyk napisał:

... Zastanawiam się czy nie można by tego nieco poprawić wykorzystując te gotowe ustawienia equalizera plus regulacje wysokich i niskich tonów. Trochę się tym bawiłem ale efekty nie są w pełni satysfakcjonujące. Możecie powiedzieć z jakich ustawień wy najczęściej korzystacie? Chętnie wypróbuje, może coś akurat mi bardziej podejdzie niż moje własne. 

Mam zupełnie inne i większe kolumny Canton Karat M80DC, no i pomieszczenie każdy też ma inne, co ma wpływ na brzmienie. Też kombinowałem z ustawieniami po słuchaniu bez żadnej korekcji. Jednak cały czas mi czegoś brakowało, płasko było za płasko.

Kilka dni temu kupiłem całkiem niezłe słuchawki Sennheiser HD595 i po osłuchaniu się ich zacząłem ustawiać Q5 tak, żeby brzmienie było zbliżone. Z fabrycznych korekcji najbardziej odpowiada mi E5. I rzeczywiście, teraz słucha się świetnie, przede wszystkim muzyka nabrała mnóstwo przestrzeni, scena ładnie wysunęła się do przodu, a dźwięk nabrał detaliczności i potęgi. I znów Q5 pokazał możliwości 🙂 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2021 o 16:18, MrOwA napisał:

Witam wszystkich. Kończę właśnie remont mieszkania i myśle o wymianie leciwego zestawu kina domowego skaladajacego się kolumn Koda av707 v2, sub Yamo 210 i ampli Sony DG520 o ile dobrze pamietam. Trochę latek to już ma ale cały czas działa ;)
Mysle nad q50pro podłączony do tv przez opti (Ew przez tv stream z telefonu) i czy da się na wstępie podłączyć te kolumny na smls?

Czy raczej sprzedać jeżeli będzie ktoś zainteresowany i kupić KEFy? Ew jakie standy pod Q350 żeby nie zbankrutować?

Nie ma powodu aby nie można było podłączyć kolumn które masz do Q5 pro. Jeśli jednak oczekujesz lepszej jakości dźwięku, dobrze pomyśleć o czymś wyższej klasy. Od kolumn będzie tu głównie zależało jak ten system zagra. Zadaniem standów jest aby umieścić dość stabilnie kolumny na odpowiedniej wysokości od ziemi. Im są droższe, tym więcej można oczekiwać od estetyki ich wykonania i ich solidności. Najtaniej można coś takiego zbudować na własną rękę. Nie jest to takie trudne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi na moje pytania. Finalnie dzis zakupilem do wzmacniacza Magnaty quantum 655,i sprzet caly gra bardzo dobrze. Przejechalem prawie 600 km zeby kupic, ale warto bylo bo sprzet mimo ze juz uzywany to poprzedni wlasciciel dbal o niego i wyglada jak nowy. A oprucz walorow dzwiekowych to bardzo ladnie wyglada w salonie i tez cieszy oko

Edytowano przez Rafal Adrian Czyzkowski
Literowka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MobyDick napisał:

Myślę ze to był bardzo dobry wybór do tego wzmacniacza. Gratuluję zakupu.

Dzieki.

Gra to ladnie, w szczegolnosci lepsze jakosciowo pliki.

Co wszyscy mowili ze tv to bardzo slabe zrodlo dzwieku, to musialem przekonac sie na wlasnej skorze ze naprawde bardzo zle. Tv na optycznym w porownaniu do laptopa na usb gra polowe ciszej. Szkoda troche bo tak to jednym kablem bylby tv, youtube , netflix i playstation. Ale podlaczylem dekoder upc od razu pod wzmacniacz i jest ladnie. A konsola musi juz byc z tv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafal Adrian Czyzkowski napisał:

Dzieki.

Gra to ladnie, w szczegolnosci lepsze jakosciowo pliki.

Co wszyscy mowili ze tv to bardzo slabe zrodlo dzwieku, to musialem przekonac sie na wlasnej skorze ze naprawde bardzo zle. Tv na optycznym w porownaniu do laptopa na usb gra polowe ciszej. Szkoda troche bo tak to jednym kablem bylby tv, youtube , netflix i playstation. Ale podlaczylem dekoder upc od razu pod wzmacniacz i jest ladnie. A konsola musi juz byc z tv.

Jaki konkretnie masz model TV samsung ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...