Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

22 godziny temu, MobyDick napisał:

Z tego co pamiętam, to icepower 125asx2 ma czułość wejścia 5V , czyli takiego napięcia sygnału trzeba dostarczyć aby wzmacniacz osiągnął pełna moc. Wyjście CD ma zwykle 2V. Raczej mało prawdopodobne aby typowy tani preamp lampowy był w stanie dać tak wysokie napięcie na wyjściu. Dla przykładu: zasilenie tej końcówki mocy z regulowanego wyjścia CD da nam jakieś 20W mocy możliwej do osiągniecia maksymalnie i to tylko gdy płyta jest wysterowywana do maksymalnego poziomu, co jest mało realne. To sprawi ze dostępna moc maksymalna będzie znacznie mniejsza. Układy lampowe mają tą cechę że często nie lubią aby były mocno wsterowywane. To również moze sprawić że dźwięk będzie wyraźnie przez to zniekształcony. Sam pomysł preampa lampowego do tych końcówek moze być dobry. Musi on jednak być do tego zaprojektowany. Tanie preampy z lampami na pokładzie, zwykle mają tylko jeden stopień lampowy a resztę tranzystorową.

Bardzo dziękuję za dużą dawkę wiedzy. Wie Pan może, jak sprawa by wyglądała, gdyby pominąć przedwzmacniacz i w torze byłby streamer + dac + końcówka mocy na 125asx2? P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Bardzo proszę o pomoc  w wyborze zestawu stereo opartego na wzmacniaczu SMSL  Budżet to  + - 4,500.  I tak ,pokoik 17 mk. skos (poddasze) . Stereo tylko do Spotify, Tidal  hI-fI. Czy lepiej zagra SMSL Q5 pro + KEF lS 50 + np.Audio Pro Link 1. Czy SMSL A6 +KEF Q 350 +   np.Audio Pro Link 1.  3-cia opcja to lepszy streamer np.Bluesound Node 2i + Q5 pro + Kef Q 350.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, O.Mega napisał:

Witam.Bardzo proszę o pomoc  w wyborze zestawu stereo opartego na wzmacniaczu SMSL  Budżet to  + - 4,500.  I tak ,pokoik 17 mk. skos (poddasze) . Stereo tylko do Spotify, Tidal  hI-fI. Czy lepiej zagra SMSL Q5 pro + KEF lS 50 + np.Audio Pro Link 1. Czy SMSL A6 +KEF Q 350 +   np.Audio Pro Link 1.  3-cia opcja to lepszy streamer np.Bluesound Node 2i + Q5 pro + Kef Q 350.

 

Ja bym postawił na pierwszą opcję z możliwością w przyszłości ewentualnego upgrade wzmacniacza do czegoś takiego jak SMSL A8.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MobyDick napisał:

Ja bym postawił na pierwszą opcję z możliwością w przyszłości ewentualnego upgrade wzmacniacza do czegoś takiego jak SMSL A8.

A8 już niedostępny. Czy ten A6 sporo odbiega jakościowo od A8. Myślałem że są w miarę porównywalne. A gdybym A6 zgrał z Kef ls 50 czy będzie spora różnica w stosunku do q5pro + kef ls 50. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tanim wzmacniaczem impulsowym który gra niezbyt dobrze najczęściej dość dobrze się spiszą tanie kolumny, które będą maskowały jego niedociągnięcia. Z dobrym wzmacniaczem impulsowym, takim jak np. Q5pro sądzę że najlepiej z tych trzech kolumn sprawdzą się Kef LS50. Jednak sporo zależy od tego co ktoś lubi. W przypadku tego wzmacniacza maskowanie pewnych zniekształceń przez kolumny jest wręcz niekorzystne brzmieniowo. Do tego wzmacniacza najlepiej nadają się kolumny pozwalające grać dynamicznie, o dobrych możliwościach budowania holograficznej sceny i niskich podbarwieniach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2021 o 22:09, morszczuk74 napisał:

Kolego O.mega ja o to pytałem parę miesięcy temu,od tej pory jestem po odsłuchach tych i innych kolumn i finalnie zadowolonym posiadaczem q5+P D M.

Dzięki za poradę. Te Pylonki to piękne i świetne kolumny.

W między czasie zmieniły mi się trochę koncepcje. Mocno zastanawiam się nad zestawem Arcam solo uno + MA Silver 100 (4,600zł)

Ewentualnie zupełnie inna droga - Magnat Mr 780 + q acoustics 3030i + audio pro link (4.400zł) . Nie chcę zaśmiecać wątku ale jeśłi ktoś ma jakieś sugestie odnośnie tych zestawów to bardzo proszę o info

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, O.Mega napisał:

Dzięki za poradę. Te Pylonki to piękne i świetne kolumny.

W między czasie zmieniły mi się trochę koncepcje. Mocno zastanawiam się nad zestawem Arcam solo uno + MA Silver 100 (4,600zł)

Ewentualnie zupełnie inna droga - Magnat Mr 780 + q acoustics 3030i + audio pro link (4.400zł) . Nie chcę zaśmiecać wątku ale jeśłi ktoś ma jakieś sugestie odnośnie tych zestawów to bardzo proszę o info

Ja mam q acoustics 3030i i Audiopro link tyle że z smsl Q5 pro i gra to fajnie,3030i są spoko i mają fajny bas. Myślę że lepszy wzmacniacz wyciągnie z nich wiecej.

Edytowano przez jar09
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam.że w pokoju gdzie chcę umieścić stereo mam już system kina domowego z onkyo tx-nr656 + Quadral QUINTAS 6650 +sub

Jako kino sprawuje się to naprawdę fajnie w stereo już gorzej stąd pomysł na nowe zabawki, Czy można jakoś wykorzystać tego ampa jako streamer sieciowy . Da się to jakoś podpiąć pod takiego magnata mr 780, A może wystarczyłoby  dokupić do tego Onkyo jakieś dobre kolumny. Czy wtedy zbliżyłby się brzmieniowo do Magnata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche kombinowania ale dało by rade. Bo tam jest wyjście liniowe na drugą strefę. Więc stereo było by podłączone jako Zone 2 po prostu.

Jakie kolumny być nie kupił to nie zagra to Onkyo jak Magnat MR 780.

Ale wypożyczyć do domu MR 780 + QA albo Silver 100 od nas i zobaczysz czy to jest to o co Ci chodziło.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat analogowego źródła dla SMSL Q5 Pro niestety wraca. Ostatnio miałem więcej czasu i udało mi się zrobić całkiem sensowne testy porównujące granie ChromeCasta Audio podpiętego do SMSLa optykiem (Tidal Hi-Fi) i gramofonu Technics Q3 z przyzwoitą wkładką 270c i praktycznie nową igłą (preamp DJ Art Pre II). Niestety, różnica w brzmieniu z tych dwóch źródeł jest kolosalna.

Analog jest ospały, mdły, za kocem, brakuje mu werwy i czystości. Średnica jest bardzo blisko, ale jest niewyraźna. Jeśli granie Q5 Pro z ChromeCastem ocenię na 8/10, tak z Technicsem nie dam mu więcej niż 3/10. 

I tu pojawia się pytanie - co dalej?:) Czy jest jakiś wyższy model Q5 Pro, który zagra z gramofonu tak dobrze jak z ChromeCasta Audio? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...