Skocz do zawartości

Zestaw 5.1 do 10 tys


Recommended Posts

Do autora tematu poczytaj od 44.1 i 48 na prawdę ... ma być  44.1 i koniec kropka to jest jedyny poprawny format źródłowy w tym przykładzie, to że ps4 wysyła jako 48 to jest problem ps4 ponieważ sony nie chciało się dodać obsługi 44.1 i wszystko leci "przerobione" na 48 a tak byś nie powinno w systemach PRO audiofilskich :D

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 143
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 2.07.2020 o 09:04, Dominik Jeziorski napisał:

Nie - bez możliwości wypożyczenia to nie ma sensu a nie będę kopał się z koniem. Fyne brzmi inaczej u mnie w mieszkaniu niż w salce, ale zachowuje charakter. To trzeba porównać na miejscu. 

Można powiedzieć że się na nich "obraziłem" ;) żeby zmienić sytuację mogę to tylko zrobić portfelem. Jeden dystrybutor na Polskę? Cmon to nie te czasy. 

 

I tak jeszcze jedno ... przecież przy zakupie zdalnym masz 14 dni na zwrot towaru więc naprawdę nie ma problemu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update. Mam w domu Naim Unity Nova i XS3. 

Powiem tak - ciężko mi usłyszeć jakąś różnicę w dźwięku.

Sam sprzęt jest tym czego szukałem. Czyli all in one. Podłączyłem TV przez HDMI wszystko zadziałało jak trzeba (głośność reguluje pilot od TV). 

Spotify działa od ręki - urządzenie jest ciągle w standby i samo się uruchamia. Zdziwiłem się bo Tidal działa tak jakby przez wbudowanego Chromecasta. 

Żeby nie było tak różowo to znalazłem jednak krytyczny błąd w oprogramowaniu - jeśli włączę spotify potem tidal i z powrotem spotify to całkowicie przestaje działać pilot. Pomaga jedynie twardy reset przez wyłączenie z prądu. Sprawdzałem 3x - trzeba by pisać do supportu bo sprzęt działa na najnowszym sofcie. 

W samym TV musiałem wybrać ręcznie dźwięk PCM bo automat nie zadziałał. 

W trakcie szukania różnicy w dźwięku podpiąłem jedną kolumnę to xs3 drugą do Unity. Jak mówię oczywistych różnic nie udało mi się wychwycić, ale miałem też tylko godzinę spokoju. 

Niestety Staszek z @S4Homeprzewidział to co się stało w trakcie. Powyżej pewnej kwoty zaczyna się szukać problemów w swoim sprzęcie :). U mnie to zamulona prawa kolumna. 

Nie ważne który sprzęt podaje sygnał - prawa gra inaczej. Oprócz tego że ma więcej basu to też jest mniej rozdzielcza. Nie chce mi się przestawiać jej na środek pokoju ale pewnie będę musiał żeby się upewnić że to wina ustawienia ;)

Stawiam że to róg pokoju zmienia całkiem dźwięk. Odsuwanie od ścian nie pomogło mimo że dzisiaj przemeblowałem okolice tv. 

 

IMG_20200704_211402.jpg

IMG_20200704_211441.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Stolarz napisał:

Nie chcę Ci nic mówić ale jak tak dalej pójdzie to zamiast cieszyć się słuchaniem muzyki, oglądaniem filmów spędzisz x czasu na szukanie złotego środka a potem pewnie i tak będziesz się doszukiwał niedoskonałości. I tak w kółko ;)

Nie daj się zwariować.

Tak, już miałem ostrzeżenie ;) szczególnie że jestem z rodzaju perfekcjonistów. 

Wydaje mi się że jestem już na finiszu kasa vs wartość. Unity na razie wygrywa. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dominik Jeziorski napisał:

Tak, już miałem ostrzeżenie ;) szczególnie że jestem z rodzaju perfekcjonistów. 

Wydaje mi się że jestem już na finiszu kasa vs wartość. Unity na razie wygrywa. 

 

A Hegel sprawdzałeś? Kończę w domu teraz test H190 i na razie z wszystkich stereo jest dla mnie kompletny. Pod katem czystości dynamiki jakości dźwięku obsługi i wyglądu. 

I doskonale radzi sobie z b&w 702 ... szczerze naprawdę nie mogę zrozumieć tego obrażenia się na b&w jak teraz tyle chcesz wydać na wzmacniacz (a do tego piszesz ze jesteś perfekcjonista => ja mam to samo) ... jak miałem w domu 703 i f502 jednocześnie to tutaj nie było żadnej konkurencji w rocku i muzyce klasycznej ... 

jakbym miał wybrać stereo to byłby mój wybór ... w swoim wątku napisze jak to wyglada vs Emotiva XMC-2
 

Edytowano przez Remi Franek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Dominik Jeziorski napisał:

Tak, już miałem ostrzeżenie ;) szczególnie że jestem z rodzaju perfekcjonistów. 

Wydaje mi się że jestem już na finiszu kasa vs wartość. Unity na razie wygrywa. 

 

Ja też raczej z tych co lubią mieć coś chociaż zbliżonego do perfekcji ale cienka jest linia pomiędzy perfekcją a kupowaniem kabli zasilających za 5000 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Remi Franek napisał:

A Hegel sprawdzałeś? Kończę w domu teraz test H190 i na razie z wszystkich stereo jest dla mnie kompletny. Pod katem czystości dynamiki jakości dźwięku obsługi i wyglądu. 

I doskonale radzi sobie z b&w 702 ... szczerze naprawdę nie mogę zrozumieć tego obrażenia się na b&w jak teraz tyle chcesz wydać na wzmacniacz (a do tego piszesz ze jesteś perfekcjonista => ja mam to samo) ... jak miałem w domu 703 i f502 jednocześnie to tutaj nie było żadnej konkurencji w rocku i muzyce klasycznej ... 

jakbym miał wybrać stereo to byłby mój wybór ... w swoim wątku napisze jak to wyglada vs Emotiva XMC-2
 

@Remi Franek

Porównywanie zestawu w salonie z zupełnie innym wzmacniaczem to będzie porównywanie jabłek do gruszek. Całość może grać zupełnie inaczej Moon 240i vs Naim XS3 vs NAD 368 jest tego przykładem.

Fyne w salonie nie mają, moona też nie więc tych samych kolumn nie da się porównać na miejscu - mogę mieć tylko odczucia. Co innego porównać w domu. Dlatego nie widzę w tym sensu

Ani Hegel ani Emotiva nie są urządzeniami uniwersalnymi. Trzeba składać kupę urządzeń w jedną całość - Naim ten problem rozwiązuje. 

Na teraz rezygnuję z 5.1 więc tym bardziej problemu nie ma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Dominik Jeziorski napisał:

@Remi Franek

Porównywanie zestawu w salonie z zupełnie innym wzmacniaczem to będzie porównywanie jabłek do gruszek. Całość może grać zupełnie inaczej Moon 240i vs Naim XS3 vs NAD 368 jest tego przykładem.

Fyne w salonie nie mają, moona też nie więc tych samych kolumn nie da się porównać na miejscu - mogę mieć tylko odczucia. Co innego porównać w domu. Dlatego nie widzę w tym sensu

Ani Hegel ani Emotiva nie są urządzeniami uniwersalnymi. Trzeba składać kupę urządzeń w jedną całość - Naim ten problem rozwiązuje. 

Na teraz rezygnuję z 5.1 więc tym bardziej problemu nie ma. 

Nie do końca prawda. Wzmacniacz bardzo wpływa na brzmienie ale różnica między np. F502 a B&W 703 olbrzymia. Jak już chcesz wydać 20k na sprzęt i kolumny i tak zależy Ci na jakości to ja nie rozumiem tych działań bo Fyne może fajne ale w porównaniu do 703 to grają tak jakby miały worek na sobie. Jeszcze raz napiszę: miałem obydwie kolumny jednocześnie w domu i nie umiem sobie wyobrazić, że w przypadku muzyki klasycznej, rocka czy jazzu F502 ma jakikolwiek start do 703 tym bardziej jak masz zamiar wydać ponad 10k na wzmacniacz.

I rozumiem, że w domu sprzęt zagra inaczej ale przy tej kasie którą chcesz wydać i czasie który już poświęciłeś to nie poświęcenie w salonie 15 minut na to aby zobaczyć np. Hegla z B&W aby wiedzieć czy warto zrobić test domowy jest dla mnie niepojęte i nie kupuję argumentu z jabłkami i gruszkami. I obrażając się na jeden salon nie robisz im na złość tylko sobie :) ... 

Co do systemu to jak Ci pasuje Naim to spoko to rzeczywiście fajny system All-In-One który sporo kosztuje. Nie jest to złe ale pod katem wygody (szczególnie pod kątem aplikacji) Sonos i BlueOs są 3 razy lepsze. 

Z tych rzeczy o których pisałeś Hegel nie ma tylko wyjścia na HDMI. Jak to jest krytyczne to pozostaje Naim. Resztę obsługuje bez problemu od Spotify, poprzez Airplay, przez USB i odtwarzacz sieciowy łącznie z plikami DSD.  Za to pod kątem mocy i dynamiki jest o wiele lepiej. 

Emotiva nie jest dla każdego a juz na pewno nie jest dla tego kto nie chce kina domowego. I rzeczywiście wymaga dodatku takiego jak np. Sonos ale daje mi fantastyczne wrażenia kinowe plus doskonałą jakość w stereo plus jak masz problemy z akustyką pomieszczenia to Dirac może bardzo pomóc. 

Edytowano przez Remi Franek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Remi Franek pamiętaj wszystko zależy od ucha. Dałem posłuchać zestawu paru sąsiadom. Każdy miał inne zdanie. Jednym podobał się Roksan drugim Moon. 

Nie wiem z czym testowałeś F502 moje odczucie po zmianie z Moon na Naim jest takie że właśnie rozdzielczość wzrosła. Nie nazwę tego kocem - po prostu cały dźwięk był ciemny i bas zasłaniał szczegóły. 

I absolutnie nie mówię że nie masz racji może tak być że B&W coś w sobie ma. 

Nadal najważniejsze żeby wszystko włączyło się razem z TV pilotem od TV. I to w Naim to działa. 

Zwyczajnie chyba nie chce mi się poświęcać czasu żeby połączyć wszystko w całość i używać Harmony. 

Największy minus Naima - pilot się zawiesza. Coś co nie powinno się zdarzyć w tej klasie sprzętu.

I być może to naprawią ale to jest jedyna rzecz która mnie przekonuje do zestawu a nie all in one. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem powyżej, oczywiście że wzmacniacz ma znaczenie i oczywiście że są różne grania. B&W można kochać lub nienawidzić. To co jest pewne że grają wyjątkowo a przypadku muzyki którą napisałeś że słuchasz ja nie znalazłem nic lepszego. I dlatego ciężko mi jest zrozumieć dlaczego chcąc wydać tyle na wzmacniacz dokładasz do niego kolumny które nie przystają do tej klasy.

Testowałem akurat wtedy z wzmacniaczem stereo Marantza ale to nie o to chodzi. Na dowolnym wzmacniaczu będzie bardzo duża różnica pomiędzy tymi kolumnami i wzmacniacz dużo zrobi ale musi mieć z czego.

Przyznam nie rozumiem tego argumentu z TV (może dlatego że mam projektor :)) ale ja muzykę słucham bez tv :)  ... a wszystko ma sie włączać z telefonu i to dowolnego a nie jednego :)

Mi się naim podoba pod kątem ALL-IN-ONE ale tak jak napisałem powyżej można wygodniej. Aplikacja Sonos'a która integruje wszystko jest mistrzostwem świata plus dodaje dobry i niedrogi multiroom. Co ważne jest to wszystko tak proste że moje obydwie córki 5 i 9 lat bez problemu ogarniają całe nagłośnienie w domu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, maciek72 napisał:

A , słuchałem Marantz PM 7000N ? Jest za tani ? 

Może all in one Marantz 612 i reszta na poprawę akustyki ? 

Możesz wydać 25000 i być w punkcie wyjścia 

Przy takim ustawieniu kolumn , nie wierzę  , że to może poprawnie grać.  Każdy dodatkowy tysiąc , to moim zdaniem tysiąc wywalony 

Nie do końca wiem co próbujesz powiedzieć. Przez cały wątek przewinęło się kupę sprzętu. Nad 368 był w zakresie 4k zł z Fyne zwyczajnie nie grał - za mało mocy żeby je napędzić. Nie wierzę że Marantz coś by zmienił - nie wiem jaki ma typ dźwięku - jeśli bliżej Roxan to odpadł by w 30 sec. 

Punkt wyjścia to Bronze 500 + Yamaha 485 wiec jak możesz powiedzieć że jestem w punkcie wyjścia? Obecny sprzęt jest kilka klas wyżej i też w moim mieszkaniu gra kilka razy lepiej w porównaniu do wyjściowego. 

Pytam poważnie - co jest nie tak z ustawieniem kolumn wg ciebie? 

@Remi Franek czytałem opis B&W

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/53-bowers-wilkins-703

Szukam basu który będzie mięsisty/rozlany - B&W wg testu taki nie będzie - opis tych kolumn brzmi jak zupełna przeciwność tego co ja szukam dlatego też trochę mi się nie chce jechać ich słuchać. 

Nie masz TV i przypuszczam że nie używałeś pilota z żyroskopem. Miałem to za równo w Samsungu jak i w LG. Zwyczajnie nie chcę z tego zrezygnować. 

I właśnie w tym rzecz. Mam już pilota do TV w komórce. Pilot od TV włącza Naima przez HDMI nic więcej nie muszę robić oprócz wciśnięcia przycisku Netflix. Potem machając ręką wybieram co chcę obejrzeć. 

Muzyki nie słucham z TV nie wiem skąd ten pomysł. Chodzi tylko o filmy. 

Mam też wrażenie że "sprzedajesz" mi rozwiązanie którego ja nie potrzebuję. Nie planuję multiroom więc Sonos nic nie zmienia. 

Ma być prosto w salonie - tyle i aż tyle. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytaj testów tylko posłuchaj, przy tej kasie co chcesz wydać po raz n-ty napiszę że nie wiem dlaczego brakuje Ci 15-30 minut. Na początku jak słuchałem B&W to myślałem że bassu  brakuje ale po 15 minutach wyszło że jest idealnie ... a góra i średnica jest genialna ... o detaliczności dźwięku nie wspomnę 

Jeśli chodzi o oglądanie to przed projektorem miałem LG 75 cali z pilotem z żyroskopem. Ja napisałem Ci, że nie potrzebuje pilota do muzyki bo wybrać i tak trzeba utwór albo playlistę (na telefonie robi sie to lepiej niz na to, sterowanie głosowe trochę to poprawia ale nie za dużo). Mi sprzęt włącza pilot od Apple TV które działa tak samo jak u Ciebie (włącza projektor i emotivę) poprzez hdmi cec. Lubię Webos'a ale Apple tv 4k to zdecydowanie najlepszy dla mnie system do zarządzania tv. Także można równie wygodnie jak to co Ty proponujesz przy czym naprawdę rozumiem dlaczego tak wolisz i wiem dlaczego Naim Ci pasuje.

Co do reszty to przede wszystkim niczego Ci nie sprzedaję ale staram się powiedzieć o tym co sam przeszedłem bo miałem bardzo dużo tego sprzętu co Ty i wydaje mi się że mam podobne oczekiwania i słucham podobnej muzyki (przynajmniej cały czas jak przeczytam Twojego pierwszego posta). Prowizji za swój czas nie mam a potrzeby aby coś Ci udowodnić też. Starałem się pomóc znaleźć najsensowniejszy sprzęt za tyle kasy ile chcesz wydać natomiast wydaje mi się że prowadzi to w złą stronę. Jedno natomiast jest faktem, to Twoja kasa i wydasz ją tak jak chcesz, słuchając lub nie słuchając innych.

To że nie planujesz czegoś to nie znaczy że to nie może być fajne. Przypomnę Ci że na początku tego wątku kompletnie co innego planowałeś a co innego wyszło i za całkowicie inną kasę. Jak widać dużo się pozmieniało. Zaproponowałem Ci Sonosa bo napisałeś że cenisz jakość i wygodę oraz prostotę a co więcej możesz go przetestować bez zobowiązań a to że przy okazji możesz zrobić fantastyczny room np. z muzyką w łazienke i korytarzu tak że muzyka przelewa się pomiędzy pomieszczeniami.

Podsumowując skoro i tak nie chcesz skorzystać to masz rację szkoda czasu na "sprzedawanie" Ci czegoś.

Edytowano przez Remi Franek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Remi Franek napisał:

Nie czytaj testów tylko posłuchaj, przy tej kasie co chcesz wydać po raz n-ty napiszę że nie wiem dlaczego brakuje Ci 15-30 minut. Na początku jak słuchałem B&W to myślałem że bassu  brakuje ale po 15 minutach wyszło że jest idealnie ... a góra i średnica jest genialna ... o detaliczności dźwięku nie wspomnę 

po prostu nie rozumiem kompletnie jednego, zamiast doinwestować kolumny to do kolumn za 5k bierzesz sprzęt za kilkanaście tysięcy aby grało to dobrze. 

3 godziny temu, Remi Franek napisał:

Jeśli chodzi o oglądanie to przed projektorem miałem LG 75 cali z pilotem z żyroskopem. Ja napisałem Ci, że nie potrzebuje pilota do muzyki bo wybrać i tak trzeba utwór albo playlistę (na telefonie robi sie to lepiej niz na to, sterowanie głosowe trochę to poprawia ale nie za dużo). Mi sprzęt włącza pilot od Apple TV które działa tak samo jak u Ciebie (włącza projektor i emotivę) poprzez hdmi cec. Lubię Webos'a ale Apple tv 4k to zdecydowanie najlepszy dla mnie system do zarządzania tv. Także można równie wygodnie jak to co Ty proponujesz przy czym naprawdę rozumiem dlaczego tak wolisz i wiem dlaczego Naim Ci pasuje.

Co do reszty to przede wszystkim niczego Ci nie sprzedaję ale staram się powiedzieć o tym co sam przeszedłem bo miałem bardzo dużo tego sprzętu co Ty i wydaje mi się że mam podobne oczekiwania i słucham podobnej muzyki (przynajmniej cały czas jak przeczytam Twojego pierwszego posta). Prowizji za swój czas nie mam a potrzeby aby coś Ci udowodnić też. Starałem się pomóc znaleźć najsensowniejszy sprzęt za tyle kasy ile chcesz wydać natomiast wydaje mi się że prowadzi to w złą stronę. Jedno natomiast jest faktem, to Twoja kasa i wydasz ją tak jak chcesz, słuchając lub nie słuchając innych.

To że nie planujesz czegoś to nie znaczy że to nie może być fajne. Przypomnę Ci że na początku tego wątku kompletnie co innego planowałeś a co innego wyszło i za całkowicie inną kasę. Jak widać dużo się pozmieniało. Zaproponowałem Ci Sonosa bo napisałeś że cenisz jakość i wygodę oraz prostotę a co więcej możesz go przetestować bez zobowiązań a to że przy okazji możesz zrobić fantastyczny room np. z muzyką w łazienke i korytarzu tak że muzyka przelewa się pomiędzy pomieszczeniami.

Podsumowując skoro i tak nie chcesz skorzystać to masz rację szkoda czasu na "sprzedawanie" Ci czegoś.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Remi Franekpolicz proszę ile trzeba wydać na całość - nie wiem skąd wziąłeś 5k najmniej ile widziałem za nowe białe Fyne to 6.6 -7k a średnia to raczej 8k.

Katalogowo/allegrowo bez zniżek:

Naim XS3 12k + kolumny 6.6k  + najtańszy dac 650 zł + Node 2i - 2.5k + kable 250 zł + logitech 1k => 23000

Unity 20k  + kolumny 6.6k + kable 250 = 26850

W pierwszym rozwiązaniu Node jest podpięty bezpośrednio do wzmacniacza a powinien chyba iść przez DAC co tylko zwiększy kwotę żeby był z pilotem bo w grę wchodzi jakiś używany Hegel za 2k. Wtedy kwota to już 24.5k

B&W kosztują 8k - mogą brzmieć lepiej tylko popatrz na sumę - pogłębiają tylko problem braku technologii bo w pierwszy zestaw nie za bardzo chcę iść. 

To jest kompromis i gdzieś muszę go zastosować. Nie chce mi się wierzyć że wzmak za 4-6k zagra tak samo jak ten za 11k.

Lepsze kolumny mogą zwyczajnie poczekać, technologia nie bardzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to masz czarne. Na koniec maja były po 5600, jeśli teraz w detalu drożej to IMHO znaczy że można je kupić taniej. Za lakier rzeczywiście trzeba dopłacić ale nie pisałeś że potrzebujesz białe lakierowane. W każdym razie dopłacisz 1000 zł tylko za lakier.

ten pierwszy zestaw jest dla mnie bez sensu kompletnie przepłacony Jakbym tak składał to nie kupiłbym nic nowego tylko z wtórnego rynku szczególnie w przypadku wzmacniacza szczególnie że od strony zarządzania chciałbyś to oprzeć na Bluenode 2i.

Naim Superuniti https://www.centralaudio.co.uk/index.php?page=products&id=9795 - 1636 funtów, i do tego harmony za 500 zł (nie trzeba kupować najdroższej wersji). Aby zmieścić się w 20k zostaje mi spokojnie ponad 10k na kolumny. Podobnie w rozwiązaniu z Heglem H190. Jednego jestem pewny że można znaleźć w kwocie 26k zestaw stereo który będzie lepiej spełniał Twoje oczekiwania i grał lepiej niz F502.

W kwocie 10k-12k jest naprawdę dużo kolumn które są lepsze niż F502 (pomimo tego że uważam że są całkiem udane). Nie chce Ci już pisać o B&W bo zamiast ich posłuchać piszesz o tym że obraziłeś się na salon i poczytałeś czyiś test więc nie ma sensu (co jest naprawdę ciekawe biorąc pod uwagę jakiej muzyki słuchasz).

Co do podsumowania: Ja bym powiedział odwrotnie ... technologia może poczekać bo się zmienia 5 razy szybciej (i jej wartość podobnie) niż dobre kolumny ale tak jak wspomniałem to Twój wybór. Dla mnie to wkładanie do porsche silnika od skody. 

Ja już kończę w tym temacie bo nie widzę abym cokolwiek wnosił sensownego co Ci pomoże. Oceniasz kolumny których nie słyszałeś (B&W), podobnie z zestawami których nie używałeś. Amplitunery wyrzuciłeś na podstawie najsłabszego modelu Yamahy (która nawet w topowym modelu 3080 gra gorzej niż Anthem).  Z tych rzeczy które masz tylko Moon'a nie słyszałem i nie testowałem więc czuję sie fair wyrażając swoją opinię.

I wzmak za 4-6 nie zagra tak samo jak ten za 11k. Podobnie z kolumnami więc nie czuję Twojego wyboru i kompromisu. 

Co do liczenia to uwierz mi ale liczę każdą złotówkę którą wydaję i ostatnie 9 miesięcy spędziłem aby to było wydane dobrze. U mnie kino stanowi minimum 50% czasu i żadne stereo nie zastąpi dobrego 5.1 z ekranem 140 calowym. Jak kino w domu to kino. W Twoim przypadku przy takim Tv i takim układzie mieszkania który obecnie masz też bym został z stereo. W kinie powiedzmy ze ujdzie ale za to muzyki będzie miło posłuchać.

Żeby tylko zakończyć dobrze. Najważniejsze jest to abyś TY był zadowolony. Jak Ci pasuje i gra dobrze to nie czytaj postów na forum tylko kup i ciesz się z zakupu :). Przecież o to w tym wszystkim chodzi :) 

Ps. Ten Naim nie testowałem ale bardzo mi się podoba i pewnie jeśli potrzebowałbym kina to też byłby moim wyborem :).

 

Edytowano przez Remi Franek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Remi Franek tu nie chodzi o ocenę B&W - po twoim opisie naprawę mam ochotę je posłuchać tylko też jestem już zmęczony myśleniem o tym. Mam za dużo roboty w pracy a to miała być przyjemność a robi się z tego trochę wariactwo i ciągłe rozważanie jakiś za i przeciw. Plan był prosty - kupić nowe - nie działa - gwarancja czy tam zwrot w 14 dni. Zacząłem od soundbara za 5k czy grajka Naima. 

To ma być bez zastanawiania i kolejnego stresu czy jak kupię używkę to będzie to działać poprawnie czy też może ktoś mnie oszuka bo coś będzie zjarane.  Nie mam teraz na to czasu i  naprawdę chcę sobie oszczędzić niepotrzebnego stresu.

Podajesz ceny za używkę -  nigdy nie było takiego planu żeby zakup był zrobiony w ten sposób. Nie było też planu składać pół roku zestaw i czekać na okazję. Jestem tym Kowalskim który potem sprzedaje ze stratą bo kupił nowe ;)

Z technologią też się nie zgadzam - kupuję jutro, jutro używam a nie czekam aż poskładam "idealną" całość. W ten sposób mogę czekać w nieskończoność. 

PS. Gratuluję cierpliwości - my z żoną mamy już dość i chcemy po prostu "coś" kupić I zwyczajnie używać. 

Edytowano przez Dominik Jeziorski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem dlatego ja też już zakończyłem swoje poszukiwania bo wyglądało to podobnie jak u Ciebie :)  (nie dość że robota, na zdalnym to jeszcze w ciągu dnia dwójka dzieci dodatkowo i czujesz się jakbyś pracował na dwóch etatach :).

Przeczytałem jeszcze raz Twoje wypowiedzi i myślę, że jak naprawdę jara Cię jak działa Naim i dzwięk Ci pasuje to zostałbym przy tym wyborze. Osobiście pewnie kupiłbym go inaczej (bez czekania pół roku :) bo myślę że można to ogarnąć w kilka dni tak samo jak ja ogarnałem swoje B&W 702 S2). Przy muzyce akurat często im starsze tym lepsze ... nowoczesne są tylko standardy i bajery w stylu Airplay 2, aplikacja etc.

Nikt nie mówił o czekaniu tylko o innych proporcjach przeznaczania kasy ale tak jak Ci napisałem, jak Ci pasuje to kupuj i tu już nie kombinuj bo moim zdaniem ciężko będzie znaleźć coś co spełnia wszystkie Twoje oczekiwania. Jak kasa nie jest problemem to nie ma co czekać.

Ja pomimo wszystkiego poleciłbym jeszcze posłuchać innych kolumn. Te mi po prostu nie pasują do tego zestawu. Tańsze są nawet 603 od B&W chociaż i tak szedłbym w 703 lub 702. Jesli chodzi o połączenie z Naim to podobno niektórzy piszą że jest wybitne a inni że beznadziejne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem Remi Twoje podejście to że Ty je miałeś i Tobie bardzie podeszły Bowersy to w porzadku. Ale wielu osobom bardziej podobają się fyne. Dla mnie Bowersy graja za sucho. To jakby tu dodać jeszcze KEF to wychodzi że te kolumny są dla nikogo bo Bowers gra bardziej rozdzielczo i czysto. Nie no to jest kwestia indywidualnego odsłuchu. Na pewno nie mozna wskazać tutaj. No wybierz te bo ja je mialem / mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje ze mi podoba się coś innego ale chodziło mi o to ze nawet w przypadku tych wyborów inaczej ustawilbym proporcje pomiędzy środkami finansowymi na wzmacniacz i kolumny. F502 maja tez model f502sp jeśli bardzo komuś podoba się ta barwa. 

Dodatkowo co do powyższej sytuacji to uważam po prostu ze jeśli słucha się rocka i muzyki klasycznej a dodatkowo 50 będzie kino domowe to nie posłuchanie b&w to błąd i może już zamknijmy ten temat. Nie chodziło o to ze wybierz te bo je miałem ... ale bardziej o to: posłuchaj tez tych zanim podejmiesz finalna decyzje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...