Skocz do zawartości

Gramofon na początek do 1500 zł


Recommended Posts

3 minuty temu, Karol64208 napisał:

najlepiej pod AUX, 

Albo np. Pod cd rowniez pisalem wczesniej. Odnosze wrazenie ze nie czytasz co piszę

3 minuty temu, Karol64208 napisał:

najlepiej pod AUX, 

Aux tam nie ma

Wracajac do pytania. Warto dopłacać tą 100-wke?

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

7 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Albo np. Pod cd rowniez pisalem wczesniej. Odnosze wrazenie ze nie czytasz co piszę

czytam, dlatego napisałem AUX, może byc dowolne inne Tape, Tune, CD, itd, ale najlepiej pod wejście oporowe /bez kondensatorów/ w czepionych w wejście szeregowo.

Nie warto dopłacać 

Za tą kwotę kup lepszą wkładkę z igłą ED

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Karol64208 napisał:

Nie warto dopłacać 

No ok bo w cenie tego "plus" mozna znalesc rega planar2

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

A jak już ta Rega to bez wbudowanego pre.

 

Jeszcze tez ogladam pro-ject debut carbon...

Gdybym mial cos wybierac to właśnie rega lub pro-ject. Te cztery propozycje troche wintydzowe :P ale ja sie nie znam

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gramofon jakikolwiek no oprócz BABINO,:D z pełną mechaniką ustawień + stroboskop przydatny jest w PL

10 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Jeszcze tez ogladam pro-ject debut carbon...

skup sie na czymś tańszym, a resztę kasy zainwestuj wkładkę / Tracking force range  -  1.6-2.0 g (16-20 mN), tak żeby miały poniżej 1.5g Jest to ważne przy nowych płytach, szkoda żeby szybko uległy zniszczeniu 

Ortofon 2M red to też średniej klasy wkładka.

Miałem okazje testować Ortofony i grają bardziej środkiem brak balansu tonalnego

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Czy to oznacza ze dzwiek byl zawsze taki sam??? Ze gramofon nie gra tylko wkladka? Sorki za pytania ale dopiero "wchodze" w ten remat.

wkładka jest przetwornikiem imp. mechanicznych na elektryczne-dźwięk. Swoją Shura używam od 42 lat.  Reszta gramofonu to tylko mechanika, stabilność obrotów i możliwość ustawienia kąta natarcia igły.

Dlatego też ważne jest nacisk igły / powinien być do 1.5g /  i też eliptyczna diamont. 

Żadna marka gramofonu nie gra lepiej czy gorzej lub super jeżeli nie ma odpowiedniej wkładki i igły:15_yum:.

Igła powinna być wymieniana po ok 500h pracy, zależy od płyt nowe / używane

Igła przy małym nacisku 1.2g wytrzyma do 1000h 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Czy to oznacza ze dzwiek byl zawsze taki sam??? Ze gramofon nie gra tylko wkladka? Sorki za pytania ale dopiero "wchodze" w ten temat.

Zalecam większy dystans do wypowiedzi ;)

Faktem jest że dobrze wybierać gramofon który ma ustawienia wszystkiego. Na początku utrudnia to start i kalibrację ale jak sie przebrnie przez to to jest już łatwiej.

Dla tych co lubią zmiany, warto aby ramię miało wymienną końcówkę (tzw. shell-a) co pozwoli mieć zamiennie 2 albo 3 wkładki

Czy tylko wkładka "gra" ? I tak i nie. Bo gra jak pozwoli stabilność gramofonu, wykonanie ramienia i oczywiście kalibracja. Czy plinta nie gra? No mógłbym w ekstrema pójść i podać mojego Garrarda jako przykład, ale podpowiem ze warto by plinta była duża i ciężka ;)

To sie wszystko zazębia niestety.

A na końcu jest przedwzmacniacz gramofonowy, który także ma wpływ na efekt końcowy a w przypadku niektórych przedwzmacniaczy ten wpływ jest ogromny (szczególnie z tych z niższej półki ;) )

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Fafniak napisał:

Czy tylko wkładka "gra" ? I tak i nie.

nie chcesz powiedzieć że inne elementy też grają :15_yum: to w takim razie gramofon na śmieci. Istotą jest wkładka + igła i dobre przeniesienie dźwięku / połączenie kablowe/do pre-ampa.

Możliwościach  ustawień i dla PL najważniejsze żeby miał stroboskop /kontrola obrotów/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie teraz zadam, ale.... czy gramofony rowniez można wypożyczać na odsłuch? Czy tez jest to na tyle delikatna materia ze kupujemy w ciemno a ewentualne problemy z dzwiekiem zmieniamy zmieniajac wkładkę?

Ps: problemy czyli nie pasujące mi brzmienie do oczekiwań

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Głupie pytanie teraz zadam, ale.... czy gramofony rowniez można wypożyczać na odsłuch? Czy tez jest to na tyle delikatna materia ze kupujemy w ciemno a ewentualne problemy z dzwiekiem zmieniamy zmieniajac wkładkę?

z tego co pisałeś mieszkasz w UK, czy tak? to tutaj możesz kupić i przynajmniej do 10 /roboczych/ dni możesz oddać bez żadnego tłumaczenia się dlaczego? bo mi kolor nie pasuje:D 

Ta sama zasada działa na eBay itd.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem w UK. No cóż.... jeszcze sie poedukuje troche w tym temacie. Wciaz nie wiem czy atakowac nowke czy tez cos taniego np. Z gumtree na początek i zobaczyc "z czym sie to je".

Pewnie taki laik jak ja w tym temacie wtopi na uzywanym...

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem żeby nie straszyć nikogo, postaraj się aby miał regulację ramienia / mechanikę regulacji/ wkładka dokupisz lepszą. Ważne jest już w domu dobrze wypoziomować, a jak mieszkach UK to najlepiej półkę do ściany i na niej gramofon. Bo jak go postawisz na komodzie to wiesz co będzie przy tych podłogach w UK:D. Jak możesz to jaki masz sprzęt wzm + kolumny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karol64208 napisał:

Jak możesz to jaki masz sprzęt wzm + kolumny?

Marantz pm6004 i tannoy dc6tse. Granie przestrzenne z b.dobrym/wybitnym wokalem i precyzyjnie na wysokich. Makrodynamika na 4, mikrodynamika na5 w 6 stopniowej skali. Mozna lepiej ale wiadomo.... cena plasuje ten zestaw w takim przedziale. Stereofonia i wgląd w nagranie na6. Niskie sa rowniez b.dobre dopóki nie zaszaleje z potencjometrem, kolumny lubia w tych momentach mocne trzymanie za "mordkę" (Roksan mi to uświadomił). Ale to akurat nie jest jakiś mega problem bo prefereuje ciche-srednie poziomy głośności. I w tej sytuacji niczego wiecej nie oczekuję w tym zakresie cenowym. 

Ps: @Karol64208 prosze nie doradzaj mi wymiany kolumn na 3-drożne bo nie zmienię ;) jestem zadowolony z tego set-a.

Jaki dzwiek powinien dawać gramofon? Na ta chwilę mogę nawet pójść w bardziej przybrudzony/vintydżowy/analogowy mocno dzwiek. Nie zalezy mi az tak bardzo na hiper-szczegółowosci. Szelesty płyty i trzaski pożądane bardzo. Ale tez dociazenie dzwieku, może nawet ciepło zagrać i przedewszystkim dynamika (rozumiem to tak że nie moze być płasko tylko oczekuje "skoków dynamicznych" pomiedzy cichymi a glosnymi w prezentowanym materiale muzycznym - jesli to mozliwe oczywiście). Chce poczuć klimat czarnej płyty. Taka odskocznia od czystosci które teraz własnie mi serwują obecne źródła (malina i cd). 

Dnia 16.08.2020 o 20:22, tomek4446 napisał:

Najpierw myślałem ze nie chce w tym kierunku. A teraz znowu bym wszedł w tego typu gramofony. Tylko boje sie ze wejde na minę.

Takie pytanko jeszcze. Na co zwracać szczególną uwage przy uzywanym gramofonie? Np. Naciąg paska, luzy albo głośna praca silnika lub..... no właśnie... nie mam pojęcia jak ocenić czy zaraz cos nie padnie i bedzie klops.

3 godziny temu, Karol64208 napisał:

jak mieszkach UK to najlepiej półkę do ściany i na niej gramofon. Bo jak go postawisz na komodzie to wiesz co będzie przy tych podłogach w UK:D

Tu pojawia sie problem. Z drugą połówką nie przejdzie wisząca bo kable wiszace lub nawet w korytku pod kolor sciany "popsują" juz urządzony salon.... chociaż wolałbym szczerze umieścić go w jak to mówią na Śląsku... "w lufcie". Czyt. Półka :)

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2020 o 20:26, Karol64208 napisał:

Tracking force range  -  1.6-2.0 g (16-20 mN), tak żeby miały poniżej 1.5g Jest to ważne przy nowych płytach, szkoda żeby szybko uległy zniszczeniu

Jak brzmi zniszczona płyta? Bo jesli sa szumy i trzaski to w sumie mi to nie przeszkadza bo jak juz pisalem wczesniej, chyba wlasnie tego oczekuję (po namysłach), od tej technologii. ;)

 

3 godziny temu, Karol64208 napisał:

 możesz kupić i przynajmniej do 10 /roboczych/ dni możesz oddać bez żadnego tłumaczenia się dlaczego? bo mi kolor nie pasuje:D 

Ta sama zasada działa na eBay itd.

Ale czy takie uzytkowanie nie bedzie nosiło śladów uzytkowania i sklep odmówi przyjęcia towaru spowrotem. Regulowanie gramofonu rozumiem tak że trzeba gdzies tam pokrecic. Czy to regulowanie zostawia jakieś ślady?

Przepraszam za milion pytań ale nie na wszystkie nurtujace mnie pytania mozna odnalesc odpowiedz w Sieci, (bo tak juz mam że jak chwycę temat to "gryzę" go z każdej strony), a tu widze poziom wiedzy wysoki wiec korzystam :D

pozdr.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ale czy takie uzytkowanie nie bedzie nosiło śladów uzytkowania i sklep odmówi przyjęcia towaru spowrotem.

nie ma znaczenia, masz prawo oddać. Jak jest nowy to nie wymaga specjalnie regulacji-jest fabrycznie ustawione, poza antiskating. Możesz śmiało regulować i do 10 dni możesz go oddać.

6 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Jak brzmi zniszczona płyta? Bo jesli sa szumy i trzaski to w sumie mi to nie przeszkadza bo jak juz pisalem wczesniej, chyba wlasnie tego oczekuję (po namysłach), od tej technologii. ;)

Nowa płyta jest czysta bez jakichkolwiek szumów czy trzasków, jeżeli trafisz na taką nową możesz również oddać do sklepu. Prawie wszystkie nowe mają na folii nalepkę tłoczni, czasami można spotkać opakowanie bez nalepki z tłoczni, może to oznaczać że płyta była ponownie przepakowana w sklepie, jak stwierdzisz w domu że jest wadliwa/ pofalowana, rysy, lub trzaski / masz prawo oddać, a nawet jak nie spodoba się muza :15_yum:.Trwałość płyty zależy przede wszystkim od pionowego przechowywania chroniona przed kurzem, nadmiernym ciepłem /kaloryfer itd-może się pofalować/, ale też najważniejsze nacisk igły na płytę. Dlatego proponuje wymianę wkładki na lepszą której nacisk jest przewidziany do 1.6g i igła eliptyczna ED. Przy płytach używanych mogą pojawić się szelest czy trzaski. Nie kupuj płyt gdzie są rysy, może być zmatowiona, ale bez rys /wgłębień/ . Nowe jak zastosujesz dobrą wkładkę przetrwają dziesiątki lat / mam takie/ bez słyszalnych oznak. Nie używaj płyt mocno porysowanych, szkoda igły. Kupione używane płyty jest dobrze przed użyciem umyć, igłę w gramofonie możesz natomiast umyć / kąpiel w spirytusie 98%/ po kilkunastu odtwarzań płyt.

Pamiętaj wypoziomować talerz-ważne.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...