Skocz do zawarto艣ci
Romek79

Naim Uniti Atom + Dynaudio Evoke 30 - co艣 lepiej?

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowicz贸w 馃槉

Jest to pierwszy post wi臋c prosz臋 o wyrozumia艂o艣膰.

Od pewnego czasu czytam testy sprz臋tu audio oraz wymieniane pogl膮dy na ich temat tu na forum. 聽Zarazi艂em si臋 pasj膮 do muzyki od znajomych i do pe艂ni szcz臋艣cia brakuje sprz臋tu audio.

Przymierzam si臋 do zakupu pierwszego zestawu stereo i zanim dokonam zakupu prosz臋 o sugestie os贸b/bran偶y na temat po艂膮czenia jak w temacie.

Tytu艂owego sprz臋tu s艂ucha艂em u znajomego. Nie znam fachowych okre艣le艅 d藕wi臋ku wi臋c unikn臋 pr贸b jego opisu. Jedyne co mog臋 napisa膰 to satysfakcja z s艂uchania muzyki z Tidala hifi. Przy cichym ods艂uchu jak r贸wnie偶 g艂o艣niejszych poziomach jako艣膰 d藕wi臋ku mi si臋 podoba艂a. Kilkugodzinne ods艂uchy sprawiaj膮 przyjemno艣膰.

Pytanie do forumowicz贸w jest nast臋puj膮ce. Co ewentualnie ods艂ucha膰 u siebie w domu aby by艂o jeszcze lepiej ni偶 dobrze 馃槉. Zak艂adam 偶e 2 鈥 3 zestawy m贸g艂bym przetestowa膰 w domu (oczywi艣ci nie na raz z konieczno艣ci wp艂aty kaucji). Jestem z 艁odzi wi臋c wsz臋dzie mam blisko 馃槈 Chcia艂bym aby mo偶liwie by艂 r贸wnie偶 to jeden klocek i kolumny pod艂ogowe. Bud偶et mo偶na za艂o偶y膰 na poziomie sprz臋tu z tytu艂u i nie przekraczaj膮cego 30000 PLN. Je艣li oczywi艣cie jest opcja czego艣 ta艅szego a 鈥瀕epszego鈥 od Naima w po艂膮czeniu z Dynaudio to r贸wnie偶 ch臋tnie rozwa偶臋.

Pomieszczenie ods艂uchowe ma oko艂o 23m2 (~4,4m na ~5,3m, wysoko艣膰 2,6m) , jest to otwarty salon na reszt臋 pi臋tra. Muzyka wszelaka poza disco polo i klasyczn膮. Docelowo zaadaptowany b臋dzie akustycznie. Kolumny ustawione w planach b臋d膮 na kr贸tszej 艣cianie (za nimi absorbery i pu艂apki basowe w rogach). Miejsce ods艂uchowe oko艂o 2,8 鈥 3,2m od kolumn aby utworzy膰 tr贸jk膮t r贸wnoboczny lub r贸wnoramienny (za miejscem ods艂uchowym dyfuzory skyline). Pomieszczenie ods艂uchowe mam do艣膰 podobne do znajomego gdy偶 s膮 to segmenty o takim samym planie. Jedyna r贸偶nica to styl mebli.

Niestety znajomy nie chce po偶yczy膰 sprz臋tu na ods艂uch :D. Jednak zak艂adam 偶e warunki s膮 bardzo podobne wi臋c brzmienie systemu b臋dzie u mnie takie samo.

By艂bym wdzi臋czny za opinie os贸b, kt贸re s艂ucha艂y takiego po艂膮czenia lub s艂ucha艂y chocia偶 jednego z komponent贸w w innym zestawieniu.

Je偶eli o czym艣 nie wspomnia艂em to prosz臋 o sugestie jakich informacji brakuje.

Z g贸ry dzi臋kuj臋 za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Rafa艂

Udost臋pnij ten post

Udost臋pnij na innych stronach

Cze艣膰,

To co to za znajomy? :P

My Ci taki sprz臋t po偶yczymy. Bo faktycznie kwestia akustyki mo偶e co nieco zmieni膰.

Ale od pocz膮tku. Pierwotny system dobrany ciekawie i to mo偶e si臋 podoba膰. Zw艂aszcza 偶e s艂ucha艂e艣 i to pewnie nie kr贸tko. Chod藕 warto w tym bud偶ecie spr贸bowa膰 co艣 wi臋cej.

Opera Quinta SE + Cambirdge CXA 81 + CXN V2

Moon ACE + wspomniane Dynaudio lub Monitor Audio Gold 5 generacji 200 lub nawet 300.

Mo偶esz podjecha膰 do nas na ods艂uch wst臋pny? P贸藕niej po偶yczymy Ci sprz臋t do domu.

Udost臋pnij ten post

Cze艣膰,
NAIM Uniti Atom w po艂膮czeniu z Dynaudio Evoke 30 to po艂膮czenie dynamiki Naima i muzykalno艣膰 Evoke. W kwocie do 30 000z艂 masz na prawd臋 bardzo du偶o mo偶liwo艣ci. Napisa艂e艣, 偶e jeste艣 z 艁odzi wi臋c koniecznie zapraszam Ci臋 na ods艂uch do naszego salonu, kt贸ry mie艣ci si臋 w Pabianicach.

Je艣li chodzi o wzmacniacze typu all in one to polecam zwr贸ci膰 uwag臋 na Moon ACE lub Advance Paris MyConnect150. Kolumny dobraliby艣my na miejscu i zawsze staram si臋 na sam pocz膮tek zaprezentowa膰 2 odmienne charaktery brzmienia aby艣 m贸g艂 oceni膰 czy wolisz bardziej analitycznie brzmienie czy mo偶e muzykalne.聽

Zapraszam do kontaktu w sprawie um贸wienia ods艂uchu.聽

Udost臋pnij ten post

@Romek79,聽Dynaudio Evoke 30 to zapewne wy艣mienite g艂o艣niki, ale jak masz czas i ochot臋, to聽warto dla por贸wnania pos艂ucha膰 jeszcze paru innych. Mo偶e jeszcze lepiej wpisz膮 si臋 w Tw贸j gust. Ja proponuje dopisa膰 do listy KEF R5 i B&W 704 (lub 703). B臋dziesz mia艂 szeroki rozstrza艂 brzmie艅, wi臋c 艂atwo okre艣lisz, to kt贸rego Ci najbli偶ej.

Udost臋pnij ten post

Dzi臋ki za propozycje :)

Temat za艂o偶ony na dw贸ch forach r贸wnolegle wi臋c jak ju偶 otrzymam list臋 potencjalnych propozycji to postaram si臋 wybra膰 teoretyczne optimum i zg艂osz臋 si臋 po wypo偶yczenie sprz臋tu :)

Udost臋pnij ten post

Cze艣膰,

Bardzo udanym po艂膮czeniem jest 艂膮czenie elektroniki Naima z kolumnami PMC. Mo偶esz wi臋c spr贸bowa膰 po艂膮czy膰 Naima Uniti Atoma z kolumnami PMC Twenty5.24. Inn膮 ciekaw膮 elektronik膮 w tym segmencie jest chocia偶by NAD M10. Bardzo dobrze wypada z kolumnami Fyne Audio F502SP. Trzeci膮 opcj膮, kt贸r膮 mo偶esz wzi膮膰 pod uwag臋 jest Cyrus Lyric z kolumnami Audio Physic Classic 35.

Pozdrawiam,

Micha艂

Udost臋pnij ten post

4 godziny temu, Na Temat Audio napisa艂:

Cze艣膰,

Bardzo udanym po艂膮czeniem jest 艂膮czenie elektroniki Naima z kolumnami PMC. Mo偶esz wi臋c spr贸bowa膰 po艂膮czy膰 Naima Uniti Atoma z kolumnami PMC Twenty5.24. Inn膮 ciekaw膮 elektronik膮 w tym segmencie jest chocia偶by NAD M10. Bardzo dobrze wypada z kolumnami Fyne Audio F502SP. Trzeci膮 opcj膮, kt贸r膮 mo偶esz wzi膮膰 pod uwag臋 jest Cyrus Lyric z kolumnami Audio Physic Classic 35.

Pozdrawiam,

Micha艂

Dzi臋ki za propozycje. Cyrus odpada ze wzgl臋d贸w estetycznych ;)

Pozosta艂e 2 po艂膮czenia godne rozwa偶enia. Czysto teoretycznie to rozwa偶am r贸wnie偶 NAD M10 cho膰 b臋dzie to pewnie zupe艂nie inne granie ni偶 Atoma z racji klasy D.

S艂ucha艂e艣 ich? (Naim + PMC, NAD + Fyne Audio F502SP)

Pozdrawiam

Rafa艂

Udost臋pnij ten post

Napisano (edytowany)

@Romek79聽moim zdaniem nie ma powod贸w by ba膰 si臋 klasy D w Nadzie M10, ca艂a nowa seria ich wzmacniaczy jest oparta o takie rozwi膮zanie. Je艣li szukasz urz膮dze艅 all in one, kompaktowych gabaryt贸w wyb贸r nie jest bardzo du偶y. Nada M10 s艂uchali艣my ostatnio z klientem, kt贸ry szuka艂 u nas kolumn. Spokojnie mog臋 poleci膰 do niego zar贸wno po艂膮czenie z Fyne Audio jak r贸wnie偶 z Audio Physic Classic 35. Co do Naima i PMC to bardzo cz臋sto zestawiany duet, z tego co kojarz臋 zar贸wno PMC jak i Fyne Audio bardzo cz臋sto na zagranicznych wystawach graj膮 w艂a艣nie na Naimie. Sam prywatnie r贸wnie偶 jestem posiadaczem zestawienia Naim z PMC wi臋c takie zestawienie mam os艂uchane bardzo dobrze. Zach臋cam Ci臋 do ods艂uchu.

Je艣li chodzi o elektronik臋 all in one to jest kilka ciekawych opcji. Wspomniany tu Naim, Nad, czy na przyk艂ad Arcam SA30 lub Lyngdorf TDAI-2170.

Pozdrawiam,

Micha艂

Edytowano przez Na Temat Audio

Udost臋pnij ten post

1 godzin臋 temu, Na Temat Audio napisa艂:

@Romek79聽moim zdaniem nie ma powod贸w by ba膰 si臋 klasy D w Nadzie M10, ca艂a nowa seria ich wzmacniaczy jest oparta o takie rozwi膮zanie. Je艣li szukasz urz膮dze艅 all in one, kompaktowych gabaryt贸w wyb贸r nie jest bardzo du偶y. Nada M10 s艂uchali艣my ostatnio z klientem, kt贸ry szuka艂 u nas kolumn. Spokojnie mog臋 poleci膰 do niego zar贸wno po艂膮czenie z Fyne Audio jak r贸wnie偶 z Audio Physic Classic 35. Co do Naima i PMC to bardzo cz臋sto zestawiany duet, z tego co kojarz臋 zar贸wno PMC jak i Fyne Audio bardzo cz臋sto na zagranicznych wystawach graj膮 w艂a艣nie na Naimie. Sam prywatnie r贸wnie偶 jestem posiadaczem zestawienia Naim z PMC wi臋c takie zestawienie mam os艂uchane bardzo dobrze. Zach臋cam Ci臋 do ods艂uchu.

Je艣li chodzi o elektronik臋 all in one to jest kilka ciekawych opcji. Wspomniany tu Naim, Nad, czy na przyk艂ad Arcam SA30 lub Lyngdorf TDAI-2170.

Pozdrawiam,

Micha艂

Dzi臋kuj臋 bardzo za opini臋. Mo偶na ewentualnie wiedzie膰 jaki Naim gra z PMC? :)

Udost臋pnij ten post

3 godziny temu, Na Temat Audio napisa艂:

Akurat 2170 to nie jest all-in-one. AIO z Lyngdorfa to 1120 (jeszcze niedost臋pny) i 3400 (sporo ponad bud偶et, jak si臋 doliczy dobre kolumny).聽

Udost臋pnij ten post

20 godzin temu, Romek79 napisa艂:

Dzi臋ki za propozycje :)

Temat za艂o偶ony na dw贸ch forach r贸wnolegle wi臋c jak ju偶 otrzymam list臋 potencjalnych propozycji to postaram si臋 wybra膰 teoretyczne optimum i zg艂osz臋 si臋 po wypo偶yczenie sprz臋tu :)

Oj otrzymasz. Szykuj si臋 na 10 par kolumn i z 5-7 elektorniki :)

Ja jestem fanem dziwkeu kolumn PMC. Ods艂ucha艂em multum konfiguracji. Je艣li nie przeszkadza Ci brak all in ONE. To mimo dobrego po艂膮czenia PMC z Naimem to moim zdaniem PMC gra lepiej z Roksanem Caspian M2. W贸wczas do niego Camnridge CXN V2.

Ewentualnie je艣li idziemy w osobny strimer to znakomity wzmacniacz ale tylko uzywany to Leema Tucana 2. Za nowy dasz za duzo. Uzywany to ekstra bud偶et a brzmienie jednak klas臋 lepiej.

Udost臋pnij ten post

9 minut temu, S4Home napisa艂:

Oj otrzymasz. Szykuj si臋 na 10 par kolumn i z 5-7 elektorniki :)

Ja jestem fanem dziwkeu kolumn PMC. Ods艂ucha艂em multum konfiguracji. Je艣li nie przeszkadza Ci brak all in ONE. To mimo dobrego po艂膮czenia PMC z Naimem to moim zdaniem PMC gra lepiej z Roksanem Caspian M2. W贸wczas do niego Camnridge CXN V2.

Ewentualnie je艣li idziemy w osobny strimer to znakomity wzmacniacz ale tylko uzywany to Leema Tucana 2. Za nowy dasz za duzo. Uzywany to ekstra bud偶et a brzmienie jednak klas臋 lepiej.

Nie doda艂em chyba na wst臋pie 偶e sprz臋t musi by膰 nowy ;)

Licz臋 si臋 z tym 偶e propozycji b臋dzie tyle ilu聽jest r贸偶nych u偶ytkownik贸w / teoretyk贸w聽:)

B臋d臋 musia艂 na co艣 si臋 zdecydowa膰. Poczekam jeszcze kilka dni i wytypuj臋 faworyt贸w do ods艂uchu.

Udost臋pnij ten post

Ods艂uchuj co si臋 da. I kiedy si臋 da. Jak nie chcesz wtopi膰 to tak trzeba robi膰.

To jak nowy to we藕 pod uwag臋 osobny wzmak i strimer i sprawd藕 Caspiana M2. Czy te偶 ca艂e grono kolejnych wzmacniaczy.

Kiedy do nas podjedziesz? Czy mamy Ci co艣 wys艂a膰?

Udost臋pnij ten post

2 godziny temu, S4Home napisa艂:

Ods艂uchuj co si臋 da. I kiedy si臋 da. Jak nie chcesz wtopi膰 to tak trzeba robi膰.

To jak nowy to we藕 pod uwag臋 osobny wzmak i strimer i sprawd藕 Caspiana M2. Czy te偶 ca艂e grono kolejnych wzmacniaczy.

Kiedy do nas podjedziesz? Czy mamy Ci co艣 wys艂a膰?

Ods艂uchy planowa艂em rozpocz膮膰 na pocz膮tku wrze艣nia. Ch臋tnie podjad臋 偶eby sprawdzi膰 konfiguracje na miejscu i wybra膰 co艣 na testy domowe :)

Udost臋pnij ten post

16 godzin temu, Felix1 napisa艂:

Akurat 2170 to nie jest all-in-one.

Zgadza si臋, dzi臋kuj臋, m贸j b艂膮d. Mia艂em na my艣li 1120.

18 godzin temu, Romek79 napisa艂:

Dzi臋kuj臋 bardzo za opini臋. Mo偶na ewentualnie wiedzie膰 jaki Naim gra z PMC? :)

Dynamicznie i niem臋cz膮co. PMC maj膮 lekk膮 g贸rk臋 w zakresie wysokich ton贸w, przy po艂膮czeniu z Naimem nie jest ona m臋cz膮ca. Du偶ym plusem jest 艣wietna dynamika i kontrola basu. We wcze艣niejszym systemie korzysta艂em z suba Rel T5, po zmianie kolumn na 25.23 by艂 on kompletnie zb臋dny. Uwielbiam zestrojenie PMC z Naimem, System gra r贸wno, z 艣wietnie podkre艣lonym 艣rodkiem, kolumny znikaj膮 w pomieszczeniu. Polecam pos艂ucha膰.

Pozdrawiam,

Micha艂

Udost臋pnij ten post

4 godziny temu, Na Temat Audio napisa艂:

Zgadza si臋, dzi臋kuj臋, m贸j b艂膮d. Mia艂em na my艣li 1120.

Dynamicznie i niem臋cz膮co. PMC maj膮 lekk膮 g贸rk臋 w zakresie wysokich ton贸w, przy po艂膮czeniu z Naimem nie jest ona m臋cz膮ca. Du偶ym plusem jest 艣wietna dynamika i kontrola basu. We wcze艣niejszym systemie korzysta艂em z suba Rel T5, po zmianie kolumn na 25.23 by艂 on kompletnie zb臋dny. Uwielbiam zestrojenie PMC z Naimem, System gra r贸wno, z 艣wietnie podkre艣lonym 艣rodkiem, kolumny znikaj膮 w pomieszczeniu. Polecam pos艂ucha膰.

Pozdrawiam,

Micha艂

Postaram si臋 um贸wi膰 ods艂uch PMC twenty5. i co dalej? Powinno by膰 twenty5.23i czy twenty5.24? PMC twenty5.24i ju偶 troch臋 poza bud偶etem.

Czy s艂ucha艂 kto艣 w bezpo艣rednim por贸wnaniu PMC twenty5.23 v PMC twenty5.23i聽 lub/oraz聽 PMC twenty5.24 v PMC twenty5.24i?

Udost臋pnij ten post

@Romek79聽moim zdaniem do Twojego pomieszczenia powiniene艣 celowa膰 w model 25.24. W serii Twenty5i zmieniono przede wszystkim g艂o艣nik wysokotonowy ( reszta to moim zdaniem kosmetyka ). Nowa seria gra bardziej otwartym d藕wi臋kiem, ma troch臋 wi臋cej g贸ry. W zale偶no艣ci od preferencji to mo偶e by膰 plus lub minus. W tej chwili mamy w sklepie zar贸wno now膮 jak i star膮 wersj臋 modelu .23 . Raczej ci臋偶ko b臋dzie Ci znale藕膰 jakie艣 por贸wnania, gdy偶 nowa seria jest fizycznie dost臋pna od nieca艂ych dw贸ch tygodni. Je艣li b臋dziesz mia艂 偶yczenie zapraszam na ods艂uch.

Pozdrawiam,

Micha艂

Udost臋pnij ten post

6 godzin temu, Romek79 napisa艂:

Czy s艂ucha艂 kto艣 w bezpo艣rednim por贸wnaniu PMC twenty5.23 v PMC twenty5.23i聽 lub/oraz聽 PMC twenty5.24 v PMC twenty5.24i?

Zamiast teoretyzowa膰 pos艂uchaj! Opowiesz nam czym si臋 r贸偶ni膮 馃檪 Je偶eli chodzi o elektronik臋 to z Cyrusem si臋 spotykam codziennie w domu i proponuje pos艂ucha膰 Lyric鈥檃, kilka razy go s艂ysza艂em i gra fajnie.

Udost臋pnij ten post

Nie no zdecydowanie model 25.24 Gra on lepiej. No chyba 偶e kto艣 ma i zaoferuje Ci w wyprzeda偶 owej cenie Twenty 26.

Ciekaw jestem Twojego odczucia co do tych kolumn w艂a艣nie z Naimem i Roksanem. Ja sprawdza艂em na obu i o ile zgadzam si臋 z kolega 偶e po艂膮czenie z Naim jest bardzo dobre. O tyle Roksan doda艂 mi po prostu wi臋cej energii. To jednak urz膮dzenie znacznie mocniejsze.

Spotka艂em si臋 tez kilka razy z po艂膮czeniami PMC z Heglem. Aczkolwiek moim teoretycznym zdaniem to ju偶 za duzo g贸ry.

Udost臋pnij ten post

13 godzin temu, kaczadupa napisa艂:

Nie t臋skni Pan czasami za X34?聽

Panie Adamie szczerze m贸wi膮c nie. Ca艂y czas uwa偶am, 偶e to by艂y 艣wietne kolumny w swojej cenie i przez d艂ugi czas dawa艂y mi sporo rado艣ci z ods艂uchu, ale pewnej poprzeczki nie przeskocz膮. Uwa偶am, 偶e ten model by艂 mocno niedoceniany ( klienci zdecydowanie nie ufali tym ma艂ym gabarytom i woleli X38 je艣li bud偶et im na to pozwala艂 ), a ca艂a seria Excite by艂a jednak du偶o lepiej wykonana ni偶 ich nast臋pca Evoke. Dlatego szukaj膮c zmiany do przodu Evok贸w w og贸le nie bra艂em pod uwag臋. Focal Electra 1028Be, kt贸rym zawsze by艂em oczarowany ju偶 nie by艂 produkowany wi臋c w gruncie rzeczy kr膮g si臋 zacie艣nia艂. PMC zawsze mi si臋 podoba艂y, odk膮d si臋 z nimi zetkn膮艂em pierwszy raz w poprzednim sklepie. Na ich korzy艣膰 dodatkowo przemawia艂 fakt, 偶e bardzo dobrze zgrywaj膮 si臋 z Naimem, kt贸rego posiadam ju偶 od kilku lat. Rozwa偶a艂em jeszcze bardzo powa偶nie inne brytyjskie kolumny o studyjnym charakterze ( chyba je Pan zna ), ale by艂y za du偶e do mojego pomieszczenia i jednak odrobin臋 ponad zak艂adany bud偶et. One te偶 bardzo dobrze graj膮 z Naimem. Co mo偶e by膰 istotne, zmiana聽kolumn z Dynaudio na PMC dokona艂a si臋 jeszcze w moim poprzednim miejscu pracy :)聽Mi to brzmienie bardzo odpowiada, ale zdaj臋 sobie spraw臋, 偶e nie ka偶dy musi lubi膰 te kolumny :)

Pozdrawiam,

Micha艂

Udost臋pnij ten post

16 minut temu, Na Temat Audio napisa艂:

Panie Adamie szczerze m贸wi膮c nie. Ca艂y czas uwa偶am, 偶e to by艂y 艣wietne kolumny w swojej cenie i przez d艂ugi czas dawa艂y mi sporo rado艣ci z ods艂uchu, ale pewnej poprzeczki nie przeskocz膮. Uwa偶am, 偶e ten model by艂 mocno niedoceniany ( klienci zdecydowanie nie ufali tym ma艂ym gabarytom i woleli X38 je艣li bud偶et im na to pozwala艂 ), a ca艂a seria Excite by艂a jednak du偶o lepiej wykonana ni偶 ich nast臋pca Evoke. Dlatego szukaj膮c zmiany do przodu Evok贸w w og贸le nie bra艂em pod uwag臋. Focal Electra 1028Be, kt贸rym zawsze by艂em oczarowany ju偶 nie by艂 produkowany wi臋c w gruncie rzeczy kr膮g si臋 zacie艣nia艂. PMC zawsze mi si臋 podoba艂y, odk膮d si臋 z nimi zetkn膮艂em pierwszy raz w poprzednim sklepie. Na ich korzy艣膰 dodatkowo przemawia艂 fakt, 偶e bardzo dobrze zgrywaj膮 si臋 z Naimem, kt贸rego posiadam ju偶 od kilku lat. Rozwa偶a艂em jeszcze bardzo powa偶nie inne brytyjskie kolumny o studyjnym charakterze ( chyba je Pan zna ), ale by艂y za du偶e do mojego pomieszczenia i jednak odrobin臋 ponad zak艂adany bud偶et. One te偶 bardzo dobrze graj膮 z Naimem. Co mo偶e by膰 istotne, zmiana聽kolumn z Dynaudio na PMC dokona艂a si臋 jeszcze w moim poprzednim miejscu pracy :)聽Mi to brzmienie bardzo odpowiada, ale zdaj臋 sobie spraw臋, 偶e nie ka偶dy musi lubi膰 te kolumny :)

Pozdrawiam,

Micha艂

Pan Micha艂 zrezygnowa艂 z Excite na rzecz PMC, inny Pan z bran偶y z kt贸rym 艣wietnie mi si臋 rozmawia (wielki mi艂o艣nik Dynaudio) te偶 zrezygnowa艂 z Excite na rzecz Martina Logana a ja jednak te maluszki X14 sobie zostawi臋 :)

No w艂a艣nie, mo偶e gdybym mia艂 Naim-a to dalej mia艂bym PMC, z Cyrusem co艣 gdzie艣 si臋 w tym samym miejscu chyba "wzmacnia艂o lub wyostrza艂o" i chocia偶 na r贸偶ne sposoby pr贸bowa艂em sobie wmawia膰, 偶e tego nie ma to jednak zawsze to natr臋tne "sssssyczenie" ze mn膮 wygrywa艂o (owszem by艂o par臋 p艂yt pozbawionych tego efektu ale tylko par臋). I jednak brakowa艂o wi臋kszej intymno艣ci wokali, chocia偶 by艂y wyj膮tkowo urokliwe (jak nie by艂o podkre艣lania sybilant贸w, co艣 na podob臋 wokali z Jean Marie Reynaud Lucia ale te s膮 jednak g艂adsze i chyba jeszcze lepsze ca艂o艣ciowo od PMC 20.21). Czytam Pana opis grania Naim-a z PMC i wokal nie jest wycofany/malutki jak g艂贸wka od szpilki i jest 艂agodnie na wysokich czyli Naim z PMC musi gra膰 zupe艂nie inaczej jak Cyrus.聽

Ps. Oczywi艣cie, 偶e domy艣lam si臋 o jakie paczki z rodowodem studyjnym chodzi艂o :)

Pozdrawiam.聽

Udost臋pnij ten post