Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
petroff

TIDAL w MusicCast

Recommended Posts

Hej

Wytłumaczcie jak krowie na rowie.

Zalogowałem się do TIDAL w MusicCast i pomijając, że interface'owo to dno, to pytania mam takie:

- Jaka jest jakość odtwarzanych plików na sprzęcie Yamaha, skoro nigdzie nie można tego ustawić? Mam wersję TIDAL HIFI, ale jakość mogę ustawić tylko w aplikacji a nie w MM (ustawienie jakości w aplikacji nie ma wpływu na ustawienia w MM). Utwory z TIDAL w MM mają tylko info AAC bądź FLAC 44,1 kHz. 

- Z kolie w Spotify niezależnie jaką ustawię jakość w aplikacji i tak w MM wyświetla się PCM 44,1 kHz

To jak to oficjalnie z tą jakością przez MM?

Edytowano przez petroff

Nie wierzę w dźwięk lepszy niż 16/48 :) Skracając moje pytania, chodziło mi o to, czy, skoro nic nie mogę ustawić, to czy mogę przynajmniej założyć, że dźwięk w MM ma te 16/44 :)

Spróbuj skorzystać z aplikacji takiej jak mConnect. Ona zawsze wymusza najwyższą jakość w TIDALu. Dodatkowo sterowanie jest znacznie przyjemniejsze niż w przypadku MusicCast. 

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Spróbuj skorzystać z aplikacji takiej jak mConnect. Ona zawsze wymusza najwyższą jakość w TIDALu. Dodatkowo sterowanie jest znacznie przyjemniejsze niż w przypadku MusicCast. 

Fajna apka. Tylko teraz pytanie czy to faktycznie idzie w 24 skoro piszą tu że Yamahy nie odtwarzają więcej niż 16/44?

35 minut temu, S4Home napisał:

A czujesz różnice ? :P

Jak z kompa odtwarzam na innym zestawie bezpośrednio z TIDALa, to między Normal a Master jest bardzo duża różnica. W przypadku Yamahy nic nie mogę napisać, bo w MM nic nie mogę zmienić, więc nie mam też jak sprawdzić tego, o co pytasz :) Zakładam, że różnica między między dobrym nagraniem 16/44 a 24/48 jest żadna, ale moje pytanie dotyczyło bardziej tego, jak działa MM. Czy górna granica to zawsze 16/44? 

2 godziny temu, petroff napisał:

...moje pytanie dotyczyło bardziej tego, jak działa MM. Czy górna granica to zawsze 16/44? 

Myślę że pytanie jest nie do końca dobrze postawione. Jeśli chodzi o to czy Yamaha wspiera tryb Master w Tidal to odpowiedź brzmi  - nie, nie wspiera. 

W MusicCast widać niektóre albumy dwa razy, z takimi samymi opisami pozornie niczym nie różniące się od siebie. W apce Tidal jedna z tych wersji ma label 'Master' a druga nie.

W MusicCast różnica będzie taka, że jedna wersja to będzie FLAC a druga AAC.

Z drugiej strony, wyjście poza 16/44 jest moim zdaniem możliwe w MusicCast ale nie na Tidalu. Na Qobuz takie pliki są dostepne  i widzę na DACu informację, że jest to np 96 albo 192 kHz zgodnie z tym co deklaruje Qobuz.

Edytowano przez Paweł Pawlik

Dzięki za wyjaśnienie - to co piszesz zgadza mi się z tym co sam zaobserwowałem. Z kolei @Q21 polecił apkę, gdzie z komórki można ustawić tryb Masters i gra on normalnie przez Yamehę, to znaczy taka wyświetla się informacja np. 24/44 | 1425 kbps MQA Original 44.1 kHz. Czy taki dźwięk faktycznie dociera do Yamahy czy też apka sobie a Yamaha i tak gra swoje? 

Nie jestem specjalistą od trybu Master w Tidalu ale na podstawie tego co poczytałem w necie, ten tryb wymaga, żeby zarówno streamer jak i DAC to obsługiwały. Dlatego myślę, że yamaha i tak 'gra swoje' bo DAC w nią wbudowany nie robi odpowiedniego przekodowania. Z drugiej strony jest mnóstwo głosów typu - daj spokój z trybem Master - to ściema, więc ja też się nie przejmuję. Myślę że znacznie gorszą wadą MusicCast jest brak gapless.

Odnośnie apki mConnect to chyba jest też sporo do wyjaśnienia. Ja jak próbowałem jej użyć na iPhonie (dla ścisłości: to było mConnect LITE)  to mi to zadziałało tylko w połączeniu z protokołem Airplay, który i tak wszystko przerabia na 48 kHz.  Porównując dźwięk z tym z MusicCast to ja jednak wybieram MusicCast.

Edytowano przez Paweł Pawlik