Skocz do zawartości

Covid-19


Recommended Posts

1 minutę temu, Kraft napisał:

Jakie pałowanie? Martwię się tylko o bliskich Sanwinga. Czy ich przypadkiem nie terroryzuje. Przypominam, że szczepienia są dla osób powyżej 18 roku życia. Co to znaczy, że nie zamierza szczepić bliskich. To nie jego decyzja.

Chodzi mi o dzieci terrorysto.... Moi rodzice mieli się szczepić, ale czekają na inną szczepionkę niż ta mniej sławna. Masakra za dzieci mogę razem z żoną zdecydować czy Ty masz decydować? 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kraft napisał:

Dzieci się (przynajmniej na razie) nie szczepi. 

To widzisz Ty jesteś bezpieczny mogę Ci podać na PW gdzie mieszkam żebyś mnie nie spotkał, a dzieci jak widzisz są zupełnie bezpieczne skoro się ich nie szczepi, noszę maseczkę także nikogo nie zarażę, najwyżej sam przechowuję i sobie kuku tylko zrobię. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Sanwing napisał:

To widzisz Ty jesteś bezpieczny mogę Ci podać na PW gdzie mieszkam żebyś mnie nie spotkał, a dzieci jak widzisz są zupełnie bezpieczne skoro się ich nie szczepi, noszę maseczkę także nikogo nie zarażę, najwyżej sam przechowuję i sobie kuku tylko zrobię. 

Dzieci się nie szczepi bo nikt na nich nie testował szczepionki moja 13 letnia córka przechodziła COVID i jak czytam brednie Twoje to nie dziwie się Dzikowi itp . I nie pisz komuś ze mu współczujesz skoro sam masz do tego podejście takie jakie reprezentujesz w swoich wypowiedziach. 
Moja druga połowa właśnie wróciła z dyżuru 12h 2 osoby się pożegnały . Udusiły się . 
 

Edytowano przez Arekszcz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ w tym naszym kraju są ludzie radykalni... Jak ktoś sobie uwali coś w mózgownicy to musi zaszczuć tych o odmiennym zdaniu masakra... Nie chce mi się nawet gadać więcej bo nie ma z kim. Wracając tylko do postu od którego zacząłem jeśli ktoś się nie zaszczepi a zachoruje obowiązkiem państwa jest zapewnić mu opiekę zdrowotną jest to zagwarantowane prawnie. Tyle ode mnie w tym jednostronnym temacie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost liczby zgonów bezpośrednio i pośrednio z powodu covid-19 jest zatrważający. Tak jak już zostało wyżej powiedziane, covid powoduje też niewydolność służby zdrowia, a to z kolei przyczynia się do zgonów z (bezpośrednio) innych powodów.

Nie znajduję żadnego dyplomatycznego określenia na ludzi, którzy kwestionują zasadność czy sensowność szczepień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, misiek x napisał:

Jeszcze raz Cię zacytuję bo Kraft chyba myślał ze to moje słowa. ......CZY SIE ZASZCZEPIMYCZY NIE TO MAŁO ISTOTNE - możesz napisać co masz na myśli ? Dlaczego uważasz że szczepienie (lub nie) jest mało istotne ?

Sarkazm znamy to słowo misiek? Jak rząd już przebaąkuje coś o czwartej fali zakładając że chce wyszczepić ludzi jak najszybciej to chyba coś tu nie do końca trybi. Kończę jak pisałem przed chwilą. Jak komuś się nie chce czytać moich wpisów ma ignora polecam korzystać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sanwing napisał:

jeśli ktoś się nie zaszczepi a zachoruje obowiązkiem państwa jest zapewnić mu opiekę zdrowotną jest to zagwarantowane prawnie

Wg mnie powinieneś za to sam zapłacić, jeśli zachorujesz, kiedy szczepienia będą już od dłuższego czasu powszechnie dostępne. Powinni ci taki rachunek dowalić, zebyś musiał posprzedawać trochę sprzętu audio, żeby się wypłacić.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dzik napisał:

Wg mnie powinieneś za to sam zapłacić, jeśli zachorujesz, kiedy szczepienia będą już od dłuższego czasu powszechnie dostępne. Powinni ci taki rachunek dowalić, zebyś musiał posprzedawać trochę sprzętu audio, żeby się wypłacić.

A ja sądzę że takich jak ty powinno się na Syberię wysyłać a napewno nie dopuszczać do publicznych dyskusji. Opłacam co miesiąc składki od 18 lat i nie tobie decydować czy ma mnie ktoś leczyć czy nie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Sanwing napisał:

Opłacam co miesiąc składki od 18 lat i nie tobie decydować czy ma mnie ktoś leczyć czy nie. 

A właśnie, że mnie, dumnemu obywatelowi Rzeczypospolitej!

Jako obywatel tego kraju, który umiłował ziemię, tę ziemię, uroczyście domagam się, aby ludzie, którzy swoim nielogicznym zachowaniem stwarzają zagrożenie dla innych płacili za to we własnym zakresie. CHOCIAŻ tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem sobie, bo po co pisać coś poważnie? Logiczne argumenty coraz bardziej się dewaluują, bo każdy już sobie uważa, co mu się podoba. Internet daje ten luksus, że na każdą teorię można wyszukać jakieś potwierdzenie i kłócić się bez końca, dopóki komuś się nie znudzi albo nie zainterweniuje moderacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Dzik napisał:

Napisałem sobie, bo po co pisać coś poważnie? Logiczne argumenty coraz bardziej się dewaluują, bo każdy już sobie uważa, co mu się podoba. Internet daje ten luksus, że na każdą teorię można wyszukać jakieś potwierdzenie i kłócić się bez końca, dopóki komuś się nie znudzi albo nie zainterweniuje moderacja.

Dlatego kończmy bo każda rozmowa na tym forum kończy się kłótniami. Chciałbym spotkać was kiedyś w prawdziwej rzeczywistości siąść przy piwie i pogadać o audio i innych tematach, ale teraz nie ma jak, a boje się też że Ty czy Kraft, Fafniak nawet spotkać byście się nie chcieli, jak napisałeś Internet daje anonimowość i to jest jego największą bolączką. Czy ktoś mi wierzy czy nie życzę wszystkim zdrowia i naprawdę współczuję wszelkiej straty. Bez odbioru w tym temacie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko.

Ja dzięki covidowi zyskałem nowe umiejętności. Na początku pandemii mój fryzjer odmówił założenia maseczki (bo ojej, „źle mu się oddycha”), więc podziękowałem za usługę i od tamtej pory obcinam się sam. Moje pierwsze próby były katastroficzne i musiałem się ściąć na prawdziwego patriotę (czyli 1 mm), ale w końcu nabrałem wprawy i sporo oszczędzam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to że ci którzy tyle kłapali ozorem o wolności o prawie o poszanowaniu człowieka, nagle zaprzeczyli sami sobie.

Przed chwilą, Dzik napisał:

Fafniak, ja się co prawda urodziłem jeszcze w słusznie minionych czasach, ale moje najwcześniejsze wspomnienia to już wolna Polska.

A ja zaliczyłem ucieczki przed zomo i prace karne za nie stawianie się na pochodzie 1 maja i obserwuję ten watek z coraz wiekszym zdziwieniem.

Widzę także kilku kandydatów IDEALNYCH do przyszłych społeczeństw - Panowie LImes inferior czeka na was z otwartymi ramionami

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Fafniak napisał:

Najciekawsze jest to że ci którzy tyle kłapali ozorem o wolności o prawie o poszanowaniu człowieka, nagle zaprzeczyli sami sobie.

Wolność wynika z ograniczeń. Pewien filozof, którego imienia już nie pamiętam, stwierdził nawet, że prawdziwa wolność wynika z podlegania prawu. Dlaczego? Dlatego, że w teoretycznej anarchii nikt nie stałby na straży twojej wolność i gdyby ktoś postanowił cię okraść, zabić i zjeść, to nie odpowiadałby nawet za naruszenie miru domowego.

Każde prawo kończy się tam, gdzie zaczyna się inne prawo, a ja chce móc bezpiecznie zrobić zakupy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Fafniak napisał:

ucieczki przed zomo i prace karne za nie stawianie się na pochodzie 1 maja

Aż się łeska w oku kręci.

38 minut temu, Dzik napisał:

Jako obywatel tego kraju, który umiłował ziemię, tę ziemię, uroczyście domagam się, aby ludzie, którzy swoim nielogicznym zachowaniem stwarzają zagrożenie dla innych płacili za to we własnym zakresie. CHOCIAŻ tyle.

Czyli palacze płacą sami za choroby wynikłe z nałogu. Obywatele, którzy ulegli wypadkom w pracy z winy nieprzestrzegania przepisów BHP również płacą sami itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Fafniak napisał:

Cóż... nie ja chcę donosić i pałować - spójrz w lustro

Gdzie coś napisałem o pałowaniu. Oszczędnie gospodarujesz prawdą.

PS a donoszenie było wspomniane w pozytywnym kontekście, bo pomocy terroryzowanym. Nich się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi.

PPS o tym, że to był żart już nie wspomnę, bo to oczywiste.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
  • RoRo unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...