Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Np.

Bardzo tanie obecnie, jak na możliwości, Arcus TM - 1000 (Wydajność: 119 dB), z ograniczeniem - wymagają dużo miejsca. 

Zalecana Moc wzmacniacza: od 40 watów

Pasmo przenoszenia: 18 - 21 000 Hz -> 3 dB 

 

https://www.hifi-wiki.de/index.php/Arcus_TM_1000#Daten

 

......

Dyżurny trollu od "wypocin" czuwaj dalej. 

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, MarekB napisał:

😉Czyżby Magico M9 ?

Rozbawiłeś mnie. Nie moja liga. 

 

Bardzo podobnie do Fokali (które ostatnio słyszałem) brzmią, na średnicy, a szczególnie na dole pasma TM - 98. 

 3-drożna odwrócona faza

Wydajność: 91dB

Pasmo przenoszenia: 24 - 25 000 Hz +- 3 dB

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2023 o 13:59, san-sui napisał:

Ja używam zawsze o wartościach ponad 92 więc istotniejszy jest dla mnie parametr jak wyżej - początek pasma słyszalnego od dołu - 16 - 18 Hz. Takie mam kolunmy i to, ku mojemu zadowoleniu słyszę. 

Myślałem że wrzucisz np. Fotkę tych kolumn a nie link do strony... 😔

 

3 godziny temu, san-sui napisał:

Bardzo tanie obecnie, jak na możliwości, Arcus TM - 1000 (Wydajność: 119 dB), z ograniczeniem - wymagają dużo miejsca. 

Zalecana Moc wzmacniacza: od 40 watów

Pasmo przenoszenia: 18 - 21 000 Hz -> 3 dB 

 

https://www.hifi-wiki.de/index.php/Arcus_TM_1000#Daten

 

Noo ale nic to... mówi się trudno :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuuu......

Jak widać tak na szybkiego to B 2103MV a nie sławny B 2102MV, wniosek, albo nie twój sprzęt albo zmiana !

Nic to, ostatnio mnie zarzuciłeś , że promuję sprzęt leciwy a tu pod pokładami lakieru widzę co ? Stary sprzęt.Tak to już jest gościu, jednych się czepiasz a sam to nieeeee, co złe to nineeee ty A kto?    Ot i ty, cały ty...

Mo comments

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ci się wydaje? 

W tym sęk, że nic nie rozumiesz ....? Albo ..... ? 

Proponując każdy model Sansui, nawet z 2000 r., co łatwo tu znaleźć na forum, na potwierdzenie, promujesz sprzęt leciwy, dwudziesto-paro letni.  

😁

 

Sprzęt mój?

Może jednak nie?

 

 

DSCF7053.JPG

DSCF7054.JPG

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już po renowacji. Robiono ją w Berlinie w serwisie producenta.

Ten black fortepian to nie jest oryginał, a szkoda ale mi głównie chodzi o niespotykany dźwięk. 

Na foto pokazuję jak zbudowany jest tył TM-1000. 

 

 

DSCF7059.JPG

Dwa głośniki: wysokotonowy (tych jest 5 szt - po jednym na bokach i 2 x przód). Największy woofer (z tyłu) jest papierowy. To jest między innymi tajemnica dobrego brzmienia. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno rozmiar ma znacznie i bas z dużej membrany np. 30cm jest dużo lepszy. 
Niestety nie miałem okazji słyszeć porządnych kolumn na 30cm basie…

Krzysztofie, gratuluję zadowolenia z systemu i niech gra muzyka! 🙂

ps

osobiście szukam jakiś monitorów na 15/18cm średniaku hmmm.
Myślałem nad Dynaudio, ale dostępność Focus110/140 w idealnym stanie kiepska… a te większe podbite ciut na basie…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, miłośnik Sansui napisał:

Uuuuuuu......

Jak widać tak na szybkiego to B 2103MV a nie sławny B 2102MV, wniosek, albo nie twój sprzęt albo zmiana !

 

Znów się ośmieszasz, nie wiesz nic, a piszesz nad podziw dużo. 

To bardzo proste jest. Ten "sławny B 2102MV" gra u mnie z innymi, dopasowanymi do jego charakterystyki kolumnami. 

Gdybyś był prawdziwym specem od audio to byś poszukał charakterystykę TM-1000 i z niej dowiedział się, że te dwa klocki nie dadzą się złożyć w dobrze grający system. 

 

 

 

 

Arcus TM-1000 Dane 4.jpg

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem tych Arcus TM1000.

Bas z 30 czy 40 nie jest dla mnie tajemnicą i uważam, że akurat w tym przypadku ma jego wielkość znaczenie.

Zastanawiam się na czymś innym. Jak wygląda przestrzeń w kolumnach z taką ilością wysokotonowcow. Czy jest to efekciarska plama dźwiękowa, czy focusowanie i kontury instrumentów są prawidłowe?

Przypominają mi trochę systemy Bose, które jak wiemy w stereo się średnio sprawdzają, lub konstrukcje Snell. Sansui popełniło też konstrukcje z więcej niż jeden wysokotonowiec ( o czym wszyscy wiedzą) ale on jedynie wspomagał przestrzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audiowit napisał:

Nie słyszałem tych Arcus TM1000.

Bas z 30 czy 40 nie jest dla mnie tajemnicą i uważam, że akurat w tym przypadku ma jego wielkość znaczenie.

Zastanawiam się na czymś innym. Jak wygląda przestrzeń w kolumnach z taką ilością wysokotonowcow. Czy jest to efekciarska plama dźwiękowa, czy focusowanie i kontury instrumentów są prawidłowe?

Przypominają mi trochę systemy Bose, które jak wiemy w stereo się średnio sprawdzają, lub konstrukcje Snell. Sansui popełniło też konstrukcje z więcej niż jeden wysokotonowiec ( o czym wszyscy wiedzą) ale on jedynie wspomagał przestrzeń.

Wysokotonowe da się wyłączyć, co widać na foto (gałkologia), które zamieściłem wcześniej ale wyraźnie słyszy się "zubożnie" dźwięku w pasmie wysokich tonów i lekko znika przestrzenność w tym zakresie. Dlatego tego nie robię. 

Te głośniki dociągają na górze tylko do 21 000 Hz. Inne, późniejsze serie, miały już dwa przetworniki w paśmie - kopułkę + elektrostat. 

Ale to już inna historia. 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TM-1000 istotny jest rozkład pasm na poszczególne głośniki.

Zakresy przejść: 125 / 425 / 2800 Hz, 

Czyli, jak widać, uwypuklony przedział nisko- średnio tonowy. To słychać!

Można przyjąć, że górą grają podobnie do B-2102MV - bardzo delikatnie z mocną średnicą i bardzo mocnym dołem.

Patrz jak to pokazuje ich charakterystyka. Dlatego niezbyt zgrywają się z B-2102MV. 

Charakterystyka taka daje mocną głębię z wyraźnymi źródłami pozornymi. Wszystko w głąb, nawet grając z B-2103MV.  Nie tak jak to potrafi B-2105MV - gra mocno na klatę.  Tu solówki umiejscowione na linii głośników. Nic nie jest wypychane na klatę. Bas mocny ale jego ujście jest za kolumnami. Nie jest nachalny. 

Szkoda, że ich nie było, gdy miałem u siebie C/B-2105MV.

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na parametry TM-1000 jest dobry do lampy, np AU-70. 

☺️

Dodam, że wyższy, późniejszy model TL-1000 MkII, z głośnikiem wysokotonowym: magnetostat 59 x 12 mm bardzo dobrze zgrywa się z B-2102MV. Grają obok siebie. 

To dlatego, że górą wyciągają bardzo wysoko, do 45 kHz i mocniej wypychają dźwięk do przodu, przed kolumny. Bas natomiast jest bardzo lekki, "zwiewny", jak w niższym, grającym bardzo melodyjnie modelu TM-98, czyli, jak pisałem, podobnie jak w Fokalach @MarekaB. Ale ....  

Mają pasmo przenoszenia: 18 - 45 000 Hz. 

Tak działa SYNERGIZM zestawu. 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tadżitsu napisał:


Zazdroszczę Koledze w pozytywnym sensie, No ale to lata doświadczenia procentują.

Pozdrawiam,

Fakt rozeznanie w temacie najważniejsze ale ....

To też zasługa pozytywnego myślenia, o posiadanym sprzęcie i nie poddawania się z powodów, jak np. braku odpowiednich kolumn, czy pomieszczenia. Na rynku trafiają się bardzo tanie sprzęty, o których mało kto wie, co potrafią, gdyż nie zwracają uwagi np. na starocie, także stare modele SANSUI. Zasada ma grać, a nie tylko wyglądać, przeważa. Poza tym częsty błąd - spinają je nieodpowiednio w zestawy, czyli nie zwracają uwagi na parametry. A to pociąga za sobą dorabianie różnych teorji i ... poszła fama, że "nie warte zachodu". Tu przypomnę B-2102 MV. Opieranie się na "bieda" odsłuchach, kreujących nieuzasadnione opinie, to poważny błąd! Z takich okazji korzystam.

Dobrze grające kolumny to takie, które pasują do reszty toru. 

Poza tym niebagatelny czynnik - przeważa kasa. Nie stać mnie na nowe tej klasy, bo są niemal w cenie domu. 

Kable? To potem, dopełnienie dźwięku. Np. najlepsze kable srebrne, które słyszałem, to moje własne, własnoręcznie kiedyś "sklecone". Teraz już oddaję do konfekcji. 

Prezentują się poważniej.  ☺️

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2023 o 12:51, MarekB napisał:

Tak jest.😀 Cieszmy się ze sprzętu, który sprawia nam samym przyjemność ze słuchania muzyki.

Ostatnio także "eksperymentowałem" trochę z kablami ze srebra (czyste polskie srebro, nie żadne srebrzone) i rzeczywiście, podobało się.

 

Jak srebrne mają się do grafitowych? 

 

Miedź srebrzona wyraźnie zaostrza dźwięk, szczególnie górne pasmo. Od razu zauważalne, że system gra bardzo nieprzyjemnie. U mnie wyraźnie góra przestaje się spinać z resztą. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi zapewne o węglowe LSC VDH. Niestety nie udało mi się wyrobić zdania, bo nie słuchałem całego kompletu. Sam IC natomiast jakoś mnie jednak w końcu nie „porwał”.

Między srebrzonymi (lub miedź z domieszką srebra), a wykonanymi ze srebra jest bardzo duża różnica. Pierwsze rzeczywiście, jak dla mnie, nie dają się słuchać. Natomiast Albedo Monolith Monocrystal, bo te je wspominałem, bardzo mnie zaskoczyły na plus. Jest głębia, rozdzielczość, doskonała kontrola i barwa.

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarekB napisał:

Natomiast Albedo Monolith Monocrystal, bo te je wspominałem, bardzo mnie zaskoczyły na plus. Jest głębia, rozdzielczość, doskonała kontrola i barwa.

Jakbyś opisał moje samoróbki RCA. 

Ciekawie zapowiada się porównanie samoróbek (czyste srebro OCS) z Albedo Monolith Monocrystal. 

🙂

Wydaje mi się, że to te same wyroby kablowe. 

 

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...