Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Szanowni Koledzy. 

Przepraszam, że wejdę nie w temat ciekawej wymiany opinii. Jednak ustawiczne manipulacje  niejakiego san-sui zmuszają mnie do  reakcji. Oszołomie san-sui, nawet sobie zaprzeczasz na jednej stronie.  Jak ktoś uważnie przeczyta twoje wypociny zrozumie.  Do rzeczy, Raz sławetny B 2102MV nie gra jak trzeba z kolumnami a juz kilka postów dalej jest znakomity. Hm, jak zwykle. Ale to norma. Jednak nadal wkładasz w moje treści swoje interpretacje zupełnie różne od rzeczywistości. Zaś co do ,,bieda odsłuchów,, - hm , chyba gościu piszesz o swoim sposobie testowania. Krótko i mało wiarygodnie , zwykle na pożyczonym sprzęcie, bo niby jak inaczej. Mało tego wnioski opierasz na tezach, które są zwykle twoimi  tazami a wykorzystujesz cudze wypowiedzi tylko we fragmentach, wyrwane z kontekstu , co jest manipulacją. To takie przeniesienie odpowiedzialności za swoje twierdzenia na osobę która podobno tak się wypowiedziała , jak to ,, wykazałeś,, wyrywkiem swojego ,,cytatu,,. Ogólnie chodzi jak zwykle o budowanie twojej fachowości a udawadnianie innym, że mało wiedzą itd. Maniulacja gościu, manipulacja i tyle. Co zaś do ostatniej dyskusji, bez osobistych wycieczek była by normalna, opinia o kolunach czy kablach ma sens, zwykle pozwala innym wyrobić sobie jakiś pogląd. Mnie jednak cały czas ciekawi pewna sprawa, poprzednio przez ciebie poruszana. Mianowicie słyszenie. Ciekawe jak poprzesz teze o słyszeniu 16 hz. Na jakim sprzęcie to słyszałeś. kolumny juz zaprezentowałeś, ale jakie źródło i jak podstawa do twierdzenia, że to właśnie 16 hz. To ciekawe , bo faktycznie  ociera cię o infra dźwięki więc ? Jakieś szczególne nagranie, może jakaś płyta? Bardzom ciekaw. O ile się domyślam, nie grzeszysz posiadaniem winyli i potrzebnym do odtwarzania tych że, stosownym sprzętem. Jak tak, pisanie o czymś powyżej 19kHz też mija się z sensem, bo nagrania CD jest cięte przez masę filtrów, zarówno przy nagraniu formatu CD jak i odtwarzaniu tegoż. Ciekawe, ciekawe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do kabli i ich samoróbstwa - nie jest tajemnicą, że od jakichś 10 lat słucham na złoconym srebrze i jakoś dotąd potrzeby zmiany tegoż stanu nie zaznałem. Kable różne miałem z naciskiem na "miałem" ... Wszystkie które u mnie były (z reguły dzięki wizytom kolegów) jakoś grały, jedne lepiej drugie gorzej ale moje kabelki są o tyle lepsze, że .... nie grają, ani też niczego nie tłumią a tym bardziej nie dodają  .... (i tak ma się właśnie zachowywać kabel !) Amen

 

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś okazję zapoznać się z taką lampową końcówką?

 

Wzmacniacz lampowy Sunsuix AU-70 3.jpg

Dnia 22.02.2023 o 11:43, miłośnik Sansui napisał:

Do rzeczy, Raz sławetny B 2102MV nie gra jak trzeba z kolumnami a juz kilka postów dalej jest znakomity. Hm, jak zwykle. Ale to norma. 

Nic na to nie poradzę, ze nie rozumiesz, że gra system, a nie oddzielnie jego składniki.

Stąd wniosek, ze nie bardzo znasz się na audio. 

"Ale to norma." 

 

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej parametry tej końcówki, a jej budowa oparta o schemat oryginału, czyli lampowej Sansui AU-70. 

 

The Sunsuix Power Amp, based on the legendary Sansui AU70.

Max Output: 2x22W
Frequency Response: 10Hz - 80kHz, +/- 1dB
Output Impedance 8 Ohm, 16 Ohm (option)
Distortion: 0.15% at 20W for 1kHz
Input Level: 0.775V, max 2V RMS
Cathode Feedback: Yes
Flat frequency response in a standard
Bass boost mode (+6dB) selectable by jumpers
Tubes:
- 4x6P14P-EV, NOS,
- 2x6BL8, NOS,
3-Year Warranty, excluding tubes: 3 months from the purchase date
Packing weight: 16kg

 

 

38 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

I jak tu sie nie zgodzić...

Kiedyś za "drewnianymi boczkami" w sprzecie niejeden wzdychał... teraz wchodzimy na jeszcze wyższy poziom. Podoba mi się 👍

 

Deska z drzewa orzechowego. Ładnie się prezentuje również na żywo. 

Gra bardzo .... gra. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

san-sui

Ty jak zwykle, drobne niedopowiedzenia i oskarżenie. Odpowiem a właściwie podpowiem tobie. 

Przy porównaniu, kiedy dwa modele są między sobą porównywane , w pewnych  założonych  konfiguracjach, lepszy jest ten, który radzi sobie w większości przypadków. Tu B 2102 MV nie zgrywał się a B 2103 MV spokojnie sobie radzi, dalej nie warto z tobą dyskutować. Jesteś zarozumiały, zafiksowany na bycie naj i normalnie tępy. Jedyne co wychodzi ci nieźle , to manipulacje.

Z innej beczki, no to jak z tymi 16 Hz , padło pytanie a nie odpowiadasz, zamiatasz temat pod dywan. 16 Hz jak doszedłeś , że słyszysz tą częstotliwość, co wydaje ten dźwięk i jak go odtwarzasz na swoich wynalazkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2023 o 19:13, MarekB napisał:

To chyba jakiś klon AU-70. „Zalatuje” mi to kontrowersyjnym youtuberem - reduktorem szumu.

 

Tak. To zaczęło się u "Redaktora szumu". 

Ten z foto, który przytargano do mnie, to nie jest zupełnie to samo co gra u "Redaktora szumu". 

Ten to bardzo uproszczony, niemal do minimum, model końcówki AU-70.  Ale ma bardzo ważną zaletę - nie wzbudza się! 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tadżitsu napisał:

Krzysztofie @san-sui mógłbyś garść (nie garstkę) szczegółów odnośnie wzmacniacza SunSuix?

 

To nie SunSuix.  To jest SansuiX AU70.

W/g mnie bardzo tania (jak na razie) produkcja firmowa kilku?-nastu egzemplarzy (w chińskim stylu?). 🙄

Po włączeniu i rozgrzaniu, jak się okazało po raz pierwszy od zakupu, wyraźnie czuć zapach nowości, grzejących się nowych lamp, farby. 

Na razie gra. Raczej - wygrzewa się. Próby złożenia z nim dobrze grającego systemu trwają. Dużo się zmienia. 

Gra bardzo ..... gra. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, san-sui napisał:

 

To nie SunSuix.  To jest SansuiX AU70.

 

Dnia 24.02.2023 o 18:02, san-sui napisał:

Poniżej parametry tej końcówki, a jej budowa oparta o schemat oryginału, czyli lampowej Sansui AU-70. 

 

The Sunsuix Power Amp, based on the legendary Sansui AU70  Deska z drzewa orzechowego. Ładnie się prezentuje również na żywo. (…)

Stąd wziąłem nazwę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, miłośnik Sansui napisał:

 

Przy porównaniu, kiedy dwa modele są między sobą porównywane , w pewnych  założonych  konfiguracjach, lepszy jest ten, który radzi sobie w większości przypadków. Tu B 2102 MV nie zgrywał się a B 2103 MV spokojnie sobie radzi, dalej nie warto z tobą dyskutować. Jesteś zarozumiały, zafiksowany na bycie naj i normalnie tępy. Jedyne co wychodzi ci nieźle , to manipulacje.

 

 

 

 POWTARZAM: "Gra system, a nie oddzielnie jego składniki!" Co istotne: każdy gra inaczej, gdyż po swojemu! 

Masz bardzo ciekawe, bardzo osobliwe, podejście do audio. Manipulujesz! Pod siebie, czy już tak masz? 

B-2103MOS, który "spokojnie sobie radzi" - czyli taka "złota rączka" do wszystkiego, a więc, jak uczy życie, do niczego! Nie specjalizuje się w niczym? 

Np AU-907LTD, gdy go słuchałem w pewnym systemie, nie radził sobie! Grał mdło, bez polotu, nudnie z brakiem przestrzeni, dlatego o niego nie zabiegałem. Podobnie było z AU-07. I co ty na to?? Przecież te modele was tak rajcują? Nie sprawdziły się jednak w tych konkretnych systemach, gdyż te (w/g mnie) były źle dobrane lub nieprzygotowany odpowiednio był pokój odsłuchowy itp. Zagrały beznadziejnie! A przecież, w/g Ciebie, .... powinny! Powinny być "złotą rączką"!? A np. B-2102MOS mnie zaskoczył. Bardzo! Zauroczył w pierwszym odsłuchu, gdy grał obok B-2102MOS i B-2105MOS. I co ty na to?? I co ty na to?! 

Następny przykład, z dziś, na żywo. B-2103MOS jest "cieniasem" w paśmie wysokich i w graniu rozdzielczym, gdy zagrał tuż obok, przy klonie AU70. Choć ten z kolei, jak dla mnie, nie radzi sobie dobrze (raczej nie powala) ze źle dobraną resztą toru, np. jasno grającymi dodatkami w torze. Ale to pewne, że niektórym na pewno zaimponował! Gra analitycznie i bardzo szybko. Bardzo! I przestrzennie! 

 

I może najistotniejsze, coś co charakteryzuje trolowanie. Ciągle piszesz cos w stylu: "dalej nie warto z tobą dyskutować"!?? He, he, heeeee .... Piszesz. Piszesz...... Boki zrywać! Gdyż ..... NaPiszesz. PoDyskutujesz? 

🤣

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, miłośnik Sansui napisał:

 

Z innej beczki, no to jak z tymi 16 Hz , padło pytanie a nie odpowiadasz, zamiatasz temat pod dywan. 16 Hz jak doszedłeś , że słyszysz tą częstotliwość, co wydaje ten dźwięk i jak go odtwarzasz na swoich wynalazkach.

Na to już odpowiadałem, cytując twój tekst. Należy czytać uważnie zamiast szukać to, czego nie było i nie ma. 

Do wiadomości, ogólnie dostępny cytat, podany przez fachowca od słuchu:

"Ucho człowieka jest w stanie wychwycić dźwięki o częstotliwości od 16 Hz (najniższa wartość) do 20 000 Hz (najwyższa), ale najbardziej wyczuleni jesteśmy na zakres częstotliwości od 1000 Hz do 3000 Hz."

Widać tak już mam, że słyszę te 16 Hz

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle, brak odpowiedzi a nadal insynuacje.  Nie doczytałeś się jeszcze, czy ot palnąłeś o tych 16 Hz i teraz nie chcesz ( nie potrafisz ) się wycofać. 

Odnośnie porównania AU- 07 czy 907 LTD do B 2102MV, masz rację, w pewnym systemie nie zagrały, bo taki system nie istniał, istnieje tylko idealny system, który TY stworzyłeś, dobrałeś i dopieściłeś. Tak, ja też mam słonia na złotym łańcuchu i w kryształowej karafce. 

Reszta to już inna inszość. Opisujesz klona AU - 70 a ile o AU-70 wiesz? Od Marka do posłuchania dostałeś? Nawet o lampach też za wiele nie wiesz, bo ten klon jest na ruskich wojskowych lampach, które są tylko sbliżone do tego co w AU-70 jest wstawione na końcówce czyli 7189. Dalej, AU-70 ma jako lampy sterujące 6AN8 a nie 6BL8 .  Co ciekawe 6AN8 występują w Sansui 1000A , jednak lampy końcowe są w nim inne, to 7581 są .No ale w podróbie jest decha drewniana, a tego w AU-70 nie ma. Widać ta decha ci tak gra .  Ogólnie o twoim systemie nie dyskutuję, bo każdy ma to co lubi i innemu nic do tego. Mnie  nawet po głowie nie chodzi by coś takiego robić.  Słuchaj co tylko chcesz, desek też można,  Jak byś jednak chciał dyskutować o lampach Sansui, sorki, największe porównanie ma MarekB, ma lub długo miał wszystkie prawie lampy Sansui. Nie wiem tylko czy miał Sansui 1000A.  Ma jednak najszersze spojrzenie na rozwój lampy Sansui od AU-70 do B 209 to tylko On . Niestety B 209 tylko małem przez kila dni, nawet nie tydzień. Za malo bym mół się miarodajnie wypowiadać o nim. Reszta lamp jest mi znana, gdyż posiadam je od lat, choć AU-70 najdłużej. Co ciekawe ,, wrażliwość,, systemów lampowych na kable głośnikowe jest dużo mniejsza niż systemów tranzystorowych, ale co mam się tu strzępić, wszak ty wiesz dokładnie dlaczego tak jest, prawda, przecież ty wszystko wiesz. No i słyszysz jak słoń ( one słyszą świetnie infra dźwięki) i nietoperz, ale jak widać skromny jesteś, bo już dawno powinieneś pukać do Guinnessa, takiego słuchu nikt nie ma, szczególnie po 40-tce. O większej ilości latek nie wspomnę, przez grzeczność.

Na koniec ponownie pytam, jaki instrument wydobył taki dźwięk i skąd masz takie nagranie, w którym możesz pochwalić się, że słyszysz te sławetne 16 Hz no i jak nadmieniłeś 20 kHz ? Oświeć mnie ciemnego bo umieram z ciekawości. Właściwie 20kHz to śmiem wątpić, byś słyszał , ale 16 Hz to co innego, najpierw określ jak możesz udowodnić, że to 16Hz a póżniej jak to trafiło do twojego systemu, byś mół to nam szumnie ogłosić i stroszzyć piórka.  Bajki to możesz opowiadać, ale w piaskownicy, mnie nie da się tego wcisnąć.  Mogę zrobić ustępstwo, odczułeś to 16Hz, nie słyszałeś, ale nadal udowodnij, że to jest 16Hz. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udowodni, bo nie ma takich nagrań. Strzelił głupstwo i tyle.

Nie można usłyszeć 16hz. Słuchałem z generatora 18hz u mnie w salonie nie było ich słychać ani czuć. Jedynie powiew powietrza z BR.  W sypialni na piętrze na niektórych powierzchniach czuć było drżenie kef107, pre WBA, maker audio g9.

Żeby mówić o lampie i konkretnym wzmacniaczu trzeba mieć oryginalne trafa głośnikowe. To serce takiego wzmacniacza. To na zdjęciu można nazwać jakimś wzmacniaczem ale napewno nie Au 07 ani nawet repliką czy klonem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ten wzmacniacz ma jedno wspólne z Sansui, robili go ludzie o skośnych rysach. Koniec i kropka. Trafa w AU-70 to były Hashimoto, legendarne transformatory, które rywalizowały na rynku audio z transformatorami Tamury. Wracając do tegoż wynalazku z Chin, san-sui powoli zaczyna krytykować wszysko, co wyprodukowali producenci Sansui, jedynie słusznym zostawiając tylko wyrób B 2102MV, jako jedyny słuszny. Zatoczyliśmy więc koło i znów teorja jedynego SŁUSZNEGO i rewelacyjnego wyrobu. Taki objaw schorzenia psychicznego, które w różnych fazach życia nasila się i osłabia. Kiedy jest w fazie utajonej, można czasem coś innego wyczytać w jego wypowiedziach , jednak choroba ma nawroty i wtedy jak zwykle B.... i B.... i Beeee. 

Wracając do 16Hz, san-sui słyszy, słyszy jak mu rośnie broda i między włosami słyszy powiew 16Hz odtwarzanego z B 2102MV. Dobrze wiem, że nagrania 16Hz nie ma jak zdobyć i ,,puścić ,, go, ale idzie w zaparte bo co ma innego zrobić  Jest tak wiarygodny jak powiew tegoż 16Hz wokół jego uszu. Co innego, że jeżeli słyszał by te 16Hz, to pewnie kiepsko by się czuł, bo docierały by do niego harmoniczne jeszcze niższych dźwięków a to mogło by doprowadzić do poważnej choroby. Kto wie, kto wie, może to i przyczyna jego zachowania.    Hm, musiał bym się pokajać i odszczekać te moje oskarżenia , nie, no nie...   To jednak inne przyczyny jak mniemam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, san-sui napisał:

Np AU-907LTD, gdy go słuchałem w pewnym systemie, nie radził sobie! Grał mdło, bez polotu, nudnie z brakiem przestrzeni, dlatego o niego nie zabiegałem. Podobnie było z AU-07. I co ty na to?? Przecież te modele was tak rajcują?

San sui jaki ty jesteś głupi  .... jak się spina takie perełki z gównianymi głośnikami to jak ma grać ???? i to stwierdzenie " w pewnym systemie" - pewnie kur...a w twoim ... Tylko ułom wini tu wzmacniacz ... Z tobą faktycznie polemika jest bez sensu. Robisz tu śmietnik na wątku z tym swoim pierd...m o jedynej słusznej koncepcji b2102mos. Kogo to obchodzi że ci to gra ??? napisz jeszcze czym sie podcierasz - będzie komplet ... 

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle.

Ten osobnik działa jak opisałem wyżej a porównania robi na zasadzie, mam Fiata 126p i jest to najlepszy samochód. Jako jedyny mieści mi się do garażu a przecież to tak ważna sprawa, nie zmieści się do niego teściowa , bo biedaczka za kurpulentna jest i to super, Mogę go naprawić młotkiem. Taki Mercedes to wrak, bo nie pierdzi jak jedzie, nie mieści się do jego garażu i musi kupować poduszkę pod d-pę bo inaczej nic nie widzi.  Takie to są jego porownania.  Jednak gościu SŁYSZY  16Hz i jest tego pewien. Co prawda jakoś dziwnie nie potrafi tego poprzeć konkretem, ale jak wiadomo , to inni się jego czepiają. Najważniejsze, wszystko co pisze o Sansui dokładnie porównał na swoim systemie kiedy pożyczył od kogoś ten sprzęt, bo swojego to ma klona Sansui na drewnianej deseczce i to mu gra. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...