Skocz do zawartości

Audiofilski wstrząs


Fafniak

Recommended Posts

Dokładnie. Ja mimo iz mam juz troche wiosen wciąż chetnie przyjmuje nowe wiadomosci i wciaz czytam w wielu tematach. Ostatnio głównie w akustyce pomieszczeń. Tak wiec jestem chłonny wszelakiej wiedzy byle by tylko miało to potwierdzenie w realnym świecie.

31 minut temu, audiowit napisał:

Może zeby nie wyjść już totalnie na bufona to podpowiem Ci, ze w ramach jednej firmy robi się kolumny do użytku studyjnego i domowego ( dynaudio, Adam, jbl) dlaczego? 

Nie jestes bufonem. Spokojnie... co do odp. Dynaudio/adam atakuje w rynek z sprzetem pro i audiofilski poniewaz tam leży pieniądz. Jest popyt to i podaż sie znajdzie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

@Fafniak akcentujesz w tym zdarzeniu to, że do weryfikacji potrzebne były ślepe testy i że to działa.

Wiesz, nie wyobrażam sobie by mogło to się inaczej odbyć, skoro mamy do czynienia z zamachem na utarte postrzeganie lepszej jakości wyższych próbkowań i urządzenie z wysokiej półki cenowej. Bez takiego testu, wyniki subiektywne zdałyby się tu jak psu na budę. Skądinąd, bo myślę że też do tego pijesz, w warunkach domowych sami możemy zrobić testy, tego co słyszymy by mieć pewność czy rzeczywiście potrzebujemy np. innego Daca, czy kabla. Pewnie trochę pieniędzy zostało dzięki temu, w tych samy kieszeniach.

W teście pmcomp, RME był wyposażony w odrębne zasilanie za ok. 5 kzl, zdaję się że Deviatel ma to na stanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pboczek napisał:

Skądinąd, bo myślę że też do tego pijesz, w warunkach domowych sami możemy zrobić testy, tego co słyszymy by mieć pewność czy rzeczywiście potrzebujemy np. innego Daca, czy kabla.

dokładnie

Ale przypomnę (jak katarynka ;) ) - ileż razy słyszałem/czytałem "wiem co słyszę mi ślepe testy nie są potrzebne" - nie sądzisz że to znamienne podejście?

7 minut temu, Pboczek napisał:

Pewnie trochę pieniędzy zostało dzięki temu, w tych samy kieszeniach.

To jest indywidualna sprawa

Zupełnie innym problemem jest tworzenie opowieści o zmianach

8 minut temu, Pboczek napisał:

W teście pmcomp, RME był wyposażony w odrębne zasilanie za ok. 5 kzl, zdaję się że Deviatel ma to na stanie?

RME twierdzi że to nie ma znaczenia.  Szkoda że facet nie zrobił testu na firmowym zasilaczu tylko poszedł w utarte schematy audio

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj Archimago pomierzył RME na zasilaniu z baterii i ze stockowego zasilacza. Ciekawe, czy różnice są słyszalne? 

http://archimago.blogspot.com/2019/07/measurements-switching-power-supplies.html

 

Oczywiście najlepiej byłoby gdyby tamten test na forum AS był robiony też na stockowym zasilaczu. Uszy to jednak uszy a nie jakieś tam mierniki 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...