Skocz do zawartości

RME DAC ......... i nie tylko :)


tomek4446

Recommended Posts

4 minuty temu, Fafniak napisał:

ehhh co on może ten cienki inżynierek !!! Bez kilku dodatkowych pudełek to nie będzie działać

Wy się nie śmiecie kolego  , właśnie pod nadzorem kolegów MariuszaZ i Nowego78 od trzech dni robię tzw.  "obciążenie" . Taką skrzynkę mającą zastępować kolumny podczas pomiarów wzmacniaczy . Mówię Wam same pomiary to pikuś w porównaniu z przygotowaniem do nich :)  

IMG_2180.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubo się tam bawisz Tomek :)

To napisz jak pomierzysz to i tamto ;)

 

Miałem zapytać, Ciebie @tomek4446, @Fafniak i kto tam jeszcze posiada RME. Czy moglibyście podłączyć do RME różne transporty plików i porównać czy słyszycie różnice między nimi? Chodzi mi o porównanie gołych transportów w konfiguracji bit-perfect podłączonych do RME.

Czemu pytam? Bo kiedyś miałem podłączony do RME chromecast, potem Node, potem NUC Roon i nie zauważyłem między nimi różnicy.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, JohnDoe napisał:

Czy moglibyście podłączyć do RME różne transporty plików i porównać czy słyszycie różnice między nimi? Chodzi mi o porównanie gołych transportów w konfiguracji bit-perfect podłączonych do RME.

Znaczy się co mam zrobić ? :) 

Z transportów mam kompa , malinę , Pioneera N-70A i rozumem że mam sprawdzić czy są różnice w dźwięku . A to bit perfect przerabiałem z plikami komp RME , mam ten test powtórzyć z pozostałymi źródłami przed odsłuchem ?

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi mi o porównanie jak grają różne transporty pod RME.  Test bit-perfect wskazany przed odsłuchami ponieważ można zapomnieć o jakichś ustawieniach barwy/DSP w każdym z transportów.  Test bit-perfect wyeliminuje takie sztuczki. Goły transport ma podawać sygnał bit-perfect do RME. Tylko wtedy porównania dźwięku transportów mają sens.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem właśnie Pioneera i Malinę , oba urządzenia bez problemu przeszły test bit -  perfect . O dziwo właśnie się przy okazji dowiedziałem , że Pioneer w trybie transportu działa automatycznie w trybie Direct , wszelkie polepszacze nie działają , niczego nie musiałem wyłączać , test przeszedł bez problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne kilka pytań.

1. Ktory sterownik lepszy? Jak zainstalowalem rme to PC wysylał tylko 44.1. Windowsowy mozna ustawic na wiecej.

2. Jake sa optymalne ustawienia DACa, DSD direct line, DSD detection? Ew! Co jeszcze? Clock mozna zmieniac z internal na external?

3. A o co chodzi z tym sterownikiem ASIO, pytam bo nie wiem czy dobrze zrozumialem ze aby jakosc byla najlepsza to musi isc przez sterowni ASIO a tidal go nie obsluguje tylko jakiś WASAPI, i jeszcze jest jakis WDM.

4. A jak jest z androidem? Po usb grać z Tidala, czy innej aplikacji. Jakieś myki trzba zastosowac abh jakosc była mozliwie najlepsza?

5. Zauwazylem też u siebie dwa problemy,

jeden ze z PC jak zaczyna grac utwor to po sekundzie dźwiek się wyłacza na jakies 0.5sekundy, ustwioem terz t4yb exclusiv ale nie pomoglo, driver mam windowsowy ustawiony na 192khz

Drugi jak podlaczylem telefon na androdzie przez usb host, co co kilkanascie minut pojawia sie taki efekt ze pojawiają się i narastają piski o bardzo wysokich czestotliwosciach , a potem maleja i cichna calkowicie, efet trwa ok 10 moze 15 sekund.

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kenobi domyślam się, że chcesz grać Tidal z kompa Win.   Pisałem wcześniej, że to kiepski pomysł. 

Nie mam pojęcia jak ustawić w aplikacji Tidal na Win tryb exclusive, nawet jak teraz próbuję to i tak (apka Tidal) nie puszcza bit-perfect po USB do RME. To jest jakiś problem z aplikacją Tidal na Win. Dla porównania włączyłem teraz apkę  Qobuz (też na Win), wybrałem w ustawieniach ASIO MADIface i tam wszystko działa jak należy.

Jeśli Twój komp ma wyjście optyczne to spróbuj puścić Tidal  kablem optycznym do RME. Gdzieś wyczytałem, że wtedy jest bit-perfect i przełącza się automatycznie.  Ale sprawdź sam bo pewności nie mam. 

No i w ogóle to dobrze by było gdybyś dla Tidal kupił jakiś streamer bo z kompa są problemy.      

 

EDIT >>> Tidal na Win nie obsługuje ASIO MADIface - to zapewne jest powód problemu. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, JohnDoe napisał:

@Kenobi domyślam się, że chcesz grać Tidal z kompa Win.   Pisałem wcześniej, że to kiepski pomysł. 

Nie mam pojęcia jak ustawić w aplikacji Tidal na Win tryb exclusive, nawet jak teraz próbuję to i tak (apka Tidal) nie puszcza bit-perfect po USB do RME. To jest jakiś problem z aplikacją Tidal na Win. Dla porównania włączyłem teraz apkę  Qobuz (też na Win), wybrałem w ustawieniach ASIO MADIface i tam wszystko działa jak należy.

Jeśli Twój komp ma wyjście optyczne to spróbuj puścić Tidal  kablem optycznym do RME. Gdzieś wyczytałem, że wtedy jest bit-perfect i przełącza się automatycznie.  Ale sprawdź sam bo pewności nie mam. 

No i w ogóle to dobrze by było gdybyś dla Tidal kupił jakiś streamer bo z kompa są problemy.      

Na kompie można korzystać z Auditvany, obsługuje Tidala, Qobuza i można używać różnych sterowników no UPnP/DLNA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kompa tylko dla testów sie chce pobawić. Serwisu streamingujacego jeszcze nie wybralem, tidal mi sie podoba ale brakuje mu kilku pozycji, spotify mi sie nie podoba w obsludze, przynajmjiej na telefonie? Qobuza nie probowalem.

Najbardziej mi pasuje puszcznie z telefonu na androidzie, tak to tej pory robilem przez bt po aptx, ze starego samsunga j3. W domu jeszcze jest gdzieś ajfon 6 z niedziałajacym mikrofonem, wiec ewentualnie jeszcze moge z niego. Trzecia opcja to rasberry, ale obsluga tidala jescze nie dopracowana, mozna przez upnp ale pytanie jak z jakoscia.

Wczoraj puszczalem z xiaomi, przez kabelek host usb-c, szlo 48k ale pojawialy sie te piski co pewien czas.

Dzis odgruzowalem swoj pokoj, jest konter zlomu 🤣 do wyniesienia jutro, a wszystko przez to ze postanowilem znaleźć kabelek host usb micro aby  samsunga j3 podpiac przez usb. Kabelek znalazlem. Z samsunga mam 196khz, a po podlaczeniu zanim muzykę puszcze na wyswietlaczu jest 768🤣 , na razie krótko slucham ale nic niepokojacego sie nie dzieje.

Da się jakoś sprawdzic z tidala bit perfect ?

@JohnDoe

A roon w sensie zainstalowany na jakims laptopie czy jakies konkretnie urzadzenie ?

Jak wejde w menu daca to mam zaszarzone clock internal,  192k i DSD64. To dobrrze?

 

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Kenobi napisał:

Da się jakoś sprawdzic z tidala bit perfect ?

Z Tidala możesz sobie tylko zobaczyć czy DAC wyświetla parametry pliku takie jak w opisie tidal. Ale to nie jest test bit-perfect.

Żeby przeprowadzić test bit-perfect musisz ściągnąć pliki testowe (wav) ze strony RME i potem je odtworzyć. Jeśli z kompa to możesz użyć Foobar. Poczytaj gdzieś wcześniej w tym wątku o tym jest. Żeby test był zaliczony, trzeba w Foobar wybrać sterowniki ASIO MADIface (o ile pamiętam).

 

35 minut temu, Kenobi napisał:

A roon w sensie zainstalowany na jakims laptopie czy jakies konkretnie urzadzenie ?

Roon core wcześniej miałem na laptoku ale teraz mam na mini-PC zwanym NUC.

Roon to płatna aplikacja ale jest trial (chyba 14 dni)  jeśli chcesz zobaczyć jak to działa. 

Aha, no i test bit-perfect przez roon też można robić tymi plikami od RME. 

40 minut temu, Kenobi napisał:

Jak wejde w menu daca to mam zaszarzone clock internal,  192k i DSD64. To dobrrze?

Nie wiem co tam oglądasz. Tam jest mnóstwo ustawień w menu. Zapytaj Tomka @tomek4446 może Ci podpowie co to są te szarości 🤣

Ja spadam zajarać ;)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...