Skocz do zawartości

Amplituner do kolumn DALI Zensor 7 (zestaw)


Robin76

Recommended Posts

dzień dobry,

Proszę o pomoc Szanowne Grono :)

Z racji faktu, że mój obecny amplituner Onkyo Tx-NR636 wyzionął ducha, potrzebuję coś nowego.

Jak już wcześniej napisałem, posiadam zestaw kolumn DALI ZENSOR (fronty ZENSOR 7 +Zensor 1 tył+ przód)

W obecnej sytuacji jest bardzo kiepsko z dostępnością dlatego mam na oku trzy propozycje: (kwota którą chciałby wydać to maks. 3000-3300zł

1. Yamaha RX-V6a

2. Denon AVR x2700H DAB

3. Marantz SR5015 (choć ten niestety przekracza mój budżet- jest za drogi)

Od razu zaznaczam- nie chcę wymienić kolumn :)- jestem z nich bardzo zadowolony.

Użytek- 70% kino (dekoder CANAL + 4K, Netflix) 30% muzyka- głównie streaming z TIDAL i radio.

Proszę o pomoc w wyborze.

z góry dziękuję i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Przede wszystkim najlepiej byłoby posłuchać i ocenić samemu, która prezentacja dźwięku spodoba CI się najbardziej. Denon będzie najcieplejszy, przybliży średnicę i doda sporo niższych częstotliwości obcinając górę. Yamaha RX V6a będzie dynamiczna i szczegółowa, bas będzie zróżnicowany i bardzo dobrze kontrolowany. Marantz to bardziej wyrównane brzmienie. Jeśli kino domowe jest priorytetem to także stawiałbym na Yamahę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
15 minut temu, skala07 napisał:

Jednym słowem nie ma sposobu na to aby dołączyć stereo?

Jest ,bez przepinania kabli, można na przykład zastosować taki przełącznik, choć koszt nie mały i wykorzystać te kolumny co masz,przy dwóch sprzętach.

https://www.gfmod.pl/pl/p/Beresford-TC-7220-MKIII-Przelacznik-Kino-domowe-Stereo-/129

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zaczepność na każdym kroku ale oczywiście odpowiem, ponieważ sprawdzałem niejednokrotnie i może się to przydać innym osobom. Po zastosowaniu Beresforda tracimy kontrolę basu, jego kontur. Głębia dźwięku także traci po podłączeniu tego przełącznika. Osobiście wolałbym przepinać przewody co z resztą czynię u siebie w domu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...