Skocz do zawartości

Denon M39 - zmiana kolumn


wikanna

Recommended Posts

Które kolumny podstawkowe z wymienionych poniżej będą współgrać i grać lepiej od tych z fabrycznego zestawu?

Niestety, nie mam możliwości wymiany całości na coś nowego, chcę tylko zmienić kolumny.

Nie wiem czy osiągnę przez taką zmianę efekt, na jakim mi zależy, a mianowicie: żeby grało bardziej szczegołowo niż jest teraz, troszkę jaśniej, ale nie za ostro, bas dobry, ale bez przesady 😉 

Które z tych kolumn sprawią, że będzie znacznie lepiej z odsłuchem ? :) Kolumny podstawkowe:

1/ Pylon audio (który model ?)

2/ Monitor Audio Bronze 2 (lub inne ?)

3/ Q-Acoustic 3030i  (ew. inne) 

4/ ELAC Debut 2.0 B6.2 (ew. inne) 

5/ Heco (które ?)

6/ Kef Q150 

7/ Kef Q350 

8/ inne nie wymienione 

 

Bardzo liczę na Waszą pomoc :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylony bym odpuścił, Kefy też, Heco Aurory tym bardziej. Te ostatnie zamulą brzmienie jeszcze bardziej niż oryginalnie dołączone monitorki. Będzie za gęsto, za oleiście.

Q Acoustics 3020i/3030i to może być ciekawy kierunek. Warto sprawdzić też Polk Audio s15e lub większe s20e (tutaj dojdzie bardzo mocny dół pasma). Koniecznie odsłuchaj też System Audio Saxo 5. Małe, niepozorne, bardzo muzykalne i łatwe do napędzenia paczuszki. Fajnie zgrywały mi się z Denonem M41. Nie wiem jak ten mini amplituner poradziłby sobie z Fyne Audio F500. Mógłbyś je też sprawdzić jeśli masz taką możliwość :)
 

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Kilka dni temu, jeden z klientów przyniósł tą jednostkę Denona. Połączyliśmy ją z monitorkami od Indiana Line, TESI 261. 

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/indiana-line-tesi-261.html

Za niecałe 1500 zł można kupić dynamiczne i przestrzennie grające głośniki. Zapraszamy Cię na odsłuch do naszych salonów Tophifi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Tak na prawdę każde z wymienionych kolumn zagrają lepiej niż fabryczne. Jeśli chciałbyś poprawić szczegółowość oraz przestrzeń to polecam rozważyć między Q Acoustic 3030i lub Kef Q350. Magnat Signature 503 to także dobra propozycja ale dla wielu osób góra jest za ostra i tutaj byłbym ostrożny jeśli nie masz możliwości odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lpomis napisał:

Pylony bym odpuścił, Kefy też, Heco Aurory tym bardziej. Te ostatnie zamulą brzmienie jeszcze bardziej niż oryginalnie dołączone monitorki. Będzie za gęsto, za oleiście.

Q Acoustics 3020i/3030i to może być ciekawy kierunek. Warto sprawdzić też Polk Audio s15e lub większe s20e (tutaj dojdzie bardzo mocny dół pasma). Koniecznie odsłuchaj też System Audio Saxo 5. Małe, niepozorne, bardzo muzykalne i łatwe do napędzenia paczuszki. Fajnie zgrywały mi się z Denonem M41. Nie wiem jak ten mini amplituner poradziłby sobie z Fyne Audio F500. Mógłbyś je też sprawdzić jeśli masz taką możliwość :)

O, widzisz :) Nie potrafiłam znaleźć określenia dla aktualnych, fabrycznych kolumn.  Jest teraz za gesto, jak to określiłeś :) i zbyt  przytłumione dźwięki, jakoś tak... jakby watą dźwięki otulone ;)  Brakuje choćby minimalnej przestrzeni, przejrzystości.

Oczywiście jestem świadoma, że z tego amplitunerka nie wycisne zbyt wiele. Ale żeby z nowymi kolumnami zagrało choćby w 50 % lepiej, będę zadowolona :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...