Skocz do zawartości

Marantz 7706


Recommended Posts

54 minuty temu, eMBe napisał:

tóre w takim razie amplitunery są takie super według amira?

jest na stronie ASR index, można sobie zobaczyć.

54 minuty temu, eMBe napisał:

Czyli jak mam amplituner który według amira jest do dupy a który z kolumnami które mam gra dla mnie super to znaczy, że co?

to znaczy, że Tobie odpowiada i tyle, przecież wyraźnie napisałem powyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączylem emotiva xpa7 do onkyo RZ1100 w 7.2.4 rozczarowany jestem plaskim dzwiekiem , szczerze to nie czuje roznicy w kinie a i w stereo miedzy onkyo a emotiva takze, XPA zasila obecnie "duże dokólne głosniki" a atmosy zasilnane są z amplitunera , jesli chodzi o samą moc to naprawde subtelna roznica . i dlatego zadalem pytanie czy po dokupieniu procesora emotiva cały zestaw pokaze pazury 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robilem kalibracje , poradzilem sobie tym ze sygnał z pre front onkyo idzie na przedwzmaczniacz yamaha C4 i stamtad na koncówkę emotiva , stereo w ten sposob gra satysfakcjonująco (w moim poprzednim setupie mialem citation 16 dwie sztuki ustawione jako monoblok na sekcję basową , a na sekcje sopran yamaha M2) i chcialem to wszystko zastąpic emotiva XPA7 i tak mam to obecnie spięte w kinie jako 7.2.4 a stereo w pure sound emotiva powinna dac 2x300 8 ohm wiec jest wystarczająco energii . 

nie wiem w czym mialby mi polepszyc dedykowany procesor XMC-2 (17,5k zł) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2021 o 10:06, lolekdrugi napisał:

Pamiętajmy, że wzmacniacz powinien być neutralny, nie powinien wprowadzać żadnych zmian w torze. To właśnie za to płacimy grube $$ bo chcemy się zbliżyć do perfekcji by mieć to co w realu. Dopiero potem można sobie kombinować.

Powinien a to co robi to dwie różne rzeczy. 

Dnia 17.12.2021 o 11:25, Jasiek88 napisał:

Arcam wyszedł w testach tragicznie natomiast w realnym świecie rozgniata w drobny mak konkurencję.

Właśnie. Bo to odsłuch.

Dnia 17.12.2021 o 11:34, przemeklbn napisał:

Producent po zapoznaniu się z recenzją dowiódł, że pierwotne pomiary opublikowane  na ASR zostały nieprawidłowo wykonane. W związku z tym Amir przeprowadził we współpracy z Denonem dochodzenie dlaczego ich i jego pomiary się rozjeżdzają - wyszło że to on popełnił błąd. Producent (Denon) nic nie musiał poprawiać. Ponownie wykonana w prawidłowy sposób pomiary zostały opublikowane na wątku Denon AVR-X4700 AVR Review (Updated)

A co jeśli takie pomiary błędne robi też gdzie indziej? Pokaże się że mało że są pomocne to mogą jeszcze szkodzić.

Ja jestem za aby to czytać po odsłuchu. Nie przed. 

Dnia 17.12.2021 o 15:20, tomek4446 napisał:

A ja zapłaciłem te grube $$$$ by osiągnąć moje brzmienie i mam gdzieś , czy te klocki są HI-FI , czy nie, i co o nich sądzi ASR :)

Ja dokładnie tak samo.

Ustalmy sobie jedno. Przecież według tego indexu taki loxije a30 gra lepiej niż Macintosh, krell, pass i takie tam. 

Już nie pamiętam ale jak popatrzyłem na ten index kiedyś to zgroza jeśli ktoś to bierze jako wyznacznik do zakupu. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, S4Home napisał:

Ja jestem za aby to czytać po odsłuchu. Nie przed. 

xD

 

49 minut temu, S4Home napisał:

Już nie pamiętam ale jak popatrzyłem na ten index kiedyś to zgroza jeśli ktoś to bierze jako wyznacznik do zakupu. 

dlaczego niby? Bo obnaża nieuczciwość producentów? Akurat problem z ludźmi którzy idą w drogie audio jest naiwność.

Niechaj za przykład posłuży ten artykuł:

https://ithardware.pl/aktualnosci/zobaczcie_dysk_ssd_dla_audiofilow_to_absurd-19076.html

Takich absurdów jest cała masa, routery sieciowe, kable zasilające,  itp itd.

Zatem niestety ale pomiary jednak są potrzebne by mieć wstępny pogląd na to co jest sprzedawane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, S4Home napisał:

Ustalmy sobie jedno. Przecież według tego indexu taki loxije a30 gra lepiej niż Macintosh, krell, pass i takie tam. 

Źle to ustaliłeś. Ten index wcale nie pokazuje, co gra lepiej. Pokazuje, co lepiej mierzy. Przełożenie tego pomiaru na uzyskane brzmienie, to już inna, bardziej skomplikowana historia.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lolekdrugi napisał:

dlaczego niby? Bo obnaża nieuczciwość producentów? Akurat problem z ludźmi którzy idą w drogie audio jest naiwność.

Nie uczciwość? 

A co w tym jest nieuczciwe kiedy w pomiarach wzmacniacz za 20 000 wychodzi gorzej od tego za 1000zl kiedy w brzmieniu go deklasuje? Bo nie rozumiem.

4 godziny temu, lolekdrugi napisał:

Niechaj za przykład posłuży ten artykuł:

https://ithardware.pl/aktualnosci/zobaczcie_dysk_ssd_dla_audiofilow_to_absurd-19076.html

Takich absurdów jest cała masa, routery sieciowe, kable zasilające,  itp itd.

Zatem niestety ale pomiary jednak są potrzebne by mieć wstępny pogląd na to co jest sprzedawane.

To jest zupełnie inna sprawa. Nabijanie audio gadżetów a budowanie wzmacniacza w oparciu i jakieś dążenie do dźwięku to nie to samo.

4 godziny temu, Kraft napisał:

Źle to ustaliłeś. Ten index wcale nie pokazuje, co gra lepiej. Pokazuje, co lepiej mierzy. Przełożenie tego pomiaru na uzyskane brzmienie, to już inna, bardziej skomplikowana historia.  

No i tu się z tobą zgadzam. Chodź połowicznie.

Gdyż do przełożenie nie zawsze ma miejsce. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, S4Home napisał:

No i tu się z tobą zgadzam. Chodź połowicznie.

Gdyż do przełożenie nie zawsze ma miejsce. 

Możemy tego przełożenia nie rozumieć, ale ono zawsze  zachodzi. 

Nieznajomość parametrów nie zwalnia z obowiązku ich słyszenia;) 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

A co w tym jest nieuczciwe kiedy w pomiarach wzmacniacz za 20 000 wychodzi gorzej od tego za 1000zl kiedy w brzmieniu go deklasuje? Bo nie rozumiem.

wydaje mi się, że już to tłumaczyłem. Brzmienie jest subiektywne, parametry techniczne i trzymanie norm jest obiektywne.

 

p.s.

  

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Nie uczciwość? 

piszemy razem: https://sjp.pwn.pl/sjp/nieuczciwosc;2490024.html

 

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne podejście. Ale wody zawracać nie będę. Jesteście przecież świadomymi użytkownikami. 

Ważne abyśmy wybierali dla siebie. 

Więc każdy ustali to kryterium wyboru po swojemu. Dla mnie jest to dźwięk. 

Teraz już mi szkoda czasu na to co dobrze wypada w lab. Jeśli nie leży mi 'subiektywnie'. 

Niech i tak będzie :)

pozdrawiam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home cieszę się, że w końcu zrozumiałeś.

Ja jeszcze podrzucam informacje dla nieświadomych co to znaczy HiFi i dlaczego tak mocno optuje za ASR.

Według Wiki:

Cytat

Ideally, high-fidelity equipment has inaudible noise and distortion, and a flat (neutral, uncolored) frequency response within the human hearing range.[2]

Dla tych co mieli rosyjski w szkole, chodzi o to by sprzet HiFi ma mieć niesłyszalny szum oraz zniekształcenia oraz płaską wykres częstotliwości w zakresie słyszalnym przez człowieka.

Zgodnie z testami ASR bardzo dużo sprzętu tego nie zapewnia, co gorsza. Sprzęt za bardzo dużo $$$$ nie robi tego również a podobno ma to być sprzęt HiFi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lolekdrugi napisał:

sprzet HiFi ma mieć niesłyszalny szum oraz zniekształcenia oraz płaską wykres częstotliwości w zakresie słyszalnym przez człowieka.

W zakresie elektroniki, pełna zgoda. Ale z kolumnami jest trudniej. Często te o bardzo pofalowanym wykresie częstotliwościowym grają dużo lepiej od tych z płaskim. Ma na to wpływ wiele czynników. Nie można spojrzeć tylko na jeden parametr i na jego podstawie wyrokować, która kolumna lepsza. Sami konstruktorzy kolumn chyba nie odkryli jeszcze wszystkich zależności. Potrzeba wiedzy, słuchu i odrobiny szczęścia, by zrobić wybitną kolumnę (choć do zrobienia poprawnej wystarczy sama wiedza).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2021 o 17:45, lolekdrugi napisał:

jest na stronie ASR index, można sobie zobaczyć.

Fantastyczna ta lista. Wychodzi na to, że większość ludzi powinna wyrzucić swoje amplitunery bo źle wychodzą w testach.
Ja może głuchy jestem ale żadnych szumów nie słyszę z mojego amplitunera :>>>>>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2021 o 19:52, eMBe napisał:

Fantastyczna ta lista. Wychodzi na to, że większość ludzi powinna wyrzucić swoje amplitunery bo źle wychodzą w testach.
Ja może głuchy jestem ale żadnych szumów nie słyszę z mojego amplitunera :>>>>>

Mam to samo, posiadam XMC-2 ,  u Amira w testach słaby/przeciętny , przed zakupem przesłuchałem wiele sprzętów i wybrałem najlepszy dla siebie - dla mnie dźwięk jest super.

A w ogóle to wszyscy się na tego Amira oglądają - nieźle jeden człowiek guru branży. Ciekawe kim jest w rzeczywistości :) może to jakiś wycofany inżynier , nie słucha muzyki dla przyjemności tylko siedzi z 45 miernikami i mierzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Michal Nowak napisał:

noo, o tym.

I żeby nie było - nie żałuję zakupu i nie zamierzam teraz biadolić co by było gdyby...

owszem słuchałem np Denon 6700 grał świetnie ale tylko z końcówką mocy - po co mam wydawać kasę na bebechy wzmacniacza w ampli skoro i tak celuję w końcówkę. Poza tym ustawienie tego Denona zajęło prawie godzinę w jednym ze sklepów.

w pomiarach Denon 3700 wychodzi lepiej niż wiele droższych sprzętów , czy lepiej gra - nie wiem

Taki Trinnov - w pomiarach świetny i gra bosko ale najpierw trzeba wygrać w totka.... albo dostać spadek po babci z USA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za tym żeby kupować sprzęt, który „mierzalnie” dobrze gra. Miałem wzmaniacze po 20-25tyś, które wprowadzały zniekształcenia, teraz mam taki, który jest referencją wg ASR i gra lepiej, a kosztuje 1/5 tego co miałem wcześniej. Podobnie ze źródłami. 
Te zniekształcenia czasem fajnie „grają”, stąd te opowieści o tym żeby kupować na słuch, ja tam nie lubię być oszukiwany. 
Są firmy audiofilskie gdzie jakość idzie za ceną, ja znam taką jedną, ale generalnie to jednak większość „pudruje” dźwięk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, essewissa napisał:

Ja jestem za tym żeby kupować sprzęt, który „mierzalnie” dobrze gra. Miałem wzmaniacze po 20-25tyś, które wprowadzały zniekształcenia, teraz mam taki, który jest referencją wg ASR i gra lepiej, a kosztuje 1/5 tego co miałem wcześniej. Podobnie ze źródłami. 
Te zniekształcenia czasem fajnie „grają”, stąd te opowieści o tym żeby kupować na słuch, ja tam nie lubię być oszukiwany. 
Są firmy audiofilskie gdzie jakość idzie za ceną, ja znam taką jedną, ale generalnie to jednak większość „pudruje” dźwięk.

a mogę spytać co teraz masz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michal Nowak napisał:

mowisz o tym review ?

tak dokładnie.

2 godziny temu, Prem Gordzialkowski napisał:

owszem słuchałem np Denon 6700 grał świetnie ale tylko z końcówką mocy - po co mam wydawać kasę na bebechy wzmacniacza w ampli skoro i tak celuję w końcówkę. Poza tym ustawienie tego Denona zajęło prawie godzinę w jednym ze sklepów.

bo jak widać procesory nie dadzą Ci takiej jakości jak ten amplituner.

 

2 godziny temu, essewissa napisał:

Ja jestem za tym żeby kupować sprzęt, który „mierzalnie” dobrze gra. Miałem wzmaniacze po 20-25tyś, które wprowadzały zniekształcenia, teraz mam taki, który jest referencją wg ASR i gra lepiej, a kosztuje 1/5 tego co miałem wcześniej. Podobnie ze źródłami. 
Te zniekształcenia czasem fajnie „grają”, stąd te opowieści o tym żeby kupować na słuch, ja tam nie lubię być oszukiwany. 
Są firmy audiofilskie gdzie jakość idzie za ceną, ja znam taką jedną, ale generalnie to jednak większość „pudruje” dźwięk.

dokładnie o to chodzi. Tutaj niestety działa zasada skali produkcji. Firma która sprzedaje dużo więcej sprzętu jest w stanie zejść z ceną ponieważ ma większe zamówienia czyli ma możliwość negocjacji ceny u dostawcy.

Firma która nie ma takiej sprzedaży niestety musi się zadowolić tym co jest. Dodatkowo koszty R&D musi podzielić przez mniejszą ilość sprzedanego sprzętu.

I tutaj jest odpowiedź, dlaczego tak jak napisał @essewissa dlaczego drogi sprzęt nie oznacza lepszego.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lolekdrugi napisał:

dlaczego drogi sprzęt nie oznacza lepszego.

Chyba nie do końca mnie zrozumiałeś. Drogi nie zawsze oznacza dobry, ale czasem jest. 

Też nie jest tak, że duże firmy sprzedają dobry sprzęt tanio. 
W obecnych czasach deficytu wszelkiego audio jest dużo trudniej o dobry sprzęt, generalnie to się robi masakra.

Fajny używany sprzęt znika z ogłoszeń momentalnie.

Producenci audio zawsze byli obrzydliwie pazerni, trafiały się rodzynki uczciwości, ale generalnie oszczędzamy na czym się da, ale obecnie strach kupować nowy sprzęt.

Przykład Denona 3700, 4700, 6700. Fajne ampli, dobry dac akm. Spaliła się fabryka akm w Japonii. Co zrobił Denon?

Wpakował do tych ampli prehistoryczny dac. Poinformował o tym klientów? :) Obniżył cenę? :) a w 2022 maja jeszcze podrożeć. Paranoja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, essewissa napisał:

hyba nie do końca mnie zrozumiałeś. Drogi nie zawsze oznacza dobry, ale czasem jest. 

zrozumiałem doskonale i dokładnie o tym napisałem.

 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Albo ktoś wierzy Amirowi albo nie. To sa takie obozy. I jedni nie przekonają drugich :)

Taka sekta trochę. Tylko bardziej bezpieczna.

Sekta powiadasz? Czyli według Ciebie SoundUnited które współpracuje z Amirerm to również sekta? A może Anthem to też jest sekta bo mu sami sprzęt na pomiary wysyłają?
Tutaj nie ma kwestii wiary jeżeli chodzi o fizyczne pomiary. Jest czarno na białym jakie parametry ma dane urządzenie i o tym jest mowa.

Natomiast w chwili gdy ktoś próbuje zdyskredytować sprzęt tylko na bazie swojego - bo ja słyszałem; to już nazywa się wiara bo taka osoba wierzy, że to co słyszy to jest najlepsze ale nie jest w żaden sposób w stanie tego udowodnić gdyż ta opinia jest subiektywna. Jeżeli jeszcze dorzucimy do tego popleczników takich subiektywnych opinii, to w tym momencie możemy zacząć się zastanawiać czy przypadkiem to już nie jest sekta.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie przecietnego kowalskiego ma grac milo dla mojego ucha , głeboko mam pomiary , gdybysmy najlepsze lampowe wzmaki wzieli pod uwage to testujący uplasowaliby je na samym koncu a przeciez tak slodko i przyjemnie grają , jeszcze jedna kwestia (według mnie oczywiscie) 90% uzytkownikow sprzetu stereo nie ma warunków odpowiednich do tego by dosterzec roznice w sprzecie, ktory ma referencyjne wartosci od tych drugich, ktore rozczarowują parametrami a roznic miedzy nimi wlasnie w takim pomieszczeniu ciezko usłyszec .ludzie po prostu wstawiaja sprzet do salonu gdzie stoją dwa kwiatki na krzyż (zero wytłumienia dywanami czy zaslonami chocby) .  just my 2 cents . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...