Skocz do zawartości

Wzmacniacz do B&W 706S2


Grzesiek202

Recommended Posts

30 minut temu, Grzesiek202 napisał:

Magnat

Znam tylko MR780. Mydełko od góry do dołu, miękki bas, środek delikatnie w tyle, taki "amplitunerowy", wysokie dość łagodne. Do nieocieplonych, zwartych w brzmieniu kolumn można rozważyć.

Tak sobie dziś myślałem, że dobrać piec do Bowersów to ogólnie dość ciężko. Precyzja i detal na wysokich, środek bez dogrzania, a bas - spora masa, miękkość, sprężystość, zaokrąglenie. Bardzo prawdopodobne, że gdzieś się przedobrzy :)

Hmm... w sumie posłuchałbym monitorów Bowersa z Elicit MK5.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MA 1000 to moim zdaniem pełnokrwisty wzmacniacz mogący konkurować z logo audiofilskich firm. A co do:

8 minut temu, lpomis napisał:

dobrać piec do Bowersów to ogólnie dość ciężko

to ja się zgadzam. Są naprawdę specyficzne. Podłączysz "miękiszona" bez detalu i tracisz naprawdę dużo z ich szczegółowości. Tak jak kiedyś napisałem, to są kokumny grające ciągle na żywo, bez kompromisu, ale ileż można wystać na koncercie? No i ta przestrzeń. Tego im  nie można odmówić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Grzesiek202 napisał:

MA 1000 to moim zdaniem pełnokrwisty wzmacniacz mogący konkurować z logo audiofilskich firm. A co do:

to ja się zgadzam. Są naprawdę specyficzne. Podłączysz "miękiszona" bez detalu i tracisz naprawdę dużo z ich szczegółowości. Tak jak kiedyś napisałem, to są kokumny grające ciągle na żywo, bez kompromisu, ale ileż można wystać na koncercie? No i ta przestrzeń. Tego im  nie można odmówić.

Ja paruję Bowersy z NAD'ami M23+M33 oraz drugi set z Yamaha N870D. 

Trzeba posłuchać. Nie każdy lubi takie brzmienie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych modeli akurat  nie słuchałem, ale mam swoją opinię na temat B&W. Lampka w pre (bo jednak potrzebują prądu) bardzo dobrze im robi. Kurczę, no słuchałem już paru rzeczy, ale za każdym razem wracam do Bowers&Willkins. Jeszcze raz napiszę: "problem" z nimi polega na tym, że grają   na żywo i do przodu cały czas. Smyczki, bębenki czy dęte z nich to jest geniusz konstruktorów, ale metal i ściana dźwięku to jednak inne grają lepiej. Uwielbiam je.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cieszą, dają frajdę to zostawić i tyle. A jak audionerwoza nie daje spokoju to kombinować drugi, zamienny systemik. Nie da się tak żeby każdy repertuar brzmiał super - chociaż na forum sporo krzykaczy, którzy twierdzą, że zawsze wszystko super idealnie, zero wad, audionirvana. Bzdura. Zawsze będą jakieś kompromisy. Bowersy mają swój charakter, są klimaty w których naprawdę się odnajdują i trzeba to docenić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chciałem tak dla porównania i kontrastu posłuchać ATC SCM 11, ale w Q21 miły pan powiedział, że z Cyrus One (bo wtedy to było) nie ma sensu ze względu na jego małą wydajność prądową 🤔.

1 minutę temu, kaczadupa napisał:

Ale że co, że każdy Bowers od najtańszego do najdroższego gra w bardzo podobnym stylu? Wszystkie są miękkie i przeciągnięte na dole ?  

Nie grają tak samo.  Miałem też różne modele innych serii. Ale z tym basem to mam jednak inne doświadczenie. 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłych Panów z Q21 nie słuchaj. Oni nie dość, że opowiadają bajki to jeszcze słabe rabaty dają. Tam siedzi jeden taki facet co opisuje każdy klamot czy paczki w dwóch zdaniach i sprawia wrażenie wkur...go, że musi podnosić telefon ale dobrze gada i daje jako jedyny dobre rabaty. Nie pamiętam imienia ale od razu wiadomo, że to on hehe

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kaczadupa napisał:

Wszystkie są miękkie i przeciągnięte na dole ?

Znam 705 Signature, oprócz tego w kilku Topach słyszałem podłogowe 702 S2 lub S3, i nową serię 804/805. Wszystkie zdecydowanie przeciągały. Takich ich urok. Najbardziej zwarte na dole były dla mnie monitory 805 D4. Ale to i tak nie to czego szukasz Adam :)

IMG_53392.jpg

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kaczadupa napisał:

Miłych Panów z Q21 nie słuchaj

No to ostry, kolejny offtop się szykuje ;) Jakby co to @Grzesiek202 znów był prekursorem.

Niestety muszę się zgodzić. Kiedyś mój ulubiony salon w którym zostawiłem naprawdę sporo kasy. Ale już tam nie wrócę po tym jak zostałem potraktowany. A ten wiecznie wkur***ny pan na telefonie to ten z jutuba od gramofonów. Poznaję po głosie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, lpomis napisał:

No to ostry, kolejny offtop się szykuje ;) Jakby co to @Grzesiek202 znów był prekursorem

Tak, to ja - Grzegorz, wieczny pieniacz i klient zły wprost ze swej natury.

Są miejsca i ludzie. I nawet dni lepsze i gorsze dla każdego. I ja to rozumiem, ale powiem Wam, że sprzedaż audio to świat równoległy :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kaczadupa napisał:

Tak, opis rozbudza nadzieje na coś innego, wyjątkowego tak jak wykończenia tych zgrabnych głośników. 

A to nie jest tak, że w audiofilu każda nowość, każda rzecz, która jest niszowa, "inna", rozbudza nadzieje na coś wyjątkowego i wspaniałego? 

A potem kiedy już tę rzecz dostanie, jest chwila radości... i znowu powrót do krainy marzeń i gonienie za czymś nieosiągalnym 😉

Pozdrawiam i życzę pięknej, słonecznej niedzieli🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kaczadupa napisał:

Może Kraft się skusi na ich testy. Ktoś zna ich aktualną cenę ?

Ciekawostka. Fun 13 MkII były testowane w Audio-Video, w numerze 2/2018. Recenzja, jak recenzja - pozytywna. W tym samym numerze opisywano też Bowersy 705. W tekście o 705 znalazł się taki passus:

"... w tym samym czasie, co B&W, testowałem też dwie podłogówki w cenach 14-18 tys. zł, będące również konstrukcjami dwudrożnymi, które posłużyły za dodatkowy punkt odniesienia, jak się później okazało, bardzo przeciętny"

Coś się redaktorowi wymsknęło?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Coś się redaktorowi wymsknęło?

Z plotek...., podobno doszło do pomyłki przy okazji najnowszej recenzji flagowych Audiolabów. Miał być Hi End na okres 6 miesięcy jak kiedyś z Naimem Atom czy najniższym modelem Hegla a wyszło zupełnie inaczej. Jak to teraz odkręcić ? Zostaje Stereo i Kolorowo.

Takie "pomyłki" przytrafiają się też zachodnim magazynom. Ostatnio na forum Naima zacytowali recenzje końcówki Naim Nap 250DR i najnowszej jej wersji NC250. Nawet ten sam recenzent był autorem obu recenzji. Niestety nie sprawdził co napisał przy okazji swojej recenzji NAP 250DR  sprzed 5 lat i wyszło zabawnie i przykro zarazem. Gdy pisał recenzję NPA250DR zachwalał wybitną szybkość, dynamikę i cały "prat" a przy okazji recenzji najnowszej końcówki NC250 napisał, że poprzednik czyli NAP 250DR był pozbawiony szybkości, dynamiki i "prat" a następca wraca na właściwe tory i w końcu ma "prat" i jest prawdziwym Naimem. I tak to wygląda. U nas można wykupić czasowy Hi End na okres pół roku a za granicą nawet nie sprawdzą co pisali parę lat wstecz.

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KrólKiczu napisał:

i znowu powrót do krainy marzeń i gonienie za czymś nieosiągalnym 😉

Sebastian, jak dla mnie w punkt.

Gonitwa, ponieważ w „głowie” kolejna iluzja. A wystarczy, łatwo się mówi , otworzyć drzwi do wdzięczności. Za dzisiaj, za to co mam/y. Spokoju i wdzięczności na niedzielę wszystkim kolegom życzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
16 godzin temu, stach_s napisał:

Ciekaw jestem Grzesiu porównania jak gra stream z Bluesound przez naimowy Dac vs Tidal bezpośrednio z natywnej aplikacji Naima??? 

Sprawdź to ;)

Niestety nie mogłem tego zrobić w locie, bo konto na Tidalu było zajęte albo przez apkę Naima, albo przez Bluesounda, ale poprzełączałem trochę i hm... W ciemno raczej nie rozpoznałbym z czego gra.

Natomiast sam Naim i Magnat to już większa różnica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...