Skocz do zawartości

Wzmacniacz do B&W 706S2


Grzesiek202

Recommended Posts

13 minut temu, kaczadupa napisał:

Sucha, precyzyjna, metaliczna i mocno wyciągnięta w najwyższej oktawie góra nadająca całemu brzmieniu zadziora, charakteru i szybkości ? To macie na myśli ? I nie mówię, żeby krytykować. 

Bez "sucha".
Ja jednak uważam, że to wrażenie czystości dźwięku B&W nie pochodzi tylko z podbitej góry. Sygnatura tych kolumn to nie tylko ten prosty zabieg. Przepinałem je teraz kilka razy podczas weekendu i po włączeniu ich miałem ciągle to samo uczucie: przejrzystość, szybkość, mikrodynamika i naturalność (pomijając to co się dzieje z górą pasma). No i najprościej takie uczucie kiedy myślisz sobie: tak, to granie jest bliższe prawdziwym instrumentom. 

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kaczadupa napisał:

Kraft u Ciebie realizm jest w każdych posiadanych przez Ciebie monitorach.  Przestrzeń też. 

Dlatego je kupiłem. Ale pod względem poczucia przestrzeni 706 są najlepsze, najbardziej zapierające dech w piersiach ze wszystkich jakie u siebie słuchałem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Grzesiek202 napisał:

No i pomimo że jestem fanem marki, to moim zdaniem do ostrzejszego rocka/metalu są lepsze wybory.

zgadza się - metal potrzebuje punktowego basu, wyraźnej średnicy i miękkiej góry -  moim zdaniem zupełnie inaczej niż typowy korektor Rock/Metal - czyli piękna ordynarna Vka....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marcinmarcin napisał:

zgadza się - metal potrzebuje punktowego basu, wyraźnej średnicy i miękkiej góry -  moim zdaniem zupełnie inaczej niż typowy korektor Rock/Metal - czyli piękna ordynarna Vka....

Wreszcie ktoś to napisał. Zawsze lubiłem trochę ciemniejsze brzmienie do cięższej muzyki i dziwiłem się opiniom, że gitary powinny brzmieć ostro na sopranach, czy wręcz świdrująco. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Wreszcie ktoś to napisał. Zawsze lubiłem trochę ciemniejsze brzmienie do cięższej muzyki i dziwiłem się opiniom, że gitary powinny brzmieć ostro na sopranach, czy wręcz świdrująco. :)

Dla mnie najlepsze porównanie prawidłowego grania to wokal i gitary - sam mam zarówno od 30 lat klasyczną jak i elektryczną, a głosy ludzkie słyszymy w końcu cały czas... 

Ale odwzorowanie ostrości dętych, czy huku i twardego uderzenia  perkusji w małej salce, to już wyższą szkoła jazdy... 🙄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, marcinmarcin napisał:

Ale odwzorowanie ostrości dętych

To akurat 706 robią moim zdaniem wybornie. Podobnie jak oddanie przestrzeni miejsca. To są w ogóle kolumny do takiego bardziej jazzowego słuchania. Do nawalanki wolę jeszcze testowane KEFy R3. Ale jak chodzi o dęciaki, smyczki, perkusję w wydaniu Manu Katche, czy muzykę taką jak ta, to zdecydowanie B&W.

 

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Minęło już klika dobrych tygodni odkąd podłączyłem u siebie MA100, ale zachwyt nie minął. To wspaniały sprzęt. Jak to hybrydy, Magnat ma podgrzaną średnicę i po prostu ciepło lampki (to na plus), ale o kluchach nie ma mowy. Przeciwnie, wigorem, szybkością  i dynamiką zaskoczy niejednego. Wokal i wysokie dość odważne, basu mogłoby być więcej, ale czasami myślę, że on po prostu pokazuje jak naprawdę grają 706. Głębia i holografia tak wymowne, że czegoś takiego jeszcze nigdzie przedtem  nie słyszałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...