Skocz do zawartości
MichałY

Która Yamaha?

Recommended Posts

Dzień dobry zespole. 

Chciałem prosić o pomoc w wyborze sprzętu do salonu o wymiarach ok 20 m. Sporo szukałem w sieci i chciałbym kupić sprzęt Yamahy. Co do kolumn najbliżej mi do mission lx-1, być może lx1 MK II. Oba te głosniki mieszczą się w 18cm przestrzeni pomiędzy telewizorem a ścianką zabudowy. Różnica pomiędzy jednymi a drugimi to ok 100 zł. Czy warto dopłacić?

Co do sprzętu Yamahy, rozważam dwa poniższe i tutaj też proszę o pomoc, czy warto dopłacić do droższego egzemplarza? Na czym tak naprawdę polega różnica między nimi?

https://www.tophifi.pl/systemy-mini/systemy-mini/pianocraft-mcr-n470d-mission-lx-1.html

https://www.tophifi.pl/systemy-mini/systemy-mini/pianocraft-mcr-n670d-mission-lx-1.html

Z góry dziękuję za pomoc,

Michał

Napisano (edytowany)

Przy takim budżecie różnica w cenie prawie 1000 PLN to jest naprawdę sporo. W wyższym modelu masz pewność, że kolumny zostaną lepiej wysterowane i w rezultacie da lepszą jakość dźwięku. Wyższy model jest zdecydowanie wydajniejszy, co może przydać się przy ewentualnej wymianie kolumn w przyszłości i przede wszystkim jest to zestaw dzielony. Trzeba samemu posłuchać obu zestawów, przespać się z tym i na chłodno podjąć decyzję. 

Edytowano przez lysyrafal

Wyższy model charakteryzuje się większą mocą, lepiej poradzi sobie w kwestii napędzenia i wysterowania kolumn. Od siebie polecałbym rozważyć zakup z innymi kolumnami takimi jak Heco Aurora 300, Indiana Line Tesi 261 czy Q Acoustic 3020i lub 3030i. 

O modelu MCR670 napisano już tak dużo, że to chyba samo za siebie mówi. Klasyk i tyle. Kiedyś go miałem w sypialni, bardzo udany model, a kupiłem go jeszcze w 2017 roku.

670 gra znacznie lepiej.

I z Missionami faktycznie gra to ładnie.

Ewentualnie możesz pomyśleć o QAcustic 3020i które bardzo dobrze pasują pod Yamahe albo KEf Q 350.

Piotr

Dziękuję wam bardzo. W takim razie zdecyduje się na model 670. Niestety nie mam możliwości przesłuchać sprzętu z różnymi kolumnami, w grę wchodzi tylko zamówienie z dostawą. Czy macie może jakąś poradę co do wyboru głośników. Będą stać dosyć ciasno pomiędzy telewizorem a bokiem mebli, mam tam tylko 18 cm szerokości. Zastanawiam się nad wyborem Tesi 261, Mission LX-1 lub Mission LX-1 MKII.

Michał

W takim ułożeniu kolumny będą się dusić i jeszcze do tego dochodzi ta duża powierzchnia do nagłośnienia, w sumie efekt będzie marny. Pomyśl o szerszym ich rozstawie lub ustawieniu ich gdzieś wyżej, może na meblach, przynajmniej dźwięk będzie się ładnie rozchodził.

Hmmm, dzięki za podpowiedź, muszę chyba cały koncept przemyśleć. Niestety nie wpadłem na to przed planowaniem mebli i niewiele mam tu opcji (załączam zdjęcie)

stereo.jpg

Jeżeli szukasz kolumn konkretnie do obecnego ustawienia to lepsze będą kolumny il tesi 261 z przednim bass reflexem. Po zdjęciu nie masz za dużo możliwości zmiany ustawienia. 

Kolumny mają stać po obu stronach telewizora, półka pod telewizorem tak jak wnęka ma głębokość 24 cm, szerokość od telewizora do boku wnęki to po każdej stronie 18 cm.

3 godziny temu, S4Home napisał:

Co tu zmieni tylni, przedni, dolny bass reflex?

To że przy tak niewielkiej przestrzeni nie umieścisz kolumn z tylnym BR. Natomiast z przednim  BR mogą stanąć przy samej ścianie, co jednak ma znaczenie. 

Będzie niestety mocny ścisk i bez odsłuchu u Ciebie się nie obędzie, ponieważ różnie może być z brzmieniem.

2 godziny temu, Q21 napisał:

Będzie niestety mocny ścisk i bez odsłuchu u Ciebie się nie obędzie, ponieważ różnie może być z brzmieniem.

Wypożyczenie i sprawdzenie w domu to najlepsze rozwiązanie. Pomimo trudnego ustawienia może okazać się że dźwięk będzie zadowalający. 

20 godzin temu, Kubad napisał:

To że przy tak niewielkiej przestrzeni nie umieścisz kolumn z tylnym BR. Natomiast z przednim  BR mogą stanąć przy samej ścianie, co jednak ma znaczenie. 

No wlaśnie nie bardzo tak jest.

Opisaliśmy to już wszystko w wątku o bass reflex. Nie powtarzajmy tego :P

Te Tesi i tak będą wystawać 4 cm. Można je będzie zahaczyć.

Piotr