Skocz do zawartości

Monitor Audio - Konkretne granie


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich 

Postanowiłem napisać w tym temacie ponieważ od wielu lat jestem posiadaczem kolumn MA Bronze z serii BX. Mam BX6, BX2, BX1, BX-FX i dwa suby BXW-10 a do tego sufitowe CP-CT 260. Kolumy te (oprócz BX2) tworzą kino domowe w układzie 7.2.2.  Wszystko napędza Denon AVC-X4700H.

Ostatnio wymieniłem fronty na MA Silver 500 7g.  Teraz planuję wymienić wzmacniacz i odtwarzacz CD/CACD.  Obecnie nie wiem jeszcze co kupię ale najczęściej chodzi mi po głowie Denon PMA 1700NE i Denon DCD-1700. Przed zakupem na pewno muszę tego posłuchać u siebie w domu, wtedy zapadnie decyzja. Poniżej wrzucam foto mojego zestawu.20240128_132404.jpg.59c7bb65a8891eb5a372d4a8bf2499cb.jpg

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, DiBatonio napisał:

Nie czytałeś uważnie … A.B.😏

Czytałem. :) Cóż, niektórzy do satysfakcji z dźwięku potrzebują adaptacji, klasowego systemu i dobranych kabli, a i tak krytycznym uchem usłyszą, co jeszcze można poprawić. A inni się z tym zadowoleniem z brzmienia rodzą. Takie życie - ciężka praca nie zastąpi talentu. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

@kdawid Jako były posiadacz MA Silver 100 6G gratuluję zakupu! :)

Dzięki :)

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Ale, spoko, zaraz znajdą się tacy, co kolegę odpytają... z akustyki.  ;)  

Co do akustyki to w swoim czasie też zamierzam się tym zająć, niestety nie mam wiedzy, która pozwoli mi odpowiadać na pytania ale chętnie posłucham rad dotyczących akustyki. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2024 o 15:13, kdawid napisał:

Witam wszystkich 

Postanowiłem napisać w tym temacie ponieważ od wielu lat jestem posiadaczem kolumn MA Bronze z serii BX. Mam BX6, BX2, BX1, BX-FX i dwa suby BXW-10 a do tego sufitowe CP-CT 260. Kolumy te (oprócz BX2) tworzą kino domowe w układzie 7.2.2.  Wszystko napędza Denon AVC-X4700H.

Ostatnio wymieniłem fronty na MA Silver 500 7g.  Teraz planuję wymienić wzmacniacz i odtwarzacz CD/CACD.  Obecnie nie wiem jeszcze co kupię ale najczęściej chodzi mi po głowie Denon PMA 1700NE i Denon DCD-1700. Przed zakupem na pewno muszę tego posłuchać u siebie w domu, wtedy zapadnie decyzja. Poniżej wrzucam foto mojego zestawu.20240128_132404.jpg.59c7bb65a8891eb5a372d4a8bf2499cb.jpg

 

 

 

Czyli wtedy stereo osobno a kino osobno?

Dobry plan

Dnia 29.01.2024 o 04:57, Sławek1 napisał:

Witam w klubie z MA Platinum PL300

Czym napędzasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Czyli wtedy stereo osobno a kino osobno?

Chcę kupić wzmacniacz, który podłączę do pre-out amplitunera żeby kolumny grały też w kinie.

Do wzmacniacza podłączę bezpośrednio gramofon i odtwarzacz CD.

W pierwszej kolejności planuję popracować nad akustyką pomieszczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Sławek1 napisał:

Audio Analogue Maesrto Anniversary kable głośnikowe Van Den Hul

Maestro

Pieknie. To wzmacniacz też masz nietuzinkowy :)

Super

15 godzin temu, kdawid napisał:

Chcę kupić wzmacniacz, który podłączę do pre-out amplitunera żeby kolumny grały też w kinie.

Do wzmacniacza podłączę bezpośrednio gramofon i odtwarzacz CD.

W pierwszej kolejności planuję popracować nad akustyką pomieszczenia. 

No własnie. Czyli system będzie rozdzielony.

Tak warto o akustyke się zatroszczyć. Czasem to zmiana ustawienia kolumn, czasem niestety coś więcej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich.

Jestem posiadaczem zestawu KD tj. Marantz Sr 7015, oraz głośników Monitor Audio Silver 300 (6G). Chciałbym  zmodyfikować ten zestaw i polepszyć stereo. Dlatego zastanawiam się nad zakupem i podłączeniem jako bypass wzmacniacza o ciepłym brzmieniu. Pokój 20 m2 a moje typy to:

1) Atoll IN200 Signature i kiedyś  WiiM Pro Plus,

2) Roksan K3

3) Musical Fidelity M6si

Może ktoś ma jeszcze inne typy które dobrze się zagrają z Monitorami Audio Silver 300 w stereo.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 5 months later...
19 godzin temu, Rafał S napisał:

Szkoda, że dopiero teraz, a nie 3 lata temu - być może moje audio-życie potoczyłoby się inaczej. ;)

Widzę, widzę stopkę :)

Jesteś w czarnej xxx bo wyżej już nic nima. Jak żyć...  :)

 

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Model 100 zapowiada się rewelacyjnie.

Zwłaszcza dla miłośników muzyki elektronicznej Piotrze. Oj, będą somsiady przeklinać posiadaczy nowej setki. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...