Skocz do zawartości

Monitor Audio - Konkretne granie


Recommended Posts

Dostajesz certyfikat z pieczatka i gwarancja oraz krotki opis co zostalo zmienione i wymienione itp jak znajde to wysle Ci zdjecie.A oto zdjecia zwrotnic jak wygladaja juz przerobione.Kolega ma klipsche rp280 seryjne to moje je polknely i wysraly.Bas lepszy niski i szybki srednica juz nie taka schowana ladnie podana oraz wysokie gladkie nadal mocne wyraźne ale calkiem inna jakosc no i brak tego jazgotu wysokiej srednicy.Okablowanie cale zmienione oraz gniazda na cale miedziane i lutowane w seryjnej masz stalowe blaszki i na to konektorki i wszystko łapie magnes ;/ Teraz mam wszystko polutowane i kable furutech.Te silvery to taki eksperyment zawsze chcialem ich posluchac jak mi nie podejada to je sprzedam sa 2 lata jeszcze na gwarancji i 1 wlasciciel.

Screenshot_20220822-082922_(1)_(1).png

Screenshot_20220819-145146_(1)_(1).png

Dodam jeszcze ze głownie zmiana zasilania mnie sklonila do wymiany kolumn chce zobaczyc czy klipsch nie sa moze jakims ograniczeniem.Mialem kilka roznych na oku doradzałem sie tez jednego kolegi tu z forum i wybralem te silvery 500

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja chcialem zmian bo mozesz sobie tylko wymienic elementy na lepsze jakosciowo o tych samych parametrach.

U mnie elementy maja inna wartosc bo chcialem zmienic troszke brzmienie tych kolumn zlagodzic gore wypchnac srednice itp.Dokladnie przedstawilem co bym chcial osiagnac a Wilk Audio przedstawil mi kilka opcji i jak kwotowo to wyjdzie mnie sam mod kodztowal za 2 kolumny 2tys.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Klub Monitor Audio przez te prawie dwa lata ( moment założenia ) można powiedzieć, że się ładnie rozwinął.

Kolumn tej marki ( model MA Silver 2 ) słuchałem ponad pięć lat i przyszedł czas na ich zmianę.

Nie żałuję czasu spędzonego z nimi, dały mi dużo radości, szczególnie przy głośniejszym graniu.

Ostatnimi czasy muzyki słucham ciszej i tu w/w kolumny nie za dobrze się sprawdzają, przynajmniej dla mnie.

Pozdrawiam Klubowiczów!

P.S. Myślę, że Klub będzie dalej działał, poprzez dołączanie nowych użytkowników oraz konstruktywną wymianę zdań.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zabro Na początku z A-S701 a następnie z RA-1572 ( pierwsza wersja )

Dnia 25.09.2021 o 11:55, lysy napisał:

U mnie kolumny te grają w pomieszczeniu o powierzchni prawie 12m², choć były sprawdzane w ponad 20m² i też dawały radę. Mają fantastyczny bas taki jak lubię tzn. miękki, potężny i w miarę dobrze kontrolowany przez elektronikę. Grają dosyć przestrzenne i góra ma na prawdę dużo smaczków. Wokal jest wycofany, ale tutaj znowu z pomocą może przyjść elektronika, co mi w zupełności w moim systemie wystarcza. Dobrze sprawdzają się przy cichym i głośnym graniu. Kolumny są dość łatwe do wysterowania, aczkolwiek im więcej mocy we wzmacniaczu tym dźwięk jest czystszy.

Na początku tego wątku napisałem tak, aczkolwiek doszedłem do wniosku, że są kolumny, które potrafią zagrać znacznie ładniej przy cichszym graniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafał S Pewnie mój wybór dla wielu osób jest zupełnym zaskoczeniem ze względu na wielkość przetwornika. Jestem zwolennikiem większych membran, a tu nagle taki kurdupel. W stosownym wątku coś napiszę, choć na razie wygrzewam kolumienki.

P.S. Gdyby nie inne ważniejsze sprawy w życiu, to mógłbym sobie sprawić coś z wyższej półki Audio, a tak, cieszę z tego co mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie nieprzerwanie od ponad 11/12 lat Monitor Audio RX1 jako zestaw delegacyjny (wyjazdowy) . Wcześniej pogrywaly z Denon DF107, a od jakichś 4 latek z Yamaha CRX-N470D. Wiem, że z oba tymi grajkami nie pokazują pełnych możliwości, ale jakoś mi to wystarcza. Może z czasem coś zamiast tej Yamahy. Kto wie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

21 m. Ogólnie jestem po odsłuchu w pomieszczeniu takiej samej wielkości i moje odczucia są takie że ten wzmacniacz z silverami nie gra dobrze, za dziko ,za dużo góry , podłączyliśmy je pod roksana atessa i grało to dużo lepiej. Natomiast jeśli chodzi o Goldy to dla mnie super, grały głęboko , słychać było każdy szczegół , dla mnie wszystko gralo jak należy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2023 o 18:04, Komor0218 napisał:

21 m. Ogólnie jestem po odsłuchu w pomieszczeniu takiej samej wielkości i moje odczucia są takie że ten wzmacniacz z silverami nie gra dobrze, za dziko ,za dużo góry

No bo to jest konkretne granie, jak sam tytuł wątku wskazuje, a tak na poważnie, Silvery serii 6G oraz 7G grają żywiej niż 5G ( u mnie był model Silver 2 ). U mnie ten zestaw grał w mniejszej powierzchni, a to ma niebagatelne znaczenie dla brzmienia kolumn.

Dnia 13.09.2023 o 18:04, Komor0218 napisał:

Natomiast jeśli chodzi o Goldy to dla mnie super, grały głęboko , słychać było każdy szczegół , dla mnie wszystko gralo jak należy.

To już wyższa półka brzmienia, ale cena razy dwa.

A wzmacniacz Rotel masz w pierwszej wersji czy już MKII?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysy napisał:

No bo to jest konkretne granie, jak sam tytuł wątku wskazuje, a tak na poważnie, Silvery serii 6G oraz 7G grają żywiej niż 5G ( u mnie był model Silver 2 ). U mnie ten zestaw grał w mniejszej powierzchni, a to ma niebagatelne znaczenie dla brzmienia kolumn.

To już wyższa półka brzmienia, ale cena razy dwa.

A wzmacniacz Rotel masz w pierwszej wersji czy już MKII?

Pierwsza wersja

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...