Skocz do zawartości

Monitor Audio - Konkretne granie


Recommended Posts

12dB różnicy na rezonansie czy 400ms różnicy w pogłosie  dawniej nie słyszałem. Ale że coś tam dziwnego i złego się dzieje na przełomie tzw średnicy i wysokich owszem. O różnicach w przetwornikach, wzmakach nie wspomnę, wychwytywałem w tempie coś jak małe piffko przed śniadaniem.

Szacuje się, że około 30% populacji „cierpi” na tzw szumy uszne. W tym niżej podpisany. Audiofili to nie dotyka. Wystarczy się samookreślić jako wszystko słyszący i dla lepszej samooceny doradzajmy więcej i więcej. 
pozdrawiam

Adam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2023 o 08:07, Komor0218 napisał:

Jutro odbieram Goldy 100. 
Przetestuje jeszcze wzmacniacze od znajomych tak dla pewności co do Rotela.

Zapewniam Cię że będziesz zadowolony z tych monitorów. U mnie grają od ponad roku i co jakiś czas odkrywam je na nowo.

Edytowano przez Harddog
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od mojego ostatniego posta trochę czasu minęło trochę czasu. Do tej pory nie udało mi się wymienić wzmacniacza, ale wymieniłem przedwzmacniacz do mojego drapaka. Obecnie jest to Teac PE 505, który sprawuje się naprawdę świetnie. Dokupiłem też Marantza SACD 30 N, zatem podrasowałem mój tor cyfrowy, przy okazji rozwiązałem kwestię streamera i zewnętrznego DAC- a. Powoli zaczynam polowanie na wzmacniacz, w kręgu moich zainteresowań jest Mcintosh MA 5300 , Luxman 550 axII- generalnie mój przyszły  wzmacniacz, nie musi mieć wbudowanego DAC-a, ponieważ Marantz jak do tej pory spełnia moje oczekiwania. Myślę też o wymianie gramofonu na jakiś vintage- ale bez pośpiechu. Jeśli chodzi o MA gold 100, są bez zarzutu. Trochę materiału AV wrzucam (nie wiem czy film "przejdzie")- posłuchajcie tego w słuchawkach- chociaż i tak nie oddadzą tego co słyszę u siebie. 

 

 

20230911_181822.jpg.b06ec351946cded9d76b185f70b34f39.jpg20230914_193354.jpg.81b79b3ac92e87d02916c2033c0d57d2.jpg20230911_181822.jpg.b06ec351946cded9d76b185f70b34f39.jpg

 

 

 

 

 

 

 

20230914_193504.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

JBL 4429, zupełnie inny rodzaj grania niż do tej pory. Jakiś czas temu pisałem że brakuje mi w moim zestawie kopa dzięki któremu odsłuch będzie brzmiał "monumentalnie". To się właśnie zmieniło, te kolumny dają wrażenie jakby dźwięk wydobywał się z całej powierzchni ściany przy której stoją. To dźwięk bardzo szczegółowy, więcej środka niż w goldach 100, no i bas. Bas który uwielbiam jest tutaj gęsty, niemal namacalny, przy głośniejszym graniu czuć go w powietrzu. Dodam że przy okazji zmieniłem też wzmacniacz, obecnie Vincent 737, co nie jest bez wpływu na całość toru, ponieważ vicki grają dosyć ciepło. Generalnie kolumny warte polecenia, jeśli ktoś myśli o trochę większych monitorach. Cena raczej zaporowa, ale warto.

Edytowano przez Harddog
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 22.10.2023 o 16:39, Wojtek78 napisał:

 Hej.

U mnie grają MA Bronze 6G z YAmaha rn803d.

Od jakiegoś czasu myśle by bronzy zamienić na silvery i nie wiem na jakie? Pomożecie?

Na pewno wolno stojące. Na pewno używane. Które warto kupić?

Dzięki.

WK

Ale to myslisz o RS, RX czy nowszych Silver? One i tak lepiej zagrają z innym wzmacniaczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ale to myslisz o RS, RX czy nowszych Silver? One i tak lepiej zagrają z innym wzmacniaczem.

CZeść.

Nie wiem. 

Liczę na dobrą radę.

Kiedy kupowałem zestaw, usłyszałem, że yamaha i MA się lubią i to dobre połączenie. Dlatego pomyślałem, że zamiana bronze na silver będzie dobrym pomysłem.

W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Wojtek78 napisał:

CZeść.

Nie wiem. 

Liczę na dobrą radę.

Kiedy kupowałem zestaw, usłyszałem, że yamaha i MA się lubią i to dobre połączenie. Dlatego pomyślałem, że zamiana bronze na silver będzie dobrym pomysłem.

W

Moim zdaniem się lubią ale z modelami wyższymi od AS1000 w górę i nowsze.

Z niższymi, ale to moje zdanie, mniej.

Do 803D może warto by pomyśleć o RX6. Czyli starsze Silvery. One mają cieplejszy i głębszy bas.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

 

Dnia 14.10.2023 o 02:51, Harddog napisał:

JBL 4429, zupełnie inny rodzaj grania niż do tej pory. Jakiś czas temu pisałem że brakuje mi w moim zestawie kopa dzięki któremu odsłuch będzie brzmiał "monumentalnie". To się właśnie zmieniło, te kolumny dają wrażenie jakby dźwięk wydobywał się z całej powierzchni ściany przy której stoją. To dźwięk bardzo szczegółowy, więcej środka niż w goldach 100, no i bas. Bas który uwielbiam jest tutaj gęsty, niemal namacalny, przy głośniejszym graniu czuć go w powietrzu. Dodam że przy okazji zmieniłem też wzmacniacz, obecnie Vincent 737, co nie jest bez wpływu na całość toru, ponieważ vicki grają dosyć ciepło. Generalnie kolumny warte polecenia, jeśli ktoś myśli o trochę większych monitorach. Cena raczej zaporowa, ale warto.

W ilu metrach Ci to gra ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jestem w stanie przeanalizować całego wątku.
Więc proszę o wyrozumiałość.
Mam takie pytanie, czy porównywał, ktoś z Was Kolumny MA Bronze 6 z MA Bronze 500 .
Chodzi mi o takie walory, jak scena szerokość / głębia, barwa, dynamika itp.
Warto wymieniać B6 na B500?
Oczywiście porównanie przy użyciu tego samego wzmacniacza i źródła dźwięku.

I osobna sprawa Czy MA Bronze 500, nie będą za "ciężkie" do wzmacniacza 50W/8Ohm, według specyfikacji, teoretycznie tak, ale jak w praktyce?

Edytowano przez Eltanianin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2024 o 00:50, Grzegorz Grajdek napisał:

W ilu metrach Ci to gra ?

Kupując JBL-e miałem trochę obaw, ponieważ mój pokój odsłuchowy jest dość mały, jekieś 17m2, na dodatek z jednej strony mam skos, mieszkanie jest na poddaszu. Ale już pierwsze odsłuchy pokazały że będzie dobrze. Najbardziej obawiałem się basu, głośniki basowe w 4429 są naprawdę duże. Sam jestem zaskoczony jak fantastycznie to gra. Ostatecznie zmieniłem też wzmacniacz, teraz jest to Sansui AU alpha 907MR. Z pełną odpowiedzialnością powiem Wam że dogoniłem zajączka, nic więcej mi nie potrzeba ponieważ mój zestaw gra zajebiście, cieszy ucho i jestem kontent.

Mała próbka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 5.01.2024 o 00:11, Eltanianin napisał:

Mam takie pytanie, czy porównywał, ktoś z Was Kolumny MA Bronze 6 z MA Bronze 500 .
Chodzi mi o takie walory, jak scena szerokość / głębia, barwa, dynamika itp.
Warto wymieniać B6 na B500?

Bronze 6 nie doczekały się nastepstwa. Bronze 500 to inny model.

Grają swobodniej i mimo że dzwiek w gornej barwie jest podobny to grają nieco swobodniej. Zejscie na dole jest znacznie lepsze.

Dnia 5.01.2024 o 00:11, Eltanianin napisał:

osobna sprawa Czy MA Bronze 500, nie będą za "ciężkie" do wzmacniacza 50W/8Ohm, według specyfikacji, teoretycznie tak, ale jak w praktyce?

Zalezy od wzmacniacza

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2024 o 18:10, Piotr Sonido napisał:
Dnia 5.01.2024 o 00:11, Eltanianin napisał:

osobna sprawa Czy MA Bronze 500, nie będą za "ciężkie" do wzmacniacza 50W/8Ohm, według specyfikacji, teoretycznie tak, ale jak w praktyce?

Zalezy od wzmacniacza

Arcam A5 ;)
Przymierzać się do wymiany, tych MA Bronze 6 na MA Bronze 500.  czy za słaby?

MA Bronze 500 słyszałem z Rotelem A12 i A14, MF m2si oraz z Cyrusem 6 DAC, który, to w ogóle to zaledwie 60w, przy 6 Ohm.
Jest Arcam A5, te moje MA Bronze 6 grają z nim fajnie, ale zastanawiam się czy nie mógłbym mieć fajniej ;)
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Eltanianin napisał:

Arcam A5 ;)
Przymierzać się do wymiany, tych MA Bronze 6 na MA Bronze 500.  czy za słaby?

50W na kanał dla 8 omów to nie jest mało. Zwłaszcza że Arcam lubi grac nieco basowo.

Sluchałeś ich? To kierunek zmiany w ktorym chcesz iść?

20 godzin temu, Eltanianin napisał:

MA Bronze 500 słyszałem z Rotelem A12 i A14, MF m2si oraz z Cyrusem 6 DAC, który, to w ogóle to zaledwie 60w, przy 6 Ohm.
Jest Arcam A5, te moje MA Bronze 6 grają z nim fajnie, ale zastanawiam się czy nie mógłbym mieć fajniej

No i z tymi wzmacniaczami 500tki grały lepiej?

Co Cie przekonał odo nich względem Bronze 6?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

No i z tymi wzmacniaczami 500tki grały lepiej?

Co Cie przekonał odo nich względem Bronze 6?

Dobre pytanie. Słyszałem, względem MA B6 większą glebie sceny, wręcz przepastną. "Plany" oddalone o metr / metry, jeden za / przed drugim ;) i to mnie urzekło. Miałem wrażenie, że scena jest większa niż pomieszczenie ;)
Bo, pozostałe różnice między MA B6 względem MA B 500, nie są dla mnie jakieś wyraźne, więc gdyby nie to poczucie głębi z MA B 500, to bym nie filozofował więcej ;)
I, właśnie, tu mam zagwozdkę. bo nie słyszałem MA B 500 w połączeniu z  Arcamem A5, jedynie w połączeniu z wcześniej wymienionymi wzmacniaczami  i muszę to obadać, a nie miałem okazji słuchać połączenia A5 z MA Bronze, 500, z prostej przyczyny - brałem do domu na test pierwszy A5, jaki dostarczono do sklepu i był jeszcze nie wygrzany, tak, że odsłuch na miejscu nie miał sensu.
Po prostu chcę dociec, czy to co słyszałem, a słyszałem dużą głębię sceny  to była kwestia wzmacniacza, czy tych MA Bronze 500.
Nie jestem w stanie wszystkiego do domu zwozić na testy ;) Stąd te utrudnienia w rozeznaniu.

Edytowano przez Eltanianin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...