Skocz do zawartości

heed LAGRANGE


kaczadupa

Recommended Posts

2 minuty temu, kaczadupa napisał:

A że wzmacniacze w cenie 12kzł niewiele a często wcale nie odstają od tych za 20kzł to cóż poradzić. 

Temat trudny i wielowątkowy, ale z tego, co wiem, akustyk 20 000 zł za wizytę nie bierze. Może akustyk wyjdzie jednak taniej niż nowy wzmacniacz. Ale wiem, rozumiem itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrakło jeszcze jednego, każdy akustyk, który przyjdzie jako drugi skrytykuje pierwszego, że ten się nie zna i zrobił wszystko źle. A dwa, nie wiem czy wiecie ale są Salony w kraju, które zdały się na profesjonalistę a potem i tak pozmieniały część ustrojów pod swoje ucho. Temat złożony i skomplikowany. A już najlepsze są zawodowe recki, gdzie testujący nie chcą zdradzic w jakich warunkach wykonują odsłuch (napiszą  że pomieszczenie ma tyle i tyle metrów i jakoś tam jest zaadoptowane akustycznie ale "wykresu pomieszczenia" czy zdjęcia pokoju w życiu nie pokażą). Wyjątkiem jest tu chyba Szymonfaber. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest sens inwestowania w lepszy wzmacniacz, ale Cyrus sroce spod ogona nie wypadł i tu może chwilę zajàć szukanie godnego następcy.

Kaczadupa, jasną też sprawą jest dobra akustyka  ,z tym, że trzeba sobie zdać sprawę, że byle jakie rozpraszacze nie pomogą. Najlepiej rzeczywiście żeby odwiedził Cię akustyk i doradził. I jednak doradzam profesjonalne ustroje niekoniecznie wełniane czy gąbkowe tylko z twardych materiałów. Mam amatorskie i profesjonalne. Różnica jest kolosalna. Już opowiadałem jak wstawiłem do pokoju 4x 120x60cm 1d. Autentycznie miałem wrażenie, że zepsuł mi się sprzęt. Zabrzmiało to na tyle inaczej jakby naprawdę coś się przepaliło. Nadal grało ale kompletnie inaczej.

Więc może żeby z salonu nie robić studia warto mniej ale lepszej jakości.

Jako, że postanowiłeś już nie zmieniać Atc to już na tym polu dam Ci spokój.

Spojż może jeszcze na ofertę Circle audio z Krakowa. Mowa o modelu 200. Cena wysoka ( nawet nie wiem dokładnie jaka) ale jest ten sprzęt po odsłuchach moich krakowskich kolegów i jest podobno zaskakująco dobry. Może dogadasz się z tą manufakturą. Serwis na miejscu itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kaczadupa napisał:

A już najlepsze są zawodowe recki, gdzie testujący nie chcą zdradzic w jakich warunkach wykonują odsłuch (napiszą  że pomieszczenie ma tyle i tyle metrów i jakoś tam jest zaadoptowane akustycznie ale "wykresu pomieszczenia" czy zdjęcia pokoju w życiu nie pokażą). 

Redaktor Pacuła nie tylko zamieszcza zdjęcia, ale nawet wrzucił kiedyś wyniki pomiarów swojego pomieszczenia.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, faktem jest, że akustycy też nie są idealni i też popełniają błędy. Byłem w takim salonie, którego właściciele nie byli zadowoleni z adaptacji. Zresztą to było słychać ( narzekanie I dźwięk: )

Tak, W Pacuła kiedyś miał wizytację :)

Albo sam możesz pobawić się z akustyką. Oczywiście po posiąściu wiedzy. To nie aż tak trudne, do oczywiście pewnego poziomu... bo po co byłyby studia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2021 o 12:35, kaczadupa napisał:

Akustyka zawsze najważniejsza, niestety parę lat temu nakupiłem różnych drogich rozpraszaczy i ostatecznie wszystko trafiło do piwnicy. Moim zdaniem musiałbym się posiłkować profesjonalistą od akustyki, żeby to miało ręce i nogi.

Nie nie musisz, wystarczy posłuchać kilka wykładów, poczytać, wiedzieć jak działają Schroeder 2D i gdzie ich miejsce, jak działają panele PT80 i też sprawdzić, gdzie ich miejsce.

Sam pisałeś o sytuacjach, gdzie profesjonaliści wychodzili od klienta, a ten musiał po swojemu poprzestawiać,  żeby było jak trzeba. 

Trochę cierpliwości i można samemu ogarnąć, tylko trzeba słuchać  zadbać przy okazji o resztę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jacek :) Nuda na tym AS nie? Ciągle męczą te wszystkie Lechy i inne Babatulary ;) Do tego część salonów ma swoich ukrytych pracowników, gdzie można ich z łatwością wskazać ze 100% skutecznością ale moderacja ślepa bo reklamy wykupione, trochę to słabe. Tu zdecydowanie bardziej rodzinna  atmosfera chociaż widziałem, że o kable i tak jest sieka.

Nie wiem czy mi się chce psuć wygląd mojego świeżo po remoncie pokoju, może jakieś ładne drewienko zakupię a może nie. Jakieś tam pomysły i obliczenia poparte wielogodzinnym studiowaniem podstaw akustyki mam... A i muszę w końcu ruszyć dupę do was do Poznania i posłuchać co tam wam tak pięknie gra albo nie gra. Może to mnie bardziej zmobilizuje do działania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kaczadupa napisał:

Cześć Jacek :) Nuda na tym AS nie? Ciągle męczą te wszystkie Lechy i inne Babatulary ;) Do tego część salonów ma swoich ukrytych pracowników, gdzie można ich z łatwością wskazać ze 100% skutecznością ale moderacja ślepa bo reklamy wykupione, trochę to słabe. Tu zdecydowanie bardziej rodzinna  atmosfera chociaż widziałem, że o kable i tak jest sieka.

Nie wiem czy mi się chce psuć wygląd mojego świeżo po remoncie pokoju, może jakieś ładne drewienko zakupię a może nie. Jakieś tam pomysły i obliczenia poparte wielogodzinnym studiowaniem podstaw akustyki mam... A i muszę w końcu ruszyć dupę do was do Poznania i posłuchać co tam wam tak pięknie gra albo nie gra. Może to mnie bardziej zmobilizuje do działania. 

Adam, ja tam nie wiem, czy pięknie gra.😉

Ty jesteś wymagający, może Ci się nie spodobać. 😁

A tu wróciłem na chwilę, po długiej przerwie, bo nie po drodze mi z wróżbitami,  którzy na odległość doradzają kolumny

podlogowe do 8-10m² pokoju.

P.S.

Ty oprócz tego A&K masz jakieś inne źródło?  

Może spróbuj czego innego jako źródła w tej żonglerce wzmacniaczami, tak dla odmiany.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...