Skocz do zawartości

Upgrade kolumn


Michał84

Recommended Posts

Hej,

Szykuję się do zmiany kolumn. Aktualnie grają u mnie podłogówki Monitor Audio Silver 500. Zasila je lampa Primaluna Dialogue HP Premium (integra), dźwięk podaje streamer CA CXN2 (tidal master). Do tego jest już sub REL T9i.

Wiem, że kolumny są najsłabszym elementem zestawu, stąd pytanie - w jaki przedział/pułap cenowy powinienem celować, żeby kolumny jakościowo dopasowały się do reszty zestawu?

Może polecicie jakieś konkretne modele do przesłuchania?

Nauczony doświadczeniem, nie mam problemu z kupnem używek w razie czego.

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi ;),

Michał

 

Edytowano przez Michał84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał84 napisał:

Wiem, że kolumny są najsłabszym elementem zestawu, stąd pytanie - w jaki przedział/pułap cenowy powinienem celować, żeby kolumny jakościowo dopasowały się do reszty zestawu?

Może niech Kolega napisze co się nie wpasowało. Czego w dźwięku brakuje? Jaki zestaw jest punktem odniesienia? Jakiego brzmienia Kolega oczekuje? 

Napisanie, że te Silvery są najsłabszym ogniwem zestawu to lekkie nadużycie. Pułap cenowy? Najpierw oczekiwania soniczne, później dyskusja, analiza możliwości, rozwiązań i propozycje. Może wystarczy poprawić akustykę pomieszczenia żeby wydobyć ukryty potencjał z tych paczek ;) 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam :). Główny problem to przejrzystość średnich tonów, które przy szybszym rocku zlewają się w całość. Do tego, scena jest dla mnie za mała - być może to kwestia akustyki pokoju, ale szału nie ma (natomiast, przy filmach, a mam oddzielone tory muzyki i kina, scena jest gigantyczna). 

Co ciekawe, jak gram jazz, wolniejsze kawałki, całość brzmi super. Jak przyspieszę - jest słabo.

Edytowano przez Michał84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
jeśli chciałbyś poprawić przestrzeń oraz przybliżyć średnicę to polecałbym posłuchać Audio Physic Classic 8, które zagrają łagodniej niż Silver 500 ale zapewnią większą przestrzeń oraz naturalniejszą średnicę. 

Opera Seconda bardzo dobrze zgrywają się z Primaluną. Zejście basu oraz jego kontrola to zupełnie inna liga niż MA SIlver 500, dodatkowo poprawisz separację instrumentów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Michał84 napisał:

Szykuję się do zmiany kolumn. Aktualnie grają u mnie podłogówki Monitor Audio Silver 500. Zasila je lampa Primaluna Dialogue HP Premium (integra), dźwięk podaje streamer CA CXN2 (tidal master). Do tego jest już sub REL T9i.

Jaką powierzchnię ma pomieszczenie w którym gra ten zestaw?

19 godzin temu, Michał84 napisał:

Już odpowiadam :). Główny problem to przejrzystość średnich tonów, które przy szybszym rocku zlewają się w całość. Do tego, scena jest dla mnie za mała - być może to kwestia akustyki pokoju, ale szału nie ma (natomiast, przy filmach, a mam oddzielone tory muzyki i kina, scena jest gigantyczna). 

Może po prostu jest za dużo basu i dlatego są problemy ze średnicą?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2021 o 18:34, Michał84 napisał:

Szykuję się do zmiany kolumn...

Skoro to będzie wymiana kolumn na inne - a nie upgrade kolumn które masz, to proponuję zmianę tytułu wątku by był bardziej czytelny dla innych użytkowników Forum.
Co Ty na to (i na jaki nowy temat zmienić - bo to mogą zrobić tylko Moderatorzy i Administrator Forum)?

Próbowałeś ustawiać kolumny w innych miejscach oraz dołożyć np. dywan czy ustroje.
Jak napisali wcześniej Koledzy - pierw warto popracować nad akustyką, a dopiero potem zmiana sprzętu i inne wydatki

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jesli miejsce odsluchu to miejsce "przed laptopem" to i tak podłoga, a raczej linie łączenia kafli zdradzają mocne przesuniecie w lewo (wyjscie poza trójkąt) miejsca odsłuchu, nie mówiąc już że prawa część siedzenia (boczna czesc oparcia) wystaje z prawej strony (bok prawdopodobnie rogowego zestawu wypoczynkowego), lub druga niezalezna kanapa, może bardzo wpływać na problemy w/w przez Ciebie.

 

Próba wymiany kolumn może nie przynieść oczekiwanych rezultatów :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...