Skocz do zawartości

Fyne Audio F502SP


hlary

Recommended Posts

13 godzin temu, Jazzsky napisał:

Czy CAMBRIDGE AUDIO CXA81 & CXN to może być  dobry kierunek zmiany w stosunku do MARANTZ PM8006 & ND8006? 

Masz bardzo dobry wzmacniacz i odtwarzacz. Jak coś Ci nie pasuje w dźwięku to zmian szukaj w kolumnach, ich ustawieniu i/lub w aranżacji akustycznej pomieszczenia. Ewentualnie w programowej korekcji akustyki. W tym tkwi potencjał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jazzsky napisał:

Czy CAMBRIDGE AUDIO CXA81 & CXN to może być  dobry kierunek zmiany w stosunku do MARANTZ PM8006 & ND8006? 

CXA81 nie jest zły, ale to nie ta liga. Wypożycz wzmacniacz z wyższej półki (któryś z proponowanych przez branżę) i przekonaj się, jaką usłyszysz różnicę. Możesz być mile zaskoczony. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Używam 501SP ale z amplitunerem CXR200, który w stereo gra rewelacyjnie. Dodatkowo ten amplituner ma drugą strefę, którą można wykorzystać jako bi-amping. Nie wspomnę o wbudowanym streamerze i osobnym przetworniku do stereo PCM1795. Polecam! Prądowo wymiata wszystkie inne amplitunery 1800W.

Edytowano przez wormjazz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 4 months later...
Dnia 20.11.2022 o 08:15, Jazzsky napisał:

Witam,  nie przybywa kolegów którzy łącza swoją elektronikę z kolumnami Fyne 502sp i chcieliby się swoimi doświadczeniami wymienić na forum 😉

Mam f502sp od okolo miesiąca. Wzmacniacz Marantz pm8006. Wcześniej grał z b&w603. Zmiana jest bardzo duża. Zaczynając od dołu czyli tam gdzie różnica jest największa i wpływa na całe brzmienie fyneów. To jest bas z 8 cali i to słychać i czuć. Podstawa basowa dla całej reszty jest obszerna i pieknie wypełnia cała scenę. Bas jest przyjemny i kontrolowany ale pieknie wubrzmiewa. To nie są zawody kto szybciej zagra i ja tak lubię. Średnica zauważalnie mniej wypchnięta do przodu niż w bowersach. Mimo tego jest bardzo przejrzysta, wokale są bardzo dobre. Tutaj mam wrazenie, że w kameralnych składach wypadają wrecz wzorcowo. Wysokie są bardzo dokładne i szybkie. Potrafią dojść do granicy za którą kończy się przyjemność, a zaczyna kłucie ale nigdy jej nie przekraczają. Ogólne wrażenia mam takie, że średnica i soprany są szybkie, szczegółowe, a im niżej schodzimy to brzmienie nabiera przestrzeni, muzykalności, przyjemnych wybrzmień. To jest naturalny bas, nie pompowany od ściany, nie prostackie schodzenie byle niżej. To jest bas zagrany bez wysiłku, z powietrzem. Dokładnie mój charakter dźwięku. Muzykalność, przestrzeń, stereofonia / no właśnie wcześniej nie napisałem, że jest świetna / i do tego piękna dynamika. Jeśli masz swietne żródło to buźka sama się uśmiecha kiedy słyszysz to czego 95% "sluchaczy radia" nigdy nie usłyszy.

Ostatnio słuchałem na tym samym wzmaku Focali Aria 948 i Pylonów Jasper 28. Focale ogromna ściana dźwięku i mocny 1szy efekt ale po chwili już wiadomo, że są nudne i grają wszystko tak samo.

Jaspery to skok w 2 stronę. Laboratorium, mniej muzykalne. Nie sposób nie docenić takiego grania i basu zwartego, krótkiego, schodzącego ultra nisko. Ale to nie moja bajka. Natomiast warto posłuchać, bo to jest szlachetne granie 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, CzS napisał:

Mam f502sp od okolo miesiąca. Wzmacniacz Marantz pm8006. Wcześniej grał z b&w603. Zmiana jest bardzo duża. Zaczynając od dołu czyli tam gdzie różnica jest największa i wpływa na całe brzmienie fyneów. To jest bas z 8 cali i to słychać i czuć. Podstawa basowa dla całej reszty jest obszerna i pieknie wypełnia cała scenę. Bas jest przyjemny i kontrolowany ale pieknie wubrzmiewa. To nie są zawody kto szybciej zagra i ja tak lubię. Średnica zauważalnie mniej wypchnięta do przodu niż w bowersach. Mimo tego jest bardzo przejrzysta, wokale są bardzo dobre. Tutaj mam wrazenie, że w kameralnych składach wypadają wrecz wzorcowo. Wysokie są bardzo dokładne i szybkie. Potrafią dojść do granicy za którą kończy się przyjemność, a zaczyna kłucie ale nigdy jej nie przekraczają. Ogólne wrażenia mam takie, że średnica i soprany są szybkie, szczegółowe, a im niżej schodzimy to brzmienie nabiera przestrzeni, muzykalności, przyjemnych wybrzmień. To jest naturalny bas, nie pompowany od ściany, nie prostackie schodzenie byle niżej. To jest bas zagrany bez wysiłku, z powietrzem. Dokładnie mój charakter dźwięku. Muzykalność, przestrzeń, stereofonia / no właśnie wcześniej nie napisałem, że jest świetna / i do tego piękna dynamika. Jeśli masz swietne żródło to buźka sama się uśmiecha kiedy słyszysz to czego 95% "sluchaczy radia" nigdy nie usłyszy.

Ostatnio słuchałem na tym samym wzmaku Focali Aria 948 i Pylonów Jasper 28. Focale ogromna ściana dźwięku i mocny 1szy efekt ale po chwili już wiadomo, że są nudne i grają wszystko tak samo.

Jaspery to skok w 2 stronę. Laboratorium, mniej muzykalne. Nie sposób nie docenić takiego grania i basu zwartego, krótkiego, schodzącego ultra nisko. Ale to nie moja bajka. Natomiast warto posłuchać, bo to jest szlachetne granie 🙂

No i jak 502sp też wyglądają, kto powie ze oczami się też nie słucha ;). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o jednej wydaje mi się istotnej sprawie. Cześć osób zainteresowanych tymi paczkami może się obawiać, że będą zbyt duże i głośne do pomieszczeń ok 20m2. Te kolumny grają pięknie i pełną charakterystyką już odbardzoniskich poziomów głośności. Duży atut.

Np. Bw603 gdy gra cicho jest brzydko płaska...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, CzS napisał:

Zapomniałem o jednej wydaje mi się istotnej sprawie. Cześć osób zainteresowanych tymi paczkami może się obawiać, że będą zbyt duże i głośne do pomieszczeń ok 20m2. Te kolumny grają pięknie i pełną charakterystyką już odbardzoniskich poziomów głośności. Duży atut.

Np. Bw603 gdy gra cicho jest brzydko płaska...

Potwierdzam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, CzS napisał:

Zapomniałem o jednej wydaje mi się istotnej sprawie. Cześć osób zainteresowanych tymi paczkami może się obawiać, że będą zbyt duże i głośne do pomieszczeń ok 20m2. Te kolumny grają pięknie i pełną charakterystyką już odbardzoniskich poziomów głośności. Duży atut.

Np. Bw603 gdy gra cicho jest brzydko płaska...

U mnie grają na 24 m2 i jest bardzo dobrze. Teź się obawiałem, że będą za duże, ale … te kolumny „dopasowują się” do pomieszczenia 👌

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam Fyne Audio 502 SP już 2 rok. I nadal nie żałuję wydatku. Najważniejsze, aby nie porównywać wersji bez "SP" z tą! To naprawdę zupełnie inne głośniki. Porównywałem, słuchając, obu modeli przed zakupem. Początkowo grały z Cambridge Audio CXA 81, a od miesiąca z Mcintoshem MA5300. W porównaniu z CA CXA 81 z Micntoshem zauważalnie ma lepszą kontrolę basu. Inne aspekty są mniej spektakularne. Bo i Ca CXA 81 to rewelacyjny wzmacniacz w swojej cenie. (Dla chętnych jest na sprzedaż i szuka nowego domu). Dźwięk określiłbym jako wyrównany. Nic nie krzyczy i nie buczy. Kultura grania tych kolumn jest znakomita. Codziennie słucham z przyjemnością. Poziom wykonania znakomity, wygląd też. Bardzo łatwe do ustawienia z powodu bass-refleksu na spodzie obudowy. Żadnych problemów z połączeniem - czymkolwiek. Sposób poziomowania - to kolejny powód do zazdrości przez innych producentów. Jest to zrobione perfekcyjnie. Stereofonia wybitna. Generalnie polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...