Skocz do zawartości

Nowy zestaw stereo - proszę o opinie (NAD, B&W, KEF, DALI, CAMBRIDGE AUDIO, BOSE)


LML

Recommended Posts

34 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Tak też zrobiłem z moim audio ;)

Czyli kolumny najpierw.

Jednak....

Załóżmy że zamierzam zaopatrzyć sie w pewien wzmacniacz słuchawkowy który "ogarnie" szeroki zakres różnych słuchawek od np 32-600ohm (taki odpowiednik "drut ze wzmocnieniem) , i na nim porównywać słuchawki wzgledem siebie. Czy ma to sens?

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Felix1 napisał:

Te ze świetnym SINAD nie mogą słyszalnie szumieć.

Nie słyszałem nie-szumiących wcale. Pogoglowałem i znalazłem takie wyjaśnienie:

Hiss is almost always generated in the pre-amp, as this is where the majority of the voltage gain takes place. Power amps increase the voltage slightly, but their main task is current increase - which generally won't increase hiss.

Shielding and balanced connections won't reduce this, as it's not induced, but shot noise from the transistors themselves. Reducing it in the design may compromise the audio quality by requiring more negative feedback in a circuit, or an extra level of filtering that may cause phase issues.

Some op amps used have lower noise than others and can be swapped over, but in newer designs, the chances are that this won't be an option as the better devices will already be fitted.

Be assured it's probably not a fault, just a minor design compromise to give the best audio quality.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Felix1 napisał:

Tzn. właściwie nie słyszałem, bo nie szumiały, ewentualnie trzeba było wsadzić ucho w tweeter, żeby cokolwiek usłyszeć.

No ja mówią o szumie muszli morskiej, kiedy przyłoży się ucho do tweetera. Szczerze mówiąc to nie wiem, jakie to ma przełożenie na SINAD, zwłaszcza że to przecież zbiorcza wartość Signal to Noise and Distortion. Cały czas czekam, aż ktoś mądrzejszy się wypowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, sprawdzę u siebie jak wrócę do domu, bo być może jednak ma to związek z poziomem wzmocnienia. Nigdy nie słyszę tego szumu, nawet kiedy siedzę metr od głośników, a sprawdzanie z przyłożonym uchem do tweetera powoduje u mnie... lekki niepokój.

Z innego forum:

Hiss will be apparent for 3 reasons...

1. Very sensitive speakers, like horns. I don't think yours are particularly high sensitivity... in the high 80dB range I'm guessing

2. Noise from a power amplifier circuit or power supply. Given that its both channels, the hiss must be coming from a circuit that both channels have in common

3. You're putting you ear very close to the tweeters

So,  its probably your amplifier's quiescent idling noise that you're hearing.  If you can't hear the hiss from your listening position or don't notice it when playing music, its nothing to worry about. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Karaluch napisał:

Niezależnie od poziomu wzmocnienia, kiedy przyłożę ucho jak do muszli.

Spróbuj pokombinować z polaryzacją wtyczek od przewodów zasilających wzmacniacz i inne urządzenia. Pojedynczo za każdym razem sprawdzając czy szum nie zniknął. W prawidłowo pospinanym torze audio nie powinno nic szumieć nawet na wysokoskutecznych kolumnach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć wszystkim
Udało mi się posłuchać NAD'a C368 w połączeniu z B&W 603 S2 AE, następnie KEF Q750.
Wnioski.
NAD jest świetny, dobrze wykonany, prosty w obsłudze i wyraźnie brzmiący ale i zaskakująco dobrze eksponował niske tony, nie brakuje mu mocy.

W połączeniu z B&W wysokie tony były bardzo szczegółowe ale i bardzo subtelne, nie przesadzone (może nawet mi ich brakowało)
Średnica dość wyraźna, ale za to niskie tony to coś czego się nie spodziewałem. Naprawdę nie spodziewałem się tak mocnych basów.
Po opisach niektórych kolegów oczekiwałem, że basu będzie mniej. Wg mnie był całkiem niezły, dobrze kontrolowany ale chwilami wydawało mi się że za bardzo dominował. Wiadomo, to kwestia gustu, ale mi bardziej zależy na wyrównanym paśmie. Będę chciał zabrać taki zestaw do domu i sprawdzić jeszcze gąbkę do bass reflexu, może to będzie dobre rozwiązanie. Ogólnie mimo dość dużej ekspozycji niskich tonów, granie tego połączenia mi się podoba , jestem raczej na tak. ;)

Jeśli chodzi o KEF'a to muszę przyznać , że te głośniki mnie mocno zaskoczyły. Wysokie tony były mocno detaliczne, bas bardzo dobrze kontrolowany, nie przesadzony, scena bardzo wyrównana. Generalnie byłem bardzo zaskoczony ich graniem. W porównaniu z B&W to naprawdę inny dźwięk (na tym samym NAD'zie).

Wnioski:

Jestem bardziej za połączeniem NAD i B&W,
jednak z uwagi na to, że nie spodziewałem się tak dobrego dźwięku KEF'a  to po odsłuchu byłem na nich bardziej skupiony (efekt zaskoczenia) .
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Nie było mnie tu jakiś czas i zrobiło się spokojnie ;) ale to dobrze
Chciałem tylko Was poinformować , że decyzję podjęłem jakiś czas temu i od kilku tygodni jestem posiadaczem
NAD'a C368 + NAD C538 +MDC BluOS + Bowers & Wilkins S2  603 AE

Jestem naprawdę zadowolony - to mój pierwszy poważny zestaw (nie licząc mojego Bose WAVE soundtouch który jest naprawde świetny ale mały)


Pozdrawiam wszystkich

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...