Skocz do zawartości

Amplituner Yamaha


Mumia70

Recommended Posts

Witam!

Zdecydowałem się na zakup amplitunera Yamaha Music Cast R-N 803D oraz Yamaha CD-S 700 .Pytanie moje brzmi;

Czy może ktoś z Klubowiczów posiada ten zestaw z kolumnami podłogowymi Bowers&Wilkins 702s2,bądz słyszał jak to brzmi w jakimś salonie audio?

Ciekaw jestem Waszych ocen tego zestawienia.

Dziekuję z góry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taki zestaw miał mój kolega, Za  moją namową kupił  w ciemno - 803 + Bowersy  za, jeśli dobrze pamiętam 8900 zł.  Miał,bo za moim przykładem przesiadł się na As1200 + streamer. Był to promocyjny zestaw w tophifi .Tylko CD był dodatkowo dokupiony.

Kolega był super zadowolony. Było sporo basu, grało mocno i energatycznie. (on tak lubi, miał do tego jeszcze jakiegoś suba yamahy).

Wprawdzie 803 chyba już nie ma, ale w tophifi  pojawiły się wzmacniacze AS701, więc możesz umówić się na odsłuch takiego zestawu - Bowersy jak widzę mają w ciągłej sprzedaży.

Ampli 803 powstał na bazie wzmacniacza 701, więc z grubsza bedziesz mógł sprawdzić jak to gra.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj łączenie Yamahy z Bowersem swego czasu było nawet odradzana przez TopHiFi.

tutaj na forum. Uzyskasz dośc sterylne, dokładne, jasne granie. Jeśli takie lubisz to jak najbardziej. Natomiast przesłuchaj ten zestaw koniecznie. To nie system do kupowania w ciemno.

Taki system musi kupić osoba zdecydowana szukająca takiego brzmienia.

W tej cenie dostaniesz moim zdaniem ciekawsze propozycje.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Oj łączenie Yamahy z Bowersem swego czasu było nawet odradzana przez TopHiFi.

Jak było odradzane,jeśli takie zestawy jeszcze do niedawna sprzedawali ? I to w dużych ilościach. Tu przykładowe zestawy 803 i 701 z B&W603.

Tu przykładowe konfiguracje :

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-yamaha-r-n803d-bowers-and-wilkins-603-s2-anniversary-edition.html

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/yamaha-a-s701-np-s303-b-w-603-s2-anniversary-edition.html

 

A........faktycznie , mój kolega miał zestaw z 603, a nie z 702, o jakie pytał autor wątku.

Co nie zmienia faktu,że autor może umówić się na odsłuch AS701 + B&W 702 w Tophifi.

Bo nikt nie mówi,że ma kupować w ciemno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Oj łączenie Yamahy z Bowersem swego czasu było nawet odradzana przez TopHiFi.

Zadziwiające, jak takie wyrwane z kontekstu opinie (dotyczące pierwotnie konkretnego modelu) zaczynają z czasem żyć własnym życiem, stając się coraz bardziej uniwersalne. Powtórzone 100 razy stają się wręcz dogmatem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Oj łączenie Yamahy z Bowersem swego czasu było nawet odradzana przez TopHiFi.

Ta, na pewno. 

Jak trzeba było sprzedawać Yamahę, to w każdym salonie pod bowersy była właśnie yamaha.

Potem padł wybór na Rotela, to yamaha na bok i Rotel ever.

Za jakiś czas Rotel na bok i Hegel the best z bowersami.

Teraz to cholera wie co tam jest na topie.😂

Wnioski wyciągnijcie sami.😀

Ja jak kiedyś miałem 683s2 i cm5s2 , to grałem tym:

IMG_20190316_230656.jpg

Edytowano przez ULV
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Jeśli lubisz sterylne, dynamiczne brzmienie to połączenie Yamahy z Bowers'ami może się podobać. W mojej ocenie Bowers lepiej sprawdza się z cieplejszym wzmacniaczem takim jak NAD C356bee, Audiolab 6000a/6000a Play czy Denon DRA800h. 
Najlepiej samemu posłuchać i ocenić. Byleby nie ograniczać się wyłącznie do jednego zestawu ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że wszystko rozbija się o pojęcie sterylne.Co ono tak naprawdę oznacza?Czy jak będę słuchał przykładowo rocka progresywnego,na przykład Genesis,Yes,Camel,to czy czegoś nie będę słyszał,czy jakieś rejestry będą obcięte?

Jeżeli chodzi o mnie,to słucham muzyki głownie z płyt cd,ale mam nadzieję,że jeżeli będę chciał posłuchać radia cyfrowego,czy jakiejś muzyki z serwisów sreamingowych,to będzie to również dobra jakość dzwieku.Mam nadzieję,że zdecydowanie lepsza od mojego dotychczasowego wzmacniacza Marantz PM7001 i 15 letnich kolumn Paradigm Monitor11.Takie mam oczekiwania i nadzieję,choć zapewne będę chciał odsłuchać ten zestaw w salonie audio.

Zastanawiałem się jeszcze nad kolumnami firmy Triagle i Focal.Chociaż nie ukrywam,ze zafascynowały mnie(na razie wzrokowo)kolumny własnie Bowers 702s2,ciekawe jak brzmią wysokie tony wyciągniete poza głowną obudowę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ADAM7 napisał:

Czy to sterylne granie dotyczy wszystkich wzmacniaczy yamaha np. As 1200 ?

Nie wiem na czym ta sterylność miałaby  polegać.

Miałem 701, obecnie mam 1200 i róznica jest taka,że teraz dźwięk jest jakby lekko złagodzony, "oszlifowany i dopieszczony". Mniej tranzystorowy. 

Poza tym róźnica, i to spora, jest w szerokości i głebokości sceny.

Reasumując. Gra lepiej i przyjemniej , ale grajak Yamaha :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, terracan1929 napisał:

Jak było odradzane,jeśli takie zestawy jeszcze do niedawna sprzedawali ? I to w dużych ilościach. Tu przykładowe zestawy 803 i 701 z B&W603.

Pamiętam to dobrze gdy zapytałem o to samo.

Odpowiedź była taka że takie zestawy składa ich dział marketingu. Jednak osoba która pisała na forum sama uwazała że jest  to jasne czasem zbyt granie.

19 godzin temu, Kraft napisał:

Zadziwiające, jak takie wyrwane z kontekstu opinie (dotyczące pierwotnie konkretnego modelu) zaczynają z czasem żyć własnym życiem, stając się coraz bardziej uniwersalne. Powtórzone 100 razy stają się wręcz dogmatem. 

?

Byłes przy tej rozmowie?

16 godzin temu, ADAM7 napisał:

Czy to sterylne granie dotyczy wszystkich wzmacniaczy yamaha np. As 1200 ?

Nie od modelu 1000 i nowszych już nie.

10 godzin temu, terracan1929 napisał:

Nie wiem na czym ta sterylność miałaby  polegać.

Miałem 701, obecnie mam 1200 i róznica jest taka,że teraz dźwięk jest jakby lekko złagodzony, "oszlifowany i dopieszczony". Mniej tranzystorowy. 

Poza tym róźnica, i to spora, jest w szerokości i głebokości sceny.

Reasumując. Gra lepiej i przyjemniej , ale grajak Yamaha :) 

No właśnie na tym. Masz delikatniejszy dzwiek szczególnie w górnych rejestrach. Moim zdaniem nawet nie lekko. Chodź porównywałem z AS1100.

AS 701 i tak nie  jest najjaśniejszym wzmacniaczem. Im niższy model tym wieksza Vka.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, S4Home napisał:

 

Nie od modelu 1000 i nowszych już nie.

 

Tyko że ja jestem posiadaczem 1000 i uważam że jest trochę laboratoryjnie, sterylnie. Nieco pomogło okablowanie ale pomimo wszystko przydało by się więcej ciepełka.

Jeżeli 1100 1200 i wyżej grają podobnie to nic się nie zmieniło.

Czasami ilość szczegółów, krystaliczny dźwięk to trochę za mało aby mieć 100 % radość z muzyki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam była na forum.

Zatem przedstaw swoje zdanie w tej kwestii.

O ile pamiętam tam wyraźnie padło że to dział marketingu robi te zestawienia, prawda?

I że Yamaha nie jest specjalnie łączona z Bowersami. To było albo w kwestii amplitunera AV albo któregoś z niższych wzmacniaczy.

Zapewne nie było to odnośnie AS 1100 lub wyżej.

Tu także jeśli pamiętasz lepiej to proszę.

Piotr

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam sie sklaniac do as 1200,bo to chyba lepsze postawienie na dźwięk niż przy 803d?As 1200 nie ma wyjścia cyfrowego,zatem wybrać chcąc słuchać w ďobrej jakości radia i serwisów internetowych.Prosze o podzielenie się doświadczeniem i przemyśleniami.

1 minutę temu, Mumia70 napisał:

Zaczynam sie sklaniac do as 1200,bo to chyba lepsze postawienie na dźwięk niż przy 803d?As 1200 nie ma wyjścia cyfrowego,zatem wybrać chcąc słuchać w ďobrej jakości radia i serwisów internetowych.Prosze o podzielenie się doświadczeniem i przemyśleniami.

Zatem co wybrać...chcąc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2022 o 19:38, terracan1929 napisał:

Dokładnie taki zestaw miał mój kolega, Za  moją namową kupił  w ciemno - 803 + Bowersy  za, jeśli dobrze pamiętam 8900 zł.  Miał,bo za moim przykładem przesiadł się na As1200 + streamer. Był to promocyjny zestaw w tophifi .Tylko CD był dodatkowo dokupiony.

Kolega był super zadowolony. Było sporo basu, grało mocno i energatycznie. (on tak lubi, miał do tego jeszcze jakiegoś suba yamahy).

Wprawdzie 803 chyba już nie ma, ale w tophifi  pojawiły się wzmacniacze AS701, więc możesz umówić się na odsłuch takiego zestawu - Bowersy jak widzę mają w ciągłej sprzedaży.

Ampli 803 powstał na bazie wzmacniacza 701, więc z grubsza bedziesz mógł sprawdzić jak to gra.

 

Kuszący jest ten as 1200,dźwięk pewnie zdecydowanie lepszy od tego z 803d.

A jakiś dobry streamer do odbioru radia i serwisów internetowych,coś godnego asa 1200?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...