Skocz do zawartości

Denon DRA-800H


zibi20005

Recommended Posts

Witam. Kupiłem Denon DRA-800H oraz kolumny Paradigm Monitor 6000F. Niestety nie zadawala mnie jakość dźwięku. Bas jest twardy i bardzo mało wysokich tonów. Lubię jak bas jest miękki i ładnie cyka sopran. Proszę o podpowiedź czy coś można ulepszyć np.zastosować inne kolumny i jakie. Bo korektora graficznego to chyba nie ma możliwości podłączenia.

Dziękuję za pomoc Zbyszek 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Problemu szukałbym w kolumnach, które same w sobie nie mają miękkiego basu. Zdecydowanie lepszą opcją byłyby Klipsch RP260f czy Magnat Signature 507. Denon sam w sobie ma delikatnie poluzowany bas ale ucina górę. Mocny, mięsisty bas uzyskałbyś na Pylon Audio Sapphire 31 ale góry byłoby mniej niż w przypadku Magnata czy Klipsch. Najlepiej byłoby udać się na odsłuch z Denonem i posłuchać samemu kilka innych kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć,
Problemu szukałbym w kolumnach, które same w sobie nie mają miękkiego basu. Zdecydowanie lepszą opcją byłyby Klipsch RP260f czy Magnat Signature 507. Denon sam w sobie ma delikatnie poluzowany bas ale ucina górę. Mocny, mięsisty bas uzyskałbyś na Pylon Audio Sapphire 31 ale góry byłoby mniej niż w przypadku Magnata czy Klipsch. Najlepiej byłoby udać się na odsłuch z Denonem i posłuchać samemu kilka innych kolumn. 

Wiem że najlepiej byłoby odsłuchać i porównać. Fakt tylko że już kupiłem te nieszczęsne Paradigmy. Do tej pory słuchałem na Onkyo TX-SR504E i kolumnach Maudio HTS 700 ale zmieniony w nich jest głośnik wysokotonowy z Altusów. 

Chyba jedynie muszę sprzedać Paradigm Monitor 6000F i kupić inne jedne z tych co proponujesz.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch i magnat także nie mają miękkiego basu 🤯

Może będzie większy ale nie większy.

Ten amplituner gra wycofana góra. 

Jest to poniekąd jego zaletą w połączeniu z konkretnymi kolumnami. Takimi grającymi jasno. Więc to możesz poprawić wymieniając kolumny. Ale miękki dół w połączeniu z jaśniejsza góra to nie będą tanie kolumny. 

Na przykład dali z serii ikon albo w górę. Te z hybrydowym wysokotonowym.

Dalej kolumny emotiva czy focal.

Pokaż jak masz ustawiony system w pomieszczeniu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że trzeba sprzedać Paradigm Monitor 6000F i jechać 100 km do Szczecina do porządnego salonu i posłuchać te propozycje kolumn które koledzy mi radziliście. 

Posłuchałem się sprzedawcy na odległość i kupiłem coś co gryzie się z Denon DRA-800H. Dzięki wszystkim za podpowiedź i pozdrawiam. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

@zibi20005
co w końcu spełniło Twoje oczekiwania? Na jakie kolumny się przesiadłeś?
Mam ten sam problem. Posiadam Denon DRA-800H i kolumny Pylon Pearl 25. Grają fajnie… ale brakuje mi tego czegoś. Myślę że to coś to brak wyraźnej, czystej góry a i czasami mocnego dołu (góry brakuje prawie zawsze a dołu - gdy głośność ustawię do ok 1/4, później gdy podkręcę volume - dół gra dla mnie idealnie, góra znośnie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, c00k napisał:

@zibi20005
co w końcu spełniło Twoje oczekiwania? Na jakie kolumny się przesiadłeś?
Mam ten sam problem. Posiadam Denon DRA-800H i kolumny Pylon Pearl 25. Grają fajnie… ale brakuje mi tego czegoś. Myślę że to coś to brak wyraźnej, czystej góry a i czasami mocnego dołu (góry brakuje prawie zawsze a dołu - gdy głośność ustawię do ok 1/4, później gdy podkręcę volume - dół gra dla mnie idealnie, góra znośnie).

Zmień na AXR 100 od Cambridge i te kolumny się nagle ożywią.

Sprawdź będzie dobrze.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, c00k napisał:

Mam ten sam problem. Posiadam Denon DRA-800H i kolumny Pylon Pearl 25.

Trzeba szukać kolumn, gdzie góra pasma się otworzy i basu nie ubędzie:

https://www.q21.pl/polk-audio-signature-s55e-bialy.html

https://audioexpert.pl/polk-audio-signature-s55e-czarne-p-1687.html

Edytowano przez lysy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Zmień na AXR 100 od Cambridge i te kolumny się nagle ożywią.

Sprawdź będzie dobrze.

 

 

W sumie to w ogóle nie brałem pod uwagę wymianę Denona... ale może i to mogłoby mieć sens.
Przy kolumnach ograniczają mnie względy kolorystyczne i wizualne - muszą być białe (w najgorszym przypadku czarne ale gładkie bez struktury drewna w każdym razie) i nie mogą być za duże, natomiast przy wzmacniaczu/amplitunerze nie ma to takiego znaczenia.
Myślę, że wymiana kolumn byłaby też droższym rozwiązaniem.
Teraz też mógłbym sobie pozwolić na podłączenie przez optyka TV czyli rezygnację z HDMI (czasami puszczę YT z TV), wcześniejszy TV miał wejście optyczne umieszczone w takim miejscu, że tylko HDMI wchodziło w grę.

AXR100 odpada, bo widzę brak rozwiązań sieciowych. Muzyka leci 80% z Tidala, 10% z radia internetowego, 10% z YT.
Na co dzień głos leci też z dekodera C+, ale to nie ma znaczenia w tym przypadku.

 

6 godzin temu, lysy napisał:

Tutaj właśnie te wspomniane względy wizualne się odzywają. I białe i czarne mają strukturę drewna :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2023 o 21:04, c00k napisał:

W sumie to w ogóle nie brałem pod uwagę wymianę Denona... ale może i to mogłoby mieć sens.

Ten Denon jest specyficzny. Zmienisz kolumny to będzie może lepiej na chwile i znowu coś będzie Ci doskwierać.

Dnia 3.05.2023 o 21:04, c00k napisał:

AXR100 odpada, bo widzę brak rozwiązań sieciowych. Muzyka leci 80% z Tidala, 10% z radia internetowego, 10% z YT.
Na co dzień głos leci też z dekodera C+, ale to nie ma znaczenia w tym przypadku.

Do niego dokupujesz Wiim mini które chowasz za niego nikt tego nie widzi i mas zznacznie lepsza sieć niz w Heosie i znacznie lepszy dzwiek niż w DRA800

 

https://www.monitoraudio.com/pl/serie-glosnikow/bronze/bronze-500/

Te?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.05.2023 o 20:35, Piotr Sonido napisał:

Ten Denon jest specyficzny. Zmienisz kolumny to będzie może lepiej na chwile i znowu coś będzie Ci doskwierać.

Do niego dokupujesz Wiim mini które chowasz za niego nikt tego nie widzi i mas zznacznie lepsza sieć niz w Heosie i znacznie lepszy dzwiek niż w DRA800

 

I to brzmi już zachęcająco:) AXR100 + Wiim mini wyjdzie taniej niż wymiana kolumn. Na pewno tej propozycji będę chciał odsłuchać jak zagra z moimi Pearlami 25.

 

Dnia 6.05.2023 o 20:35, Piotr Sonido napisał:

Piękne, ale cena na dzień dzisiejszy dla mnie nie do przeskoczenia.

Tak jak wspomniałem chyba łatwiej będzie wymienić mi Denona niż znaleźć kolumny, które będą białe, w moim budżecie no i dobrze zgrają się z Denonem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2023 o 21:04, c00k napisał:

W sumie to w ogóle nie brałem pod uwagę wymianę Denona... ale może i to mogłoby mieć sens.

Wymiana Denona nie ma sensu. Nie idź tą drogą, bo za chwilę będziesz znowu w punkcie wyjścia. Tyle, że już bez kasy wydanej na nowy wzmacniacz. 

Kolumny, ustawienie, akustyka. Ten kierunek poszukiwań Ci polecam. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Wymiana Denona nie ma sensu. Nie idź tą drogą, bo za chwilę będziesz znowu w punkcie wyjścia. Tyle, że już bez kasy wydanej na nowy wzmacniacz.

Nie do końca rozumiem. Jeżeli inny wzmacniacz zagra "lepiej" dla mnie od samego początku to czemu za tą chwilę miałbym być w punkcie wyjścia? Przecież po czasie się nie "wypali" ;) Wydaje mi się, że to zawsze ma sens, iść w górę. Tak jak wymieniając samochód raczej zawsze chcemy mieć mocniejszy, wygodniejszy itd. Tutaj jest podobnie. Jeżeli chce żeby coś lepiej grało to coś muszę wymienić a nie tkwić w tym samym punkcie i się zastanawiać co by tu zrobić.
Oczywiście nie miałbym zamiaru kupować czegoś w ciemno, jeżeli podczas odsłuchu uznam, że ten nowy wzmacniacz/kolumny nie daje mi satysfakcji to szukam dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...