Skocz do zawartości

Co się dzieje z dostępem do amplitunerów stereo??


Mariusz3004

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Pytanie do branży- co się dzieje z dostępnością amplitunerów stereo? 

Miałem już kupować Denon-a DRA-800H i kolumny Magnat Signature 507, ale w tzw. międzyczasie wpadł mi w oko Onkyo TX-8390 i mam zagwozdkę.

Kasa odłożona. Do wydania 6- 8 tys. Jakoś wybitnie nie mam ciśnienia na zakup, ale czy nie będzie coraz drożej patrząc co się dzieje na rynku?

Czy czekać cierpliwie na nowe dostawy Onkyo i czy ich cena nie będzie wywindowana ( stosunek jakości i możliwości do ceny ) przez braki w dostępności??

A może nie zaprzątać sobie głowy i brać to, co jest, czyli DRA-800H?

Czy inaczej- Magnat Signature 507+ wzmacniacz+ odtwarzacz DVD+ CD w jednym i odtwarzacz sieciowy. Jeśli tak, to co wybrać?

Pomieszczenie: umeblowany pokój ok. 16 m2, muzyka: hip-hop, r'b, polskie ( Perfect, Budka Suflera, Bajm ) trochę rock-a i czasem metal ( Metallica, System of a Down )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 Co się dzieje?

To samo co na rynku konsol , kart graficznych i amplitunerów kina tylko z opóźnieniem.

Czy ceny są wyższe bo nie ma dostępności? Tak. Bo tak działa podaż popyt i nic z tym nie zrobimy.

Czy czekać cierpliwie? Właśnie dojechali nam Onkyo 8270. Mamy uwaga! Dwie sztuki :( a zamowien było by pewnie więcej. 

Jak masz 8390 to bierz bo to lepszy amplituner. Jak nie masz to bierz dra 800 bo pasuje bardzo do magnatów i jego cena znowu może iść do góry! Więc dwa powody dość istotne dla niezwlekania.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mariusz3004 napisał:

Pytanie do branży- co się dzieje z dostępnością amplitunerów stereo? 

Obecnie duża cześć producentów ma problem z dostępem do półprzewodników. Problem dotknął też mocno rynek motoryzacyjny, czy podzespołów do komputerów. Jak interesuje Ciebie ten temat to polecam poczytać nasz artykuł gdzie masz szerzej opisane jakie są przyczyny obecnej sytuacji.

Tak jak kolega S4Home napisał jak masz dostęp do TX-8390 to możesz śmiało go brać. U nas dawno go już nie było, a kiedy się pojawi na razie nie mamy żadnych informacji. Pojawiło się za to Onkyo TX-8270 w ograniczonej ilości i wspomniany Denon DRA-800H

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wnioski z obserwacji cen są jednoznaczne ( może tylko dla mnie, ale jednak ).

Patrząc i śledząc od jakiegoś czasu aktualne ceny ampli stereo ( DRA-800H; TX-8270 czy RN803D ) wnioskuję, że sprzęt jest wyceniony zbyt wysoko. Producenci windują ceny, usprawiedliwiając je brakiem podzespołów, kosztami, itp. Co dla nas, szukających sprzętu jest delikatnie mówiąc denerwujące. Ile tak rzeczywiście powinien kosztować w miarę solidny amplituner stereo?? Kiedy to wszystko padnie i ludzie przestaną kupować?? Przecież sztuczne windowanie cen musi mieć jakiś koniec.

Chyba jednak kupię kolumny, które wybrałem ( Magnat Signature 507 ) i jakiś używany ampli/wzmacniacz, żeby nie stały bezczynnie i spokojnie będę czekał, aż ceny nowych w końcu zaczną spadać, bo aktualnie to jest przegięcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mariusz3004 napisał:

Moje wnioski z obserwacji cen są jednoznaczne ( może tylko dla mnie, ale jednak ).

Patrząc i śledząc od jakiegoś czasu aktualne ceny ampli stereo ( DRA-800H; TX-8270 czy RN803D ) wnioskuję, że sprzęt jest wyceniony zbyt wysoko. Producenci windują ceny, usprawiedliwiając je brakiem podzespołów, kosztami, itp. Co dla nas, szukających sprzętu jest delikatnie mówiąc denerwujące. Ile tak rzeczywiście powinien kosztować w miarę solidny amplituner stereo?? Kiedy to wszystko padnie i ludzie przestaną kupować?? Przecież sztuczne windowanie cen musi mieć jakiś koniec.

Chyba jednak kupię kolumny, które wybrałem ( Magnat Signature 507 ) i jakiś używany ampli/wzmacniacz, żeby nie stały bezczynnie i spokojnie będę czekał, aż ceny nowych w końcu zaczną spadać, bo aktualnie to jest przegięcie.

Ale to jest podyktowane wszystkim wokół. Ile dziś kosztuje styropian do budowy domu? Ile dziś kosztuje człowiek, który musi położyć Ci schody? Przecież to nie zdrożało (jak sprzęt 10-20%) tylko adekwatnie 100% czy 200%. Idąc do salonu, za Dacie Duster płacisz 70-80 tysięcy. Czasy się zmieniły.

Po za tym, dlaczego sprzęt zdrożał? 

a) zdrożał drastycznie transport

b) nie ma urządzeń na rynku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Markcox napisał:

Z tym, że niestety rynek sprzętów używanych wcale nie zachowuje się inaczej.

Bo to idzie ze sobą w parze brak dostępności oraz wzrost cen nowych sprzętów winduje używane do góry.  Znajomy ostatnio sprzedawał 2 letni ampli yamahy i dostał więcej niż zapłacił za nowy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to zrozumiałe, że jeśli ktoś ma dobry, zadbany sprzęt, nie odda go po ujmijmy to tak: starej rynkowej cenie, bo po prostu by pójść oczko wyżej będzie musiał wyłożyć dwa razy więcej. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że przez to ruszył się rynek elektrośmieci, o wiele łatwiej teraz naciąć potencjalnego kupca na coś, co kiedyś nie było warte złamanego grosza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pajto02 napisał:

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że przez to ruszył się rynek elektrośmieci, o wiele łatwiej teraz naciąć potencjalnego kupca na coś, co kiedyś nie było warte złamanego grosza.

Jest to spory problem ale będzie działał z korzyścią dla nowych urządzeń. Natniesz się na zakupie używki to następnym razem będziesz wolał mieć nowy z pełną gwarancja. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo 8390 to wyższa kultura brzmienia względem Denona DRA800h. Jeśli masz tylko możliwość zakupu to nie zastanawiaj się długo, ponieważ za chwilę może go nie być. Mamy na stanie 2szt Onkyo 8270 ale obstawiam, że też na dniach zostanie sprzedany. Onkyo nie było na rynku polskim od 2 lat także zainteresowanie może być duże. Za około 2 tygodnia planowana jest kolejna mała dostawa. 
Patrząc na Twoje preferencje brzmieniowe warto byłoby posłuchać Audiolaba 6000a Play  w połączeniu z Magnat Signature 507. W przyszłości będziesz miał możliwość dokupienia transportu CD. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...