Skocz do zawartości

Zamiana Stereo w Kino Domowe 5.0 albo 5.1


Irek Kowalski

Recommended Posts

32 minuty temu, tomek4446 napisał:

To jak to jest z tym odprowadzaniem ciepła ?

kwestia konkretnego sprzętu. Jak masz 9 końcówek i małą obudowę to jednak jest problem z utylizacją tej temperatury. Pewnych rzeczy nie przeskoczysz.Teraz np pamięci flash drive potrafią się grzać do tego stopnia, że nie idzie ich dotknąć. Producenci twierdzą, że jest ok a sami podają zakresy temperaturowe pracy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, tomek4446 napisał:

Z tego co czytałem tak właśnie miało być i nie szkodziło to urządzeniu. Chyba faktycznie skoro pre działało bezawaryjnie przez 40 lat.

40 lat temu nie było problemem stosowanie ołowiu w montażu elektronicznym, to sprzęt pracuje sobie nadal. Ponadto przez niedociągnięcia techniki i technologii elementy elektroniki były projektowane i wykonywane zazwyczaj z o wiele większym zapasem niż obecnie. Pracowałem przez kilka lat w obwodach drukowanych i montażu SMD, doświadczyłem przemian na "nowoczesność" i "ekologię" jak jeszcze mój ojciec tam pracował.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2022 o 12:10, tomek4446 napisał:

A co to ?

A już wiem . i to ma mi odpowiedź na pytanie czy dźwięk mi się podoba , czy nie ? A oczywiście zawarte są w wynikach ; mój słuch , mój ulubiony odbiór dźwięku , akustyka pomieszczenia , podłączone kolumny , okablowanie , podłączone urządzenia itd.  ?

To jest lista produktow od najlepszego do najgorszego. I taki ktory powinieneś mieć i taki który ma Ci się pdoobać bo jgo SINAD jest lepsze od innego ...... :/

I ludzie w to wierzą :(

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, S4Home napisał:

To jest lista produktow od najlepszego do najgorszego. I taki ktory powinieneś mieć i taki który ma Ci się pdoobać bo jgo SINAD jest lepsze od innego ...... :/

I ludzie w to wierzą

jak widać Wy także w to wierzycie chociaż nie jest to jeden jedyny wyznacznik i nie należy go tak traktować tylko należy wziąć pod uwagę całość testu. Nawet na ASR o tym pisali w pewnym miejscu.

 

A skoro już przy ASR jesteśmy. Zrobiono test TX-RZ50. Onkyo się niestety nie popisało i mamy amplituner który będzie miał problem z większością nowych kolumn.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, lolekdrugi napisał:

jak widać Wy także w to wierzycie chociaż nie jest to jeden jedyny wyznacznik i nie należy go tak traktować tylko należy wziąć pod uwagę całość testu. Nawet na ASR o tym pisali w pewnym miejscu.

Ja nie. To był sarkazm.

23 godziny temu, lolekdrugi napisał:

Zrobiono test TX-RZ50. Onkyo się niestety nie popisało i mamy amplituner który będzie miał problem z większością nowych kolumn.

Zapodaj test. I dlaczego będzie miał problem?

Robili test RZ840? Ten nie mial?

Powiem Ci że z tego ASR to coraz większe jaja wychodzą co nie?

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Zapodaj test. I dlaczego będzie miał problem?

Ma podobne problemy co Pioneer VSX-LX 504 oraz VSX-LX 303. Czyli przy podpięciu obciążenia 4 OHM wchodzi w jakiś tryb ograniczenia mocy. Robi to nawet gdy wentylator nie działa i sprzęt nie jest ciepły. Oczywiście użytkownik o tym nie wiem, nie ma żadnej informacji, zero. Jedyny sposób przywrócenia pełnej sprawności to wyłączenie z prądu i poczekanie chwilę.

onkyo-tx-rz50-review-home-theater-avr.30

 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Robili test RZ840? Ten nie mial?

nie robili, nikt sprzętu nie podesłał. Pamiętaj, że to wszystko jest robione bez finansowania konkretnego. Zazwyczaj ludzie kupują sprzęt na Amazonie i wskazują adres dostawy Amira, on testuje i albo sprzęt trafia do właściwego odbiorcy albo Amir go odsyła. To już kwestia ustalenia ze prawowitym nabywcą czy go chce czy rezygnuje po testach.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Powiem Ci że z tego ASR to coraz większe jaja wychodzą co nie?

no tak, wychodzi jak bardzo producenci mają gdzieś robienie dobrego sprzętu. Mało kto to testuje konkretnie.

Dla przykładu kiedyś soundavision.com podawał testy wydajności sprzętu. Dziwnym zbiegiem okoliczności przestali je robić po publikacji wyników Yamahy RX-A2070.

Testy pokazały, że pomimo tak dużego zapasu mocy dostępnej z transformatora, w momencie gdy podepniemy siedem głośników 8 ohm, moc na kanał spada do marnych 40.6W.

Konkurencja wypada w tym zakresie dużo lepiej deklarując dużo mniejsze szczytowe zapotrzebowanie na prąd.

Tutaj wspomniany test i to w sumie nie jest pierwszy raz gdy moc na kanał w trybie wielokanałowym u Yamahy jest tak mocno okrojona.

https://www.soundandvision.com/content/yamaha-aventage-rx-a2070-av-receiver-review-test-bench

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podesłać jakoś inaczej link. Bo nie działają. Daj spacje czy coś.

1 godzinę temu, lolekdrugi napisał:

Ma podobne problemy co Pioneer VSX-LX 504 oraz VSX-LX 303. Czyli przy podpięciu obciążenia 4 OHM wchodzi w jakiś tryb ograniczenia mocy. Robi to nawet gdy wentylator nie działa i sprzęt nie jest ciepły. Oczywiście użytkownik o tym nie wiem, nie ma żadnej informacji, zero. Jedyny sposób przywrócenia pełnej sprawności to wyłączenie z prądu i poczekanie chwilę.

No ale chwile, jak nie wie? Skoro dostaje nagłe spadek mocy?

Skoro 840 nie testowali a może on też mial to samo? A jednak okazało się że był bardzo wydajny i przy odsłuchu każdy był z niego zadowolony.

1 godzinę temu, lolekdrugi napisał:

Testy pokazały, że pomimo tak dużego zapasu mocy dostępnej z transformatora, w momencie gdy podepniemy siedem głośników 8 ohm, moc na kanał spada do marnych 40.6W.

To chyba taki standard dla 7 kanałów?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Musisz podesłać jakoś inaczej link. Bo nie działają. Daj spacje czy coś.

po prostu w nie kliknij. Testowałem z kilku przeglądarek i działa.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

No ale chwile, jak nie wie? Skoro dostaje nagłe spadek mocy?

no w sensie nie masz nigdzie informacji na wyświetlaczu itp jedynie jak masz wyczulone uszy to powinieneś być w stanie to usłyszeć.

 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Skoro 840 nie testowali a może on też mial to samo? A jednak okazało się że był bardzo wydajny i przy odsłuchu każdy był z niego zadowolony.

no nikt nie podesłał, może kiedyś ktoś podeśle i przetestują.

 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

To chyba taki standard dla 7 kanałów?

może u Yamahy, Denon x4200W który ma deklarowany pobór mocy na poziomie 670, daje 76W na kanał (https://www.soundandvision.com/content/denon-avr-x4200w-av-receiver-review-test-bench). Przegrywa jednak w stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lolekdrugi napisał:

po prostu w nie kliknij. Testowałem z kilku przeglądarek i działa.

Klikam i widze przekreślony obrazem zdjęcia tylko w większym formacie. Firefox.

19 godzin temu, lolekdrugi napisał:

no w sensie nie masz nigdzie informacji na wyświetlaczu itp jedynie jak masz wyczulone uszy to powinieneś być w stanie to usłyszeć.

A o to chodzi. No to tak to tego bym się spodziewał. Ale rozumiem że to miało by być słyszalne.

19 godzin temu, lolekdrugi napisał:

no nikt nie podesłał, może kiedyś ktoś podeśle i przetestują.

Oby bo to by wyjasniło że jednak testy lab za wiele do realiów nie wnoszą. Oczywiście gdyby był tak samo ustawiony., mówie o tym spadku.

19 godzin temu, lolekdrugi napisał:

Tu podaja 76 dla 7 kanałów a tu

https://audio.com.pl/testy/kino-domowe/amplitunery-av/2589-avr-x4200w

71 dla 5 ciu. :P

Z tego wychodzi że albo w 7 kanałach gra mocniej albo te testy .... no jednak coś nie tak.

19 godzin temu, Butler napisał:

O tóż to. I to było także w innych modelach.

Więc to standard u wszystkich

19 godzin temu, lolekdrugi napisał:

nadal lepiej niż yamaha gdzie 40W masz przy 7 końcówkach a tutaj przy 9.

może tu też jest błąd, gdyż

https://audio.com.pl/testy/kino-domowe/amplitunery-av/2956-rx-a1070

7x49W

A to model niższy!

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, S4Home napisał:

Klikam i widze przekreślony obrazem zdjęcia tylko w większym formacie. Firefox.

użyj prawego przycisku myszy i wybierz opcję "otwórz w nowej karcie".

 

18 minut temu, S4Home napisał:

Z tego wychodzi że albo w 7 kanałach gra mocniej albo te testy .... no jednak coś nie tak.

napisz do redakcji audio i dopytaj. Tak czy inaczej Yamaha kiepsko przy tym wypada.

 

20 minut temu, S4Home napisał:

może tu też jest błąd, gdyż

https://audio.com.pl/testy/kino-domowe/amplitunery-av/2956-rx-a1070

7x49W

A to model niższy!

nie ma błędu u Yamahy. W sumie to nie wiem czy faktycznie nie rozumiesz tego co czytasz czy się nabijasz.

Zatem słowo wyjaśnienia. W 4ohm moc jest ograniczana ze względu na większe wydzielanie ciepła oraz regulacje które muszą te sprzęty spełniać związane z bezpieczeństwem użytkowania. Ktoś mógłby się poparzyć po prostu. Dodatkowo dochodzi problem dystrybucji ciepła i trzeba to mocno chłodzić. Zatem można powiedzieć, że te regulacje są nawet na rękę producentom. Sytuacja dzieje się tylko w przypadku 4Ohm. Dla 8Ohm problem nie występuje w takiej skali. Widać to właśnie na testach sprzętów innych producentów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, lolekdrugi napisał:

użyj prawego przycisku myszy i wybierz opcję "otwórz w nowej karcie".

To weź wrzucaj linki a nie jako grafikę. Myślałem że to u mnie problem bo za VPN jestem i czasem takie historie mi się zdarzają.

23 minuty temu, lolekdrugi napisał:

Sytuacja dzieje się tylko w przypadku 4Ohm. Dla 8Ohm problem nie występuje w takiej skali. Widać to właśnie na testach sprzętów innych producentów.

Żeby kolumny deklarowane jako 8Ohm miały te 8Ohm... Kilka lat temu w Kanadzie chłop założył sprawę przeciw producentowi (nie pamiętam jakiemu, musiałbym dopytać kuzyna) o wprowadzanie w błąd w specyfikacji. Z tego co wiem doszło do ugody. Prawie wszędzie to samo. Np. Moje Klipsch RP6000F przy 190Hz mają 3,5Ohm mimo iż opisane są jako 8Ohm. A później zagadka, czemu tak się amp grzeje...

59254-klipsch-rp-6000f-audiocompl-lab2.j

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Butler napisał:

To weź wrzucaj linki a nie jako grafikę. Myślałem że to u mnie problem bo za VPN jestem i czasem takie historie mi się zdarzają.

wrzucam linki, nie mój problem, że to forum jest traktuje jako obrazki. Pretensje do administratora.

 

12 minut temu, Butler napisał:

Żeby kolumny deklarowane jako 8Ohm miały te 8Ohm... Kilka lat temu w Kanadzie chłop założył sprawę przeciw producentowi (nie pamiętam jakiemu, musiałbym dopytać kuzyna) o wprowadzanie w błąd w specyfikacji. Z tego co wiem doszło do ugody. Prawie wszędzie to samo. Np. Moje Klipsch RP6000F przy 190Hz mają 3,5Ohm mimo iż opisane są jako 8Ohm. A później zagadka, czemu tak się amp grzeje...

no niestety. Dlatego jakiś czas temu ludzie dopytywali mocno o obsługę 4ohm i producenci ostatecznie ją dodali. Jednak obecnie ciężko dostać kolumny 8ohm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Butler napisał:

Albo pretensje do administratora, albo to Ty coś źle robisz.

do administratora. Po prostu wklejam link. Zapewne mają skopany skrypt który próbuje wykryć czy to jest obrazek na podstawie kropki w adresie.

38 minut temu, Butler napisał:

Ja to do dziś nie wiem jak kogoś przywołać w dyskusji :D 

wpisujesz jego nick poprzedzony znakiem @. Wtedy strona pokaże Ci listę osób które możesz wybrać. Lista się zawęża jak zaczynasz pisać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lolekdrugi napisał:

użyj prawego przycisku myszy i wybierz opcję "otwórz w nowej karcie".

Działa! :)

3 godziny temu, lolekdrugi napisał:

napisz do redakcji audio i dopytaj. Tak czy inaczej Yamaha kiepsko przy tym wypada.

Nie odpiszą.

Poza tym miałem oba i mogłem przetestować. Nie wypada kiepsko jeśli się je posłucha.

3 godziny temu, Butler napisał:

Żeby kolumny deklarowane jako 8Ohm miały te 8Ohm

No właśnie.

33 minuty temu, lolekdrugi napisał:

zgłoś do forum tak jak i ja to robię.

Ja zgłosiłem jakiś miesiąc temu parę rzeczy. Pracują nad tym.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Forumowicze, wracając do głównego tematu.

Zamieniłem HK3490 na Denon'a X2700h i nie jestem zawiedziony, aktualne 5.0 na serii kolumn Monitor Audio MR (MR6 + Center + MR1) gra w filmach całkiem fajnie, a i stereo jakoś bardzo mocno nie spadło na jakości (jest odczuwalnie mniej dołu i więcej góry w MR6).

Ale ponieważ jest to moje pierwsze kino domowe to mam 2 pytania:

- czy znajdę gdzieś jakieś rady jak skonfigurować tego Denona, żeby wyciągnąć z niego 101%? Mnogość opcji i ustawień mnie onieśmiela... niestety mikrofon kalibracyjny poradził sobie słabo, bo na ustawieniach po konfiguracji słyszę bardzo dużo tyłu i praktycznie w ogóle frontu i centralnego (zmniejszyłem ilość db z tyłu i podbiłem fronty w ustawieniach manualnych i jest dużo lepiej, ale może są jakieś podpowiedzi jak wyciągnąć więcej?). Na pewno jest też to wina pomieszczenia, gdzie kanapa stoi na tylej ścianie...

- ponieważ sprzedałem HK pojawiła się kasa na SUBa :) - polecicie proszę coś do pokoju o powierzchni lekko poniżej 20mkw, może być używka - budżet około 1tys...

Dzięki za dotychczasową pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Irek Kowalski napisał:

a i stereo jakoś bardzo mocno nie spadło na jakości (jest odczuwalnie mniej dołu i więcej góry w MR6).

odtwarzasz stereo w trybie direct?

4 minuty temu, Irek Kowalski napisał:

- czy znajdę gdzieś jakieś rady jak skonfigurować tego Denona, żeby wyciągnąć z niego 101%? Mnogość opcji i ustawień mnie onieśmiela... niestety mikrofon kalibracyjny poradził sobie słabo, bo na ustawieniach po konfiguracji słyszę bardzo dużo tyłu i praktycznie w ogóle frontu i centralnego (zmniejszyłem ilość db z tyłu i podbiłem fronty w ustawieniach manualnych i jest dużo lepiej, ale może są jakieś podpowiedzi jak wyciągnąć więcej?). Na pewno jest też to wina pomieszczenia, gdzie kanapa stoi na tylej ścianie...

poszukaj w sieci informacji na temat konfiguracji Audyssey. Zapoznaj się również dokładnie z instrukcją obsługi. Co robi Dynamic EQ oraz Dynamic Volume.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Irek Kowalski napisał:

- czy znajdę gdzieś jakieś rady jak skonfigurować tego Denona, żeby wyciągnąć z niego 101%? Mnogość opcji i ustawień mnie onieśmiela... niestety mikrofon kalibracyjny poradził sobie słabo, bo na ustawieniach po konfiguracji słyszę bardzo dużo tyłu i praktycznie w ogóle frontu i centralnego (zmniejszyłem ilość db z tyłu i podbiłem fronty w ustawieniach manualnych i jest dużo lepiej, ale może są jakieś podpowiedzi jak wyciągnąć więcej?). Na pewno jest też to wina pomieszczenia, gdzie kanapa stoi na tylej ścianie..

Na początek zobacz te dwa tematy: temat1, temat2, co prawda linki prowadzą do momentu w którym są już opisy pewnych działań, ale możesz je sobie przeglądnąć całe, dotyczą też trochę innych amplitunerów ale ze stajni Denon/Marantz i konfiguracja jest bardzo podobna, jak nie taka sama. Jak sobie to poustawiasz i będziesz miał bardziej konkretne pytania - odpowiemy. No i oczywiście instrukcja obsługi 😉 będzie pomocna.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lolekdrugi napisał:

odtwarzasz stereo w trybie direct?

Tak w stereo tryb direct - tutaj już doczytałem o tym na forum

2 godziny temu, lolekdrugi napisał:

poszukaj w sieci informacji na temat konfiguracji Audyssey. Zapoznaj się również dokładnie z instrukcją obsługi. Co robi Dynamic EQ oraz Dynamic Volume.

Teraz przynajmniej wiem na czym się skupić, dzięki! 

57 minut temu, tomek72 napisał:

Na początek zobacz te dwa tematy: temat1, temat2, co prawda linki prowadzą do momentu w którym są już opisy pewnych działań, ale możesz je sobie przeglądnąć całe, dotyczą też trochę innych amplitunerów ale ze stajni Denon/Marantz i konfiguracja jest bardzo podobna, jak nie taka sama. Jak sobie to poustawiasz i będziesz miał bardziej konkretne pytania - odpowiemy. No i oczywiście instrukcja obsługi 😉 będzie pomocna.

Dzięki za wskazówki, poczytam i wrócę z komentarzem jak mi poszło. 

 

Forumowicze, to jeszcze będę wdzięczny o polecenie SUBa, bo lektury o ustawieniach mam całkiem sporo jak widać powyżej ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wydobyć 101% z kina swojego domowego to własne ustawienia.

Po kalibracji słuchasz filmu i chwile stereo. Sprawdzasz co Ci przeszkadza. Dokonujesz zmian i znowu testy i tak dalej.

Z  tym że powinieneś to robić po zakupie suba. Bo wyniki teraz a potem będa zupełnie inne

Do 1000 zł to nie za wiele kupisz. Tannoy Msub, Magnat RS 12, 302A. Może uzywany Aurora 30 sub.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...