Skocz do zawartości

Zamiana Stereo w Kino Domowe 5.0 albo 5.1


Irek Kowalski

Recommended Posts

@lolekdrugi tak pomyślałem , może by zrobić ankietę , ile " grają" amplitunery KD wyprodukowane od 2000 roku ?

Zbierzemy doświadczenia i jakiś wynik wyjdzie. 

- Yamaha RX-A3030 - kupiona 2015 gra u mnie codziennie , bez awarii , wszystkie funkcje działają , jedynie nadruk na pilocie niestety schodzi po trzech latach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, lolekdrugi napisał:

no i co z tego skoro nie trzyma parametrów wymaganych do odtwarzania CD. Grać może pięknie ale to nie znaczy, że jest to sprzęt Hi-Fi. I na takie miano nie zasługuje.

No i to z tego że gra lepiej. Więc co mi z pomiarów ?

23 godziny temu, lolekdrugi napisał:

po tym jak się wypowiadasz i negujesz odnoszę inne wrażenie.

Muszę być przeciwwagą, im silniej naciskasz na to tym ja silniej odciążam.

15 godzin temu, lolekdrugi napisał:

@S4Home odnośnie waszych domniemanych teorii spiskowych. Tutaj przykład, że tak się nie dzieje. Test Marantza SR7015 wypadł słabo, komentarze autora testu:

nie mam żadnych teorii spiskowych. Nigdzie o nich nie pisałem.

15 godzin temu, tomek4446 napisał:

Mam pytanie , bez podtekstu , czy są publikowane dane o trwałości , awaryjności tych urządzeń ?

Nie no jak skoro są testowane przez tydzień maks?

 

15 godzin temu, tomek4446 napisał:

Pytałem już kiedyś i nawet pisałem do serwisu NAD-a , ale ponoć to tajemnica i nie wolno ujawniać takich danych.

No serwis takich informacji nie poda. To pewne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

Dlatego jest wątek " Czas życia amplitunerów " , jak będą wpisy to sami coś wywnioskujemy.

Obawiam się że to będzie za mało danych. :/

Za mało użytkowników.

No i też sposób użytkowania zupełnie inny. Wpychanie w szafki, granie cicho i głośno itp. 

Ale śledzę :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

No i to z tego że gra lepiej. Więc co mi z pomiarów ?

no chyba chodzi o to w HiFi by mieć sprzęt jak najlepszy, prawda? W końcu stąd się wzięło określenie HiFi.

 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Muszę być przeciwwagą, im silniej naciskasz na to tym ja silniej odciążam.

nic dziwnego, Ty to sprzedajesz. Na rynku jak widać po pomiarach nie ma zbyt wiele dobrego sprzętu zatem byłby problem z kasą. Tym samym trudno traktować wasze/Twoje wpisy obiektywnie.

 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

nie mam żadnych teorii spiskowych. Nigdzie o nich nie pisałem.

już drugi albo trzeci raz wspomnieliście o teście Denona który został powtórzony ze względu na problem ze sprzętem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lolekdrugi napisał:

no chyba chodzi o to w HiFi by mieć sprzęt jak najlepszy, prawda? W końcu stąd się wzięło określenie HiFi.

Dlatego porównałem odsłuchałem i wybrałem :)

1 godzinę temu, lolekdrugi napisał:

nic dziwnego, Ty to sprzedajesz. Na rynku jak widać po pomiarach nie ma zbyt wiele dobrego sprzętu zatem byłby problem z kasą. Tym samym trudno traktować wasze/Twoje wpisy obiektywnie.

Dziwne, bo sprzedaje także rzeczy które w pomiarach wypadają dobrze.

1 godzinę temu, lolekdrugi napisał:

już drugi albo trzeci raz wspomnieliście o teście Denona który został powtórzony ze względu na problem ze sprzętem.

Po prostu powiedziałem że to sie zdarza.

Zapewne tak samo jak błąd ludzki przy podpinaniu tych urządzeń. Zatem znowu konkluzja. Nie wierzyć w to ślepo. To wszystko

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, S4Home napisał:

Dlatego porównałem odsłuchałem i wybrałem

tylko jak widać to co wybierasz nie ma nic wspólnego z HiFi. 

1 minutę temu, S4Home napisał:

apewne tak samo jak błąd ludzki przy podpinaniu tych urządzeń. Zatem znowu konkluzja. Nie wierzyć w to ślepo. To wszystko

i pisze to ktoś kto za prawdę bezwzględną uznaje subiektywną ocenę sprzętu.

Przykro mi ale to tak nie działa. Ktoś ustalił, że płyta CD to 16 bit zakodowane w 44.1 kHz. Jeżeli chcesz usłyszeć co najmniej taką jakość jaką oferuje płyta CD to twój sprzęt musi być w stanie to odtworzyć. Skoro twierdzisz, że nie należy w to wierzyć ślepo to powiedz mi po co ktoś sobie wymyślił te 16 bit i wszyscy się tego trzymają? Przecież można byłoby nie robić standardu i ustawiać to na "słuch".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lolekdrugi napisał:

tylko jak widać to co wybierasz nie ma nic wspólnego z HiFi. 

Jeśli mi się to podoba to ja jestem z tym ok. Czy to sięnazywa Lo Fi, HiFi czy Hi End.

Ja tego słucham i używam.

Do takiego stanowiska trzeba dorosnąć. Być świadomym

11 minut temu, lolekdrugi napisał:

Przykro mi ale to tak nie działa. Ktoś ustalił, że płyta CD to 16 bit zakodowane w 44.1 kHz. Jeżeli chcesz usłyszeć co najmniej taką jakość jaką oferuje płyta CD to twój sprzęt musi być w stanie to odtworzyć. Skoro twierdzisz, że nie należy w to wierzyć ślepo to powiedz mi po co ktoś sobie wymyślił te 16 bit i wszyscy się tego trzymają? Przecież można byłoby nie robić standardu i ustawiać to na "słuch".

Ok, A potem masz sprzęt który Ci to pokazuje ale różnicy pomiędzy FLAC (CD) a MP3 nie słyszysz.

To tak jak teraz nowe modne naklejki HiRES na sprzecie :)

Ale jak widać to nie tylko moje zdanie:

 

https://forums.stevehoffman.tv/threads/a-warning-for-any-asr-user.993759/

 

Pozdrawiam

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, S4Home napisał:

Jeśli mi się to podoba to ja jestem z tym ok. Czy to sięnazywa Lo Fi, HiFi czy Hi End.

Ja tego słucham i używam.

Do takiego stanowiska trzeba dorosnąć. Być świadomym

Przepraszam ale sami sobie przeczycie. Na Waszej stronie jest reklama EVO 150. I widnieje tam napis "muzykalność i audiofilski dźwięk".

Czyli mam rozumiem, że jak widzę dźwięk audiofilski to mam się spodziewać kiepskiego sprzętu którego jedynym celem jest wyciąganie pieniędzy w mojej kieszeni, tak?

12 minut temu, S4Home napisał:

Ok, A potem masz sprzęt który Ci to pokazuje ale różnicy pomiędzy FLAC (CD) a MP3 nie słyszysz.

no skoro masz sprzęt który nie potrafi spełnić wymogów standardu CD to jak masz słyszeć różnicę, wyjaśnisz mi to?

12 minut temu, S4Home napisał:

To tak jak teraz nowe modne naklejki HiRES na sprzecie

o to właśnie chodzi w tych wszystkich pomiarach. Nikt tego nie weryfikował więc sobie producenci robią co chcą. Nagle ktoś powiedział "sprawdzam" i się mleko wylało. Tylko z jakiegoś powodu jest grono ludzi którzy chyba nie chcą się pogodzić z tym co wyszło.

17 minut temu, S4Home napisał:

Ale jak widać to nie tylko moje zdanie:

no fajnie, kolejne forum "audiovoodoo" :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, lolekdrugi napisał:

Na Waszej stronie jest reklama EVO 150. I widnieje tam napis "muzykalność i audiofilski dźwięk".

Czyli mam rozumiem, że jak widzę dźwięk audiofilski to mam się spodziewać kiepskiego sprzętu którego jedynym celem jest wyciąganie pieniędzy w mojej kieszeni, tak?

norma DIN 45500 dopuszcza dla urządzeń klasy hi-fi, przy paśmie przenoszenia 20 Hz – 20 kHz i mocy wyjściowej 2×20 W, nierównomierność charakterystyki odtwarzania ±3 dB i 1% zniekształceń nieliniowych (dla częstotliwości 1 kHz) przy pracy ciągłej (co najmniej 10 minut) z sygnałem sinusoidalnym

Czego nie spełnia ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, tomek4446 napisał:

orma DIN 45500 dopuszcza dla urządzeń klasy hi-fi, przy paśmie przenoszenia 20 Hz – 20 kHz i mocy wyjściowej 2×20 W, nierównomierność charakterystyki odtwarzania ±3 dB i 1% zniekształceń nieliniowych (dla częstotliwości 1 kHz) przy pracy ciągłej (co najmniej 10 minut) z sygnałem sinusoidalnym

wypadałoby podać skąd ten cytat zaczerpnąłeś - podpowiem, Wikipedia.

I nie wiem skąd oni tam wzięli te wartości bo norma mówi co innego:

http://dl4cs.de/audio/others/hifi/index.htm

Tutaj też to inaczej wygląda:

https://de.wikipedia.org/wiki/High_Fidelity

 

Mało tego artykuł wskazuje, że obecny sprzęt powinien już znacznie przewyższać wymagania normy.

 

a producent podaje:

https://manuals.cambridgeaudio.com/en/node/54/pdf/a4

Cytat

POWER OUTPUT
150W into 8 Ohms
AMPLIFICATION
Class-D
DAC
ESS Sabre ES9016K2M
FREQUENCY RESPONSE
20Hz –20kHz +/-3dB

czy zatem mam rozumieć, że ten zakres jest spełniony dla podanej mocy?

 

Inna sprawa to ja się przyczepiłem słów "audiofilski dźwięk". Czyli sprzęt audiofilski z roku 2022 spełnia standard z roku 1973? To fajny postęp zatem, po co to kupować?

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Pytanie więc na czym opiera się ASR ?

w przypadku CD zapewne na standardzie CD który wymaga 16 bit. Jeżeli amplituner nie jest w stanie przetwarzać z taką rozdzielczością to chyba mamy odpowiedź.

Tutaj mamy CD:

https://en.wikipedia.org/wiki/Compact_Disc_Digital_Audio

 

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lolekdrugi napisał:

Przepraszam ale sami sobie przeczycie. Na Waszej stronie jest reklama EVO 150. I widnieje tam napis "muzykalność i audiofilski dźwięk".

Czyli mam rozumiem, że jak widzę dźwięk audiofilski to mam się spodziewać kiepskiego sprzętu którego jedynym celem jest wyciąganie pieniędzy w mojej kieszeni, tak?

LOL :/

19 godzin temu, lolekdrugi napisał:

no skoro masz sprzęt który nie potrafi spełnić wymogów standardu CD to jak masz słyszeć różnicę, wyjaśnisz mi to?

Na amplitunerze kina nie słucham muzyki. Mam od tego wzmacniacz.

Rozumiem że Twoj amplituner jest przygotowany do odsłuchu CD? Przygotuję Ci zatem pliki. Zgoda?

Zrobimy test dla Ciebie.

19 godzin temu, lolekdrugi napisał:

no fajnie, kolejne forum "audiovoodoo" :)

No własnie okazuje sięże takich tematow jest jednak sporo. Także na Polskich forach.

Chcesz, to załóż temat o ASR. Zobaczysz co myślą inni.

18 godzin temu, tomek4446 napisał:

Pytanie więc na czym opiera się ASR ?

Tabelka na SINAD :P

To jest wyznacznik ktory wzmacniacz jest super a który badziewny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Na amplitunerze kina nie słucham muzyki. Mam od tego wzmacniacz.

Rozumiem że Twoj amplituner jest przygotowany do odsłuchu CD? Przygotuję Ci zatem pliki. Zgoda?

mój amplituner raczej na pewno nie spełnia wymogów standardu CD więc nie ma problemu.

 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Tabelka na SINAD :P

To jest wyznacznik ktory wzmacniacz jest super a który badziewny.

przeczytaj jak działa DAC to zrozumiesz dlaczego pewne rzeczy są tak istotne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebym to zrozumiał dobrze :)

57 minut temu, lolekdrugi napisał:

mój amplituner raczej na pewno nie spełnia wymogów standardu CD więc nie ma problemu.

 

21 godzin temu, lolekdrugi napisał:

no skoro masz sprzęt który nie potrafi spełnić wymogów standardu CD to jak masz słyszeć różnicę, wyjaśnisz mi to?

"no i co z tego skoro nie trzyma parametrów wymaganych do odtwarzania CD. Grać może pięknie ale to nie znaczy, że jest to sprzęt Hi-Fi. I na takie miano nie zasługuje."

 

Czyli oboje nie mamy sprzetu kinowego który jest zdolny prawidłowo odtwarzać CD. Ale w jakiś sposób obydwoje jesteśmy z niego zadowoleni.

Ale skoro AMIR zrobił pomiary i tak mu wyszło to uważasz że on jest do niczego? Już mi się nie chce szukać cytatu ale chyba gdzieś nawet określiłeś że 'ma wadę' , 'jest marketingiem'.

Zupełnie teraz nie rozumiem Twoich wypowiedzi.

 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Tabelka na SINAD

A co to ?

A już wiem . i to ma mi odpowiedź na pytanie czy dźwięk mi się podoba , czy nie ? A oczywiście zawarte są w wynikach ; mój słuch , mój ulubiony odbiór dźwięku , akustyka pomieszczenia , podłączone kolumny , okablowanie , podłączone urządzenia itd.  ?

Kurde dużo tego :

https://multimed.org/student/pe/02-Elektroakustyczne_analogowe.pdf

Jak zmierzyłem / i nawet zbudowałem takie ustrojstwo do pomiarów/ moje lampy , to są po za skalą czegokolwiek :)

 

sinad.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lolekdrugi Żeby nie było , nie neguje pomiarów jako takich. Powinny być i faktycznie za ich pomocą powinno się sprawdzać , czy dane urządzenie spełnia normy techniczne. Oczekiwałbym też od sprawdzającego informacji , o żywotności wyrobu , ewentualnych błędach konstrukcyjnych, bezpieczeństwie użytkowania.

Dźwięk akurat, jestem w stanie sam zweryfikować .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

o żywotności wyrobu

w niektórych testach na ASR pokazane było jak bardzo sprzęt się grzeje na termowizji. Niestety ciężko oszacować żywotność za dużo zmiennych.

3 minuty temu, tomek4446 napisał:

ewentualnych błędach konstrukcyjnych,

część tych błędów wychodzi z testów głównie tych związanych z DAC. Inne błędy raczej nie ma szans, wymagało by to rozkręcenia obudowy co oznacza utrata gwarancji i raczej coś na co żaden producent się nie zgodzi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lolekdrugi napisał:

w niektórych testach na ASR pokazane było jak bardzo sprzęt się grzeje na termowizji.

Bardzo często " grzanie " , uważane jest za błąd i powód do dyskwalifikacji urządzenia. Chciałbym zapytać jak to jest naprawdę kolegów @elektron6 oraz @nowy78. Moje doświadczenia są takie , że np. pre Yamaha C-70 miała już po pięciu minutach tak gorącą obudowę , że nie szło dłużej przytrzymać ręki. Z tego co czytałem tak właśnie miało być i nie szkodziło to urządzeniu. Chyba faktycznie skoro pre działało bezawaryjnie przez 40 lat. RME DAC też się grzeje bardzo i też tak ma ponoć być. :)

To jak to jest z tym odprowadzaniem ciepła ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...