Skocz do zawartości

Głośniki podłogowe do Powernode


Emce90

Recommended Posts

Czołem,

Od miesiąca osłuchuje swój pierwszy zestaw hifi: Powernode + Tesi 661. Do tego gramofon AT-LP5X. Zestaw gra w salonie 35 m wysokim na 5,4 m gdzie jest dużo szkła. Brakuje mi w nim środka i precyzji basu i przede wszystkim akustycznego ciepła brzmienia. Słucham wszystkiego ale głównie klasycznego rocka tj. Pink Floyd, akustycznego grania, bluesa, jazzu, britpopu, zdarza się rap i muzyka elektroniczna ale głównie pod te pierwsze gatunki chciałbym dobrać kolumny. Raczej odpada bass reflex z tyłu bo muszą być blisko ściany + dobrze gdyby były czarne.

Co polecacie pod ten wzmacniacz? Budżet 8-15k

 

Z góry dzięki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Zatem nieco ostudzę Twoje oczekiwania.

nie ma żadnego sensu podłączać kolumn za 8 czy 15 000 zł do tej jednostki.

To że ten system gra słabo jest wynikiem wzmacniacza właśnie. Generalnie te kolumny graja cieplejszym dźwiękiem, chodź może faktycznie nie precyzyjnym basem.

Tak czy siak w tej jednostce płacisz za znakomity odtwarzacz sieciowy.

A jesli chcesz uzyskać brzmienie o którym piszesz to musisz zmienić jednostkę, wzmacniacz. I wtedy wybór kolumn za 15000 ma sens.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Node 2i jako oddzielny streamer to koszt 2000-2500PLN

Zostaje 18tysięcy. W tym budżecie masz milion opcji do wyboru.

U mnie grają Pylony Diamond 28. Dwie końcówki mocy NuPrime STA-9 oraz NuPrime STA-9 + Bluesound Node2i.

Gdyby nie to, że po wstawieniu szafy muszę teraz znaleźć subwoofer, bo bas się delikatnie uszczuplił, to gra to naprawdę dobrze.

Załącz jeszcze zdjęcie salonu, bo skoro piszesz, że jest dużo szkła i 5m wysokości, to jestem przekonany, że akustyka może ponosić ogromną odpowiedzialność za to, że muzyka nie gra tak, jak powinna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda obecnie:

https://drive.google.com/drive/folders/1PdYuuoha1C22yKZ-GB7nqhoznUmQ6Vdm

Jeszcze wracając do mojego obecnego zestawu - nie gra to źle, po prostu mi brakuje środka, wyraźnego dołu i ciepła. Aha i fajnie jakby nowy zestaw grał dobrze już od niskich głośności bo nie chce męczyć sąsiadów :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Problemem jest zarówno wzmacniacz jak i kolumny. Inwestowanie takiej sumy pieniędzy w lepsze kolumny wykorzystując obecny wzmacniacz nie będzie dobrym pomysłem. 
Jeśli brakuje Ci środka, zróżnicowania basu oraz przestrzeni to polecałbym spojrzeć na Quad Artera Solus Play w połączeniu z Pylon Audio Diamond 28.  NuPrime STA9 + DAC9SE to dobry kierunek jeśli chciałbyś postawić na lepszą dynamikę oraz bardziej punktowy bas. Jako streamer bardzo dobrze sprawdza się iFi Audio Zen Stream. 
Większą precyzję zapewnią Ci Audio Physic Classic 8, które świetnie zgrywają się z Magnat MA900 i możesz do niego dokupić streamer MMS730 lub bardziej szczegółowy Cambridge Audio CXN V2. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emce90 branża (i nie tylko) będą Ci nawijać makaron na uszy, żebyś kupił inny wzmacniacz. Moim zdaniem lepiej skup się na wymianie kolumn. A właściwie, to zacząłbym od prób zmian ustawienia kolumn i pomyślenia nad akustyką Twojego pomieszczenia. Kolumny masz obecnie ustawione do kitu. Do tego pewnie masz niemiłosierne echo trzepoczące. Może, jak nad tym popracujesz, będzie lepiej i z posiadanym zestawem. Inwestowanie w obecnej sytuacji w drogą elektronikę uważam za pozbawione sensu. Wydasz pieniądze, a nie będzie nic lepiej. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że "nie będzie nic lepiej" to się akurat nie zgodzę.

Ładując kasę w lepsze i droższe kolumny na pewno usłyszysz zmianę, ale po prostu nie będzie tak, jak powinno być, gdy akustyka jest do kitu. 

Wydaje mi się także, że Powernode jest glównie streamerem, a dopiero potem wzmacniaczem, a jednak wzmacniacz potrafi zrobić różnicę, więc kupiłbym na Twoim miejscu oddzielny Node 2i i wymienił całą resztę (choć nie uważam, że Tesi to złe kolumny, to jednak w zakładanym budżecie da się lepiej)

Reasumując: może wzmacniacz nie jest aż takim gamechangerem jak kolumny jeśli chodzi o brzmienie, to jednak ma spory wpływ na całokształt.

Edytowano przez kacper.kaps
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Emce90 napisał:

To znaczy jak proponujesz je ustawić? I jakie inne kolumny na test?

Co do echa, nie mam nic takiego, 

Serio? Jak klaśniesz w dłonie, to nie słyszysz pogłosu? 

Co do ustawienia kolumn, to musiałbyś zrobić plan pomieszczenia. Wtedy możemy pomyśleć, czy można coś poprawić. Niestety sytuacja wygląda na oko na bardzo złą. Być może bez dużych inwestycji w akustykę nie da się w Twoim pomieszczeniu uzyskać dobrego brzmienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A , sorry , na tel nie zauważyłem drzwi po lewej :D Ale mimo wszytko bym spróbował , tak na 15 min . Dowiesz się , pi razy drzwi, czy przestawienie pomoże. 

Masz teraz z 1.5 m rozstawu kolumni i z 4 m do miejsca odsłuchu. Tu według mnie  na 99% żaden korektor czy kolumny za 15k nie pomogą .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W powernode jest tylko opcja podbicia tonów wysokich i niskich, przynajmniej nic innego nie znalazłem - niewiele mi to robi.

Co do odsuniecia kolumn od ściany potestuje i dam znać :)

chyba że istnieje jakiś zestaw bezprzewodowy który mógłbym gdzie indziej ustawić i znaleźć dogodne miejsce? Co myślicie Panowie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że przy takim ustawieniu typowych kolumn i z taką akustyką pomieszczenia nie da się uzyskać satysfakcjonującego dźwięku. Myślę że warto by było spróbować takie kolumny jak Bose Acoustimass 5 V

To bardzo niewielkie kolumny i zapewne nie dadzą bardzo wysokich natężeń dźwięku.  Jednak mogą zdziwić :) . One bazują na dystrybucji dźwięku do odbić od ścian i otoczenia.

Aby dźwięk się ocieplił , wysokich tonów trzeba zwykle ująć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsunąłem je od ściany na 20 cm lewy i 17 cm prawy. Między nimi jest ok 150 cm. Od głośnika do miejsca słuchania ok 3-3,1m. Zdjęcie pod linkiem https://drive.google.com/drive/folders/1PdYuuoha1C22yKZ-GB7nqhoznUmQ6Vdm

Próbowałem zabawy tymi dwoma suwakami w Powernode ale szczerze mówiąc najlepiej brzmi jak się to całkiem wyłączy.

Teraz jest  lepiej ale nadal brakuje ciepła. Może rozwiązaniem jest dodanie do tych kolumn dodatkowych głośników bezprzewodowych albo subwoofera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz , jakie zmiany można wygenerować prostym przestawieniem kolumn o pół metra. 

Według mnie , w obecnym ustawieniu nie pomoże Ci ani sub , ani głośniki bezprzewodowe. Więc zestaw audio na ścianę z kanapa , kanapa obrócona o 180 stopni jakieś 2.5m od ściany. Wtedy możesz kombinować. W obecnym ustawieniu nie widzę szans na poprawne stereo, obojętnie co byś tam nie wstawił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...