Skocz do zawartości

Kable podbijające bas // Sonus Faber Toy


Recommended Posts

Są te wymyślone specjalistyczne krzywe , ale pomijając je , niekiedy musisz mieć 15-100Hz podbite (czy też wyrównane odpowiednio) o ~20dB by było przyjemniej , żaden kabel tego nie wyczaruje ;)

Jak jest ciężko to jedynie subwoofer ,ew pobawić się APO/REW czy coś się zmieni po ustawieniu odpowiednio przebiegu Hzów

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Makumba napisał:

@ArturitoJeżeli masz możliwość (wypożycz), to wypróbuj kable Cardas z serii np. 101, Iridium lub Parsec. Na pewno odczujesz różnicę na basie, ale być może trochę kosztem wysokich tonów.

A potem będzie szukał kabli którymi odzyska wysokie tony, połączy jest ze sobą będzie idealnie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze Panowie, to w takim razie inne pytanie. 

Zgodnie z Waszymi założeniami - kable nie pomogą w ogóle lub marginalnie. Przesunięcie kolumn też niewiele.

Czy jest szansa kupić niewielki, używany, budżetowy sub, który będzie pasował do tego toru i zgra się z tymi Toyami? Na dodatkową inwestycje rzędu 2-3k mnie niestety nie stać. 

Czy opcja budżetowa się nie sprawdzi, bo więcej zaszkodzi niż pomoże i pozostaje mi pogodzić się z tym co mam, bez kombinowania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Arturito napisał:

Dlaczego uważacie ze ustawienie kolumn jest złe? Siedzę na fotelu biurowym na przeciwko tej kanapy i:

1. Głośnik średnio-niskotonowy mam na wysokości swoich uszu.

2. Fotel tworzy z kolumnami trojkat równoboczny. 

3. Obie kolumny odsunięte są od tylnej ściany dokładnie o 40 cm i od bocznych o 10 cm. 

Na wysokości uszu teoretycznie powineneś mieć kopułki, ilość basu determinuje też odległość głośnika od podłogi, może nie w takich maleństwach, ale jednak.

A spróbuj postawić je na jakiś taboretach i zobacz, na moje i tak bez wsparcia subem się nie obędzie.

Na razie zanim wydasz jakiekolwiek pieniadze spróbuj z tymi taboretami, nie trzymaj się sztywno ram zakładających trójkąt równoboczny, skręć je trochę do środka w stronę słuchacza.

Zajrzałeś chociaż do linków o ustawieniu kolumn i akustyce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, DiBatonio napisał:

Na wysokości uszu teoretycznie powineneś mieć kopułki, ilość basu determinuje też odległość głośnika od podłogi, może nie w takich maleństwach, ale jednak.

A spróbuj postawić je na jakiś taboretach i zobacz, na moje i tak bez wsparcia subem się nie obędzie.

Na razie zanim wydasz jakiekolwiek pieniadze spróbuj z tymi taboretami, nie trzymaj się sztywno ram zakładających trójkąt równoboczny, skręć je trochę do środka w stronę słuchacza.

Zajrzałeś chociaż do linków o ustawieniu kolumn i akustyce?

Tak, przeczytałem wszystkie.

Spróbuje jutro tej opcji z monitorami na krzesłach i również zsuniecia ich bliżej do siebie, żeby oddalić je od ścian bocznych.

Tego układu po skosie pokoju tez mogę spróbować na potrzeby testu, ale raczej na stałe tak nie będzie mogło zostać bo pokój zrobi się po prostu niefunkcjonalny. 
 

Jeśli chodzi o tego suba, to poszperałem trochę na forum i widzę ze często rekomendowana opcja do stereo jest REL T5, ale to opcja poza moim budżetem. Czy mniejsza propozycja z tego brandu np T Zero ma sens? Ew. inna tańsza alternatywa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To próbuj, zdobywaj doświadczenie,  nawet na potrzeby jedynie sprawdzenia ustaw po przekątnej, będziesz mądrzejszy o kolejne doświadczenie.

Nie znam się na subach, chociaż pewien kolega twierdzi, że RELe są przereklamowane, ale kiedy zobaczyłem co sam stworzył to zrozumiałem o co mu chodzi 😁

Może w twoich warunkach (nie wiem ile masz metrów) wystarczy taki jak w linku, kolorystycznie też by pasował 😉

https://allegro.pl/oferta/subwoofer-aktywny-do-muzyki-rel-t-zero-maly-bialy-11776091051

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, DiBatonio napisał:

To próbuj, zdobywaj doświadczenie,  nawet na potrzeby jedynie sprawdzenia ustaw po przekątnej, będziesz mądrzejszy o kolejne doświadczenie.

Nie znam się na subach, chociaż pewien kolega twierdzi, że RELe są przereklamowane, ale kiedy zobaczyłem co sam stworzył to zrozumiałem o co mu chodzi 😁

Może w twoich warunkach (nie wiem ile masz metrów) wystarczy taki jak w linku, kolorystycznie też by pasował 😉

https://allegro.pl/oferta/subwoofer-aktywny-do-muzyki-rel-t-zero-maly-bialy-11776091051

Właśnie z tego powodu zapytałem, bo tez go znalazłem😉 Tylko zastanawiam się czy co takie maleństwo zadziała no i czy nadąży za tymi Sonusami. Poczekam, być może ktoś inny się wypowie. Metrów powierzchni: aż 10.
 

Dzięki za podpowiedz! 

Edytowano przez Arturito
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem spokojnie ten wystarczy.

REL T5 może  jest lepszy, ale też chyba przeznaczony jednak do większych pomieszczeń w okolicach 20m.

Na innym forum chyba @Q21 w tej kwestii się wypowiadał. 

Do stereo w 10m nie szedłbym dalej niż w t-zero, Ty szukasz kropeczki nad I, a z większym to może być już przysłonięcie reszty pasma.

Moim zdaniem nie ma sensu do 10m wchodzić w większe i droższe suby.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2022 o 08:29, Arturito napisał:

Koledzy,

Dlaczego uważacie ze ustawienie kolumn jest złe? Siedzę na fotelu biurowym na przeciwko tej kanapy i:

1. Głośnik średnio-niskotonowy mam na wysokości swoich uszu.

2. Fotel tworzy z kolumnami trojkat równoboczny. 

3. Obie kolumny odsunięte są od tylnej ściany dokładnie o 40 cm i od bocznych o 10 cm. 

Wszystko wymierzone z centymetrem. 

Standy wydają się za wysokie. Ustaw tak aby wysokotonowy był na wysokości Twoich uszy. Za blisko boczne ściany co najmniej 50cm. Nie wiem jak jest z akustyką, ale może coś na podłogę jakiś dywanik? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2022 o 21:41, Arturito napisał:

Wiem, ze moje Sonusy to maleństwa wiec tego basu za bardzo nie ma skąd wziąć, dlatego chciałbym dobrać do nich kable

Do produkcji głębszego basu potrzebny jest po prostu większy głośnik. Chcesz oszukać prawa fizyki za pomocą kabla? Równie dobrze można spróbować wywołać deszcz za pomocą tańca rytualnego.

Małe głośniki często oszukują podbijając najniższe częstotliwości, które są w stanie odtworzyć - możesz spróbować to zrobić za pomocą DSP. Jeśli efekt będzie niesatysfakcjonujący, to rozwiązania są dwa: większe głośniki albo subwoofer. Ale, na litość boską, nie kablem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Na ten moment:

- przestawiłem kolumny bliżej środka pokoju (a tym samym dalej od ścian bocznych),

- wstawiłem puchaty dywanik na podłogę,

- podpiąłem kable Audionovy

i…. niewiele to dało w temacie basu, czyli większość z Was miała racje:) Choć ogólnie odbiór całości dźwięku jest po tych zmianach moim zdaniem trochę lepszy, wiec nie żałuje. 
 

Poluję zatem na tego suba REL’a no i na tym etapie tyle. 
 

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Fafniak napisał:

To zrób to - ciekawe doświadczenie - serio

Zrobię na pewno, czekam na wizytę znajomego który ma pewien experience w tym temacie ;)

Z innej beczki: czy możecie polecić jakiś salon/sklep w Wawie, zajmujący się sprzedażą paneli akustycznych? Chciałbym podjechać i skonsultować zasadność i lokalizacje umieszczenia w pokoju kilku ustrojów, żeby jeszcze tym sposobem poprawić wrażenia odsłuchowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...