Skocz do zawartości

Głośniki aktywne do 2000 zł


Ewelina1988

Recommended Posts

Cześć.

Przeglądam forum od jakiegoś czasu. Strzelałam, że uderzę w Toppinga albo SMSL z kolumnami Polk T50 ale z powodu braku dostępności wzmacniaczy lub ich chorego wzrostu cen skłaniam się ku kolumnom aktywnym. Poza tym nie mam już zbytnio miejsca na komodzie i nawet mały Topping mógłby się nie wcisnąć

Pokój ma około 14 m2. Odsłuch jakieś 4 metry od kolumn. Obecnie gra soundbar ale brakuje walnięcia zwłaszcza w filmach. Źródło dźwięku to 70% filmów z netflixa, 20% youtuba i 10% gier.  HDMI byłoby mile widziane, bo ułatwi życie

Rozważam głównie 
Magnat Reference 3A, który niestety nie ma żadnych opinii, bo chyba jest dość nowym sprzętem
Magnat 220 (dlaczego mają 80W w porównaniu do 40W 3A?)
Edifer S2000, które okrutnie mi się nie podobają ale mają niezłe opinie. Brakuje tutaj HDMI
A26 - mieszane opinie mnie troszkę odrzucają

Nie jestem audiofilem. Wiem, że dokładając 200/500/1000/10000 uzyskam lepszy dźwięk ale przy słuchaniu netflixa czy youtuba to chyba przerost formy nad treścią. 

PS. mile widziane byłoby wyjście gramofonowe. Mam starą kolekcję płyt od rodziców ale nie mam na czym odsłuchać. Byłby to jakiś pomysł na przyszłość

Edytowano przez Ewelina1988
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat Reference 3A to może być świetny trop ale nie wiem czy ktoś je słyszał, cała seria to świeżynka. Edifier S2000 MKIII to bardzo dobry zestaw , zresztą nie bez powodu tak popularny. Podłączając po optyku niestety będziesz musiała używać pilota od kolumn do regulacji głośności. Na tych 2 bym się skupił. Niestety jeżeli HDMI to konieczność to wybór jest bardzo mały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tomasz S. napisał:

Magnat Reference 3A to może być świetny trop ale nie wiem czy ktoś je słyszał, cała seria to świeżynka. Edifier S2000 MKIII to bardzo dobry zestaw , zresztą nie bez powodu tak popularny. Podłączając po optyku niestety będziesz musiała używać pilota od kolumn do regulacji głośności. Na tych 2 bym się skupił. Niestety jeżeli HDMI to konieczność to wybór jest bardzo mały.

Właśnie nie mogę wykminić czym jest Reference 3A. Czy to nowy wyższy model czy następca 2000 Active. HDMI jest tu dość istotną nowością. Są też droższe Magnat 5A ale chyba za duże do 14m2

Edifery - czytałam, że dobre ale czy nie są zbyt hmmm tandetne? Troszkę stylistycznie poszli zbyt w zestaw komputerowy i nie za bardzo widzę je pod telewizorem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edifier są wykonane świetnie z bardzo dobrych materiałów. Wygląd mają raczej klasyczny więc mogą się średnio odnajdować w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Kolejną sprawą jest to,że są duże, serio masywne. Dosyć szczegółowa recenzja tutaj:

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-glosnikow-edifier-s2000mkiii/

Magnaty moim zdaniem wyglądają fajnie, surowo i bez fajerwerków. Raczej nie spodziewałbym się aż tak dobrych materiałów ale jak znam magnata to wykonane są solidnie. HDMI to kolejny plus.

Z zestawów do sprawdzenia może wpaść Ci w oko Argon Audio Fenris A5. Też mają HDMI, moim zdaniem wyglądają najlepiej z wymieniowych. Wiem ,że dużo z tym zachodu ale warto porównać i oddać te , które pasują najmniej.

ARGON-AUDIO-FENRIS-A5-CZARNY-AKTYWNE-AKT

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Ewelina1988 napisał:

Strzelałam, że uderzę w Toppinga albo SMSL z kolumnami Polk T50 ale z powodu braku dostępności wzmacniaczy lub ich chorego wzrostu cen skłaniam się ku kolumnom aktywnym.

Polk T50 zapewni  niższe zejście niskich tonów, a także większą ich ilość w stosunku do wymieniony kolumn aktywnych, które aby osiągnąć ten poziom, trzeba by było wesprzeć subwooferem. Z niedrogich wzmacniaczy do tych kolumn polecam też od Polka,  Omni A1. Posiada wejście optyczne np. do podłączenia TV, dodatkowo ma wbudowany odtwarzacz sieciowy obsługujący Tidal, Spotify i Deezer, czy radio internetowe, sterowany apką dts Play-Fi. Co do stylu grania zestawu polecam przeczytanie recenzji https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/polk-audio-t50-test/strona/26331.html

23 godziny temu, Ewelina1988 napisał:

Obecnie gra soundbar ale brakuje walnięcia zwłaszcza w filmach.

W filmach Polk T50 na pewno się sprawdzi. Seria tych kolumn jest też często wybierana do niedrogich zestawów kina domowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Magnat Monitor Reference 5A to jedne z najtańszych na rynku aktywnych kolumn podłogowych a co za tym idzie ich jakość można uznać za przyzwoitą, biorąc pod uwagę ich cenę. Kolumny grają tak by przypodobać się większości słuchaczy, nie eksponując nadmiernie niskich ani wysokich częstotliwości. Biorąc pod uwagę obecne ceny wzmacniaczy i brak ich dostępności, oraz kolumn  jest to dobra alternatywa dla osób poszukujących prostego i niedrogiego rozwiązania dla systemu stereo, czy zastąpieniu soundbara.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Q21 napisał:

 

Magnat Monitor Reference 5A to jedne z najtańszych na rynku aktywnych kolumn podłogowych a co za tym idzie ich jakość można uznać za przyzwoitą, biorąc pod uwagę ich cenę. Kolumny grają tak by przypodobać się większości słuchaczy, nie eksponując nadmiernie niskich ani wysokich częstotliwości. Biorąc pod uwagę obecne ceny wzmacniaczy i brak ich dostępności, oraz kolumn  jest to dobra alternatywa dla osób poszukujących prostego i niedrogiego rozwiązania dla systemu stereo, czy zastąpieniu soundbara.

A co możecie powiedzieć o 3a? Chyba też je macie, a 2x tańsze. Czy sprawdza się na 14m2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.02.2022 o 21:45, Tomasz S. napisał:

Magnat Reference 3A to może być świetny trop ale nie wiem czy ktoś je słyszał, cała seria to świeżynka. Edifier S2000 MKIII to bardzo dobry zestaw , zresztą nie bez powodu tak popularny. Podłączając po optyku niestety będziesz musiała używać pilota od kolumn do regulacji głośności. Na tych 2 bym się skupił. Niestety jeżeli HDMI to konieczność to wybór jest bardzo mały.

Kolego jesteś pewien z tym działaniem pilota? Ja mam amplituner Yamahy podłączony po optyku i głośność zwiększam pilotem od tv samsung. Pilotem od ampli muszę go tylko włączyć i wyłączyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Artur Charicki napisał:

Kolego jesteś pewien z tym działaniem pilota? Ja mam amplituner Yamahy podłączony po optyku i głośność zwiększam pilotem od tv samsung. Pilotem od ampli muszę go tylko włączyć i wyłączyć.

O to ciekawe, może Samsung ma jakiś patent na zmiany w optyku. Jaki to model TV i ampli ? To przez opcję Universal Remote ?

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.02.2022 o 21:19, Ewelina1988 napisał:

Pokój ma około 14 m2. Odsłuch jakieś 4 metry od kolumn. 
 

(...)

mile widziane byłoby wyjście gramofonowe.

Raczej wejście, bo wyjście to jest z gramofonu, z którego sygnał wychodzi, żeby gdzieś potem wejść [do wejścia]. W żadnych głośnikach nie ma jednak wejścia gramofonowego, bo sygnał z gramofonu musi iść najpierw do specjalnego przedwzmacniacza phono, a potem z tego przedwzmacniacza do wzmacniacza. Niektóre gramofony mają taki przedwzmacniacz już wbudowany, więc pozostaje kwestia wzmacniacza, który z kolei mają wbudowany głośniki aktywne (i tym się różnią od pasywnych, które wymagają wzmacniacza). Najprostsze połączenie to więc bezpośrednio z gramofonu z wbudowanym przedwzmacniaczem bezpośrednio do głośników aktywnych.

W każdym razie, 4 metry to już nie jest bliska odległość, więc doradzałbym dobre głośniki podstawkowe (zwane też półkowymi) ze wzmacniaczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Artur Charicki napisał:

Kolego napisałem wiadomość na priv.

Odpisze.

13 godzin temu, Ewelina1988 napisał:

Padło na Magnat Reference 3A. Mam nadzieję, że jutro będą u nas i będę w stanie opisać wrażenia zwłaszcza względem soundbara. 

Będzie dobrze.

Chcesz inaczej będzie trzeba sporo dołożyć.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...