Skocz do zawartości

Jak przymocowac do sufitu głośniki Heco Ambient 11F ??


Dawfil

Recommended Posts

Te czarne mocowania potraktowałbym jako dystanse , a montarz kółkiem rozporowym 6-8 mm długi na 10 cm plus podkładka.  Wykręcić głośnik środkowy , zrób otwór na kółek , zaznacz na suficie , otwór w suficie , montarz między wykorzystując podkładkę  , aby wkręty nie przebił się przez obudowę , przekręcić głośnik,  posprzątać i słuchać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wykręci głośnik środkowy i zrobi otwór w obudowie to straci gwarancję - jeżeli są nowe. Jeżeli gwarancja nie ma znaczenia - chyba najprostsza metoda. Innym rozwiązaniem mogą być "mini szyny" (do zrobienia samemu) przykręcone do sufitu i nasunięcie na nie tymi czarnymi mocowaniami, ale trzeba będzie trochę pokombinować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z instrukcji obsługi:

WALL MOUNTING

The Ambient 11F, 22F and 44F speakers are designed as wall speakers and offer two wall-mounting options:

1. Attached to the rear are 4 metal fixtures that allow the speaker to be hooked onto two screwsf itted to the wall. The speakers can be fitted to the wall vertically or horizontally. The logo on the cover frame is fitted in such a way that it can be easily turned to match the direction of the speaker.

Figure 5 - 8 provides information about the screw spacing and the screw dimensions.

2. There are 4 additional threaded inserts on the back (centre of the housing), which allow the use of a VESA standard wall bracket. The hole size is 100 mm x 100 mm, M4 thread.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie . Dałem za te kolumny 1600 zł łącznie a wiercenie w nich nie wchodzi w grę . Myślałem na początku przed kupnem że jak mają takie mocowania to będzie w zestawie jakaś śruba specjalna czy to na jakoś zatrzask żeby idealnie głośniki przylegały do sufitu żeby szpary nie było . A teraz to zgłupiałem widząc taki shit. No o dalej jestem w kropce co tu zrobić . . . Asia możesz mi objaśnić dokładnie ? Nie chcę włączać google translate bo tam zawsze błędy wychodzą :// no a ten system mocowania vesa. Nie wiem gdzie tego szukać nie wiem jak to wygląda , a sprawdzałem  i nie mogłem znaleźć info :(((

Edytowano przez Dawfil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji wyraźnie jest napisane, że są przeznaczone do montażu na ścianie.

Na tylnej ściance są cztery uchwyty, które umożliwią powieszenie głośnika na ścianie w pionie lub poziomie - na dwóch kołkach zamontowanych bezpośrednio w ścianie.

Można też użyć wieszaka zgodnego ze standardem Vesa - w tym celu nawiercone są te cztery otwory (rozstaw 100x100), mocowanie przy użyciu śrub M4.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił  niezalezny wieszak , czyli najpierw przykręcił kolumnę do sklejki a sklejkę do sufitu wymyślonym już przez siebie sposobem np sklejka o 2 centymetry większą pomalowana odpowiednio  oraz przytwierdzona kółkami  , albo przedłużyć uchwyty orginalne tak by wystawały poza obrys kolumny i było łatwiej je przytwierdzić do sufitu .

Mialbym to w ręku , a pomysły przyszłyby natychmiast 😉

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to już za bardzo będzie odstawać , ja myślałem o max 10 mm . 

Albo 4 kołki na środku każdego uchwytu , następnie  nasunąć kolumnę i zabezpieczyć podkładka wycięta w jednym miejscu o grubość kółka , wtedy  główka nie przejdzie z powrotem jak zawiśnie .Albo coś innego zamiast podkładki , blaszka naciętą , co kto lubi 😊Pzdr 

Ps albo wyżłobienia w sklejce na kołek i rowek na czpien i nasunięte jak dziurka od klucza dawniej 😏 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @STELVIO przerabiał taki sam temat u siebie. Pisz do niego na PW, chyba, że tu wpadnie. W każdym razie, jak dobrze pamiętam, jego rozwiązanie było praktycznie wypisz wymaluj to, o czym napisał kolega @Dedal75

14 minut temu, Dedal75 napisał:

...4 kołki na środku każdego uchwytu , następnie  nasunąć kolumnę...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia jednak takie dodatkowe elementy metalowe to nie wchodzą w grę. Szpara byłaby zbyt duża. Dedal czyli jedynie co to kombinowanie że sklejka mi zostało tak ? A dałoby radę zrobić lub kupić taki wieszak i odpowiednio przykręcić ? Jak widzisz na zdjęciu mam jedno z tych blaszek wykręcone . Mam 4 śruby może mógłbym zrobić coś / system żeby te kolumny zawiesic ?? Mam mały garaż mógłbym coś wykombinować tylko pomysłu mi brak . Gdybym wiedział że tyle będzie z tym roboty to szukałabym innych Kolumn. Jak to zrobić żeby się na tym suficie trzymało . Kolna waży ok 3 kg nie jest tak lekka

Napisałem do Stelvio . Mam nadzieję że odczyta wiadomość i mi pomoże :) dzieki za rady . Jak już się z tym uporam zrobię foty w celu pomocy  dla przyszłych pokoleń. :d

Edytowano przez Dawfil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie wzór  z bloku technicznego , czyli odwzoruj uchwyty i przenieś to na sufit , dopasuj kołki by łepek śruby ledwo wchodził przez otwór w uchwycie , wywierc , wkrec kołki by odpowiednio wystawał łepek, traf uchwytami w 4 główki wkrętów i wsun , ewentualnie zabezpiecz czymś w uchwycie by się nie przesunęło .

@Asia jednym okiem oglądam film pije piwo jem chipsy i pisze  , trochę dużo dla faceta 😋

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dedal75 napisał:

Zrób sobie wzór  z bloku technicznego , czyli odwzoruj uchwyty i przenieś to na sufit , dopasuj kołki by łepek śruby ledwo wchodził przez otwór w uchwycie , wywierc , wkrec kołki by odpowiednio wystawał łepek, traf uchwytami w 4 główki wkrętów i wsun , ewentualnie zabezpiecz czymś w uchwycie by się nie przesunęło .

Jak przypominam sobie wiercenie w suficie to złośliwość tejże rzeczy martwej polega na tym, iż zawsze delikatnie znosi wiertło minimalnie (pewnie zbrojenie robi swoje). Tak wiec, moze być ciężko 4 główki wchodzące "na styk" uskutecznić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sufit filigranowy to duże płyty gotowe zbrojone . Właściwie chyba podobne co z wielkiej płyty tyle że wielka płyta to lata 70 a filigran to nowsza wersja . Ściany mam z gazobetonu , więc przepuszczać kable będzie lżej . Amarok dzięki za te wskazówki. Jeżeli nie będzie innego wyjścia to będę musiał tak zrobić. Jednak chciałbym uniknąć. Ingerencji wiercenia czy też wkręcenia elementów w głośnik . Trochę słabo kolmy kupiłem kilka dni temu i teraz wkręcać w nią inne elementy :///

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dedal75 napisał:

Zrób sobie wzór  z bloku technicznego , czyli odwzoruj uchwyty i przenieś to na sufit , dopasuj kołki by łepek śruby ledwo wchodził przez otwór w uchwycie , wywierc , wkrec kołki by odpowiednio wystawał łepek, traf uchwytami w 4 główki wkrętów i wsun , ewentualnie zabezpiecz czymś w uchwycie by się nie przesunęło .

No właśnie ten głupi system który zrobili . Byłem w sklepie ze śrubami facet mi pokazywał że kiepski pomysł żeby dać właśnie taką śrubę bo może się jednak ześlizgnąć 

1 minutę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ja bym widział stelaż metalowy przykręcany na sztywno w sufit, z funkcją "rozsuwanych" szyn wchodzących w te cztery "łapki" metalowe na kolumnie. Elementy ruchome zabezpieczalby system magnesow neodymowych (na klick) lub śruba

A widziałeś takie coś ?? Można to gdzies kupić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Asia napisał:

Ekhem, system nie jest głupi. One nie są przewidziane do wieszania na suficie.

Teraz to wiem od Cb. Gdy kupowałem sugerowałem się grubością głośnika no i komentarzami . Wyczytałem w kilku miejscach że ludzie biorą właśnie je albo kef t101 jako dolby atmos 

3 minuty temu, Dedal75 napisał:

No to najpierw dopasuj odpowiedni łepek śruby kołka ,płaski u podstawy i później zaklinować w jednym uchwycie . No po suficie raczej nie biegacie 😆

Zgadza się śruba przejdzie ale jeżeli mam zrobić 4 otwory w suficie i włożyć - nasadzic ) jednocześnie głośnik to może się już okazać problematyczne tak uważam bo głośnikiem nie będę mógł kręcić żeby weszło . Przy jednej śrubie to tak się da a przy dwóch albo 4 ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...