Skocz do zawartości

Jakie kolumny dla Magnat MR780?


Ace2

Recommended Posts

Dnia 19.02.2022 o 16:10, Ace2 napisał:

Dziś tylko przyglądałem się kolumną, myślałem że MA Silver 500 to duże kolumny, nic bardziej mylnego. Wzornictwo nie zbyt ładne. Zwróciłem uwagę na Heco Revolution 7 lub 9 cena 12k to chyba 9 i Focal 926. Będę raczej z nich wybierał i być może Heco. Nie wiem na ile MA gra surowo metalicznie jak to nazwano. W środę się przekonam. Ciekawe jakie wasze są sugestie.

Heco revolution mogą cię bardzo zaskoczyć.

Pozytywnie :)

Moim zdaniem elac nie do końca pasuje do magnata.

zacznij od odsłuchu Silver 300. Zobaczysz i napiszesz jak je wtedy odbierasz. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Heco revolution mogą cię bardzo zaskoczyć.

Pozytywnie :)

Chyba Kraft już nas wszystkich do nich przekonał (zakładam, ze podłogówki nie są gorsze od monitorów). :) Ale czy Silver 300 nie dadzą więcej basu i nie spasują się lepiej z Magnatem dzięki wyraźniejszej górze? Heco Revolution grają bardziej równo, prawda?

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rafał S napisał:

Chyba Kraft już nas wszystkich do nich przekonał (zakładam, ze podłogówki nie są gorsze od monitorów). :) Ale czy Silver 300 nie dadzą więcej basu i nie spasują się lepiej z Magnatem dzięki wyraźniejszej górze? Heco Revolution grają bardziej równo, prawda?

Heco Revolution są równiejsze, Silver 300 zapewnią większą dynamikę i wyciągną więcej smaczków z nagrań. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A KEF Q950 jak wyglądają w porównaniu do MA Silver 300?

6 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Może byłoby możliwe wrzucić zdjęcie Twojego pomieszczenia? Spróbowalibyśmy ocenić, gdzie można by ustawić te kolumny.

Domyślne miałem je w rogach skosów po stronie wbudowanych szafek. Obecnie spróbuję wzdłuż pokoju dając je narożnie. Naprzeciw jest wejście no i naprzeciw skosu głębszy bo bez szafek. Jest 25 M2, wysokość 2.4

IMG_20220221_162815.jpg

IMG_20220221_162752.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ace2 napisał:

A KEF Q950 jak wyglądają w porównaniu do MA Silver 300?

Domyślne miałem je w rogach skosów po stronie wbudowanych szafek. Obecnie spróbuję wzdłuż pokoju dając je narożnie. Naprzeciw jest wejście no i naprzeciw skosu głębszy bo bez szafek. Jest 25 M2, wysokość 2.4

IMG_20220221_162815.jpg

IMG_20220221_162752.jpg

Masz tam trochę miejsca. 

Przestawiłbym stolik z telewizorem w prawo o jakiś metr. Miałbyś wtedy więcej przestrzeni. Wtedy kolumny po bokach. Lepiej jest ustawić kolumny na krótszej niż dłuższej ścianie.

W dodatku, konstrukcja zamknięta jak KEF Q950 mogłaby mieć zaletę nad kontrolą basu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Q21 napisał:

Silver 300 zapewnią większą dynamikę i wyciągną więcej smaczków z nagrań. 

A dopnę się do tematu. Chyba się do was przejadę w najbliższym czasie. Też jestem po lekturze internetów i momentami bardzo ciekawych i pożytecznych (i momentami kontrowersyjnych) - Kraftestów. Do lampy EL34 czegoś potrzebuję. Faworyci: Silver 300, Diamond 25 i nie brane w ogóle pod uwagę wcześniej KEF 750. Właśnie o te smaczki z nagrań chodzi no i dynamikę. Za to lubię Monitor Audio choć czasem irytuje góra. Ale to "czarowanie" Diamondów i ich barwa też mnie intryguje, choć martwi ta "osłodzona" góra, czy nie będzie zaburzać percepcji i odbioru dźwięku jako mniej detaliczny. I tak trochę po lekturze Kraftestu jak Filip z konopii wyskoczyły mi KEFy, nigdy nie myślałem o nich. Czy to nie będzie udany kompromis między charakterem Diamond i Silver? A może jeszcze coś? Focale odpadają, Dynaudio odpadają, Saxo 60 po babsku odpadają - brzydale, takie nieproporcjonalne, chociaż model Saxo 40 bardzo dobrze wspominam z odsłuchów u was.

Na ile wcześniej trzeba się umówić na salkę tę na dole?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Rafał S napisał:

Chyba Kraft już nas wszystkich do nich przekonał (zakładam, ze podłogówki nie są gorsze od monitorów). :) Ale czy Silver 300 nie dadzą więcej basu i nie spasują się lepiej z Magnatem dzięki wyraźniejszej górze? Heco Revolution grają bardziej równo, prawda?

Akurat Kraft w ostatnim czasie okazał się być wątpliwym testerem. Ale jesli Cie przekonał no to dobrze.

Tak Revolution grają równiej. Ale silver nie dostarcza więcej basu. Powiedział bym właśnie że Heco.

14 godzin temu, Ace2 napisał:

A KEF Q950 jak wyglądają w porównaniu do MA Silver 300?

To ciemniejsze granie. O wolniejszym , głębszym basie.

9 minut temu, Wito76 napisał:

Do lampy EL34 czegoś potrzebuję. Faworyci: Silver 300,

Moim zdaniem te.

KEfy nie są czymś pomiędzy Silverem a Diamondem. To na pewno nie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, S4Home napisał:

Akurat Kraft w ostatnim czasie okazał się być wątpliwym testerem. Ale jesli Cie przekonał no to dobrze.

Tak Revolution grają równiej. Ale silver nie dostarcza więcej basu. Powiedział bym właśnie że Heco.

To ciemniejsze granie. O wolniejszym , głębszym basie.

Moim zdaniem te.

KEfy nie są czymś pomiędzy Silverem a Diamondem. To na pewno nie.

Piotr

S4Home - Rozumie , że wszystkie za są po stronie Silver 300. Tylko czy warto dać 9500 za 7G czy 5,5 za ^G czyli model starszy?

PS. kilka dni temu napisałem do Was poprzez stronę i formularz o odsłuch Silver 300 vs Q950 ale nie ma odzewu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Wito76 napisał:

Poszukaj i za 1k mniej znajdziesz, dzwoniłem do jednego sklepu w lutym i za 4,5k 6G są do kupienia.

no to różnica 50% między nowy a starym modelem tylko nikt nie odpisał jakie są różnice. Kto słyszał stare i nowe. Mówię tu o sprzedawcach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2022 o 07:52, Ace2 napisał:

S4Home - Rozumie , że wszystkie za są po stronie Silver 300. Tylko czy warto dać 9500 za 7G czy 5,5 za ^G czyli model starszy?

Moim zdaniem nowsza seria gra ciekawiej, ale nie na tyle aby teraz dokładać. Tak rządzi sie rynek.

Starsze modele są po prostu wyprzedawane i ich współczynnik cena/jakośc jest wyższy

Dnia 22.02.2022 o 07:52, Ace2 napisał:

PS. kilka dni temu napisałem do Was poprzez stronę i formularz o odsłuch Silver 300 vs Q950 ale nie ma odzewu.

Napisz do mnie na PW z numerem telefonu i ogarnę.

Dnia 22.02.2022 o 08:40, Ace2 napisał:

no to różnica 50% między nowy a starym modelem tylko nikt nie odpisał jakie są różnice. Kto słyszał stare i nowe. Mówię tu o sprzedawcach.

Tak napisalem wyżej.

Na pewno nie na tyle aby dokładać.

Dnia 22.02.2022 o 07:30, Wito76 napisał:

Coś jeszcze w podobnym budżecie? Mówimy o budżecie Silver 300 6G

ELAc Uni Fi, KEf Q 750, chodź tu będzie ciemniej,

Ale czekaj. Po ile macie Silver 300 6 i 7 G? Może od tego zacznijmy jaki budżet?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem nowsza seria gra ciekawiej, ale nie na tyle aby teraz dokładać. Tak rządzi sie rynek.

Starsze modele są po prostu wyprzedawane i ich współczynnik cena/jakośc jest wyższy

Napisz do mnie na PW z numerem telefonu i ogarnę.

Tak napisalem wyżej.

Na pewno nie na tyle aby dokładać.

ELAc Uni Fi, KEf Q 750, chodź tu będzie ciemniej,

Ale czekaj. Po ile macie Silver 300 6 i 7 G? Może od tego zacznijmy jaki budżet?

Piotr

W formularzu poprosiłem właśnie o odsłuch Q950 i MA 300 Silver 7G. Budżet 8K a jak mnie coś urzeknie to do 10K. Tylko czy nie jest już za późno ? MA 300 Silver 7G już proponują do dalszej negocjacji poniżej 8K a Focal poniżej 10K.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Ace2 napisał:

W formularzu poprosiłem właśnie o odsłuch Q950 i MA 300 Silver 7G. Budżet 8K a jak mnie coś urzeknie to do 10K. Tylko czy nie jest już za późno ? MA 300 Silver 7G już proponują do dalszej negocjacji poniżej 8K a Focal poniżej 10K.

Napisz do mnie na PW to ogarnę ten odsłuch. Co będzie to sobie posłuchasz.

13 godzin temu, Ace2 napisał:

Jutro muszę podjąć decyzję.

Czemu tak?

Pospiech nie jest dobrym doradcą.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home oddychałem. Kupiłem gdzie taniej. Przebili Waszą propozycje. Poza tym wsparłem lokalną firmę. MA Silver 300 wykonanie jest okropne a grają na pewno nie tak jak się je chwali. Pewnie kiedyś były wykonane super teraz to chińska tandeta. Plastikowy cokół i szpilki to jakaś kpina za 7k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...