Skocz do zawartości

Monitor Audio Silver 100 jaki Amplituner KD


seba s3

Recommended Posts

Jeśli masz w planach rozbudowę do dobrego stereo, ze stajni Denon/Marantz to ten drugi przywiązuje większą wagę do hifi. Dodatkowo już podstawowe modele Marantz (nawet slim) mają wyjście pre out więc nie trzeba iść w bardzo drogi ampli, który ma zasilić tylko tył i center. Arcam może fajnie zagrać już sam, bez dodatkowych końcówek.

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner jest mi potrzebny   do fronty   centralny  i subwoofer    3.1  lub 3.i dwa subwoofery  i rozbudowa   do stereo   żeby można było  rozwinąć do dobrego stereo  np. Monitor Audio Gold 300  taki sprzęt rozwojowy na przyszłość  żeby dwa razy sprzętu nie wymieniać  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silver 100 mam teraz  i następne np gold 300 dlatego lepszy sprzęt na przyszłość żeby lepsze kolumny można było podłączyć     tak chciałbym stereo   ale subwofer  też  i gdzie go podłącze 

Monitor silver jest jeszcze na jakiś czas  potem sobie idą  .  Dlatego wole sprzęt z półki wyżej  żeby można było wyższej klasy kolumny podpiąć  , a nie taki sprzęt tylko pod monitor silver 100  

Piec musi być konkretny na dobre parę lat 

żeby z  kolumn wydobyć wszystko co najlepsze 

no i oczywiście subwofer  można było podłączyć 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, seba s3 napisał:

silver 100 mam teraz  i następne np gold 300 dlatego lepszy sprzęt na przyszłość żeby lepsze kolumny można było podłączyć     tak chciałbym stereo   ale subwofer  też  i gdzie go podłącze

Jednak trochę szkoda MA Gold do amplitunera KD. Prawdziwy wzmacniacz stereo wyciągnąłby z nich więcej. Nie obejdziesz się bez subwoofera?

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2022 o 08:40, MASX napisał:

Piotrze piszesz, że przy AVR10 nie będzie potrzeby rozbudowy o końcówkę. Aż tak dobrze w stereo radzi sobie AVR? Dużo odbiega od SA30?

Radzi sobie znacznie lepiej od japonczyków.

Bezpośrednio do SA30 nie porównywałem. Sygnatura barwy dzwieku jest nieco inna. Ale w stereo nie braknie ani dynamiki ani barwy.

Dnia 18.02.2022 o 12:34, Rafał S napisał:

Jednak trochę szkoda MA Gold do amplitunera KD.

No chyba że będzie to Arcam. On wyciągnie z nich to co trzeba

13 godzin temu, MASX napisał:

Podepnę się. Co myślicie o wymianie tx rz840 na avr10? Kolumny to silver500;c350,50,flax sat atmos. W kd mi pasuje onkyo, w stereo średnio. 

Będzie duża zmiana. Dzwiek nie bedzie taki rozdzielczy a bardziej melodyjny. Do tego spójny i bardziej dynamiczny.

Duża zmiana.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MASX napisał:

Arcam już u mnie. Na razie odsłuch tylko stereo tidal. Nie bawiłem się jeszcze niczym.

Chciałbym bardzo serdecznie przeprosić wszystkich którym pisałem że ZR840 to całkiem dobry amplituner...

No chyba że Arcam polegnie w KD choć szczerze wątpię. 

Arcam 10 to tragiczny amplituner w stosunku do tego ile sobie za niego producent życzy. To kpina z kupujących:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/arcam-avr10-review.13671/

 

W teście wskazano starszy model który również miał problemy ale był lepszy od tego.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie drogi kolego nie.

:)

To jest idealny przykład jak można sobie te testy wsadzić głęboko :P

Owszem to amplituner któremu można jedynie zarzuć tylko 7 kanałów.

Ale. Każdy! Powtarzam Każdy słyszy znaczący przeskok jakościowy odsłuchu tego amplitunera a Japończyków.

I już Ci to Lolek mówiłem. Czasem coś posłuchaj. Amit ASR, spoko. Możesz go dalej dofinansowywać, wspierać, być Polskim ambasadorem i promotorem.

Ale po prostu czegoś czasem odsłuchaj.

Bo różnica jest olbrzymia. I powie Ci to każdy kto robił testy odsłuchowe.

:)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, S4Home napisał:

No właśnie drogi kolego nie.

:)

To jest idealny przykład jak można sobie te testy wsadzić głęboko :P

Owszem to amplituner któremu można jedynie zarzuć tylko 7 kanałów.

Ale. Każdy! Powtarzam Każdy słyszy znaczący przeskok jakościowy odsłuchu tego amplitunera a Japończyków.

I już Ci to Lolek mówiłem. Czasem coś posłuchaj. Amit ASR, spoko. Możesz go dalej dofinansowywać, wspierać, być Polskim ambasadorem i promotorem.

Ale po prostu czegoś czasem odsłuchaj.

Bo różnica jest olbrzymia. I powie Ci to każdy kto robił testy odsłuchowe.

Przeczytaj uważnie co napisałem, specjalnie dla Ciebie pogrubię stosowny fragment:

Cytat

Arcam 10 to tragiczny amplituner w stosunku do tego ile sobie za niego producent życzy

Ja wiem, że prawda boli, zwłaszcza jak się ten sprzęt sprzedaje i ma z niego niezłą prowizję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowizja jest taka sama jak od innych :)

Jeszcze coś?

Ja także pogrubie o co chodzi:

7 minut temu, S4Home napisał:

Owszem to amplituner któremu można jedynie zarzuć tylko 7 kanałów.

Ale. Każdy! Powtarzam Każdy słyszy znaczący przeskok jakościowy odsłuchu tego amplitunera a Japończyków.

Płacisz za znaczącą poprawę jakości dzwieku.

Nie zastanawiałeś się dlaczego NADy, Arcam, Anthem są po prostu droższe od Japończyków?

Ale przekonywać Cie nie będę. Nic mi do tego

Może zapytajmy praktyka a nie teoretyka. Ty go nie widziałeś nawet.  :)

@MASX czy przeskok jakościowy do ceny jest adekwatny?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, S4Home napisał:

Prowizja jest taka sama jak od innych :)

Jeszcze coś?

przeczy to prawom ekonomii. Zwyczajowo im droższy sprzęt tym większa prowizja. Tutaj podchodzimy niby pod premium w premium.

 

33 minuty temu, S4Home napisał:

Płacisz za znaczącą poprawę jakości dzwieku.

której tutaj nie ma, co zostało potwierdzone konkretnymi testami fizycznych wartości. Nie wierzysz? Zrób sam testy fizyczne.

 

33 minuty temu, S4Home napisał:

Nie zastanawiałeś się dlaczego NADy, Arcam, Anthem są po prostu droższe od Japończyków?

to są prawa ekonomii. Jak mniej produkujesz to potrzebujesz mniej części, twój wolumen zakupowy jest niski przez co nie masz dużych możliwości negocjacyjnych. Tym samym więcej płacisz za podzespoły bazowe co ostatecznie podnosi cenę produktu. Do tego należy dodać koszt R&D który jest wysoki i w przypadku mniejszej sprzedaży musi być rozłożony na mniejszą liczbę produktów co ostatecznie kończy się również podniesieniem cen. Tak samo dzieje się z kosztami marketingu.

Ale to powinniście wiedzieć skoro prowadzicie sklep. Mało zamawiacie - nie możecie nic powalczyć. Nawet ostatnio się okazało, że są tacy co dostali sprzęt do sprzedaży a Wy nie. Ot zwykłe prawa ekonomii.

 

36 minut temu, S4Home napisał:

Może zapytajmy praktyka a nie teoretyka. Ty go nie widziałeś nawet.  :)

Teoria i praktyka to coś co powinno iść ze sobą w parze, wtedy daje najlepsze rezultaty. Tutaj prosisz o opinie kogoś kto się o kreśli na słuch a to jest kwestia bardzo subiektywna. Jak dobrze pamiętam to już kiedyś tłumaczyłem wam na czym polega różnica - czyżbyście tak szybko zapomnieli?

Testy wartości fizycznych jasno pokazały, że ten model amplitunera jest gorszej jakości niż poprzedni - również tego samego producenta. Nie wiem czy nie zauważyliście tej notki czy celowo ją pominęliście. Dlatego pozwoliłem ją sobie pogrubić tym razem aby nie umknęła. Zatem wasze wynaturzenia dotyczące - Arcam jest lepszy bo tak, są całkowicie bez pokrycia bo jak widać, mamy jasno napisane, że jeden Arcam jest dużo lepiej zaprojektowany od drugiego i mowa tutaj o sprzęcie jednej marki a nie wielu. Bo niestety jak porównamy Arcama do innych modeli to się okazuje, że jest jeszcze gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tak. Słucham go na razie tylko w stereo bo plecy nie pozwalają na zrobienie kalibracji. Może dzisiaj się uda.
Ale nawet moja dziewczyna, którą interesuje tylko pod jakim przyciskiem przełącza się na Shielda żeby był netflix mówi, że jest znacznie lepiej. 
Jeżeli chodzi o wygląd to nie wiem kto w Arcamie odpowiada za zdjęcia ale ja bym go zwolnił. Moja dziewczyna jak go zobaczyła na zdjęciu to powiedziała, że jest tragiczny. Na żywo wygląda kompletnie inaczej. Pilot jest identyczny jak do dekodera Vectry ale jego wykonanie bardzo solidne. Z minusów to jest to pierwszy amplituner do którego potrzebuję instrukcji obsługi ; ) Nawet podłączenie pod neta nie jest takie oczywiste, ale ciekawe i proste bo przez chomecasta. Z diraciem to pewnie zaraz będę prosił się o pomoc ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lolekdrugi napisał:

której tutaj nie ma, co zostało potwierdzone konkretnymi testami fizycznych wartości. Nie wierzysz? Zrób sam testy fizyczne.

Co zostało potwierdzone w ślepych testach. 10 na 10 osób które testują japończyka vs tego Arcama wybiera Arcama.

Przetestuj

3 minuty temu, lolekdrugi napisał:

Testy wartości fizycznych jasno pokazały, że ten model amplitunera jest gorszej jakości niż poprzedni - również tego samego producenta.

Przepraszam czy to te same testy które pokazały że amplituner kina , chyba Yamahy? , o tym gadaliśmy? Nie odtwarza dobrze źródła CD ?:)

Dobrze żeby zakończyć temat.

Czy możesz do nas przyjechać abym Ci robił ślepy test?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...