Skocz do zawartości

Kompromis


mkup

Recommended Posts

Utwierdzam się cały czas że nie masz pojęcia .

Upchales  Atmosa a twierdzisz że nie kupisz wyższej klasy sprzętu bo go nie wykorzystasz .😁 Co za bzdury .

Ja skupiam się na brzmieniu w stereo , kino odpuściłem dawno nic nie zmieniałem,  ale posiadam bo czasem obejrzę jakiś film .

Jak już pisałem wcześniej żaden z ciebie partner do rozmowy .

Ale nic nie stoi na przeszkodzie byś się pojawił na forumowym zlocie i swoje ciekawostki przedstawił , przypuszczam jednak ze  mądry jesteś tylko przed monitorem  😂 Zresztą nie tylko ty jeden . 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lolekdrugi napisał:

jak nie mam fizycznie miejsca na pewne rzeczy to ich po prostu nie będę próbował

Ale tu nikt nie pisał o braku miejsca. Bardziej koledze chodziło o mody pomieszczenia, odbicia... Ogólnie akustykę. Możesz kupić hiper super duper kolumny który Amir Ci przetestuje że grają płasko od 20Hz do 30kHz, a słuchać w warunkach domowych się tego u Ciebie nie będzie dało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dedal75 napisał:

Upchales  Atmosa a twierdzisz że nie kupisz wyższej klasy sprzętu bo go nie wykorzystasz .😁 Co za bzdury .

no widzisz, zestaw pod Atmosa mam co nie znaczy, że jest super ustawiony itp. Była to raczej ciekawość w stylu - mam amplituner to czemu nie spróbować. Dostałem w swoje ręce jakieś głośniki, wrzuciłem pod sufit, podpiąłem i jest inaczej ale nie tak jak powinno. Bo jak powinno akurat słyszałem u kogoś kto ma to rozłożone dobrze i ma lepsza akustykę pomieszczenia niż to w którym ja mam sprzęt.

I tak, nie wykorzystam go w tym pomieszczeniu bo nie mam zamiaru tutaj już nic zmieniać, środki idą na co innego.

 

11 minut temu, Dedal75 napisał:

Ale nic nie stoi na przeszkodzie byś się pojawił na forumowym zlocie i swoje ciekawostki przedstawił , przypuszczam jednak ze  mądry jesteś tylko przed monitorem  😂 Zresztą nie tylko ty jeden . 

obawiam się, że sam mógłbym nie podołać tej "wierze" może gdyby @Kraft albo @Karaluch wsparli, @Butler ewentualnie ale i to obawiam się, że za mało by było. Wiara w was silna jest. To pewne.

 

9 minut temu, Butler napisał:

Ale tu nikt nie pisał o braku miejsca. Bardziej koledze chodziło o mody pomieszczenia, odbicia... Ogólnie akustykę. Możesz kupić hiper super duper kolumny który Amir Ci przetestuje że grają płasko od 20Hz do 30kHz, a słuchać w warunkach domowych się tego u Ciebie nie będzie dało.

to co on miał na myśli ciężko stwierdzić. Jak prześledzisz jego posty to ciężko się z nim rozmawia, dodatkowo jest wyznawca kościoła grających kabli co jest już niebezpieczne.

Sam zdaje sobie sprawę z wad mojego pomieszczenia i jak napisałem, nie mam zamiaru tego zmieniać bo to już nie ma sensu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lolekdrugi napisał:

to co on miał na myśli ciężko stwierdzić. Jak prześledzisz jego posty to ciężko się z nim rozmawia, dodatkowo jest wyznawca kościoła grających kabli co jest już niebezpieczne.

Ale sam wyciągnąłeś tezę o braku miejsca - dosłownie z kapelusza. Ja niczego ponad wpływu pomieszczenia się nie doczytałem. Chcesz dyskutować, to chociaż nie nadinterpretuj wypowiedzi.

10 minut temu, lolekdrugi napisał:

obawiam się, że sam mógłbym nie podołać tej "wierze" może gdyby @Kraft albo @Karaluch wsparli, @Butler ewentualnie ale i to obawiam się, że za mało by było.

Wow... Doborowe towarzystwo. Obiecuję że będę słyszeć (albo nie) kable, podkładki, gniazdka, tylko nie stawiaj mnie przy karaluchu w jednym rzędzie :D

Ja nie słyszę, ale z wiarą to nie ma nic wspólnego. Chciałbym usłyszeć (bądź upewnić że nie) i być przekonanym a nie ulegać presji któreś ze stron na zasadzie przekonania czy wiary.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty pierdzielisz jak potłuczony , ustawiasz coś od czapy bo dostałeś bo chciałeś spróbować , a innym wciskasz metody wyboru .

Radząc komuś pocynowac końcówki nazywasz słyszeniem kabli ? 

Szczerze nie interesuje mnie czy wydajesz kasę na koks czy przewalasz w pokera . Kupuj co chcesz ale Nie narzucaj swojego rozumowania innym , i to byłoby na tyle .

Jakoś na zlotach ,wszyscy się dogadują nawet ci o odmiennych zdaniach . Ale tam spotykają się ludzie normalni.

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Butler napisał:

Ale sam wyciągnąłeś tezę o braku miejsca - dosłownie z kapelusza. Ja niczego ponad wpływu pomieszczenia się nie doczytałem. Chcesz dyskutować, to chociaż nie nadinterpretuj wypowiedzi.

skrót myślowy, nie mam fizycznie miejsca na inny rodzaj amplitunera/wzmacniacza więc mam to co mam. Dodatkowo akustyka obecnego pomieszczenia pozostawia wiele do życzenia. Dlatego mam to co mam i tyle, nigdzie nie twierdzę, że to jest super.

 

13 minut temu, Butler napisał:

Obiecuję że będę słyszeć (albo nie) kable, podkładki, gniazdka, tylko nie stawiaj mnie przy karaluchu w jednym rzędzie :D

nie, lepiej żebyś nie słyszał.

13 minut temu, Butler napisał:

Ja nie słyszę, ale z wiarą to nie ma nic wspólnego. Chciałbym usłyszeć (bądź upewnić że nie) i być przekonanym a nie ulegać presji któreś ze stron na zasadzie przekonania czy wiary.

sęk w tym, że jeżeli faktycznie słyszysz zmianę w kablach to znaczy, że te kable nie są dobre należałoby zrobić ich pomiary które to potwierdzą. Bo bez nich to jest bardzo często jak nie zawsze tylko i wyłącznie autosugestia i ślepa wiara w to co się chce wierzyć.

 

 

2 minuty temu, Dedal75 napisał:

Radząc komuś pocynowac końcówki nazywasz słyszeniem kabli ? 

co ma niby dać to pocynowanie końcówek, wyjaśnisz? Tylko proszę, nie na zasadzie "bo słychać".

 

2 minuty temu, Dedal75 napisał:

Kupuj co chcesz ale Nie narzucaj swojego rozumowania innym , i to byłoby na tyle .

a co sporo ludzi robi na tym forum wciskając innym "kup to bo lepiej gra bo słyszałem"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adi777 napisał:

Niemniej, na pewno przy wyborze sprzętu audio nie kierowałbym się tylko ich testami.

oczywiście, że nie jest to jedyny wyznacznik ostatecznie to Ci się musi podobać. Jednak na pewno nie kupię sprzętu za $$$$ który jest technicznie źle wykonany.

 

1 minutę temu, Dedal75 napisał:

Ochrona przed utlenianiem. 

w przypadku przewodów głośnikowych które zakręcasz w końcówki terminala lub banany to nie ma zastosowania ponieważ w miejscach dociśniętych ta miedź się nie utleni.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, lolekdrugi napisał:

nie, lepiej żebyś nie słyszał.

A dlaczego nie? Nie ulegnę Twojej presji ;)

18 minut temu, lolekdrugi napisał:

sęk w tym, że jeżeli faktycznie słyszysz zmianę w kablach to znaczy, że te kable nie są dobre należałoby zrobić ich pomiary które to potwierdzą. Bo bez nich to jest bardzo często jak nie zawsze tylko i wyłącznie autosugestia i ślepa wiara w to co się chce wierzyć.

Kończę swój system. Jeszcze trochę... Wszystkie układanki już mam, tylko prace wykończeniowe na dwóch ścianach mi zostały. Frontowe Klipsche ucywilizowałem nowymi zwrotnicami w WAP więc nic mi nie umknie. I z premedytacją poproszę wówczas Was kolegów o przedstawienie dwóch przeciwstawne brzmieniowo rodzajów kabli do wypożyczenia bym ja mający słuch trochę lepszy jak pień, odczuł tą mityczną różnicę. Tylko tyle i aż tyle. Do tego czasu to zachowuję status quo.

4 minuty temu, lolekdrugi napisał:

w przypadku przewodów głośnikowych które zakręcasz w końcówki terminala lub banany to nie ma zastosowania ponieważ w miejscach dociśniętych ta miedź się nie utleni.

A ja smaruję wazeliną techniczną.

9 minut temu, Dedal75 napisał:

Ale faktycznie słychać 🤭

Że masz iloraz inteligencji (19) zbliżony do kombinerek (20)

Lepiej Ci z tym jak komuś ubliżasz?

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Butler napisał:

. I z premedytacją poproszę wówczas Was kolegów o przedstawienie dwóch przeciwstawne brzmieniowo rodzajów kabli do wypożyczenia bym ja mający słuch trochę lepszy jak pień, odczuł tą mityczną różnicę. Tylko tyle i aż tyle. Do tego czasu to zachowuję status quo.

kup sobie umika i zrób pomiary :)

 

9 minut temu, Butler napisał:

Lepiej Ci z tym jak komuś ubliżasz?

chyba tak, robi to dość często. Wczoraj mu nawet moderacja posta usunęła bo mnie wyzywał i się odgrażał.

3 minuty temu, Adi777 napisał:

Tak, ja na pewno też. Nie będę płacił moich ciężko zarobionych pieniędzy jakimś partaczom 😁

i o to dokładnie chodzi by ten sprzęt był technicznie dobry, wtedy można iść dalej. Zerknij sobie na recenzje lampy Carvera, jedyne $2750. Na miejscu posiadaczy bym gościa chyba pozwał za sprzęt zagrażający życiu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adi777 napisał:

Tak, ja na pewno też. Nie będę płacił moich ciężko zarobionych pieniędzy jakimś partaczom

Gorzej jak taki "spartaczony" Arcam brzmi tak że kopara opada. I co wtedy? Rozum (cyferki) czy serce (ucho)?

1 minutę temu, lolekdrugi napisał:

kup sobie umika i zrób pomiary

Nie. Moje ucho będzie umikiem. Przynajmniej jeśli chodzi o przewody. Albo usłyszę, albo nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Butler napisał:

Gorzej jak taki "spartaczony" Arcam brzmi tak że kopara opada. I co wtedy? Rozum (cyferki) czy serce (ucho)?

nic, nadal nie zmienia to faktu, że Arcam jest spartaczony. Pytanie czy chcesz za to świadomie zapłacić.

 

4 minuty temu, Butler napisał:

Nie. Moje ucho będzie umikiem. Przynajmniej jeśli chodzi o przewody. Albo usłyszę, albo nie.

to tutaj prosi się o podwójnie ślepe testy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lolekdrugi napisał:

Pytanie czy chcesz za to świadomie zapłacić.

Wystarczy się o tym osobiście przekonać. Cyferki mi nie udowadniają że sprzęt ma jakieś niedociągłości bo mimo iż cenię Amira, nie jestem do końca przekonany co o obiektywności wyników. To ile razy robił poprawki bo to bo tamto... Jestem ostrożny w interpretacji jego osądów.

6 minut temu, lolekdrugi napisał:

to tutaj prosi się o podwójnie ślepe testy.

Wręcz przeciwnie. Nie mam zamiaru przetestować konkurencyjnych kabli w poszukiwaniu niuansów. Wystarczą mi przeciwstawne, takie że ucho zaboli od zmiany. Ślepy test będzie dla mnie zbędny.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Butler napisał:

Wystarczy się o tym osobiście przekonać. Cyferki mi nie udowadniają że sprzęt ma jakieś niedociągłości bo mimo iż cenię Amira, nie jestem do końca przekonany co o obiektywności wyników. To ile razy robił poprawki bo to bo tamto... Jestem ostrożny w jego osądach.

z tego co ja kojarzę to robił zazwyczaj poprawki gdy wyniki wychodziły gorzej niż powinny. To akurat na duży plus.

co do Arcama to ja jednak bym spasował. Nie mam zamiaru płacić za sprzęt technicznie słaby takich pieniędzy. Byłoby to usprawiedliwione gdyby cena była dużo niższa ale Arcam jest przez wielu utożsamiany z jakością. To chyba zobowiązuje do czegoś. Sam wiesz, 4700 technicznie jest lepiej wykonany niż Arcam i jest od niego dużo dużo tańszy a przynajmniej był. Skoro da się tańszy sprzęt zrobić dobrze, tym samym da się dobrze zrobić drogi sprzęt.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lolekdrugi napisał:

z tego co ja kojarzę to robił zazwyczaj poprawki gdy wyniki wychodziły gorzej niż powinny. To akurat na duży plus.

Zgadza się. A Arcama testu nie ponowił bo nie uzyskał odpowiedzi. Skąd wiesz że nie zażądał pieniędzy za korzystną powtórkę? Wierzysz czy jesteś pewien?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Butler napisał:

Skąd wiesz że nie zażądał pieniędzy za korzystną powtórkę? Wierzysz czy jesteś pewien?

przeczytaj kim jest ten gość. Jego historię. Czym się zajmował, czym się obecnie zajmuje, skąd kasę czerpie, jakie firmy prowadzi.

Nie wiem czy wiesz ale to co prezentuje to tylko część testów.

Niektóry firmy przysyłają mu sprzęt do testów i po zrobieniu testów jeżeli sprzęt przyszedł z firmy, pyta ich czy się zgadzają na publikację wyników. Wtedy przy teście jest stosowana informacja skąd pochodzi sprzęt. Jeżeli firma się nie zgadza na publikacje to jej po prostu nie robi i sprzęt odsyła.

 

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Butler napisał:

Nie przekonałeś mnie. Nie chcę napisać że mu nie "wierzę" i podważam jego "pracę", ale po prostu mu nie ufam. To czym się zajmował, co robi teraz, gdzie zarabia... Nie ma absolutnie dla mnie znaczenia.

chodziło mi raczej o to, że gość się zna na tym co robi. I nie jest to losowy człowiek z ulicy.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Butler napisał:

I przeraża mnie to że dzięki temu ma ogromne pole manewru do wszelkiego rodzaju przekrętów. Zbyt wielu mu ślepo wierzy, takie mam zdanie.

zawsze możesz kupić sprzęt do pomiarów i spróbować sam. Z resztą na ASR nie raz linkują do testów z audio.com.pl, czy zatem audio też robi przekręty skoro wyniki wychodzą podobne?

 

24 minuty temu, J4Z napisał:

Jedni wierzą w kable, inni w Amira.

jedna różnica, to co robi Amir da się powtórzyć, jak wyżej wskazałem. Testy na audio.com.pl potwierdzają. Kabli niestety potwierdzić się nie da. Słyszą je tylko Ci co chcą je słyszeć.

 

5 minut temu, Melo-man napisał:

To nie jest kwestia wiary. Jak 25 lat temu miałem pierwszy "audiofilski" wzmacniacz, czyli Creeka 4330, do tego jakieś podrzędne polskie głośniki i jakieś źródło od Technicsa to też nie słyszałem zmiany brzmienia po wymianie kabli.

i nadal ich nie możesz słyszeć jeżeli spełniają odpowiednie parametry. Jeżeli jest inaczej to dałeś się nabić w butelkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...