Skocz do zawartości

Kompromis


mkup

Recommended Posts

Dziekuje Wam jak zawsze za fachowe porady. Z ciekawosci dla znawcow - jak ktos chce kino + muzyke to ma dwa zestawy? MOje pytanie jest takie: czy moge pozniej dokupic amplituner stereo i podpiac podlogowki z zestawu kinowego?

 

Jak bym poszedl tym tropem to moglbym wziac amplituner kina + QUADRAL Quintas 6500 LE. Mam opcje niedrogo od kolegi wziac RCD-N10. I teraz pytanie czy podlogowki Quadral moge podpiac do Denona N10 i da mi to przyzwoite stereo? Majac z tylu na polce dodatkowe kolumny + ampli kinowe

Edytowano przez mkup
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być rozwojowo to przede wszystkim warto wybrać amplituner z wyjściem pre out na front. Zawsze możesz dołożyć końcówkę mocy albo najlepiej wzmacniacz stereo z trybem pracy końcówki mocy. Wtedy przy muzyce w ogóle nie korzystasz z amplitunera więc nie jest on wąskim gardłem jako przedwzmacniacz do stereo. Na początek oczywiście możesz słuchać na samym ampli ale apetyt rośnie w miarę jedzenia - zawsze będziesz mógł rozwinąć system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Q21 napisał:

Zawsze możesz dołożyć końcówkę mocy albo najlepiej wzmacniacz stereo z trybem pracy końcówki mocy. Wtedy przy muzyce w ogóle nie korzystasz z amplitunera więc nie jest on wąskim gardłem jako przedwzmacniacz do stereo.

co proszę? Jakim wąskim gardłem? Owszem, jak amplituner ma słabego DAC to się zgadzam ale chyba powyżej napisałem, że należy szukać takiego z dobrym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś obcykany w testach Amira... Jest jakaś tabela dotycząca jakości DAC testowanych amplitnerów? Ciągle się mówi, słaby DAC, dobry DAC... Ale żeby tak wprost napisać czego konkretnie unikać lub co się sprawdziło to ciężko bezpośrednie info znaleźć. Ja tylko kojarzę że Yamaha ogólnie w tej kwestii nieciekawie wypada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lolekdrugi napisał:

co proszę? Jakim wąskim gardłem? Owszem, jak amplituner ma słabego DAC to się zgadzam ale chyba powyżej napisałem, że należy szukać takiego z dobrym.

A są takie? bo ja nawet we wzmacniaczach stereo do ok 16 tys nie znalazłem sensownego wbudowanego DACa, a tu proszę w amplitunerach kina domowego można takie znaleźć. 😀

Dobre sobie.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DiBatonio napisał:

A są takie? bo ja nawet we wzmacniaczach stereo do ok 16 tys nie znalazłem sensownego wbudowanego DACa, a tu proszę w amplitunerach kina domowego można takie znaleźć

A Ty przesadzasz w drugą stronę. Jakby amplituner miał z góry wyznaczać największe guano jakie można spotkać w świecie audio. Są lepsze i gorsze sprzęty pod tym względem i różne oczekiwania są z tym związane. Jak nie dobry DAC (wg. Ciebie nieosiągalna sprawa), to może chociaż akceptowalny? Skoro swój set uważam subiektywnie za zadowalający, to z chęcią bym uzyskał info o miejscu w hierarchii gdzie on się znajduje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pogodzić kino że stereo.

Napiszę w skrócie

1. Klasyczny zwykle amplituner i set kolumn 5.1 i to ci się także podoba w stereo. Jesteś z tego zadowolony. Nie rozkminiasz dalej, nie tropisz królika

2. Masz dwa systemy osobne

3. Masz amplituner z PRE out gdzie podłączasz wzmacniacz, końcówkę mocy itp

4. Masz wysoki dobrze grający także model amplitunera. Wiem zaraz będzie dyskusja ale Arcam, anthem, nad itp

 

A która opcję ty wybierzesz to twoja decyzja. 1 jest wybierana najczęściej :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Butler napisał:

A Ty przesadzasz w drugą stronę. Jakby amplituner miał z góry wyznaczać największe guano jakie można spotkać w świecie audio. Są lepsze i gorsze sprzęty pod tym względem i różne oczekiwania są z tym związane. Jak nie dobry DAC (wg. Ciebie nieosiągalna sprawa), to może chociaż akceptowalny? Skoro swój set uważam subiektywnie za zadowalający, to z chęcią bym uzyskał info o miejscu w hierarchii gdzie on się znajduje.

Nie przesadzam ani trochę. 

Mówię co stwierdzam i tyle, zawsze zewnętrzny z własnym zasilaniem, czy wej/wyj łoił te wbudowane we wzmacniacze.

Fajnie , że są i jest to jakiś gadżet w sensie "entry level" do wejścia w świat  daków, ale wypadają słabiej.

Podobnie jak dziurki do słuchawek w tychże wzmacniaczach.

Owszem zadowalające one są w kontekście jakiegoś tam plumkania, tylko tyle i aż tyle.

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie podważam tego iż zewnętrzny DAC potencjalnie powinien być zawsze lepszy Sens wypowiedzi przyjąłem jednak tak jakby miał podkreślić pełną dyskredytcację pre-out w amplitunerach kina względem tych zastosowanych w integrach stereo. Podkreślam, oczekiwania są subiektywne i sposób rozumowania dobrego dźwięku każdy postrzega inaczej. Lubię swoją Hondę, a Ty masz Ferrari i uważasz że nic mającego poniżej 500KM sensownie nie jedzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kraft napisał:

Najlepszy wbudowany DAC jest gorszy niż najpodlejszy samodzielny?

To zależy co to ten najlepszy, a co nazywasz najpodlejszy.

Chyba nie powiesz, że wbudowany dac na jakieś płyteczce PCB "doklejony" do reszty elektroniki i współdzielący zasilanie we wzmacniaczu jest równie dobry jak dajmy na to DAC Moona, Hegla, Rockna, czy innego Reimyo. 

No to jest dopiero bajanie, całkiem podobne do tego, że wszystkie wzmacniacze i cd playery "grajom" tak samo.

😁

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma jakość wbudowanego dac w amplitunerze do jakości wyjścia pre out? Tak, amplituner kina będzie w skali absolutnej wąskim gardłem dla dobrej końcówki mocy w stereo. Ogólnie ocenianie jakości wbudowanych dac raczej mija się z celem. Jeśli ktoś podchodzi do przetworników w poważny sposób, korzysta z zewnętrznych przetworników ale to rozmowa zupełnie nieistotna dla tego wątku. O wbudowany świetny dac jest ciężko tak jak o świetny wbudowany pre amp gramofonowy.

Najlepszą opcją będzie albo dobry amplituner, który będzie możliwie dobrym kompromisem i zamknie temat albo wzmacniacz z "wejściem na kino" np. Atoll, Musical Fidelity itp.

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, DiBatonio napisał:

A są takie? bo ja nawet we wzmacniaczach stereo do ok 16 tys nie znalazłem sensownego wbudowanego DACa, a tu proszę w amplitunerach kina domowego można takie znaleźć. 😀

od niedawna dopiero ktoś zaczął to wszystko testować i sprawdzać i można to w końcu rzetelnie porównać.

6 godzin temu, DiBatonio napisał:

hyba nie powiesz, że wbudowany dac na jakieś płyteczce PCB "doklejony" do reszty elektroniki i współdzielący zasilanie we wzmacniaczu jest równie dobry jak dajmy na to DAC Moona, Hegla, Rockna, czy innego Reimyo. 

ale dac tych firm również jest na "płyteczce PCB". Ponadto, jeżeli wydaj Ci się, że droższe audio oznacza lepsze audio to jesteś w dużym błędzie.

 

5 godzin temu, Q21 napisał:

A co ma jakość wbudowanego dac w amplitunerze do jakości wyjścia pre out?

Wy tak na poważnie?

5 godzin temu, Q21 napisał:

Ogólnie ocenianie jakości wbudowanych dac raczej mija się z celem.

xD

 

5 godzin temu, Q21 napisał:

O wbudowany świetny dac jest ciężko tak jak o świetny wbudowany pre amp gramofonowy.

haha

 

@Q21 wiecie co, nie wierzę ale @S4Home czasami przesadza, Wy jednak ustawiliście poprzeczkę tak wysoko, że jedyne o co można was poprosić to o nie wypowiadanie się w tematach technicznych. Naprawdę, proszę. Ograniczcie się tylko do podzielenia się ofertą i tyle albo wskoczcie sobie na alternatywne forum gdzie mają super dział "audiovoodo" o opisie "Section on Hi-End. Stuff from the top shelf." Tam możecie sobie porozmawiać o super audiofilskich switchach, kablach i magicznych kamieniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do nas? Ja także jestem zdziwiony ta wypowiedzią,

Dnia 26.02.2022 o 18:13, lolekdrugi napisał:

@Q21 wiecie co, nie wierzę ale @S4Home czasami przesadza,

Nie bardzo rozumiem o co tu chodzi?

No miedzy soba dyskutujemy tak? Ja uważam że Ty przesadzasz a Ty że ja. No nie zgadzamy się.

Ale ja nie napisałem że jakośc DAC nie ma znaczenia do PRE OUT.

Hello :P

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, S4Home napisał:

No miedzy soba dyskutujemy tak? Ja uważam że Ty przesadzasz a Ty że ja. No nie zgadzamy się.

trochę niefortunnie napisałem chodziło o to, że oni odpłynęli już na poziom "magiczych kamieni" poprawiających odsłuch. Wy jeszcze nie.

 

9 minut temu, S4Home napisał:

Ale ja nie napisałem że jakośc DAC nie ma znaczenia do PRE OUT.

wiem wiem, dlatego wskazałem, że Wy czasami tylko przesadzacie. Przepraszam za dość niefortunny zwrot który może być nieopatrznie odczytany, edytować już nie mogę :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2022 o 18:13, lolekdrugi napisał:

ale dac tych firm również jest na "płyteczce PCB". Ponadto, jeżeli wydaj Ci się, że droższe audio oznacza lepsze audio to jesteś w dużym błędzie.

Otóż nie, nie porówuj Hegla HD12, HD25, HD30 lub innych wymienionych Reimyo, Rocknę, czy  Moonów do kawałka płytki we wzmacniaczu.

Poza tym nie pisałem nigdzie, że droższe musi być lepsze, bo nie musi. Ale "samodzielny" DAC z własnym układem zasilającym etc. to inna bajka  niż te "dodatki" do wzmacniacza.

Zatem nie opowiadaj bzdur, kto tu bardziej jest w błędzie. 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mamy, zwracając szczególnie uwagę na to

EDIT: Please ignore these measurements. A driver issue caused noise floor to raise due to conversion to 16 bits with dither (hiding its artifacts). Updated measurements show much better results. See: https://www.audiosciencereview.com/...ac-and-headphone-amp-review.10179/post-278497  :):D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...