Skocz do zawartości

Kompromis


mkup

Recommended Posts

W pierwszym poście Amira masz jak byk napisane żeby nie patrzeć na te pomiary , tylko na:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/hegel-hd12-dsd-dac-and-headphone-amp-review.10179/page-3#post-278497 

Według mnie , żaden DAC/pre z ampli z rynku tzw "konsumenckiego " , nie zagra lepiej od dedykowanych urządzeń . I to niezależnie od tego co tam w pomiarach wyjdzie. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mkk napisał:

Według mnie , żaden DAC/pre z ampli z rynku tzw "konsumenckiego " , nie zagra lepiej od dedykowanych urządzeń . I to niezależnie od tego co tam w pomiarach wyjdzie. 

Kwintesencja audiofilizmu;). Dopisuję do: "wzmacniacz zawsze zagra lepiej niż amplituner".

W sumie, to wbudowany DAC też można uznać za urządzenie "dedykowane", bo chyba ma robić to, do czego zostało skonstruowane.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkk i w tym nowym poście masz również notkę:

Cytat

Build quality is simply not there with HD12 DSD

ale faktycznie, teraz to wygląda dobrze.

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Kwintesencja audiofilizmu;). Dopisuję do: "wzmacniacz zawsze zagra lepiej niż amplituner".

prowadzisz ją gdzieś publicznie? W sumie fajnie byłoby zerknąć.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lolekdrugi napisał:

masz swojego Hegel HD12:

No i ....?

https://audio.com.pl/testy/stereo/przetworniki-c-a/1307-hegel-hd12

A i jeszcze jedno, to właśnie ten daczek pozamiatał wbudowane daki w kilku wzmacniaczach do 17tys, podobnie Audiobyte Black Dragon.

Tyle, że nie na sznurku zasilającym z pudełka, bo takich nie używam. 

Ale jak już lubisz szukać pomiarów, to znajdź mi jeszcze do Moona 380 D DSD, może coś znajdziesz i spróbujesz "udowodnić", że ten też nie gra 😆😆😆

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DiBatonio napisał:

No i ....?

gdybyś przeczytał poprzednie posty to byś wiedział, że na ASR pierwsze posty były błędne ze względu na problemy ze sterownikiem na co wskazał uwagę @mkk. Link do poprawionych testów zamieścił później.

Jednak nadal ten DAC stosunek cena/jakość ma słaby za 1400$ chciałoby się czegoś dużo lepszego na przykład tak dobrego jak ten sprzęt poniżej za 800$:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/smsl-m400-balanced-usb-mqa-dac-review.13732/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lolekdrugi napisał:

gdybyś przeczytał poprzednie posty to byś wiedział, że na ASR pierwsze posty były błędne ze względu na problemy ze sterownikiem na co wskazał uwagę @mkk. Link do poprawionych testów zamieścił później.

Jednak nadal ten DAC stosunek cena/jakość ma słaby za 1400$ chciałoby się czegoś dużo lepszego na przykład tak dobrego jak ten sprzęt poniżej za 800$:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/smsl-m400-balanced-usb-mqa-dac-review.13732/

Otóż czytałem i co w związku z tym?

Zapytam, słuchałeś HD12 w swoim systemie, czy opierasz opinie na jakiś opisach i pomiarach?

Jak lubisz czytać, to przejrzyj recenzję z linku jaki wkleiłem, poza tym jest kilka innych w podobnym tonie.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, DiBatonio napisał:

Zapytam, słuchałeś HD12 w swoim systemie, czy opierasz opinie na jakiś opisach i pomiarach?

czyli tańszy sprzęt nie może być lepszy od droższego?

4 godziny temu, Kraft napisał:

W sumie powinienem spisywać, bo głowa na to wszystko mała;)

dorzuć do listy "a słuchałeś, czy tylko mierzysz?" :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, seba3002 napisał:

ale ja pytałem o DAC a nie amplituner. Chyba, że mówisz o DACu w tym amplitunerze.

Seba , wiem o co pytałeś. To była taka prowokacja. Twoje pytanie było bardzo trafne, ja też nie mam pojęcia jak powinien grać dobry DAC. 

Co nie zmienia oczywiście faktu , że najpierw jest DAC w Yamaszce ................... Hegel , Chord ......... :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seba3002 napisał:

Tomek, ale ja pytałem o DAC a nie amplituner. Chyba, że mówisz o DACu w tym amplitunerze.

akurat Yamaha z tego co kojarzę kiepsko wypada pod względem DAC.

 

2 godziny temu, Dedal75 napisał:

Trochę dziwne , rozkminiac dac w amplitunerze . Jak wejdziesz do amli po analogu ze streamera lub CD na poziomie to Dac  w ampli nie ma nic do rzeczy bo go omijasz 🤔 i używanie pre z  ampli do sterowania końcówką lub Integrą z direct in to też średni pomysł. Pzdr 

to wszystko jest bardzo zależne. Jeżeli amplituner używasz w trybie Direct to wtedy pomijasz DAC o ile "wejdziesz" analogiem. Z chwilą gdy korzystasz z jakiegokolwiek korektora wbudowanego w amplituner, sygnał jest konwertowany A/D i potem D/A nawet gdy wchodzisz analogiem.

 

2 godziny temu, seba3002 napisał:

A to nie jest tak, że DAC w ogóle nie powinien grać? 

w sprzęcie idealnym/perfekcyjnym DAC, PRE i AMP nie mają prawa wprowadzać żadnych zmian w torze ale takie coś nie istnieje. Na chwilę obecną największy problem to właśnie DAC bo to on niejako generuje dźwięk. Jest właśnie źródłem i jeżeli jest "zanieczyszczony" to każdy następny krok tylko potęguje problem.

Dodatkowo DAC powinien mieć bardzo niskie zniekształcenia, dobry stosunek sygnał/szum i oczywiście nie powinien generować jittera. Jednak to nie wszystko ponieważ gdy do DAC podepniemy cyfrowo inne urządzenie to ono również jest odpowiedzialne za to w jaki sposób DAC wygeneruje sygnał analogowy.

Dlatego ten element jest kluczowy tak solo jak i w amplitunerze i dlatego większość AVR na ASR ma problemy. Te problemy generuje głównie DAC w tych sprzętach.

 

2 godziny temu, Dedal75 napisał:

Zrobić dobrze co do niego należy czyli zamienić sygnał cyfrowy na analogowy bez strat i zniekształceń 😁

@Kraft Ci dobrze napisał. Wskazane wartości są mierzalne czy Ci się to podoba czy nie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...