Skocz do zawartości

Heco aurora 700 i nad356bee


Robert Kalifornia

Recommended Posts

Cześć,

Wiem że ten temat był już wałkowany kilka razy;) a ja przeczytałem te wątki uważnie. Pytanie mam takie czy 700 pasują do 356 ? Byłem już praktycznie zdecydowany na zakup nad do kolumn ale Pan w sklepie odradził - że lepiej dobrać cax 60/80 albo rotel a11.  Teraz mam ca640v2 i generalnie jestem zadowolony ale chciałbym coś w górę. Wnioskuję że najlepszą by była as701 ale w tej chwili to dość droga rzecz.

 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na olx używaną Yamahe As700 w normalnej cenie, obecnie za używki ludzie chcą więcej jak za nowe, kiedy były jeszcze dostępne. 

Znany forumowicz Muda44 poleca takie połączenie, nawet chyba sam posiada Heco + Nad. Miałem okazję chwilkę posłuchać takiego zestawu i pierwsze wrażenie bardzo dobre. Solidna podstawa basowa, duży dźwięk bez wyostrzeń. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teoretycznie to słaba kompozycja bo i jedno i drugie gra ciepło. Może zrobić się papka zamiast dźwięku. W tym kontekście sprzedawca zalecający łączyć Heco 700 z zimnym i analitycznym CA miał racje. Ale to tylko teoria. W praktyce może być zupełnie inaczej. Nic nie zastąpi odsłuchu. Zawsze możesz kupić i odesłać. Cena ta sama co za wypożyczenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Robert Kalifornia napisał:

No to chyba sens tego forum - wymiana doświadczeń i porady. Inaczej można je zamknąć z komentarzem: posłuchaj sobie w domu.

To nie tylko"sens" tego forum,  ale jedną z sensownych porad, to właśnie posłuchanie proponowanego zestawu u siebie. 

Wiąże się to z akustyką pomieszczeń, bo to ona ma bardzo duży wpływ na kreowanie obrazu stereo.

Zrozumiesz jak wydasz ciężko zarobione pieniądze i kupisz coś w ciemno, co pokiereszuje twój gust i preferencje brzmieniowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Robert Kalifornia napisał:

No to chyba sens tego forum - wymiana doświadczeń i porady. Inaczej można je zamknąć z komentarzem: posłuchaj sobie w domu.

Słuchasz u siebie bo:
-to uwzględnia AKUSTYKĘ twojego pomieszczenia

-to uwzględnia TWÓJ słuch (skąd wiesz jaki słuch ma autor  danej opini/recenzji https://www.e-audiologia.pl/index.jsp?stan=slownik&param=audiometria_tonalna)

 

Edytowano przez Heathen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki zestaw i mi to gra dobrze. Wcale nie za ciemno. Za ciemno to było z Atolem in100 i z Magnatem 780. Kto co lubi. 

Dodam jeszcze że jak masz jakiegoś DACa co może robić za pre ampa, to polecam wtedy odpalić NADa w trybie koncówki.  Zauważalnie lepsza jakoś dźwięku.

Największa wada tego zestawu to słaba scena. NAD nie porywa jeśli chodzi o "przestrzeń". Wylatuje z kolumn ściana masywnego dźwięku, który jest zdecydowanie energetyczny. Nazwał bym to połączenie zestawem rozrywkowym. 

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem NAD 356 to rewelacyjny wzmacniacz w swojej cenie. Jeśli gdzieś go jeszcze masz to bierz. AS 701 podrożała dość znacznie teraz. Fajny wzmacniacz tylko nieco mniejsze ma teraz zainteresowanie. Faktycznie CXA61 i 81 to dobry kompan do tych kolumn. Z tym że to droższe wzmacniacze od NAD 356.

To połączenie polecam

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chemik1989 napisał:

Mam heco aurory 700 obecnie z cxa81 i jest petarda. Przez 4 lata używałem do nich yamaha rn 803d, było ok ale po zmianie jest rewelacja. Dopiero pokazało co potrafią. 

Polecam CA do Heco.

Witam, też polecam ca do heco, miałem je z cxa80,i było fajnie, będzie dużo lepiej niż z nadem,i brzmieniowo wizualnie,nad paskudny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2022 o 14:20, zbynio napisał:

Witam, też polecam ca do heco, miałem je z cxa80,i było fajnie, będzie dużo lepiej niż z nadem,i brzmieniowo wizualnie,nad paskudny

Czy dużo lepiej? No nie wiem. Na pewno inaczej. Słuchałem cxa80 z Heco w salonie, i dźwięk by l bardziej odchudzony niż z Nadem. Czegoś mi brakowało. Zależy czego szukasz w dźwięku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Fafniak napisał:

To nie jest sprzęt który ma powodzenie w naszym kraju. A szkoda bo przy fajnie dobranych kolumnach potrafi naprawdę dobrze zagrać

To prawda.

Mamy po prostu tych brandów za dużo na naszym rynku.

NAd daje jednak coś innego od siebie niż Cambridge. Oba moga się podobać. I kwestia lepiej to kwestia indywidualna tutaj.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć,

Finalnie kupiłem 356 i jestem po kilku dniach słuchania muzyki na tym zestawie. Moim zdaniem heco aurora 700 pasuja do nad 356. Dzień jest dynamiczny, pazura nie brakuje, co było główna obawą. Po drodze kupiłem też exposure 2010s i dla mnie wygrywają z nad'em. Bas jest niższy, dźwięk bardziej szczegółowy ale zarazem nie męczy. Dzięki za wszystkie sugestie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Robert Kalifornia napisał:

Cześć,

Finalnie kupiłem 356 i jestem po kilku dniach słuchania muzyki na tym zestawie. Moim zdaniem heco aurora 700 pasuja do nad 356. Dzień jest dynamiczny, pazura nie brakuje, co było główna obawą. Po drodze kupiłem też exposure 2010s i dla mnie wygrywają z nad'em. Bas jest niższy, dźwięk bardziej szczegółowy ale zarazem nie męczy. Dzięki za wszystkie sugestie.

Pozdrawiam

Został nad czy exposure?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...