Skocz do zawartości

Wiim mini - nowy streamer na rynku, który mocno namieszał.


mateolo2

Recommended Posts

Jesli chcesz faktycznego sprawdzenia podaj konkretny utwor i ustawienia jakosci i dekodowania MQA jakie masz w aplikacjach. Porownam to co dostaje DAC w obu wariantach obslugi.

 

Szybkie testy po Twojej stronie:

- porownanie ustawien o ktorych wspomnialem

- porownanie informacji o bitrate, sample rate i bit depth jakie przekazuje WiiM Home w obu wariantach

- porownanie informacji, ktore przekazuje DAC, o ile jest taka mozliwosc 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz odczucia "rzeczywistej roznicy" weryfikowac innymi odczuciami, to nic tu po mnie.

 

Jak chcesz zweryfikowac, czy dwa obiekty sa tej samej dlugosci, to przeskakujesz wzrokiem z jednego na drugi i oglaszasz swoje odczucie, po czym pytasz kogos innego o jego odczucia z tej samej metody, czy po prostu bierzesz miarke i mierzysz?

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

na podstawie opinii z tego wątku zamówiłem Wii mini. Do tej pory miałem Wxad-10 podłączony do NAD C-375bee i byłem zadowolony z tej małej Yamahy. Wii mini podłączony po optyku do DAC w C-375bee dl mnie gra bardziej szczegółowo od Wxad-10 i nie zauważyłem pogorszenia dolnego pasma wręcz jest lepsza kontrola niż w Wxad-10 po analogu. Podsumowując Yamaha zaraz wyląduje na OLX, a ja poważnie się zastanawiam nad dalszym sensem również posiadania CD C3565bee. Moim planem była zmiana yamahy na noda przed dużą przesiadką za jakisi czas na M10 V2. Jednak wydaje mi się, że zakup noda dużo by nie zmienił a 1500 zł zostaje w kieszeni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy. Jaki kabel używacie? Jak podpinam kabel od telewizora (60 zł z allegro) to niestety wtyczka sama się wypina. Ten firmowy o dziwo trzyma się bardzo dobrze, ale on chyb słabiutki jest. Czy z drugiej strony może być różnica między tym fabrycznym (widziałem gorsze) a kablem z Allegro za 60 zł?

Nawet zainwestował bym w dobry kabel tylko jest problem z wciśnięciem go w gniazdo.

Zauważyliście jakaś dużą zmianę w dźwięku po zmianie kabla. Ja siebie nie słyszę ale ja dopiero zaczynam przygodę z audio i uszy już trochę stare :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o toslinku? Tu ewentualne problemy sa z reguly latwo wykrywalne - albo zupelny brak dzwieku dla danego sample rate, albo wyrazne trzaski / zwiekszone szumy. Pewnosc daje pomiar albo DAC, ktory wyswietla stan synchronizacji / uzgodniony  zegar / bledy transmisji. Trudno w ciemno cos polecac, bo ma dobrze pasowac do gniazd urzadzen po obu stronach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wasze WiiM-y w stanby zmieniają kolor diody z białej na inny kolor? U mnie jest cały czas biały. Tylko podczas uruchamiania miga zielona. Mam wrażenie, ze on się nie wyłącza cały czas jest gotowy. Wxad-10 mogłem wyłączyć w gry standby.

Już kilka dni gram gram u jestem zadowolony. WiiM jest wpięty do daca wbudowanego w c375. Wpinalem tez do daca w cd c565bee, ale przepaści nie zauważyłem a mniej wygodne jest takie rozwiązanie. Co do C565bee to chyba sprzedam i za to kupię dac do WiiM. Z mini zmigruje do pro i odkupię np topping 50s. Czy to będzie optymalny dac do tego streamera? I w końcu połączę wszystko coaxem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tidalu w utworze Ucieczka z tropiku w 14 i 15 sekundzie jest trzask w lewym kanale.  Na początku myślałem, że to problem wiim-a ale na telefonu tez to słyszę. Też tak macie? Czy można to zgłosić do Tidala? Trochę to słabe jeśli okaże się, że mają zrąbany plik. Na spotyfi jest OK. Dzięki analizie porównania CD vs wiim +tidal na słuchawka studyjny wyłapałem to. Niestety lub stety wiim z tidala nie gra gorzej niż mój CD C565bee albo ja głuchy jest już kompletnie bo trochę to wiem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na dostawę zasilacza liniowego do mojego wiimka, ale dziś podłączyłem go pod powerbank i normalnie spadły mi kapcie. Nie wierzyłem kolegom z forum, że zasilanie ma wpływ na jakość dźwięku, a jednak ma. Ja to odczułem jak uspokojenie dźwięku i poszerzenie sceny oraz ogólna poprawa góry( więcej detali).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, siwmad napisał:

Czekam na dostawę zasilacza liniowego do mojego wiimka, ale dziś podłączyłem go pod powerbank i normalnie spadły mi kapcie. Nie wierzyłem kolegom z forum, że zasilanie ma wpływ na jakość dźwięku, a jednak ma. Ja to odczułem jak uspokojenie dźwięku i poszerzenie sceny oraz ogólna poprawa góry( więcej detali).

Powerbank ma pewnie w sobie przetwornicę (z 3,7 V na 5 V), więc jeśli jest różnica w dźwięku, to raczej podejrzewałbym problem z zasilaczem (w impulsowych też jest przetwornica) albo z resztą toru (ekranowanie?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Palmos napisał:

A możesz napisać co kupiłeś?

I czy z wiima masz po optyku czy rca?

Kupiłem to:

https://pl.aliexpress.com/item/4000383291133.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.4a401c249YwUdV&gatewayAdapt=glo2pol   wersja Talema

Będę go też używał do D50S, który tez niedługo do mnie dojedzie.

Używam po optyku.

Żeby dodać pikanterii  dziś ma dotrzeć listwa taga harmony pf-500 i reszta toru dostanie lepsze AC

 

To się chyba już zaczyna choroba audio u mnie.  

Edytowano przez siwmad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczatki choroby wyraznie. Niebawem bedzie walka z problemami generowanymi przez urzadzenia, ktore mialy rozwiazywac problemy aka "kazdy zasilacz liniowy jest lepszy niz kazdy impulsowy".

Moze lektura na poczatek?

 

https://benchmarkmedia.com/blogs/application_notes/152143111-audio-myth-switching-power-supplies-are-noisy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...