Skocz do zawartości

Wiim mini - nowy streamer na rynku, który mocno namieszał.


mateolo2

Recommended Posts

6 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Poczatki choroby wyraznie. Niebawem bedzie walka z problemami generowanymi przez urzadzenia, ktore mialy rozwiazywac problemy aka "kazdy zasilacz liniowy jest lepszy niz kazdy impulsowy".

Moze lektura na poczatek?

 

https://benchmarkmedia.com/blogs/application_notes/152143111-audio-myth-switching-power-supplies-are-noisy

Szybka szczepionka na mojego wirusa :)

To po co w takim razie w droższych modelach jest taka duża uwaga poświęcona na sekcje zasilania?

Nie wystarczy ładowarka od iphona. Ja się nie kłucę, bardziej dopytuje ponieważ dopiero uczę się chodzić w świecie audio, a nie lubię wydawać kasy na zbędne akcesoria.

Edytowano przez siwmad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Fafniak napisał:

To stadium objawów klinicznych, początki to były jak zacząłeś czytać porady "bardziej doświadczonych"

 

Może ktoś napisać co niby ten wiimi namieszał na rynku ?

Z pewnoscia pokazal, ze da sie zrobic tanie urzadzenie, ktore w domenie cyfrowej przekaze dokladnie to, co bylo do odtworzenia, co stawia pod znakiem zapytania zasadnosc kupowanie Bog wie czego, przy czym calosc z zachowanie prostoty obslugi. Jakis tam cel zostal osiagniety, skoro pojawiaja sie niedrogie streamery rowniez od duzych graczy, bywa ze i z modulami od Linkplay.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, siwmad napisał:

To po co w takim razie w droższych modelach jest taka duża uwaga poświęcona na sekcje zasilania?

Nie wystarczy ładowarka od iphona. Ja się nie kłucę, bardziej dopytuje ponieważ dopiero uczę się chodzić w świecie audio, a nie lubię wydawać kasy na zbędne akcesoria.

Po to, żeby Ci co wydają więcej pieniędzy na te modele widzieli różnicę względem zwykłej ładowarki do iPhone. Chciałbyś zapłacić 2 lub 3 razy tyle I dostać zwykła ładowarkę? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze bylo, ale wiekszosc konkurencji potrafila prosto ale kiepsko, albo dobrze ale skomplikowanie.

23 minuty temu, siwmad napisał:

Szybka szczepionka na mojego wirusa :)

To po co w takim razie w droższych modelach jest taka duża uwaga poświęcona na sekcje zasilania?

Nie wystarczy ładowarka od iphona. Ja się nie kłucę, bardziej dopytuje ponieważ dopiero uczę się chodzić w świecie audio, a nie lubię wydawać kasy na zbędne akcesoria.

Bo zasilanie ma znaczenie. Sek w tym, ze w audio niezle sprawdza sie dewiza "co dobre, to drogie, a co drogie, to niekoniecznie dobre". Implikacja, nie rownowaznosc.

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już listwę filtrująca i zrobiłem serie testów pod kątem zasilania wiima. Aktualnie jak słucham z ładowarki iPhone wpiętą w gniazdo filtrowane (Taga) to nie słyszę różnicy w stosunku do powerbanku. Mój wcześniejszy zachwyt to chyba efekt placebo i słaba pamięć muzyczna. Też odpoczynek od słuchania i spacer na świeżym powietrzu. Nie wiem o co chodzi ale może mi się mój Wiim wygrzał ponieważ odrazu po otwarciu grał inaczej niż napęd CD a teraz nie jestem w stanie odróżnić na tym samym DAC-u.  Więc Powerbank idzie na sprzedaż. Zaraz się okaże, że zamówiony D50s też nic nie zmieni w moim torze audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, siwmad napisał:

Mam już listwę filtrująca i zrobiłem serie testów pod kątem zasilania wiima. Aktualnie jak słucham z ładowarki iPhone wpiętą w gniazdo filtrowane (Taga) to nie słyszę różnicy w stosunku do powerbanku. Mój wcześniejszy zachwyt to chyba efekt placebo i słaba pamięć muzyczna. Też odpoczynek od słuchania i spacer na świeżym powietrzu. Nie wiem o co chodzi ale może mi się mój Wiim wygrzał ponieważ odrazu po otwarciu grał inaczej niż napęd CD a teraz nie jestem w stanie odróżnić na tym samym DAC-u.  Więc Powerbank idzie na sprzedaż. Zaraz się okaże, że zamówiony D50s też nic nie zmieni w moim torze audio.

Jakkolwiek wymyslnie zasilac bedziesz WiiMa, byleby nie czyms uszkodzonym, na jego cyfrowym wyjsciu bedzie wciaz to samo. Jego wygrzewanie to kolejne placebo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko w temacie, odnosnie wplywu transmisji cyfrowej na analog - szumy rejestrowane na Cosmos ADC polaczonym kablem niezbalansowanym do DAC ADI-2 na tym samym USB hubie. W otoczeniu mnostwo roznych kabli.

Bialy - petla masowa, zasilanie na 50 Hz i harmoniczne, peak na 8 kHz zwiazany bezposrednio z USB.

Zielony - prosta linia.

 

Jedyna roznica w systemie to wpiety izolator USB bezposrednio przed ADC.

 

 

image.png.552c7f34105da77429afd843a8fb7e6d.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem teraz w pracy i mam jakieś przymglenie myślowe. Chcę zgrać płytę CD do flac i grać na wiim. Czy z telefonu IOS lub Android zrobię DLNA lub jakiegoś nas-a w taki sposób żeby wiim widział pliki flac? W tym momencie jeszcze nie potrzebuje kupować domowego NAS-a. Chcę sprawdzić jak będzie grał flac natywnie ale nie przez protokół bluetooth czy airplay2. Nie mam  doświadczeni w udostępnianiu plików w DLNa itp.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, siwmad napisał:

Jestem teraz w pracy i mam jakieś przymglenie myślowe. Chcę zgrać płytę CD do flac i grać na wiim. Czy z telefonu IOS lub Android zrobię DLNA lub jakiegoś nas-a w taki sposób żeby wiim widział pliki flac? W tym momencie jeszcze nie potrzebuje kupować domowego NAS-a. Chcę sprawdzić jak będzie grał flac natywnie ale nie przez protokół bluetooth czy airplay2. Nie mam  doświadczeni w udostępnianiu plików w DLNa itp.  

Plik lokalnie na telefonie, udostepniony streamerowi poprzez aplikacje WiiM Home.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem oficjalnie napisać, że żegnam się z moim Wiim mini nie dlatego, że był zły. Wręcz przeciwnie tak mi się spodobał, że zamieniłem go na PRO :) 

Dziękuję wszystkim za wsparcie i odpowiedzi na moje pytania. Trzymam dalej kciuki za rozwój mini ponieważ w swojej kategorii jest świetny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Też mam dwa Wiimy ale nigdy ich nie sprzedam 🙂 W obu nic się nie wyłamało a z jednym kombinowałem i parę razy wyciągałem i wkładałem optyka. Poza tym moje ucho porównywało go z kolegi node 2i i nie słyszało różnicy na moim systemie. Zresztą kolega też nie słyszał różnicy 🙂 Ot tacy z nas audiofile heh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...