Skocz do zawartości

Coś zamiast neutralności Arcam'a


maskun

Recommended Posts

Cześć.

Dużo czytam to forum i dzięki Wam zmieniłem już dwa systemy audio u siebie i teraz mam dylemat.

To powód dlaczego otwieram nowy temat a odpowiedź na to pytanie będzie pewnie prosta zarówno dla "branży" jak i prywatnych użytkowników.

Jaki wzmacniacz zintegrowany polecilibyście zamiast Arcama?

Mam kolumny KEF q700 których nie chce zmieniać ale Arcam sa20 jest dla mnie zbyt neutralny. Potrzebuję więcej wysokich tonów ale basy nie mogą mocno ucierpieć. 

Chcę go wymienić na jakiś zintegrowany wzmak obowiązkowo z DAC do ceny 4000 zł za używany. 

Dziękuję za pomoc! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobre pytanie... Podlaczalem do jakiegoś wzmacniacza Yamaha i wg mnie było znacznie jaśniej ale to taki starszy model był. Podlaczalem też na 30min Nada 326 bo znajomy kupił, pożyczył i wydało mi się "muliście" jak spod koca. 

Takze potem z powrotem Arcam i wydalo mi się że Yamaha najciekawiej grała z tymi KEF q700 jak na moje ucho ale wolę dopytać Was o nowsza konstrukcję z Dac. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ww firmy ma w swojej ofercie top hifi. Może warto wypożyczyć od nich jakiś model Yamahy. Nie znam co prawda wzmacniaczy tej firmy a jedynie amplitunery AV, ale rzeczywiście te które słyszałem grają dość jasno. 

A teraz do meritum 🙂. Miałem swego czasu monitory kefa z serii Q i grały one dość obszernym dołem pasma. U mnie dobrze sprawowały się z moim marantzem, który fajnie kontrolował ich bas ale dodawał też blasku górze. A jeśli chcesz jeszcze "ostrzej" i z jeszcze lepiej kontrolowanym basem - to może używany hegel h80? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Wing0 napisał:

Można poszukać Atolla in 100 z wbudowanym DAC. Jeśli ma to być w jednym pudle. 

Nie wiem jak gra in100 ale mój serdeczny kolega z forum @soberowy ma in 200 i chyba narzeka na nieco rozlazły bas w tym wzmacniaczu. Jeśli to ogólna tendencja francuskiego atolla to może być troszkę bulowato. Natomiast całkiem niegłupim pomysłem jest wg mnie propozycja kolegi @Felix1. Z tym że, jak znam życie jeśli autor wątku przerobił już 2 zestawy i w każdym coś go uwierało, to cokolwiek nie wybierze, i tak jego przygoda z gonieniem dźwięku idealnego szybko się nie skończy 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba masz rację co do in200 jest w nim więcej "audiofilskiej" nutki, ale jest mniej dynamiczny niż 100. In 100 słuchałem wiele razy jest bardziej jasny i szybszy od 200. Co do wymiany kolumn się nie wypowiadam tych Kefow nie znam, a autor o wzmak pyta. 

Można pomyśleć i D, bas super, gór a będzie tylko średnica gorsza od AB większości.

17 minut temu, Wing0 napisał:

Seba masz rację co do in200 jest w nim więcej "audiofilskiej" nutki, ale jest mniej dynamiczny niż 100. In 100 słuchałem wiele razy jest bardziej jasny i szybszy od 200. Co do wymiany kolumn się nie wypowiadam tych Kefow nie znam, a autor o wzmak pyta. 

Można pomyśleć i D, bas super, gór a będzie tylko średnica gorsza od AB większości.

Za pamięci jeszcze można Hegla wziąć pod uwagę. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, seba3002 napisał:

Z tym że, jak znam życie jeśli autor wątku przerobił już 2 zestawy i w każdym coś go uwierało, to cokolwiek nie wybierze, i tak jego przygoda z gonieniem dźwięku idealnego szybko się nie skończy

To może niech poprawi akustykę, wtedy mniej rzeczy w dźwięku będzie uwierać kolegę 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Nie wiem jak gra in100 ale mój serdeczny kolega z forum @soberowy ma in 200 i chyba narzeka na nieco rozlazły bas w tym wzmacniaczu. Jeśli to ogólna tendencja francuskiego atolla to może być troszkę bulowato. Natomiast całkiem niegłupim pomysłem jest wg mnie propozycja kolegi @Felix1. Z tym że, jak znam życie jeśli autor wątku przerobił już 2 zestawy i w każdym coś go uwierało, to cokolwiek nie wybierze, i tak jego przygoda z gonieniem dźwięku idealnego szybko się nie skończy 😉

Niestety in200 se nie ogarnia w Xavianach basu tak jakbym sobie tego życzył. 

W Kefach LS50 bas już był znacznie rozdzielczy i ciekawszy. 

Edytowano przez soberowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumn nie sprzedam bo mam lekko uszkodzone membrany bierne... Jakiś klocek czy inna zabawka chyba poleciała i już mi złość przeszła bo brzmi idealnie, nie ma żadnych problemów z dzwiekiem. 

Temat zmiany Arcama przyszedł jak miałem na kilka dni tą Yamahe. 

Jak nic nie znajdę wartego do zmiany to pewnie zrezygnuje....

..pomysl z hegelem h80 do przemyślenia ale i 100 lub i 200 raczej nie rozjaśni Kefów ale czekam na jeszcze inne propozycje. 

O dziwo nigdy nie miałem nic z Cambridge np. Cxa80 lub 81 ale czy serio warto z SA20... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz za mało góry to sobie zapodaj DSP, po co ze wzmacniaczami coś kombinować? Neutralny system to najlepsza rzecz pod słońcem, bo możesz sobie dowolnie zmienić co tam chcesz - w drugą stronę o wiele trudniej.

Próbujecie po ciemku trafić do pisuaru zamiast pstryknąć światło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Wing0 napisał:

O to faktycznie, ogólnie Xavian lubi prąd. Do Perełek przydaje się bardzo mocny wzmacniacz kurcze ta nieszczęsna klasa D jakby grała w innych rejestrach tak dobrze jak na niskich to by była lekiem dla wielu kolumn :).

A u mnie te perle grały z marantzem i problemu z basem nie było 🙂 a mocy ma niby 2 razy mniej niż atoll in 200se. 

A jeszcze tak a propos prądożerności. Słuchałem jakiś czas temu monitorów, które mają dość "rozbuchany" i trudny do okiełznania bas w połączeniu z mega wydajnym wzmakiem. Bas dudnił tak samo jak z dużo tańszym i mniej wydajnym wzmacniaczem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajcie pomysł do kolumn KEF jakiś "ostry" wzmacniacz żeby pasma skrajne były lekko wzmocnione a nie mdłe i neutralnie.

W dzisiejszych czasach prym wiodą jednak neutralne jednostki ale widocznie coś nie tak z moimi uszami i szukam j. w. 

Wcześniej wspomniałem o CA cxa80 i chyba widzę potencjometry tonów czego w cxa81 nie ma? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...