Skocz do zawartości

Coś zamiast neutralności Arcam'a


maskun

Recommended Posts

5 minut temu, maskun napisał:

 

Wcześniej wspomniałem o CA cxa80 i chyba widzę potencjometry tonów czego w cxa81 nie ma? 

 

Nowszy model nie ma regulacji. I dobrze! Krótszy tor audio = lepszy, czystrzy dźwięk.

Przed chwilą, SIpo napisał:

Nowszy model nie ma regulacji. I dobrze! Krótszy tor audio = lepszy, czystszy dźwięk.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SIpo napisał:

czystrzy 

Czystszy.

 

1 minutę temu, soberowy napisał:

Jakie masz źródło ? może tu leży problem ?

Michał, te kolumny, żebyś im żyletek w tweetery włożył tuzin, to ostro nie zagrają. Można próbować ze wzmacniaczem czy źródłem, ale demonów prędkości z nich raczej nie zrobisz. Można sprawdzić kilka połączeń, ale wg mnie więcej tutaj da wymiana kolumn niż źródła czy wzmacniacza. Ale skoro kolega kolumn zmieniać nie chce to pozostaje jedynie próbować poprawić sytuację elektroniką albo pogodzić się z tym co jest obecnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródłem jest malina z Hifiberry Digi+ PRO

Rotel A14 słyszałem że zaś nie bardzo do muzyki rock czy metal gdzie ostre granie jest wskazane.

Napisales że żywo gra to może kilka propozycji żywo grających wzmakow? Jakbyście ocenili Arcama SA20? On nie gra żywo? Nie chciałbym zmieniać tak ogólnie dobrego klocka jakim jest SA20 na coś bardzo podobnego... 😲

Jednak pomyślę nad kolumnami ale to w ostateczności jak nowy wzmacniacz nie spełni oczekiwań.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maskun napisał:

Rotel A14 słyszałem że zaś nie bardzo do muzyki rock czy metal gdzie ostre granie jest wskazane.

Napisales że żywo gra to może kilka propozycji żywo grających 

Rotel A14 jest fajny, ale to dość spokojne granie, to wzmacniacz grający z werwą, ale jednak w łagodny sposób. Jeśli szukasz "kopa" i podkreślenia wysokich, to zdecydowanie sprawdź Atolla 100.  Używka poprzedniej wersji to maks. 2500zl, ale nowsze wydanie wypadło u mnie jeszcze lepiej.

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Arcam nie jest neutralny. On delikatnie idzie w kierunku cieplejszego grania które nie pasuje do KEFa i właśnie odczuwasz braki góry. Nie wiem jakiej muzyki słuchasz ale jak ja testowałem takiego zestawienia to mnie ono po prostu nie wciągało.

W Twoim budżecie polecam szukasz uzywanwego Roksana K3. Dostaniesz bez problemu K2 który także jest dobry, Dalej NAD S300, Yamaha As 2000, nowszy Cambridge CXA80.

Z nowych konstrukcji Cyrus ONE

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśle te wszystkie propozycje ale ciężko będzie posłuchać - jedynie czytanie pozostaje....

Najgorsze w tym wszystkim ze podobało mi się to moje zestawienie przez kilka miesięcy. Teraz chyba musze walczyć z tym stanem i zostawić wszystko jak jest 🤐....bo zmiana to pewnie nic specjalnie nie pomoże. Tak jak piszecie pewnie kolumny, tylko jakie kolumny kupić żeby było bardziej ostro ale nie chce żeby bas znikł. 
Kiedyś robiłem podchody do Focal Aria ale nie pamiętam dokładnie modelu to basu praktycznie nie było ale góra mocno detaliczna. Chyba nie znajde złotego środka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, maskun napisał:

Przemyśle te wszystkie propozycje ale ciężko będzie posłuchać - jedynie czytanie pozostaje....

No to tak nic nie wybierzesz albo wybierzesz źle.

26 minut temu, maskun napisał:

Najgorsze w tym wszystkim ze podobało mi się to moje zestawienie przez kilka miesięcy.

Ale to jest normalne. Przyzwyczajasz się do dzwieku z czasem dostrzegasz jego wady, coś co Cie denerwuje.

Dlatego wszystkie komentarze w stylu "mam od wczoraj, polecam. Petarda" można sobie odcedzić miedzy palcami.

15 minut temu, seba3002 napisał:

Moim skromnym zdaniem Cyrus one nie rozjasni jakoś wybitnie tych kolumn. Bardziej chyba celował bym w używanego hegla czy marantza z serii 8xxx. Z tym że ten pierwszy uszczupli też wg mnie bas.

Hegel może byc to prawda. Marantz ma nieco zaporową cenę teraz chyba że używany jakiś 8005?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, seba3002 napisał:

Czyli to nie przez @Krafta go nie polecacie 😝

Pośrednio, bo właśnie przez Krafta ma teraz zaporową cenę. Czy jest jakiś inny wzmacniacz, który sprawia, że jego właściciel nie pragnie mieć jeszcze lepszego? ;) Brak chęci do zmiany na lepsze to największy możliwy komplement. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym wyjsciem jest propozycja @Dzik-a

16 godzin temu, Dzik napisał:

Jak masz za mało góry to sobie zapodaj DSP, po co ze wzmacniaczami coś kombinować? Neutralny system to najlepsza rzecz pod słońcem, bo możesz sobie dowolnie zmienić co tam chcesz - w drugą stronę o wiele trudniej.

Próbujecie po ciemku trafić do pisuaru zamiast pstryknąć światło.

 

W korekcji zawsze lepiej "odejmować" niż "dokładać"  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, maskun napisał:

Mam kolumny KEF q700 których nie chce zmieniać ale Arcam sa20 jest dla mnie zbyt neutralny. Potrzebuję więcej wysokich tonów ale basy nie mogą mocno ucierpieć. 

Chcę go wymienić na jakiś zintegrowany wzmak obowiązkowo z DAC do ceny 4000 zł za używany. 

Miałem przez dwa tygodnie u siebie model Q750. To bardzo dobre kolumny w swojej cenie, ale mające też ograniczenia. Skoro brzmienie 700-tek przestało Cię już satysfakcjonować, to wymiana elektroniki czy kabli tego nie zmieni. Te kolumny mają braki w dynamice i namacalności dźwięku i nic na to nie poradzisz. Zmienisz wzmacniacz i może nawet będzie Ci się przez chwilę wydawało, że jest lepiej, ale po jakimś czasie problem wróci i prędzej, czy później i tak zapragniesz zmienić kolumny. Lepiej zmierzyć się z tym wyzwaniem od razu. Taniej i efektywniej. Po co zwlekać i odkładać to, co nieuniknione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mkk napisał:

Używane Chorusy 826. 

Ale kolega słuchał już focali aria. Chorusów nie znam ale Chora grają bardziej "żywo" niż Arie więc nie wiem czy podejdą. Moim zdanien kolega wpadł już w sidła choroby pt audiofilia i cokolwiek wybierze i tak po czasie zechce wymienić 😝. Taka specyfika tego hobby 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002 no tak teraz rozumiem jak nie jeden z Was patrząc na archiwalne posty co jakiś czas pyta o nowe klocki. Myślałem że to jakaś paranoja i że przesada no ale już rozumiem 😄 dobrze że nie mam tak z samochodami...i z żoną🤭

ps. Focal to każdy smaczek słychać ale dolne pasmo wycofane . Jak byłem w audio salonie i słuchałem Arie to pamiętam że bez dobrego dołu źle się słuchało muzyki. Pomimo ze tam pełno dywanów wiec wyciszone było do przesady. Chorusy może są znacznie lepsze nie wiem ?....
Mam taki mój "flagowy" utwór do testowania niskich tonów. Wyrywa z fotela i sandałów i to nie żaden rap czy techniawa. Spokojna nuta z porażającym basem  "Two Feet: Quick Musical Doodles" Ten utwór mówi mi czy zestaw przygotowany jest do dobrej reprodukcji niskich tonów!

Słuchałem z innej stajni Monitor Audio wersje Bronze a potem Gold i te Złote wcale wiecej basu nie miały ale brzmiały ogólnie bardziej realistycznie można powiedzieć. Angażowały słuchacza do wnikliwego wsłuchiwania się w każdy instrument. Potem spojrzałem na cenę i wolałem szybko zapomnieć że realistycznie to jednak często trzeba patrzeć na sens wydania takich pieniędzy 😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Felix1 napisał:

DSP proponowane przez Dzika to może być dobry pomysł, bo możesz w ten sposób zmieniać brzmienie. Za mało góry? Dodaj trochę (lub odejmij reszty). Za mało basu? Dodaj.

Panowie, ale to jest nie audiofilskie 😛. Takie rzeczy tylko kablami, wzmacniaczem i DACiem można korygować 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...