Skocz do zawartości

Wybór DAC'a do Heco Aurora 700 i CXA81 + streamer.


chemik1989

Recommended Posts

Hej,

Zakupiłem do mojego zestawu tj heco aurora 700 i cambridge audio cxa81 testowany na forum streamer WiiM. 

Cxa81 mam od ponad miesiąca, wcześniej miałem yamaszke rn803d więc nie potrzebowalem innych urzadzen (mam też gramofon + zewnętrzny preamp ale to inny temat).

Ponad miesiąc streamowalem spotify przez bluetooth aptx HD w cxa81 za pomocą telefonu I dźwięk mi pasował, szczegółowy, dociążony, bardzo przyjemny i na moje ucho wystarczający... ale... streamowanie z telefonu jest uciążliwe bo np jak telefon zadzwoni to robi się problem itp...

Postanowiłem więc kupić testowanego na forum wiima (200 zł to groszy więc stwierdziłem że zaryzykuje 😛 ), jednak dźwięk z wiima podłączony bezpośrednio po optyku do cxa 81 w ogóle nie ma dołu. Po aux jest troszkę lepiej jednak nadal nie jest to co przez bluetooth - tam nawet przy cichym słuchaniu basik mruczy przyjemnie (i w sumie na tym mi zależy bo przeważnie słucham dość cicho jak dzieci spia).  Cxa81 nie ma regulacji barw, stąd wpadłem na pomysł wprowadzenia DACa w tor audio i poprawienie dźwięku ze streamera wiim (No bo chyba od tego dac jest?).

Co sądzicie i jakie macie propozycje? - szukam DAC w kwocie 500-1500 zł w celu poprawy brzmienia przede wszystkim dociążenia dołu. Wiadomo ma być po Polsku - tanio i dobrze :D

A może inny streamer ? Ale to chyba nie o to chodzi...

Pozdrawiam 

 

 

Edytowano przez chemik1989
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tędy droga. DAC w CA81 nie jest taki zły, więc problem jest z sygnałem, który wychodzi z tego wynalazku Wiima czy jakoś tak. Zakup porządne źródło, a nie jakieś chińskie wynalazki. Już chyba Yamaha WXC50 da ci namiastkę tego czego szukasz. Nie miałem, ale raczej nie słyszałem żeby ktoś narzekał.

Edytowano przez Yahoou
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie jest dobry trop.

6 godzin temu, Yahoou napisał:

DAC w CA81 nie jest taki zły

Nie jest też dobry. Ale to nie ma sensu aby zastępować go innym DACiem.

Po prostu Wiim Ci nie podszedł. Albo o kwestia wejścia optycznego które może grac po prostu jaśniej.

Moim zdaniem CXA8 zostaw a sprawdź wypozycz sobie inny streamer. Argon Solo, Malina czy iFi Zen Stream.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem to nie jest dobry trop.

Nie jest też dobry. Ale to nie ma sensu aby zastępować go innym DACiem.

Po prostu Wiim Ci nie podszedł. Albo o kwestia wejścia optycznego które może grac po prostu jaśniej.

Moim zdaniem CXA8 zostaw a sprawdź wypozycz sobie inny streamer. Argon Solo, Malina czy iFi Zen Stream.

Piotr

 

A ieast m30? Widzialem ze go macie, jest dość tani, bedzie ok?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właściwie, to po co wyważać otwarte drzwi? W cxa81 masz pełnowartościowe USB, które akceptuje sygnał do DSD256. Podłącz jakiś komputer kablem USB i sprawdź czy jakość dźwięku cię zadowoli. Jeśli tak, to kup Raspberry Pi, zainstaluj Volumio i będzie ok. U mnie tak gra z Audiolabem i jestem w pełni zadowolony. Jest przestrzeń, scena, dociążenie. Nie brakuje niczego. Koszt śmieszny.

Edytowano przez Yahoou
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fafniak napisał:

@chemik1989 a czy ten transfer po BT (do którego cały czas porównujesz) idzie z telefonu ? Sprawdź czy telefon nie ma właczonych "ulepszaczy Dźwięku"

Masz rację, prawdopodobnie te ulepszacze wpłynęły na dźwięk. Co prawda jestem w pracy ale znalazłem jakieś dziwne rzeczy powlqczane w telefonie mimo że nigdy tam nie grzebałem :D w domu sprawdzę jak gra po wyłączeniu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Yahoou napisał:

A właściwie, to po co wyważać otwarte drzwi? W cxa81 masz pełnowartościowe USB, które akceptuje sygnał do DSD256. Podłącz jakiś komputer kablem USB i sprawdź czy jakość dźwięku cię zadowoli. Jeśli tak, to kup Raspberry Pi, zainstaluj Volumio i będzie ok. U mnie tak gra z Audiolabem i jestem w pełni zadowolony. Jest przestrzeń, scena, dociążenie. Nie brakuje niczego. Koszt śmieszny.

Pewnie masz racje ale kompletnie nie wiem jak zabrać się do maliny - wiem że to taki minikomputerek i co dalej? 😜 jak to uruchomić i coś zainstalować? Potrzeba monitora? 

Z chęcią bym spróbował bo czytam same pozytywne opinie a koszt faktycznie malutki.

 

 

Edytowano przez chemik1989
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chemik1989 napisał:

Masz rację, prawdopodobnie te ulepszacze wpłynęły na dźwięk. Co prawda jestem w pracy ale znalazłem jakieś dziwne rzeczy powlqczane w telefonie mimo że nigdy tam nie grzebałem :D w domu sprawdzę jak gra po wyłączeniu 

sprawdź dokladnie zanim zaczniesz wydawać pieniądze na kolejne poprawiające gadżety ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mkk napisał:

Flash karty obrazem systemu , potem się łączysz z przeglądarki po ip , szybka konfiguracja sieci/serwisów i to wszystko. Jakieś 5-10 min przy pierwszym uruchomieniu.

Jest filmik na yt jak to zrobić, więc już wiem coraz więcej :D teraz jeszcze moje pytanko przed zakupem malinki żeby nie wtopić to chciałbym się upewnić czy pójdzie w ten sposób odtwarzac muzykę i jakim kablem podłączyć malinkę?

Chciałbym wpiąć póki co gołą malinę w USB - dac w CXA 81 - bo z tego co pisaliście i co doczytałem to w cxa81 jest w miarę ten dac. To wtedy w jaki sposób to zrobić? Malina posiada wyjście usb żeby puścić sygnał do usb daca kablem (np takim od drukarki)? Dobrze rozumuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, chemik1989 napisał:

A ieast m30? Widzialem ze go macie, jest dość tani, bedzie ok?

On też ma wyjście optyczne. I zacząłem właśnie testy Wiim ale moim zdaniem IEAST gra podobnie na pierwszy rzut. To także takie nieco jaśniejsze granie po optyku.

Ale jest mogę Ci go pożyczyć.

12 godzin temu, chemik1989 napisał:

Jest filmik na yt jak to zrobić, więc już wiem coraz więcej :D teraz jeszcze moje pytanko przed zakupem malinki żeby nie wtopić to chciałbym się upewnić czy pójdzie w ten sposób odtwarzac muzykę i jakim kablem podłączyć malinkę?

Chciałbym wpiąć póki co gołą malinę w USB - dac w CXA 81 - bo z tego co pisaliście i co doczytałem to w cxa81 jest w miarę ten dac. To wtedy w jaki sposób to zrobić? Malina posiada wyjście usb żeby puścić sygnał do usb daca kablem (np takim od drukarki)? Dobrze rozumuje?

Tak jest. Jeśli chcesz malinkę bez nakładki to lepiej 4 względem 3 bo gra lepiej. Jeśli będzie nakładka Allo to nie ma to znaczenia i wtedy 3 się nawet mniej grzeje.

Obecnie nowe Maliny niedostępne w całej europie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, chemik1989 napisał:

Chciałbym wpiąć póki co gołą malinę w USB - dac w CXA 81 - bo z tego co pisaliście i co doczytałem to w cxa81 jest w miarę ten dac. To wtedy w jaki sposób to zrobić? Malina posiada wyjście usb żeby puścić sygnał do usb daca kablem (np takim od drukarki)? Dobrze rozumuje?

Dokładnie. W wersji podstawowej potrzebujesz:

Maliny

ładowarki z kablem do niej ( może być od telefonu )

Karty microSD i ewentualnie takiego czytnika z 5zł jeżeli w komputerze nie masz gniazda

Kabel, taki jak od drukarki

kabel sieciowy ( można inaczej ale tak najłatwiej )

Jak masz te rzeczy to:

1. Wybierasz sobie system ( np. Volumio, Moode )

2. Pobierasz Balena Ether i nagrywasz ten system na kartę

3. Kartę wkładasz do maliny i podłączasz kabel sieciowy do routera, usb do swojego daca we wzmacniaczu, ładowarkę do gniazdka.

4. Uruchamiasz i znajdujesz jej adres

5. W przeglądarce wpisujesz jej adres i ustawiasz co tam chcesz ( wifi, Spotify Connect, radia internetowe itd )

 

To tak w skrócie. Fajna zabawa !

Najtrudniejsze w sumie teraz będzie znaleźć malinę 4 w dobrej cenie :)

// ja i tak zachęcam do wypożyczenia i sprawdzenia zewnętrznego DACa, jeżeli nie chcesz komplikować z zewnętrznym to USB powinno być najlepsze wejście, przynajmniej tak zwykle u mnie było.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
DAC w CXA81 można śmiało wykorzystać i najsensowniejszym rozwiązaniem byłby goły transport sieciowy. Jeśli miałoby być tanio i dobrze to Mailka jest dobrym kierunkiem ale dla osób lubiących trochę pogrzebać. 
W wyższej kwocie masz iFi Audio Zen Stream, który posiada m.in Tidal Connect oraz wyciągnie więcej szczegółów z nagrań. Niebawem ma także wyjść nowość od Silent Angel, która będzie konkurencją dla Zen Stream także warto chwilę poczekać. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być porównywalnie, zawsze możemy wysłać na testy Zen Stream.

Ja teraz testuję Silent Angel Z1 i jestem bardzo miło zaskoczony jakością dźwięku i przede wszystkim obsługą ( działa także jako Roon Core). Cenowo znacznie wyżej ale ciężko byłoby mi znaleźć alternatywne rozwiązanie nawet w wyższej kwocie  ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem malinkę 3 na olx. Dziś sprzedawca ma wysłać paczuszkę więc szansa że w sobotę dojdzie do paczkomatu.

Czytam forum odnośnie malinki i w związku z tym że sporo ludzi chwali z nakladkami zdecydowałem że takową nabędę.

Co prawda jest provlem z dostępnością ale na allegro jakieś tam są, którą brać i jak wchodzić do wzmaka? 

Znalazłem dostępne m in 2 takie opcje, optyk czy aux do wzmacniacza?

 

 

Screenshot_20220324-142514_Allegro.jpg

Screenshot_20220324-142532_Allegro.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku lepiej się sprawdziło połączenie:

Malina Pi3b -> USB -> Audiolab 8300CD -> analog chinch -> Audiolab 6000A Play

niż

Malina + Hifiberry DAC+Pro -> analog chinch -> Audiolab 6000A Play

Choć nakładkę Hifiberry DAC+ Pro oceniam bardzo dobrze: ciepłe, analogowe, dociążone brzmienie. Jednak pierwsze połączenie (USB, bez nakładki) przekazuje więcej informacji, szczegółów. Wymienione wyżej przez kolegę nakładki Allo to wyższa półka, więc pewnie dużo lepiej brzmią.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Q21 napisał:

Ja teraz testuję Silent Angel Z1 i jestem bardzo miło zaskoczony jakością dźwięku i przede wszystkim obsługą ( działa także jako Roon Core). Cenowo znacznie wyżej ale ciężko byłoby mi znaleźć alternatywne rozwiązanie nawet w wyższej kwocie  ;) 

Nie mój budżet. Dzieki :)

Faktycznie Malina 4 gra lepiej po samym USB ale na 3 tez sprawdź.

Jako nakładkę jednak proponuję Allo Digione 1.2

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zainstalowałem volumio, uruchomiłem, wrzuciłem wtyczkę spotify i póki co gra przez jack - rca na moim drugim systemie w garażu...  i tu teraz moje pytanko bo docelowo chce spróbować przez USB do daca w CXA81 więc jak mam to skonfigurować skoro volumio na starcie pyta mi się o to czy dźwięk wypuszczać z Jack czy Hdmi? Jak to skonfigurować poprawnie? I czy USB wpiąć w jedno z tych gniazd? Bo w sumie innej opcji nie ma żeby gołą maliną wejść do dac w cxa?

Póki co jestem zadowolony bo w 15-20 minut od podłączenia wydobywa się dźwięk :D są jakieś różne dziwne dźwięki ale to chyba przez wyjście bezpośrednio z Jack do 2rca..

 

16490135629013348465857486836509.jpg

Screenshot_20220403-211840_Volumio.jpg

Edytowano przez chemik1989
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...