Skocz do zawartości

Stres audiofilski?


Recommended Posts

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Dlatego kłóci mi sie to z Twoim wpisem.

Nic się nie kłóci. Samo audio jest tylko imitacją, bo przecież dla przykładu między kolumnami ustawionymi 3 metry od siebie gra cała orkiestra symfoniczna, która na sali koncertowej usytuowana jest na kilkudziesięciu czy nawet kilkuset metrach kwadratowych.

Druga kwestia - audio jest subiektywne, bo co firma to inne spojrzenie na brzmienie.

Ja słucham wszystkiego i też nie rozkminiam czy gra to z jakimś wzorcem. Bo takli wzorzec nie istnieje. Ktoś napisał, że ma grać tak jak na koncercie, ale przecież koncert też jest nagłaśniany jakąś elektroniką, nie mówiąc o tym, że nagłośnienie koncertów rządzi się swoimi prawami. Ktoś inny napisał, że sprawdza system na odgłosach natury - deszczu, burzy itp. Bzdura, bo odgłosy deszczu mogą być przeróżne od świszczącego po mięsisty. To samo z odgłosem pioruna. Może być suchy, może być mocno basowy.

Ma grać dla mnie dobrze, bez oszukiwania siebie samego. Nie twórzmy jakiś znowu dziwnych teorii. Ma grać tak jak to opisałem w moich subiektywnych punktach odnośnie naszego hobby.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Ale ma grać Tobie? Czy u każdego ma tak grać 🤔?

Dobre stwierdzenie.
Wydaje mi się ,że ma grać tak jak danej osobie się podoba , a nie tak jak ma być wg jakiegoś gremium ustalone ;) 

Wiele osób sobie zdaje sprawę ,że mogłoby być lepiej , ale muszą pójść na pewne kompromisy.

btw patrzyłem wczoraj na takie tam fajne tannoye glenair 15 - chciałbym / stać mnie / nie mam miejsca ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Melo-man napisał:

między kolumnami ustawionymi 3 metry od siebie gra cała orkiestra symfoniczna, która na sali koncertowej usytuowana jest na kilkudziesięciu czy nawet kilkuset metrach kwadratowych.

To chyba jakiś low-end skoro nie buduje przestrzeni poza fizyczne ustawienie kolumn.

 

Oczywiscie nie mam na mysli iz generuje "hektary" przestrzeni ale z metr raczej lekko dołoży poza fizyczne ustawienie i w tej "przestrzeni" powinna lokować dany spektakl odpowiednio "pomniejszony"

Chociaż to i tak zależy od tego jak "to" zmajstrowali technicy

2 godziny temu, Melo-man napisał:

między kolumnami ustawionymi 3 metry od siebie gra cała orkiestra symfoniczna, która na sali koncertowej usytuowana jest na kilkudziesięciu czy nawet kilkuset metrach kwadratowych.

Tutaj nasówa sie swietne pytanie (Siedzac na kanapie/fotelu w domu.... ). Czy poszczególne instrumenty maja być odbierane jak słyszalne z któregoś rzędu, czy tez tak jakbyśmy siedzieli na scenie? Bo to dwie różne prezentacje dźwięku. Moim zdaniem orkiesrtra powinna być odbierana jak z widowni a metal jak z pomiedzy muzyków na scenie. Ale to moje twierdzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomek4446 napisał:

Zwróć uwagę jak zmienia się w procesie nabierania doświadczeń odbiór dźwięku. Na początku rewelacyjne jest wszystko co gra efektownie np. " V-ką " , w późniejszym okresie taki dźwięk przestaje być akceptowalny.

A na końcu tej drogi stwierdzasz, że jednak wszystko gra do d....y. 🤪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

btw patrzyłem wczoraj na takie tam fajne tannoye glenair 15 - chciałbym / stać mnie / nie mam miejsca

Może mała podpowiedź z życia wzięte. Kuzyn robi remont kuchni , kupił piekarnik. Okazało się że jest o 2,5 cm. za głęboki i by wystawał po za lico szafki. Zamiast oddać , wykuł w ścianie w żelbecie te brakujące 2,5 cm. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marcinmarcin napisał:

bo 7 pięter, jeszcze p...nie wszystko w  p...u jak osłabimy nośną.... :) 

😂

Nie mogę znaleźć zdjęcia , kiedyś w Japonii zapanowała moda na pakowanie naprawdę dużych paczek w ścianę i obkładanie ściany wokół nich marmurem. ponoć muzyka klasyczna brzmiała dzięki temu niesamowicie realistycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tomek4446 napisał:

Może mała podpowiedź z życia wzięte. Kuzyn robi remont kuchni , kupił piekarnik. Okazało się że jest o 2,5 cm. za głęboki i by wystawał po za lico szafki. Zamiast oddać , wykuł w ścianie w żelbecie te brakujące 2,5 cm. :) 

U mnie natomiast po zmianie kabla zasilającego, który ma długą wtyczkę, komoda z wzmacniaczem jest za bardzo odsunięta od ściany, co mnie irytuje. Wpadłem na "genialny" pomysł aby w plecach komody zrobić otwór o fi większym od fi wtyczki. Wtyczka wsunie się w mebel i umożliwi dosunięcie go do ściany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...