Skocz do zawartości

Zestaw stereo czyli wykrzesanie czegoś z poczciwego wzmacniacza Denon


sebik_85

Recommended Posts

Witam,

Szukałem takiego tematu ale nie znalazłem. Posiadam starszy wzmacniacz stereo Denon PMA - 725R, konstrukcja zapewne pamięta lata '90, niemniej jednak jest dobrze utrzymany, ma pilota, jednym słowem jest sprawny w pełni. Posiadam również do niego kable kimber 4PR. Docelowo sprzęt będzie stał w pokoju 3 x 5 m, na dłuższej ścianie, z tego co wyczytałem to chyba monitory wchodziły by w grę na tej odległości. W związku moje pytania:

Czy ten wzmacniacz (wiem że krążą opinie że to nie jest jakiś rewelacyjny model i bardzo daleko mu do 925) ma sens łączyć z nowymi monitorami takimi jak Castle knight 2 czy Elac Debut Reference DBR62, słucham muzyki rockowej, elektro skrzypiec a nawet popu, w sumie zależało by mi żeby w miarę możliwości spisały się dobrze na "każdym polu" biorąc pod uwagę sprzęt który już posiadam.

Jestem początkujący w stereo, cenię sobie fajne wokale, scenę, przejrzysty środek czego mi teraz brakuje i dobry ale nie dudniący bass.

Kwota jaką mogę przeznaczyć na monitory to 2500, kolumny będą blisko ściany, w sumie to w sieci nie znalazłem zbyt dużo testów, porównań co do posiadanego wzmacniacza tym bardziej do głośników podłogowych których do tej pory łączyłem z tym wzmacniaczem JAMO E570, ta konfiguracja średnio mi gra przy dużej odległości w najdalszym kącie mieszkania uzyskuję głęboki bass i brakuje mi "środka", teraz po remoncie wzmacniacz ma trafić na dłuższą ścianę i odległość znacząco się zmniejszy.

Chętnie posłucham podpowiedzi czy mogę co nie co wykrzesać z tego Denona, proszę się nie śmiać że to zabytek i od razu nie kazać mi go sprzedawać, ale wszelkie propozycje jak najbardziej były by na miejscu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje konstrukcję to modele dość ciepłe. W połączeniu z Denonem uzyskasz bardzo melodyjne granie.

Chodź do Twojego grania może brakować nieco pazura momentami.

ELAC DBR 62 to dobry trop. Ewentualnie wspomniane wyżej QA 3030i albo już kompletnie po drugiej stronie jaśniejsze Magnat Siganture 503 albo właśnie Monitor audio Bronze 100.

Zapraszm na odsłuch

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi w którą stronę mogę się kierować, ktoś z "pewnego sklepu" w rozmowie telefonicznej namawiał mnie, że jedyne co się sprawdzi w moim przypadku  to po zwiększeniu budżetu KlipschRP- 600M. Teraz pytam jako że moje doświadczenie jest małe w tym temacie, ktoś chciał się czegoś pozbyć z półki czy faktycznie z takiego zestawu był by ogromny pozytyw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się że nie spodziewałem się że taka marka jak Klipsch może zaliczyć taką wpadkę, z czystej ciekawości zapytam czy moje poprzednie kolumny które dostałem niegdyś w prezencie Jamo E570 nadawały się w ogóle do stereo, tzn. czy ktoś miał z nimi do czynienia bo w sieci opinii nie ma ? Czy to bardziej to jakieś nisko budżetowe kino marketowe 5.1 (wyjęte fronty i sprzedawane osobno)

Edytowano przez sebik_85
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W przypadku Denona warto iść w kierunku dynamicznych kolumn takich jak wspomniane przez Ciebie Elac Debut Reference DBR62. Warto mimo wszystko porównać je z Q Acoustic 3030i lub Monitor Audio Bronze 100, które zagrają nieco jaśniej. 
Jamo E570 to całkiem niezłe kolumny, a patrząc na obecnie produkowane Jamo można wręcz rzec, że bardzo dobre. Niemniej jednak wyższą jakość dźwięku uzyskasz na dobrze dobranych monitorach, które w 15m2 zagrają zdecydowanie lepiej niż mocno ograniczone przez metraż kolumny podłogowe. 

Zapraszam na odsłuch w naszym salonie oraz po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze je mam, pewnie zostaną "w rodzinie" z uwagi na ładny stan. Wiem  że to starszy model, a w moim pomieszczeniu się nie sprawdzają. . W sieci nie mogłem dokopać się z jaką elektroniką były łączone. Z pożyczonym niegdyś Technicsem a później AKAI (tym dysponowali koledzy) nie było lepiej, zapewne też przez mały metraż. Niemniej jednak szukam monitorów i będę się kierował Waszymi podpowiedziami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, sebik_85 napisał:

Jedno pytanie panowie, wiem że to nie przedział cenowy o którym pisałem wcześniej, ale jak waszym zdaniem do tego denona PMA-725R pasowały by Dynaudio Emit10? Z tego co widzę zajmują nie wiele miejsca :)

Uzyskasz brzmienie muzykalne z bardzo dobrą przestrzenią oraz delikatnym dołem. Emit 10 były najczęściej stosowane jako kolumny efektowe w kinie. Sam gabaryt wskazuje, że nie będzie to potężne brzmienie ale bardzo przyjemne. 
Jeśli nie zależy Ci na mocnym basie i stawiasz na średnicę to powinien być to dobry zestaw. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wszystkie podpowiedzi, za to  że można na was liczyć. :) Zakupiłem Dynaudio Emit 10, grają bardzo czysto względem poprzednich, średnica, stereofonia to czego mi brakowało znajduję tutaj, bas przyjemny nie dudniący. W sumie co tu dużo pisać, musiał bym skopiować to co napisaliście powyżej o tym dźwięku :) Pewnie jeszcze będę szukał podstawek pod nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Podpinam pod swój temat prośbę o porównanie czy też wstępne określenie który waszym zdaniem wzmacniacz lepiej by się wpasował w Emity 10 gdyż po próbie z emotivą TA1 i odesłaniu jej chcę więcej wykrzesać z tych mikrusów. Patrząc na nowe konstrukcję pomijając że 1 ma dac i funkcje sieciowe zależy mi na opinii o dźwięku osób które słyszały te sprzęty gdyż będę chciał odsłuchać w nie dalekiej przyszłości i nie wiem co wybrać na "1 ogień" Denon PMA900HNE czy Music Fidelity M2SI :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2022 o 18:49, sebik_85 napisał:

Podpinam pod swój temat prośbę o porównanie czy też wstępne określenie który waszym zdaniem wzmacniacz lepiej by się wpasował w Emity 10 gdyż po próbie z emotivą TA1 i odesłaniu jej chcę więcej wykrzesać z tych mikrusów.

Arcam SA10

Rotel A11 Tribute

Z tym pierwszym wzmacniaczem będzie cieplejsze granie, drugi zaś jest żywszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Po dłuższej przerwie w wątku którym to chcąc wykorzystać maksymalnie to co mam czyli Denona PMA 725R i dynaudio emit 10, kable melodika purple rain, testowaniu dacka Musical Fidelity V90 (zwrócony) , emotivy TA1 (również zwrócona) znalazłem rozwiązanie dla siebie chyba najbardziej odpowiednie. Od wczoraj doszło nowe źródło z dackiem w postaci Wimma pro plus i to w zupełności mnie zadowala. Dziękuję kolegom z forum za podpowiedzi i udzielanie odpowiedzi na moje pytania w różnych wątkach :) Krótko pisząc dźwięk jest pełniejszy, słyszę więcej szczegółów po prostu jakość wyraźnie się poprawiła do tego doszły możliwości sieciowe i świetna aplikacja wiim home :) Muzyki obecnie słucham z nokia streamming box 800 po optyku do wimma i na wzmacniacz, z bluraya po RCA do wimma i wzmacniacz oraz bezpośrednio z telefonu używając aplikacji wimma. Dziękuję również Q21 za szybką wysyłkę sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pociągnę wątek mojego sprzętu by nie zakładać nowego tematu :) Z racji tego że apetyt rośnie w miarę jedzenia, zaczynam się po woli zastanawiać nad uzyskaniem lepszego brzmienia.

Sytuacja wygląda następująco : Denon PMA-725R / Dynaudio Emit 10/ Melodica Purple rain oraz Kimber Kable 4PR (podmieniam,testuję), Wiim Pro Plus. Pokój obecnie 5 x 3 m, kolumny na dłuższej ścianie, rozstaw między nimi około 3m kształt trójkąta równobocznego jeśli chodzi o odsłuch. Zasłony, płytki na podłodze, sufit karton gips.

Muzyka : Spotify z Wimma, Bluray podłączony do Wimma, radio internetowe też z Wimma :)

Co chcę osiągnąć:

Bardziej soczyste brzmienie, jeśli to możliwe i  da się to pogodzić to lepsze wokale, przestrzeń mi odpowiada, głębia jest ok,  słuchając cicho włączam loudness (proszę się nie śmiać). Chciałbym wydobyć z tych małych emitów tyle ile się da :) Dacka nie potrzebuję, wielkość kolumn bardzo mi odpowiada, dlatego zastanawiam się   nad próbą innego wzmacniacza "czystego " (czyt. bez dacka, sieci itd.) Wpadł mi w oko NAD 375 za 4199,-  Generalnie pytanie jest następujące czy wydanie takiej kwoty przełoży się adekwatnie na brzmienie, czy też nie ma to sensu bo % skoku jakości nie jest tyle warty (tzn. z tych kolumn nie wycisnę aż tyle by inwestować w lepszy piec i jednak musiał bym kiedyś kupić lepsze kolumny)

Chciałbym zasięgnąć opinii, czy ten nad był by ok czy brać pod uwagę co innego. Wzmacniacz mógł być z np. outletu czy cosik w tym stylu do powiedzmy 5 tys.

Wiem że najlepiej wypożyczyć ale pierw chciałbym zasięgnąć  waszych opinii.

 

Edytowano przez sebik_85
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, sebik_85 napisał:

Denon PMA-725R / Dynaudio Emit 10/ Melodica Purple rain oraz Kimber Kable 4PR

Masz powyższe i brakuje Ci "soczystego"  brzmienia? 🤔

Może ustaw kolumny na krótszej ścianie, jeśli to możliwe.

Zakładając, że kolumny stoją w jakiejś odległości od ściany,  to do przeciwległej już jest bardzo blisko w przypadku, kiedy stoją na dłuższej ścianie w pokoju 5m x 3m.

Skręcałeś je bardziej do sluchacza lub zmniejszaleś bazę między głośnikami do 2-2,5m?

 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian @KrólKiczu zrobiłeś mi wieczór😃Dzięki👍
 

1 godzinę temu, sebik_85 napisał:

słuchając cicho włączam loudness

Gdybym miał, także bym włączał. Zazdroszczę i gratuluję.

1 godzinę temu, sebik_85 napisał:

czy wydanie takiej kwoty przełoży się adekwatnie na brzmienie

Adekwatnie to nie wiem, mam wątpliwości. Ja dołożyłbym do kolumn po wcześniejszym u siebie 13 dniowym odsłuchu. Po kilka godzin dziennie.

Jeśli za plecami blisko masz ścianę, to siądź proszę metr bliżej i tak jak poradził 

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Skręcałeś je bardziej do sluchacza lub zmniejszaleś bazę między głośnikami do 2-2,5m?

A na koniec na najlepsze wokale to polecam Harbethy trójki, te najmniejsze. W małym polu i będziesz w „niebie”.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...