Skocz do zawartości

iFi Zen One Signature - przetestuj i wygraj!


iFi Audio

Recommended Posts

Rzeczywiście rywalizacja wcale nie była taka prosta jak mogłem sobie myśleć i nic dziwnego że Wojtek mógł stworzyć ciekawszą recenzje, no cóż szacunek ^^

@iFi Audio

Dziękuje za miłą inicjatywę oraz rabat, nie spodziewałem się takiego konkursu a jednak można coś wymyślić kreatywnego co nieco rozgłośnio co to jest konkretnie za DAC.

Takie dłuższe nieco rozbudowane opisy/testy sprzętu są jednak czasochłonne xD

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Postanowiłem wgrać najnowszy firmware do IFI o numerku 0.33. Operacja zakończyła się sukcesem, nie było żadnych problemów. Co ciekawe, po aktualizacji urządzenie dużo sprawniej się włącza i szybciej reaguje na przycisk włączania/wyłączania. Update rozwiązał też problem z migającą diodą podczas połączenia Bluetooth. Brawo, działajcie dalej :)

1155072704_ifiupdate.thumb.jpg.f82af84300ff98ecd5a5a617b02ee7ce.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 24.07.2022 o 22:35, lpomis napisał:

Postanowiłem wgrać najnowszy firmware do IFI o numerku 0.33. Operacja zakończyła się sukcesem, nie było żadnych problemów. Co ciekawe, po aktualizacji urządzenie dużo sprawniej się włącza i szybciej reaguje na przycisk włączania/wyłączania. Update rozwiązał też problem z migającą diodą podczas połączenia Bluetooth. Brawo, działajcie dalej :)

1155072704_ifiupdate.thumb.jpg.f82af84300ff98ecd5a5a617b02ee7ce.jpg

Dzięki! Staramy się cały czas ulepszać nasze produkty, co tez się dzieje dzięki takim konkursom jak ten tutaj :)

 

Czy ktoś użytkowników ma pomysł na urządzenie, które moglibyśmy dla Was stworzyć? Chętnie wysłuchamy wszystkich propozycji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, iFi Audio napisał:

Czy ktoś użytkowników ma pomysł na urządzenie, które moglibyśmy dla Was stworzyć? Chętnie wysłuchamy wszystkich propozycji

A możecie lodówkę ? Bo właśnie mi się zrąbała. :) 

No , dobra to taki żarcik. Nie wiem czy zwróciliście uwagę , ale mimo pasków w tvp info idą ciężkie czasy. Widać to choćby po zwrocie na Forum w określaniu budżetów na audio. Jeszcze pięć lat temu pisałem , że jestem zaskoczony jak wiele jest pytań o sprzęt w budżetach 6-10 tys. zł. Obecnie zauważcie jaki budżet jest podawany, najczęściej 1tys , 3 tys. mimo , że mamy cholerną inflację , a to już zaczyna definiować powolne zubożenie społeczeństwa. Coś mi się wydaje , że niedługo najbardziej pożądane będą kombajny. Wzmacniacz kl. D + streamer i do 2 - 2.5 tys max. . Macie takie cóś w ofercie ? Jak nie , to może czas pomyśleć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, iFi Audio napisał:

Czy ktoś użytkowników ma pomysł na urządzenie, które moglibyśmy dla Was stworzyć? Chętnie wysłuchamy wszystkich propozycji :)

Ja mam pomysł, ale wątpię, czy ktoś poza mną będzie nim zainteresowany. Przyzwoitej jakości DAC z - uwaga - dwoma lub trzema wyjściami RCA. Tak, żeby dało się je równolegle podłączyć do wzmacniacza i na DAC-u / piecu wybierać numer aktywnego wyjścia / wejścia.

Zyski:

1. Posiadanie dwu trybów muzycznych, np. do komfortowego słuchania zbyt jasnych / ciemnych nagrań bez użycia jakże nieaudiofilskiego korektora, czy innych opcji, których brak w analogowych piecach.

2. Możliwość łatwego przeprowadzania ślepych testów kabli bez przepinania ich. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 10.08.2022 o 23:03, tomek4446 napisał:

A możecie lodówkę ? Bo właśnie mi się zrąbała. :) 

No , dobra to taki żarcik. Nie wiem czy zwróciliście uwagę , ale mimo pasków w tvp info idą ciężkie czasy. Widać to choćby po zwrocie na Forum w określaniu budżetów na audio. Jeszcze pięć lat temu pisałem , że jestem zaskoczony jak wiele jest pytań o sprzęt w budżetach 6-10 tys. zł. Obecnie zauważcie jaki budżet jest podawany, najczęściej 1tys , 3 tys. mimo , że mamy cholerną inflację , a to już zaczyna definiować powolne zubożenie społeczeństwa. Coś mi się wydaje , że niedługo najbardziej pożądane będą kombajny. Wzmacniacz kl. D + streamer i do 2 - 2.5 tys max. . Macie takie cóś w ofercie ? Jak nie , to może czas pomyśleć.

Jakiś czas temu już zwracałem uwagę w firmie, że przydałyby się jakieś wzmacniacze. Zobaczymy :)

Co do ciężkich czasów masz rację. Jak rozmawiam z kolegami z branży, to nikt nie pamięta tak złego lata jak to teraz.

Dnia 10.08.2022 o 23:20, Rafał S napisał:

Ja mam pomysł, ale wątpię, czy ktoś poza mną będzie nim zainteresowany. Przyzwoitej jakości DAC z - uwaga - dwoma lub trzema wyjściami RCA. Tak, żeby dało się je równolegle podłączyć do wzmacniacza i na DAC-u / piecu wybierać numer aktywnego wyjścia / wejścia.

Zyski:

1. Posiadanie dwu trybów muzycznych, np. do komfortowego słuchania zbyt jasnych / ciemnych nagrań bez użycia jakże nieaudiofilskiego korektora, czy innych opcji, których brak w analogowych piecach.

2. Możliwość łatwego przeprowadzania ślepych testów kabli bez przepinania ich. ;)

Nie jest to idealnie takie rozwiązanie o jakim mówisz, ale nasze DAC spokojnie sobie poradzą z podłączeniem 3 urządzeń do wyjścia RCA. Kwestia przejściówki/rozgałęźnika. Fajnie, jakby w środku były rezystory separujące, ale na żywca też pójdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 10.08.2022 o 14:30, iFi Audio napisał:

Czy ktoś użytkowników ma pomysł na urządzenie, które moglibyśmy dla Was stworzyć? Chętnie wysłuchamy wszystkich propozycji :)

DAP (możliwość odtworzenia formatow od mp3, a na flac kończąc) z wbudowanym korektorem parametrycznym ( nie graficznym). Jesli w bonusie takowy miałby dwa wyjscia typu jack 3.5mm, słuchawkowy i liniowy byłoby extra ale można pominąć to ;)

Nie znalazłem jak dotąd takowego.

Ps: korektor parametryczny byłby pożądany przy dopasowaniu dowolnych słuchawek pod swoje brzmienie bądź wyrownanie do neutralnej charakterystyki kompensując charakterystykę słuchawek. Myślę że kompensacja 5-ciu dowolnych zakresów byłaby wystarczająca.

Ps2: charakterystyki słuchawek sa dostepne w sieci więc wyrownanie ich pasma byłoby dziecinnie proste mając korektor parametryczny i wykres słuchawek z neta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 9.10.2022 o 18:02, J4Z napisał:

@iFi Audio

@iFi Audio Polska

Ile amper trzeba podać żeby zasilić daca z tematu? 

Niestety nie wiem dokładnie. Szacuję do 1A maks. Szacuję. 

Dnia 9.10.2022 o 18:44, Chyba Miro 84 napisał:

DAP (możliwość odtworzenia formatow od mp3, a na flac kończąc) z wbudowanym korektorem parametrycznym ( nie graficznym). Jesli w bonusie takowy miałby dwa wyjscia typu jack 3.5mm, słuchawkowy i liniowy byłoby extra ale można pominąć to ;)

Nie znalazłem jak dotąd takowego.

Ps: korektor parametryczny byłby pożądany przy dopasowaniu dowolnych słuchawek pod swoje brzmienie bądź wyrownanie do neutralnej charakterystyki kompensując charakterystykę słuchawek. Myślę że kompensacja 5-ciu dowolnych zakresów byłaby wystarczająca.

Ps2: charakterystyki słuchawek sa dostepne w sieci więc wyrownanie ich pasma byłoby dziecinnie proste mając korektor parametryczny i wykres słuchawek z neta.

Pomysł jest super, ale przed gwiazdką raczej nie powstanie... Podrzucę dalej, nie zaszkodzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...